Page 74 of 139 FirstFirst ... 2464727374757684124 ... LastLast
Results 1,534 to 1,554 of 2900

Thread: ATP Masters: Monte Carlo

  1. #1534
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Goffin ori a jucat la pariuri astea 2 saptamani, ori l-a mituit mafia pariurilor, dupa ce saptamana trecuta pierde cu Ciumetrov de la 5-1 in setul 2 si meciul, azi castiga cu Pujol la el acasa de la 4-6 1-5 si meciul.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1535
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Simonica vad ca nu se regaseste la turneul asta, o fi si usor accidentata la spate?!Si a zis inainte de turneu ca nu-i place deloc, ca aluneca nasol aici, ca zgura nu e zgura ca e hard cu praf pe el... Intrebarea mea e de ce vine mereu aici atunci, de ce nu se duce la Budapesta unde e zugra adevarata si outdoor!?


    Pe de alta parte Siegemund iar a revenit la turneul ei, nu e de pariat impotriva ei deloc la turneul asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1536
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    Ai încurcat borcanele. Ce Simona, ce Budapesta?

  4. #1537
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Da, am postat aiurea, dincolo trebuia postat unde e Istanbul.


    Oricum Simona condusa cu break in toate seturile a revenit exceptional! Bravo luptatorica noastra!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #1538
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    O fi inceput Barcelona ca un Master dar si-a revenit acum. Dimitrov, Thiem, Nishikori, Djokovic out, ba era sa iasa si Goffin.

  6. #1539
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Iese azi.
    Guffy a luptat bine la turneul asta revenind in repetate randuri de la set in spate, azi insa a dat de dracu!


    PS: Ce joaca grecul ala necunoscut!


    PS*: Scuiptil a avut noroc la tragerea la sorti la Munich si incepe bine turneul! De calificari!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1540
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    De la Federer incoace n-am mai vazut asa rever bun cu o mana la un jucator care are dreapta ca arma principala! Grecul asta de 19 ani va fi mare jucator! Asta cred ca va fi jucatoru meu preferat! A venit la tzanc, fix cand maestrul se retrage din turneele de zgura!


    Who said one handed backhand is a dying art!? Tsitsipas will knock your block off!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1541
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Cat de bine a jucat Pliskove, set 2 castigat fara punct pierdut la serva, pe zgura!! N-am mai auzit asa ceva!
    O fi adevarat ca e un hard deghizat asta, dar totusi performanta asta pentru o semifinala contra unei jucatoare atat de buna la retur ca si Kontaveit e una extraordinara!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1542
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De la Federer incoace n-am mai vazut asa rever bun cu o mana la un jucator care are dreapta ca arma principala! Grecul asta de 19 ani va fi mare jucator! Asta cred ca va fi jucatoru meu preferat! A venit la tzanc, fix cand maestrul se retrage din turneele de zgura!

    Who said one handed backhand is a dying art!? Tsitsipas will knock your block off!
    Sa fim seriosi, Federer are BH sub Wawrinka si Dimitrov, cred ca si Thiem e peste el.

    Din ce inteleg destui antrenori lasa elevii sa incerce ambele tipuri de BH si se alege de comun acord stilul mai potrivit fiecaruia.

    Revenind la semifinala principala, Goffin a reusit sa se tina dupa Rafa vreo 8 games, cam ca anul trecut la Madrid. Ca sa vezi nu a mai “gasit o cale sa invinga” un Rafa neaccidentat.

    Nadal parca loveste tot mai bine cu reverul. Nu stiu ce s-a intamplat (antrenamente? convingere?) dar BH a devenit o arma si ma intreb daca in acest moment exista un rever cu 2 maini mai bun ca al lui. Asta il scuteste de multa alergatura (rar am vazut run-around FH, poate doar in cazul in care are foarte mult timp).

    Daca reuseste sa castige toate meciurile in circa 1h30 pana la RG, Rafa poate foarte bine termina sezonul de zgura neinvins.

  10. #1543
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Sa fim seriosi, Federer are BH sub Wawrinka si Dimitrov, cred ca si Thiem e peste el.
    Sincer mi se pare mai bun ca a lui Dimitrov si Thiem, iar in cazul lui Wawrinka, elvetianul nu are dreapta mai buna decat reverul, deci nu se pune. Cei 2 doar pe zgura au rever mai bun ca Federer, atat. De fapt dintre toti 3 doar Thiem are dreapta mai buna ca reverul, sigur. Ciumetrov nu stiu, e oscilant, are meciuri cand cu reverul greseste mai putin decat cu dreapta. Si pentru ca ataca mai putin, si asta e corect.

    Oricum Tsitsipas are un rever foarte bun, desi e clar jucator ce cu dreapta controleaza punctele excelent.




    Trecand la lucrurile mai pragmatice, Scuiptil e pe care sa reuseasca ce n-a reusit in viata lui, sa revina de la 0-1 la seturi cu un zgurist clasic de top 100-150! Asta ar fi o buna performanta!
    Last edited by Johnny D; 29th April 2018 at 15:51.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1544
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Viitorul meu jucator preferat asta vrea sa ma culce bag deseama, incepe finala cu game la zero! Am pus Nadal bate 2-0, cota 1.17, astia de la Armin Bet si-au batut joc, i-au dat cota 1.01 lu Nadal la victorie!


    Bine, Nadal e unicul jucator din istoria tenisului care a pierdut o finala avand cota 1.01, asa ca...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #1545
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Cu acel game a ramas, 5 la rand Nadal de acolo!


    A semanat cu Federer in finala asta pana acu, tot zero sanse cu Nadal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1546
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bine, Nadal e unicul jucator din istoria tenisului care a pierdut o finala avand cota 1.01, asa ca...
    Ce finala a fost aia?

    Rafa nu a stralucit azi, a servit mediocru, BH a ramas la cutie, dar FH a fost mai mult decat destul sa il tina la respect pe grec (desi a gresit uneori surprinzator si cu ala). A da, si a facut ceva spectacol la fileu, culmea.

    S-a demonstrat inca o data ca nu prea ai sanse cu BH cu o mana in fata spaniolului pe zgura.

    La Madrid va fi mai greu pentru Nadal, ma astept totusi ca micile ajustari recente din jocul lui sa il ajute acolo. Sunt totusi sanse sa nu ia titlul, dar in acel caz poate recupera punctele la Roma si aparent numai o accidentare il poate invinge la RG.

  14. #1547
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,315
    Reputatie
    0
    În momentul asta nu sunt jucători de zgura sa îl bata pe Nadal. Vorbesc în 3/5 seturi. În 2 seturi se mai pot întâmpla minuni ca cea de la Roma de anul trecut.

  15. #1548
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    La Roma anul trecut era putin stors Rafa. Anul asta a jucat 4 turnee mai putin, asta insemnand aproape 20 de meciuri din care 2 epuizante la AO. Avand in vedere ca jocurile lui pe zgura tin in medie 1h30, sunt slabe sanse sa se repete problema.

    La Madrid totusi jucatori gen Dimitrov, Goffin, Del Potro (sa nu mai zic de “adevaratul” Djokovic) au o sansa in plus, conditiile fiind mai rapide, jucandu-se indoor uneori si cu Rafa avand trac “acasa”.

    A da, si trecerea de la zgura normala la Madrid apoi mai ales invers fara acomodare e un factor puternic perturbator.

  16. #1549
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Ce finala a fost aia?
    Vina del Mar, cand a pierdut-o la jucator de challenger pe atunci, Horacio Zeballos!
    Acel titlu castigat a facut din Zeballos jucator de ATP!


    Apoi in urmatoarea saptamana a ajuns iar in finala pe zgura, nu mai stiu ce turneu, stiu c-a jucat cu Nalbandian si-a avut cota 1.50! Si s-au tras pe cur o gramada daca sa puna sau nu pe Nadal, le-am zis atunci ca sunt prostii prostilor, ca merg si 3 case puse pe Nadal, ca n-or sa mai prinda in viata vietilor lor cota asa buna pe iberic! Si-a castigat-o lejer pe aia cu 2-0. Faza e ca la Vina del Mar venise dupa 7 luni de absenta si nu prea avuse adversar pana in finala care sa fi jucat cine stie ce, nivelul sau nu fu suficient iar Zeballos a servit ca din tun facand meciul vietii.


    Ieri n-a avut cota 1.01 decat la idiotii de armin bet, cota lui reala era undeva intre 1.03 si 1.05.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #1550
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cota aia de 1.01 pe Nadal revenit dupa accidentare si dupa ce isi tot amanase revenirea a fost mult mai stupida decat cea pentru finala de la Barcelona. Cine naiba castiga turneu din prima dupa 7 luni de pauza???

  18. #1551
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    L-a castigat pe cel de dupa 7 ani si-o saptamana cu un adversar mult mai bun!

    Iar Federer a castigat AO dupa ce-a lipsit 7 luni, nu doar un turneu ATP de zgura cu adversar de challenger in finala, fiind regele zgurii si cel mai bun jucator de zgura din toate timpurile de departe!
    Acuma.... nu cred ca mai trebuie sa-ti spun pe cine-a batut in finala AO dupa acele 7 luni de absenta, jucator chiar nu de challenger, presupun ca stii.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #1552
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Lasand la o parte ca nu stiu de cat timp era de fapt apt Federer la AO 2017, a avut un bulan porcesc castigand prin accidentarea adversarului 2 meciuri ca si pierdute. Nu a fost normal ce s-a intamplat, cum nu ar fi fost normal sa castige nici Nadal atunci!

  20. #1553
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,747
    Reputatie
    0
    Copil!

    Sa-l bati pe Munar la el acasa in ultimul tur, spaniol care n-are clasament sa intre ca LL, e ceva!

    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1554
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Are Copil un noroc fantastic de a juca cu Struff. Cu el a picat in primul tur la Madrid. Apoi urmeaza Carreno-Busta/Coric.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •