Page 84 of 138 FirstFirst ... 3474828384858694134 ... LastLast
Results 1,744 to 1,764 of 2880

Thread: ATP Masters: Miami

  1. #1744
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Guffy joaca cu idolul sau, nu cred ca va fi asa "nesimtit"!
    Dincolo, Nole va fi infomentat rau dupa revansa pt finala de la Queens, hardul e suprafata lui, nu a lu Cilic!
    The Djoker is back, that is certain, l-am vazut in meciul cu Dimitrov cum s-a facut ca schiaza cu o mana la spate in timp ce incerca sa verifice suprafata terenului cu talpa papucului, te caci pe tine de ras cu el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1745
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Iarasi Crocobaulovici in decisiv primul break il face pe un game in care Cilic a servit doar cu prima serva.
    Al 2-lea l-a obtinut la fel, cu retur si joc de anduranta excelent. Fabulos jucator.


    Si am ajuns la ultimul meci pe bilete, iar Federer ca si ieri insa acuma cred ca nu va fi atat de usor!
    Ce-as pune o contra si n-am unde!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1746
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Federer categoria B: praf in primele 3 game-uri la retur, nici un punct, cand Guffy servea sa ramana-n set prima data bunicel, salveaza Guffy la 40=, a 2-a oara la 5-6 bun de tot la retur dar salveaza Guffy inextremis dupa 3 sp, iar in tiebreak excelent! Asa progresiv tot mai bun, joaca doar atat cat trebuie.


    Goffin juca foarte bine insa are dureri la umar la mana dreapta si abandoneaza fara sa-si piarda serva.
    Totusi cica Federer are 97 de game-uri consecutive castigate la serva la Cincinnati!


    Si avem finala Federer vs. Djokovic!
    Federer are 7 titluri aici si zero finale pierdute! (Si zero servicii pierdute in ultimii 5 ani!)
    Djokovic are 5 finale jucate si toate pierdute, dintre care 3 la Federer!


    Orice se va intampla maine se va scrie istorie: Federer va avea 8/8 ori Djokovic a fi singurul jucator din istorie care are toate titlurile de masters in palmares! Parca ai tine cu sarbul care se ia la tranta cu istoria si cu invincibilul acestui turneu! MISSION: IMPOSSIBLE pt sarb! Nu e prima data!


    Neah, Fedex il sparge, ca de obicei! GOAT!
    Last edited by Johnny D; 19th August 2018 at 04:18.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #1747
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Neah, Fedex il sparge, ca de obicei! GOAT!
    care obicei? Ca Djoko are mai multe victorii

  5. #1748
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Federer e favorit azi. Combinatia suprafata/mingi este probabil perfecta pentru el, se joaca 2/3, este odihnit si nu are aproape nicio presiune.
    Sincer nu cred ca il streseaza prea mult ca ar putea sa isi strice (inca) un record insignifiant.

  6. #1749
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Nole e favorit. Pentru ca stie sa il bata pe Federer

  7. #1750
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Mda, am si pariat fix acum pe sarb si eu!
    Merita sa fie singurul jucator din istorie cu toate titlurile de MS! Insa... dupa ce i s-a intamplat lu Halep, a 3-a finala pierduta la Cinci din 3, poate e un blestem aici pt finalistii necastigatori!
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    care obicei? Ca Djoko are mai multe victorii
    De obicei in finalele de la Cincinnati, ca aici suntem!
    Federer l-a batut de 3 ori din 3 si Djokovic a pierdut 5/5 finale!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1751
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    100 da game-uri castigate la rand la serva la Cincinnati de Federer din 2014 pana azi! GOAT!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1752
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Si serviciul 101 a cazut, ca dalmatienii cu un scrashnet teribil de "Fuck off" dupa un misshit printre dinti!
    E mai tare sarbulache, am simtit si eu asta inainte de meci.



    Si zicand asta, Federer reuseste niste retururi f bune si prima egalitate 40= pe serva sarbului de la 40-15 moment in care se striga "Roger, Roger!" ca la corida, Djokovic face 2 greseli stupide si break pt Federer!



    Dar Djokovic se agata cu dintii sai de crocobaur de absolut orice si face rebreak-ul! Fantastic!
    Scoate niste mingi mai ales din retur ce nici Nadal nu cred ca le-ar scoate... fabulos sarbulache asta!
    Last edited by Johnny D; 20th August 2018 at 01:43.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1753
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    E ceva off la Federer, de cand a pierdut finala aia cu Del Potro.

  11. #1754
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Felicitari sarbului! A rescris istoria si el! Toate titlurile de masters = performanta unica, bravo!
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    E ceva off la Federer, de cand a pierdut finala aia cu Del Potro.
    Posibil. Eu oricum am zis dupa Wimbly ca Djokovel, never fail e favorit pt USO si asa si e!
    Federer poate sa se roage ca sortii sa-l trimita de data asta pe sarb la Nadal, ca la el l-a tot trimis si l-a scos din 2 semifinale de USO la rand pe vremea cand Federer era clar peste Nadal la jocul pe hard, degeaba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1755
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    E ceva off la Federer, de cand a pierdut finala aia cu Del Potro.
    nu e nimic off. Azi a jucat cu Djokovic. Si atat.
    Atat Federer si Nadal tre sa zica merci ca a stat sarbul un an jumate bolnav, ca au mai castigat si ei cate un GS. Acum, gata s-a terminat petrecerea. Din cate remarc, singurii care ii fac fata lui Djoko sunt niste habarnisti care au avut tupeu si au jucat fara frica.

  13. #1756
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Foarte multe greseli nefortate din partea lui Federer, totusi. Ezitant la venirile la fileu, rever deconectat, iar momentele cheie ale meciului abordate la plesneala, fara calm si tact asa cum ne obisnuia. departe, foarte departe de varianta Federer 2017. as zice ca va fi eliminat pana-n optimi/sferturi la US Open.

  14. #1757
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    You never know.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1758
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    in sfarsit a cazut si ultima reduta.
    federer a jucat extrem de slab momentele importante.
    ce bucurie pentru nole zici ca a castigat un grand slam.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  16. #1759
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    A reusit "The Golden Road" - toate cele 10 titluri de masters in palmares, Grand Slam mai castigi insa ce-a facut el, n-a mai facut nimeni!
    Si a reusit sa ia titlul asta doar la a 6-a finala, asta spune multe despre cat de pretios este dupa atatea incercari.


    Federer a fost si el aproape dar l-a batut Wawrinka in finala de la Monaco, atunci am stiut ca nu va mai face niciodata "The Golden Road".
    A fost un meci foarte dureros acela, fiind si foarte aproape, a avut set si a fost la cateva mingi de titlu in tiebreak.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #1760
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Nadal va mai lua GS, la fel cum cred ca si Federer poate lua Wimbledon la anul. Chit ca se pregateste doar pt ala )
    Eu vad ca Djoko e favorit la US Open, dar in finala la Wimbledon Nadal a stat la milimetru de el pe o suprafata grea pt spaniol. Nu stiu ce sa zic..

  18. #1761
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Da, Nadal e al 2-lea favorit dupa sarb acum. Dar cum a profitat cand a fost al 3-lea favorit acu ceva ani cand Federer si Djokovic s-au rupt unu pe altu in semifinala, de ce n-ar profita si Federer acum sa se rupa astialalti in semifinala? Tre s-ai bulan la tragere, conteaza mult asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1762
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    In sfarsit a cazut reduta Cincinnati!!!
    Bine Nole a venit si ultimul masters lipsa dupa a 6-a finala jucata aici...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  20. #1763
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, Federer si-a pierdut iar avantul si cred ca a doua "descalecare" a lui la varful tenisului se cam incheie aici.
    Scaderea lui de forma a inceput de fapt dupa Wimbledonul de anul trecut, dar a avut bafta la AO cu accidentarea lui Nadal si a trecut neobservata.
    Adevarul e ca a profitat la maxim de perioada proasta a celorlalti; Djokovic, Murray, Wawrinka au fost ca si inexistenti in ultimul an si jumatate iar Rafa a fost chinuit ca de obicei de accidentari.
    Cu Nadal si Djokovic aproape de forma lor maxima Fed are oricum sanse minime, cel putin in turneele de GS.

    Djokovic a gasit se pare ingredientul de care avea nevoie si cel putin pana se publica noua lista WADA pentru anul viitor va face ravagii.
    USO va fi probabil intre el si Nadal. Multe vor depinde insa de tragerea la sorti.
    La Wimbledon Rafa a avut practic minge de meci pe propriul seviciu in TB setului 3; diferenta au facut-o cateva mingi si adversarii din sferturi.

  21. #1764
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    si nadalito ce ingrediente foloseste?
    ah da el are voie.
    altii nu.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •