Page 61 of 122 FirstFirst ... 1151596061626371111 ... LastLast
Results 1,261 to 1,281 of 2549

Thread: WTA Masters: Madrid

  1. #1261
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Anett Kontaveit rapida pe serviciu si exact primele 2 retururi, asa de intens joaca astea 2,stie ca acolo este sansa ei, aproape tot ce trece de 2 schimburi le pierde.
    Incredibila strategia insa merge am ramas cu gura cascata cum se poate castiga bani din tenis.
    ...totusi o precizare pentru ca Kontaveit sa poata ataca mingea atat de repede, trebuie sa servesti din ce in ce mai lent.

    Pe asta o scoate fie o tacanitoare exact ca ea, fie una foarte tehnica pe serviciu si care duce fizic mai mult de 2 retuururi si ma gandesc la Halep ca exemplu, Su-wei a avut 4:2 in decisiv insa se pare ca nu prea conteaza in tenis daca doar pana acolo o duci.

    ...incep sa inteleg de ce Ion plange la pariuri in tenis, cat de frustrant este sa pierzi un meci desi ai 4:2, 5:2 in decisiv
    La fotbal in minutul 85 ai cazut...si nu te mai ridici de acolo
    Last edited by iulian_1976; 27th March 2019 at 02:45.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #1262
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Kontaveit, la prima semifinala de Mandatory din cariera... Cred ca o urmeaza Barty la noapte si scoate prima ei victorie cu Kvitova.
    Da, acel prim set foarte echilibrat luat de puradela de Australia a facut diferenta.

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...incep sa inteleg de ce Ion plange la pariuri in tenis, cat de frustrant este sa pierzi un meci desi ai 4:2, 5:2 in decisiv
    La fotbal in minutul 85 ai cazut...si nu te mai ridici de acolo
    Cand pierzi doar pe Djokovic care are set si break avans!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1263
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Simonica o baga la stres pe Wang si face ceaka-wanga din ea!


    Avem un CTP ca de obicei, extrem de pertinent:

    "Simona a renunțat la jocul agresiv. Amintiți-vă câte lovituri direct câștigătoare a făcut Halep anul trecut, la Australian Open. Această agresivitate în joc, pe care eu am numit-o al doilea joc al ei, a ajuns în fazele finale. Așa a făcut finală la Melbourne și așa a câștigat Roland Garros. Și semifinala cu Garbine Muguruza, și finala cu Sloane Stephens le-a câștigat cu acest plus de agresivitate, cu o ofensivă impresionantă. Acum, nu mai văd asta la Simona. Acum ea rezistă în tranșee, sub obuze, așa cum s-a întâmplat cu slovena Hercog (n.r. în turul trei, la Miami). Rar a reușit să o înțepe cu lovituri. Ea poate să facă rezultate și cu acest joc de bază, dar pentru a câștiga turnee îi trebuie acest plus ofensiv de care vorbeam mai devreme"

    "Cahill i-a imprimat acest joc secund, agresiv. Ea a reușit să îl asimileze și să îl folosească. Dar din punct de vedere psihic, ei îi e foarte greu să evolueze astfel pe termen lung. Nu are atât de multă putere mentală, pentru a susține sistematic un astfel de joc"

    Last edited by Johnny D; 27th March 2019 at 19:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #1264
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Ce are cu setul 2 de il lasa tot timpul?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #1265
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Cum tot timpul ca la turneul asta setul 2 l-a castigat de fiecare data?

    La 1-0 pentru ea, si 1-1 acolo s-a enervat si n-a mai vrut sa joace la stilul ei de gladiator, a vrut s-o termine rapid pe Wang cu niste winnere dar in loc de winnere au fost mingi afara, s-a frustrat si dupa 2 game-uri in care a dat la winner si nu i-a iesit, i-a iesit lu Wang perfect ca si-a simit adversara iesita din mana.

    Ce s-a intamplat in setul asta a fost incredibil, 12 puncte pierdute la rand de Simona si apoi 12 castigate, intrand la 1-5 iar in gladiator-mode si subjugandu-si adversaru! Dupa ce-a pierdut 5 game-uri la rand se pare ca va castiga 6, serveste la 6-5 pentru meci! Si acel game cel mai greu la fete la 4-5 a fost condusa cu 0-40 si-a facut 5 puncte la rand, acel al 5-lea punct a fost extraterestru, nici pe Djokovic nu l-am vazut lovind asa cu reverul, a fost pur si simplu depasita de minge dar nu stiu cum dracu a intors din mana stanga reverul ala lung de linie pe tusa la care nici Wang nu mai credea ca n-are cum ajunge, si n-a ajuns!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1266
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    CTP n-a prins-o p-asta! Aia din studioul Jiji TV sunt a-tenis e clar, dar Simona a facut azi ce rar o vad facand: s-a saturat pur si simplu sa stea la schimburi cu adversara, sa nu mai se chinuie si setul 2 ca primul si-a vrut s-o rupa rapid cu winnere acolo la 1-1 si-a pierdut pe mana ei 2 game-uri deoarece a dat winnere din pozitii incomonde ce cer mingi de rutina si nu decisive!

    Nu e chiar asa, e si aia saraca jucatoare de top, chiar avand hardul ca suprafata favorita, nu te poti astepta sa o bati jucand altceva decat jocul tau de baza, renuntand la el si incercand s-o calci pe cap.

    Si Simonica ajunge la un meci cu Pliskova sau o revansa cu Voundrusova de nr. 1 mondial, din nou!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1267
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Barty e in semifinale si la dublu. De saptamana viitoare va fi singura in top ten si la simplu, si la dublu.

  8. #1268
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Interesant meciul astazi, pertinente comentariile lui Johnny. Sunt de acord. Lets go!

  9. #1269
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Le ce mi-a sarit in ochi la Halep are o pozitie pe partea dreapta (rectificat pardon stanga) in interiorul terenului cand returneaza drept si lung absolut toate le da in fileu,fara nici o exceptie toate sunt in fileu, nu poate ridica mingea mai sus.

    Apoi incepe cu melodramele si gata, nu-mi dau seama care este solutia insa problema este acolo 99%.
    Last edited by iulian_1976; 28th March 2019 at 02:12.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #1270
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    fabuleaza unu pe aici de zici ca ii 1 aprilie.
    ar fi fost faina o finala bibi-simo.
    next time maybe.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  11. #1271
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    ...nu stiu cine fabuleaza.Daca bibi inseamna Bianca si eu eram tare curios sa vad ce iese.

    In Highlights nu o sa vedeti greselile lui Halep, priviti tot setul 2 de la 0:0 pana la 2:5 pentru chinezoaica, aproape toate mingile lung de linie data de pe stanga interior, le-a pierdut daca nu a dat in fileu, le-a dat afara sau...ce a mai returnat chinezoaica a fost punct.
    Last edited by iulian_1976; 28th March 2019 at 02:31.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #1272
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Interesant meciul astazi, pertinente comentariile lui Johnny. Sunt de acord. Lets go!


    Si avem meci cu Pliskove senioare pt locu 1 mondial. No pressure.
    Apoi daca-l castigam, avem meci pentru primul trofeu din an care doar nu vrea sa vina, el venind la tot felul de ciurucuri ca Barty sau Georges!

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    ...nu stiu cine fabuleaza.Daca bibi inseamna Bianca si eu eram tare curios sa vad ce iese.
    Let him be, he thinks he's people with his Milan!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1273
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Penibil ce a făcut Simona. Conduci cu 5-3 și se acolo 5-7 0-5.

  14. #1274
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Nu-i trebuie locu 1. Ce-i drept, nu e normal sa sari peste 2, direct la 1. Asa pe rand e mai corect.
    Acum vine sezonu de zgura, are de aparat puncte.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1275
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Nu am vazut meciul, din ce o urmarisem pe Pliskova este lenta nu este o jucatoare rapida chiar i-am date sanse lui Halep, nu m-am asteptat
    sa piarda, o sa-l urmaresc in reluare...
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #1276
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Am vazut si eu ultimele 5 game-uri, pe nicaierea saraca.
    A jucat ca si cu Trimisa in Oras, insa adversarul n-a mai fost acelasi.


    Inca nici un titlu anu asta, noroc ca vine zgura.
    Parerea mea e ca n-ar trebui sa joace Stuttgart, doar Roma, Madrid si RG.
    Sau care o fi ala de langa Roma, cele 3 mari turnee mai mult decat suficiente pt spatele ei.
    Last edited by Johnny D; 29th March 2019 at 16:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #1277
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Pliskova servea foarte tare ii sarea mingea din paleta lui Halep atat mi-a atras atentia din rezumat, Halep psihic nu sta foarte bine,
    in pauze o auzeam cand vorbeacu Dobre emana multa teama.
    Ar trebui sa vad meciul full sa imi dau seama care cum, nu poti sa-ti faci o idee precisa doar din rezumat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #1278
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Pliskove par ca o sa castige.
    Simona a avut sansa sa ajunga pe 1 si cand colo va ramane tot pe 3.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1279
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Sa-mi fie cu iertare insa Barty nu stiu ce e barbat sau femeie, apoi nu imi dau seama cum au ajuns astea in finala.
    Remarcam Anett Kontaveit ce oportunista, vin la cateva turnee prind un culoar de obosite si gata si-au facut plinul pentru un an.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #1280
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,897
    Reputatie
    0
    Au ajuns ca-s experte de hard, ambele. Barty are un stil baietzandru de serva, smash si dreapta, si nu doar, si de a vorbi: vorbeste ca o tzaranca moldoveanca engleza aia de balta a ei. Dar joaca tenis bun, a intrs-o pe Pliskove primul set si l-a castigat in tiebreak. Trebuie sa tinem cu ea ca o poate tine pe Simo favorita 2 la turneele care urmeaza, chiar favorita 1 daca Osaka sare peste zgura. Si nu m-ar mira deloc sa sara ca n-are absolut nici o treaba cu zgura. Poate doar la RG sa incerce sa joace ceva, dar ma-ndoiesc ca va reusi mare lucru.

    Nu ca ar avea treaba asta cu clasamentul vreo relevanta pe zgura pentru Simona, cele mai periculoase jucatoare de zgura nici nu sunt in top 4 asadar cam tot una e. Insa va conta dupa sezonul de zgura Simo sa se mentina in primele 2.

    Mai mult decat asta conteaza sa intre in RG cu forma fizica maxima, pentru ea din cele 4 campionate mondiale din an, e singurul la care e favorita 1 fara doar si poate! Restul devine secundar prin urmare.
    Last edited by Johnny D; 30th March 2019 at 20:22.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1281
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,100
    Reputatie
    0
    Trebuie sa nu-ti placa tenisul si sa te uiti la finala asta, Kontaveit, Kerber, Ostapenko hai Halep vad ceva niste schimburi, tehnica, executii.
    Astea 's din topor ce e drept servesc cu forta si constant s-ar parea ca, conteaza ...
    Last edited by iulian_1976; 31st March 2019 at 01:19.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •