Page 73 of 138 FirstFirst ... 2363717273747583123 ... LastLast
Results 1,513 to 1,533 of 2879

Thread: ATP Masters: Miami

  1. #1513
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Da, bravo lui! Si-a si revenit de la set in spate pierdut in mult iubitele sale tiebreak-uri, cu-atat mai valoros!
    Ranjetul ala de crocodil cu deschizatura de vreo juma de metru nu l-am mai vazut, in sfarsit saracu s-a bucurat si el!
    Catre Zverev "Tu ai 20 de ani si deja 2 titluri de masters, eu sunt cu 12 ani mai batran si acuma am luat si eu unul! Mersi ca mi l-ai lasat si mie!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1514
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Verdasco vietii, sa te bata Kudla pe zgura dupa ce forma aveai pe zgura acu o luna. Si cum? Primu set de la 2-0 la 4-6, setu 2 de la 4-1 la 6-7! E o gluma de jucator, poate bate pe oricine, pierde cu oricine, oricand. Deja gluma asta nu mai are farmec!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1515
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa ne pregatim de prima victorie a lui Djokovic in masters de anu asta, zic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #1516
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Raonic - Catarina Wine Mixer 1-3!


    Set Catarina Wine Mixer 6-3! Ce panarama poate fi jucatorul asta, mai rar am vazut asa ceva!
    Last edited by Johnny D; 16th April 2018 at 17:12.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1517
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Djokovel cum zisei, va fi la prima victorie. 6-0 i-a dat lu ala al lui amarat de sarb!
    Stiam ca zgura-l va ajuta sa-si reaminteasca tenisul fara nefortate!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1518
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu stiu daca si-a revenit el sau i-a lasat Lajovic un scor sever cat sa prinda moral..

    Acum vad, Dimitrov joaca si dublu la Monte Carlo?

  7. #1519
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu l-a lasat. Sarbul ii va educa pe multi in tenis la turneul asta. In afara de Nadal, nu stiu cine-l bate.
    Nikushor iar e de urmarit, zic eu. A venit acel turneu o data la 2 ani cand baga turbo-mode, tot ce posibil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1520
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Schwartzman de la 0-4 la directe si 0-6 in primul set, intoarce fabulos meciul cu Pella 0-6 6-2 6-3!
    Tzucu-i putzulica lui de luptatoretz pana la moarte!


    Ciumetrov se kk pe el acolo cu amatoru ala de zgura Sherbet, alergator in fata pe zgura!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1521
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Ah, greu fu cu Zverev la final, ca de obicei prostul 4-3 si serva 4-6, si-o pierde de 2 ori la rand cu Muller!
    Dar a scos-o la capat intr-un final... si pe meciu asta n-am mai fost sa pun contra ca pe Schwartzman!



    Ce fain au iesit azi, am prins 3 cotoace mari si late, 2.15 Thiem la set in spate, 1.90 Goffin si 1.70 Gasquet, pe fata! Sa mai zica unii ca nu pun cote mari, pun in rare cazuri atunci cand sunt sigure!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1522
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nikushor arde tabelul lui Mendeleev la fundel, expected.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1523
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Djokovic-Thiem nu va fi deloc echilibrat, daca Nole va juca bine. Austriacul nu pare deloc in forma
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  12. #1524
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In schimb, Nole e in mare forma. A uitat rapid bataia cu Taro si a redevenit, rapid, stapanul flacoanelor. Adica, na, a dat 4 asi in ultimele doua gameuri, e clar ca a avut loc o ranforsare de proportii. Cuplul Marian si Marijana Kovacevici face ravagii. Primul cu psihologia, a doua cu lampa fermecata.

  13. #1525
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    Djokovic-Thiem nu va fi deloc echilibrat, daca Nole va juca bine. Austriacul nu pare deloc in forma
    Si eu tot pe Djokovel mizez, nu degeaba v-am zis de la primu meci ca doar Nadal il opreste aici.



    Dupa ce-si rup toti aici picioarele pe zgura, n-are ce alege Federex de ei pe iarba!

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    In schimb, Nole e in mare forma. A uitat rapid bataia cu Taro si a redevenit, rapid, stapanul flacoanelor. Adica, na, a dat 4 asi in ultimele doua gameuri, e clar ca a avut loc o ranforsare de proportii. Cuplul Marian si Marijana Kovacevici face ravagii. Primul cu psihologia, a doua cu lampa fermecata.
    Cum l-a dat afara pe Agassi, cum a revenit la forma de dinainte de Aggasi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1526
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Slăbuț Nole. Să-l vedem pe Thiem azi cu regele Nadal.

  15. #1527
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    A inceput cu pamperșii plini. Se lasa Nadal si batrânul, nu mai deosebim atp-up de wta.

  16. #1528
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Batranul? In puii mei, e mai tanar ca mine.

  17. #1529
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Dimitrov a cedat psihic dupa primul set. El jucand 110% si Rafa relativ slab si tot degeaba. S-a gandit sa nu se mai oboseasca niciunul din ei aiurea.

    Dupa o zi pare-se exceptionala ieri, azi Nadal a avut ceva probleme. Reverul i-a mai dat rateuri, a gresit in general destul. Parca a inceput prea increzator, atacand non stop la limita si aducand bulgarul la fileu... asta stie ce sa faca acolo, nu e alde Thiem. Putea face mai mult cu FH, dar a jucat la siguranta cu FH si a atacat cu BH in loc sa faca invers.

    Oricum are inca putine meciuri jucate spaniolul, mai are timp pana la RG sa ajusteze.

  18. #1530
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    V-am zis eu ca Nikushor e in forma, cand e asa se pare ca doar Nadal poate sa-l bata pe zgura!
    Daca nu joaca cu Thiem sau Djokovic, binenteles!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1531
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Incepe turneul de la Budapesta. Marius Copil are in primul tur cu slovenul Aljaz Bedene. Cei doi s-au mai intalnit de doua ori anul trecut, exact la acest turneu. S-au intalnit in ultimul tur al calificarilor, a castigat Bedene in 3 seturi, si in primul tur pe tabloul principal - Marius a intrat ca LL, unde tot Bedene a castigat, de aceasta data in doua seturi.
    Pe vremuri in aceasta saptamana se organiza la noi BCR Nastase - Țiriac Trophy. Erau vremuri de comentarii, analize si dezbateri. Acum turneul este la Budapesta.Nu ne ramane decat sa-i tinem pumnii lui Marius.

  20. #1532
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si iar l-a batut, am pus 400 de lei pe Bedene, si cum am pus cum meciul i-a fost greu!
    Copil a jucat bine dar a avut ghinion, Bedene e jucator f bun, de cadea cu unu mai uman, ar fi castigat azi.

    Nici o problema ca mi-a venit de hac Kasatkina. Panarama aia cand pun pe ea mereu nu joaca nimic, sa te bata o jucatoare care nu stie lovi in forta ca Rybarykova, o antizgurista, o ierbista clasica. La AO mi-a facut la fel cand a pierdut la Linette, si intre AO si meciu de azi a rupt tot, a jucat f bine, cand am pus io multi bani, ultimu meci, ca o panarama proasta! Am prins-o iar la ciclu, si acuma, si la AO!



    PS: Apropo, Barcelona acum e ca un Masters la ce nume mari avem, toata numele de saptamana trecuta si chiar si-n plus! Nu stiu daca Djokovic a mai venit aici, cred ca da, in rest sunt cam toti.
    Last edited by Johnny D; 23rd April 2018 at 23:51.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1533
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    E si Nole, si Chung pe langa . Turneul de la Barcelona chiar arata foarte interesant, chiar daca stim deja cine il castiga
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •