Page 31 of 121 FirstFirst ... 2129303132334181 ... LastLast
Results 631 to 651 of 2540

Thread: WTA Tour: Stuttgart, Rouen

  1. #631
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Mama cat am suferit la meciul asta, cred ca d-aia e si Cristi atat de aspru! Evident c-are fata de nr. 1 mondial, tocmai pentru ca lupta atat de bine si chiar cand nu e intr-o zi fasta iar adversara prinde unul din cele mai bune meciuri din cariera!

    In primul set a jucat slab, l-a pierdut clar, in setul 2 a jucat bine l-a castigat lejer.
    Ei bine in decisiv adversara ei a inceput binisor, insa Simona n-a mai jucat nici atat de prost ca-n primu set dar nici atat de bine ca-n setul 2 si astfel si-a complicat viata. A inceput sa joace bine de la 1-3 0-15 si parea sa revina si sa se impuna la 2-3 dupa ce-a reusit rebreak-ul. Dar in acel moment pe Dodin asta a apucat-o SF-urile SF-urilor, asa ceva rar am mai vazut, dadea bastarci in toate colturile terenului din toate pozitiile, game-ul ala prin care a facut 2-4 a fost ireal, Simona n-a jucat deloc rau dar n-a avut nici o sansa in acel game! Si de la 2-4 Dodin a continuat sa joace bine, nu chiar ca-n acel game dar bine, insa Simona a fost incepand de la 2-4 nr. 1 mondial si de aceea a castigat!

    Insa nu e voie sa ajunga aici, sa joace atat de prost 3 sferturi de meci ca nu mereu iti iese sa te salvezi doar in ultimele 6 game-uri daca joci la nivelul tau. Trebuie mai multa atentie pe parcursul meciului, mai ales pe debuturile seturilor si astfel meciul n-ar mai ajunge in punctul critic.

    Acu va juca cu Aga, o sparge!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #632
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Se chinuie de nu se poate cu o lucky loser, abia trece in turul 3. Si-acum da peste Radwanska.
    In schimb, Niculeasca trece la pas de Rybarikova. S-o vedem cu Stephens.

  3. #633
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Pe Aga o mananca, o sa vezi. Nici nu pierde set, parerea mea. Si cel putin un set il ia lejer.
    Tu ai vazut meciul? Cum a dat proasta aia de Dodin in mingi? Si cand era condusa cu 1p pe serva ei si era situatia stransa in set, futea un ciocan din servciciu pe tusa! Si Aga poate face asta, insa nu poate face din teren ce face Dodin. Halep daca joaca putin mai bine ca azi nu va avea probleme cu jucatoare mai defensive ca ea, niciodata n-a avut cand a jucat bine. Eu sunt foarte sigur ca bate Halep, ea e ca Federer, dupa un meci slab urmeaza unul bun, foarte rar 2 meciuri slabe la rand.

    Niculeasa e solida pe treaba ei, insa cand da de una de nu greseste, ca Aga, Caro, Kerber sau Kasatkina (de Halep nici nu mai vorbim) pierde sigur. Insa cu o netoata ca Stephens tot ce posibil sa bata!

    CSN! Si nici macar nu e GS sa zici ca e complexata de eveniment ca de obicei!



    Sunt binedispus, asa bilet fainutz am prins azi, doar cote sub 1.25, am zis ca nu mai joc peste 1.40 ca nu le am deloc. Si bine am facut. Cand m-a ars buza am scos si-am ramas in joc pe tenis, handbal si darts!
    Last edited by Johnny D; 23rd March 2018 at 00:06.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #634
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Daca Dodin nu avea probleme cu serviciul azi, cred ca Halep era out.

    In loc sa joace inteligent azi si sa isi valorifice experienta, Halep s-a luat la tranta cu o ciomagara. Cred ca Dodin nu ii lua astazi decat cateva game-uri lui Niculescu, o termina aia cu jocul ei atipic si tacticizat.

    Normal ca daca consumi energie si iti uzezi corpul aiurea in primele tururi ajungi varza spre final(a). AO-ul l-a pierdut in meciul ala maraton, nu in finala.

    Pe Radwanska o stie bine, e clar ce are de facut. Nici eu nu cred ca ii poate pune probleme Aga, nu are “armele” necesare.

    Nu stiu ce jocuri mai joaca Halep cu Cahill zilele astea, sper ca doar meciul asta a lasat-o singura si nu asteapta sa vada bolovana cat de repede pierde pe mana ei.

    Repet, Simona are enorma nevoie de cineva care sa gandeasca pentru ea. Sper sa ii pupe talpile lui Darren si sa ii ceara iertare dupa meciul asta.

    Sau poate vine Pavel si o da nitel de-a dura, nici asta nu i-ar prinde rau...

  5. #635
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Las', tot mai bine asa Cristi! La polul opus lu Halep care joaca prost si revine de la 3-6 si 2-4 in decisiv, e Cirstea care joaca bine si pierde categoric de la 5-2 cu 5-7 1-5, Hsieh va inchide in curand meciul!


    PS: A servit bine Dodin in decisiv, doar vreo 2 duble dupa ce in primele 2 seturi a dat vreo 12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #636
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Eu zic ca pe Halep deja se simte faptul ca a avut deja foarte multe meciuri in acest an, cand ea nu e 100% refacuta. Dupa acest turneu de la Miami, nu ar mai trebui sa o vedem pana la Madrid, sa isi ia naibii liber o luna, ca sa atace sezonul de zgura cum trebuie
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  7. #637
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Asta tot zic si eu. De vreo 2 ani zic c-ar trebui sa joace doar turneele Premier echivalente Masters plus GS-uri si ATAT!
    Ea e prea constanta sa nu faca suficiente puncte pentru locurile 1-5 doar din turneele astea si o ajuta apoi fizicul pastrat si-n castigarea lor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #638
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Wozniacki pierde după ce ii da bagel lui Puig în primul set. Kasatkina ouț și ea. Venus a jucat lamentabil, cat pe ce sa piardă și ea.

  9. #639
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Miami sounds like a job for Halep, Kerber or Svitolina!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #640
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Cu ultimele doua de acord.

  11. #641
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Eu zic ca Halep trece usor de Aga azi, polonea n-ar trebui sa ii puna probleme. Meciurile grele vin mai tarziu in turneu, dar sunt de acord ca pana acum Kerber a aratat cel mai bine
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #642
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Asa!


    Desi... setu 2, 0-3! Parca te ia cu-n morcov serios acu! E de ne-nteles, are 2-3 game-uri, chiar un set in care joaca grozav si pe urma dintr-o data buf... varza... Probabil va fi decisiv, sa speram ca acolo va juca ca-n primul set. Deoarece meciul e in mana ei, se vede usor. Cam of topic p-aici, dincolo trebuie trecut.
    Deci intre timp e 4-0, excelent!


    Si dintr-o data Simona s-a reactivat 1-4!


    Salveaza 15-40! 2-4!
    Last edited by Johnny D; 24th March 2018 at 20:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #643
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Halep e acel gen de jucatoare pe care mai bine nu pariezi si doar te bucuri de meciurile ei . Prea inconstanta
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #644
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    2-5, cam atat a tinut minunea!


    2-6, prostii mai mari ca ea!


    In decisiv probabil nu va mai face d-astea, sper.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #645
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Ce prim game a facut, nr. 1 mondial!


    Si-n game-ul 2 usoara relaxare in primele 2p, 0-30, dar apoi iar nr 1 mondial 2-0!


    Daca face 3-0, dublu break, meciul e al ei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #646
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Incepe cu break, cu un joc foarte bun. Daca mentine ritmul, nu o sa aiba probleme
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #647
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Pacat. E de ne-nteles de ce rateaza niste lovituri ce le-are in mana din centru terenului.
    2-1, dar Aga era in corzi si suparata rau pe tenis, putea face 3-0 fara probleme si chiar era game over.


    Si iar 0-30, asa se-ntampla cand iti scapi adversarul din mana.
    Sincer eu nu-nteleg cine le-nvata p-astea sa faga-n fata, mi se pare cea mai stupida miscare in tenis.
    Si se face 2-2... se bate singura... Aga nu pune absolut nici o forta in lovituri, doar Halep face prostii maxime, cand esti la fileu tre sa dai mereu in terenul liber! Alta prostie ce antrenorii stiu sa le-nvete sa si-o rectifice! Acu e obligata sa faca iar break, sa nu mai rateze prostesc, altfel 2-3 de la 2-0... nasol.


    2-2 15-30... Aga nu face altceva decat sa puna mingea sec in teren, Halep ii castiga meciul singura.
    2-3 salut. Acum e greu de tot. Aga incepe sa joace tenis, asa se-ntampla cand ai meciul in mana si i-l pui pe tava adversarului. E incredibil cat de usor e meciul asta si cat de greu si-l face singura!
    Last edited by Johnny D; 24th March 2018 at 21:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #648
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    A trebuit sa salveze minge de 2-4 dupa ce-a avut 40-15! Na, aici s-a ajuns, poftim! 3-3, i-a trecut glontu pe la ureche, ar fi pierdut 4 game-uri la rand si-n setu 2, si-n setu 3, si Aga nu e Dodin sa nu stie valorifica un 4-2. Ce e nasol e ca acum trebuie sa joace f bine, a prins si Aga incredere in lovituri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #649
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    3-5 15-30, prostii iar de mingi la linie si la banda.... enervant rau.
    Minge de 3-5, joci cu o jucatoare care nu ataca, si te bati singura!
    3-5 moarta. Gata! Radwanska doar a pus mingi in teren in acest game, nici o lovitura grea si face break.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #650
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Exceptional! Cat de bine a putut sa joace Monica acest prim set cu Stephens, n-am mai vazut-o niciodata jucand atat de bine, ca o jucatoare de top 10 a jucat! Si impotriva publicului si adversarului care joaca bine, 10 mingi de break a avut la 2 ale adversarei, cu varf si indesat meritat acest prim set luat la tiebreak! Unul din cele mai bune seturi ale anului!


    In acest moment, ea e jucatoarea noastra nr. 2 pe hard.
    Blegu varza ca intotdeauna, iar Buzarnescu nu se mai regaseste.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #651
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cu un set jucat bine contra uneia care de la US Open incoace n-a mai jucat nimic?
    Asta de aici e turneul Azarenkai. Cu Venus sau Kvitova in finala.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •