Page 51 of 139 FirstFirst ... 41495051525361101 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 2913

Thread: ATP Masters: Madrid

  1. #1051
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Iti dau eu mai pe scurt, Nadal a avut 2-3 ani in care a jucat exceptional, dar chiar si atunci a trecut cu ceva noroc de primele tururi in 4 sau 5 seturi, meciul cu Petzchner in 5 e cel mai bun exemplu. Atunci nu jucase prea bine in prima saptamana, cred ca-n 2010 a fost, dar a avut noroc ca n-a prins vreun superierbist. Dar se compenseaza ca Rosol l-a batut in 5, toate se compenseaza oarecum in GS-uri si iei fix atatea cate meriti. Desi daca Nadal n-ar fi existat, Federer avea cel putin 4 RG-uri la ora asta indiferent de era in care ar fi jucat tenis. Dar si el i-a luat lu Nadal GS-uri, si Djokovic, la fel Djokovic lu Federer s.a.m.d. Intr-un final toate se compenseaza, Nadal n-a meritat nici mai mult nici mai putin decat 2 Wimbledonuri si daca vrei opinia mea personala, cu ele va si ramane, alt Wimbledon nu va mai lua. Insa are sansele sale anu asta, e printre primii favoriti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1052
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Se compenseaza lucrurile sau nu.

    Eu nu cred ca Stan a meritat 3 titluri de GS, sa nu mai zic diferite de a ajuns aproape de career GS.
    Rafa mai merita 2 AO in plus, acolo a avut cele mai crunte ghinioane. La RG a luat un titlu cam la limita, dar in 2016 eu cred ca ar fi castigat din nou.
    Sa zic ca la Djokovic se compenseaza RG din 2012 cu USO 2011. Probabil si el si Fed meritau un titlu la RG, chit ca ambii l-au castigat cand Rafa a lipsit de la intalnirea cu ei.
    Ce sa mai zic de Murray, asta nu merita nimic.

    Eu sper ca Rafa sa mai castige un Wimbledon "pe merit" anul asta.

  3. #1053
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    faptul ca nadal are 2 titluri la wimbledon este mai mare gluma din istoria tenisului

  4. #1054
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    faptul ca nadal are 2 titluri la wimbledon este mai mare gluma din istoria tenisului
    Sa speram ca se ingroasa gluma anul asta.

    Lasand "glumele" la o parte, Nadal mi se pare ca are un joc mai bun de iarba decat Djokovic sau Murray. Aia doi sunt varza la fileu, ba Murray nici slice-ul nu il are grozav, si au impreuna 5 titluri.
    Sau ce, la Wimbledon ar trebui sa castige numai aia care servesc ca animalele?

  5. #1055
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Sa speram ca se ingroasa gluma anul asta.

    Lasand "glumele" la o parte, Nadal mi se pare ca are un joc mai bun de iarba decat Djokovic sau Murray. Aia doi sunt varza la fileu, ba Murray nici slice-ul nu il are grozav, si au impreuna 5 titluri.
    Sau ce, la Wimbledon ar trebui sa castige numai aia care servesc ca animalele?
    Okay...

    Nadal a castigat Wimbledon doar in perioada in care isi ducea corpul la limitele absolute. Asta e singura solutie pentru ca el sa aiba vreo sansa. Numai asa putea compensa pentru faptul ca jocul lui e paralel cu suprafata asta. Dar anii aia s-au dus deja si nu mai vin inapoi. O sa iasa ca de obicei in primele 4 tururi. Daca ar fi dupa mine, ar trebui sa ia sfat de la Federer cu zgura si sa renunte complet la sezonul de iarba.

  6. #1056
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    BREEAAAAK BERDYCH!!!!!! La ultimul game din meci inainte de al 3-lea tiebreak!
    Afara cu cocostarcurile blondine!



    Si-a amintit si cehul ca e bun la retur la ultima strigare!



    Ciudat mod de-a lovi reverul cu o mana are Shalupalov asta, seamana cu Olivier Rochus sau Darcis, dar aia erau jucatori mici, asta e farul din Alexandria!
    Sau din Canada, ma rog. Canadienii astia chiar n-au jucatori de tenis? Doar jucatori cu nume cehoslovace sau slavone naturalizati?




    PS: Niciodata n-are Nadal joc mai bun de iarba decat Murray. Dar acel Murray care a luat 2 Wimbledon-uri, nu cel de azi. Eu anticipam ca va fi greu de oprit scotianul pe iarba londoneza inca dinainte sa ia vreun trofeu la All England and Cricked Club. De fapt, in anul in care si-a luat primul trofeu, 2013 l-am dat favorit la trofeu cu cel putin jumate de an inainte sa-nceapa acel turneu. Si nu doar eu, Cristy de pe forum chiar daca a facut-o ceva luni mai tarziu si desigur multi alti experti din afara forumului.

    Nadal nu este, n-a fost si niciodata nu va fi favorit la Wimbledon!




    Cu Eddy am ce am care a zis acu vreo 3 ani ca Federer nu ca nu va mai lua, dar nici macar n-are vreo sansa sa mai ia vreun GS vreodata si ne-am certat atunci!
    Last edited by Johnny D; 21st June 2017 at 21:45.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1057
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Cei mai vechi stim ca Dl. Capitan Youzhny, ex. Sergent e foarte bun pe iarba!
    Uite-l si pe Sannicol, prezent sa admita acelasi lucru!


    Thiem saracu e un pic cam tampit pe iarba, loveste ca dracu si aici, spre deosebire de zgura nu e nevoie chiar de salbaticiunile alea pe dreapta.
    Dar e inca tanar pe suprafata asta, n-are multe meciuri la activ chiar daca anu trecut a jucat bine, se va obisnui si el incet-incet.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1058
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    nu are o treaba thiem cu iarba, desi l-a invins pe federer anul trecut

  9. #1059
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Chiar asa paralel ca Wawrinka totusi nu e. Nu-si va completa niciodata GS-ul carierei in ciuda supararii lu Cristi care zicea ca e la un pas.
    Ei bine, e la un pasoi mai degraba, un pas asa intergalactic distanta!



    PS: Pe Federer mai nou doar astia care n-au nici o treaba il inving!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1060
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Wawrinka daca isi imbunatateste deplasarea ar avea ceva sanse. Armele le are deja.

  11. #1061
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Asa pare la ochiul neantrenat dar el are lovituri prea smucite, nu simte iarba deloc. Thiem de exemplu loveste bine si pe iarba atunci cand nu da ca prostu cu dreapta aia, in loc sa-l ajute ca pe zgura, mai mult il incurca lovitura aia ca in rest stie sa fenteze mingea, so to speak. Numa ca nu are stil de iarba s-o faca prea des, mereu ii vine sa-i futa una mingii de s-o rupa-n doua, asta e reflexul lui si e greu sa scapi de el doar o luna pe an.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1062
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Gunoi imputit de jucator 4K, dupa ce imi culca biletele ca salveaza 9bp cu Raonic el neavand nici una, acu nu e instare ce sa-mi faca H+4.5 pe bilete, la 8 game-uri a pierdut meciul cu Medvedev auzi! Parazit imputit de jucator!


    La asta nu i-as da WC nici la concursu de spalat masini, daca masinile ar fi toate ale mele!
    Last edited by Johnny D; 22nd June 2017 at 21:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1063
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Trebuia sa-l bata SHapovalov pe Berdych. Asa l-a batut Lopez

  14. #1064
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Lopez il domina mental de ceva timp, mai ales pe iarba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1065
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cine nu-l domina mental pe Berdych?

  16. #1066
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Cota 2 Lopez azi cu Dimitrov, asta trebuie sa fie o gluma. Dimitrov e varza, Lopez īn super forma, cum naiba sa dai cotele alea.

  17. #1067
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    sa facem si noi un ban cinstit

  18. #1068
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Hesus, cum si a luat-o mini Zverev de la El Maestro...

  19. #1069
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce final nebun la Lopez - Cilic

    Bine Feliii!!! I-am vazut toate meciurile la turneul asta, nu stiu cum naiba l-a batut Puiul

  20. #1070
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Mi-a placut ce-a declarat Lopez dupa meci, de 15-16 ani visez sa castig acest turneu, este cel mai de prestigiu turneu de 500 din lume si unul dintre cele mai mari dintre toate, si este cea mai buna pregatire posibila pt Wimbledonul englez. Mai are unu de 500 in Austria undeva parca, dar nu se compara cu Queens. Da, la 35 de ani joc parca cel mai bun tenis al meu, zise Lopez, putea adauga la fel ca Federer ca nu-l durea limba. Anu viitor va reveni din pozitie de defending champion pentru prima data la turneul mult visat, ma bucur pentru el, chiar a depus un efort colosal in aceste 2 saptamani de iarba si merita.

    De cealalta parte, prostovanul Cilic care asa cum v-am tot promis, se kk pe el in final de seturi stranse, pe cat talent are, pe-atat e de slab la scafarlie. OUT-ul ala intergalactic din mingea impinsa de Lopez in centrul terenului cu returul la CP(championship point) a fost fabulos! Prostovan...
    Quote Originally Posted by Gaia88 View Post
    Hesus, cum si a luat-o mini Zverev de la El Maestro...
    De aia am zis de-acu 3 zile ca daca ar fi un pariu ca nu mai pierde meci pe iarba anu asta, l-as lua cu 5 milioane. Acu cota ii e mica doar pt Wimbly, era mult mai buna cu inca 2 meciuri de 2/3 ramase unde nivelul de imprevizibilitate e totusi mai ridicat decat intr-un 3/5. Ma rog, asa ca idee.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1071
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Du-te ma si te culca cu Federer cu tot. Nu mai visa atāt.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •