Page 54 of 139 FirstFirst ... 444525354555664104 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 2915

Thread: ATP Masters: Madrid

  1. #1114
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    O fi el bolovan pe zgura, dar Ivan Dodig era de batut chiar si asa. Pacat, putea sa faca o figura frumoasa la Umag.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  2. #1115
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Srdjan View Post
    O fi el bolovan pe zgura, dar Ivan Dodig era de batut chiar si asa. Pacat, putea sa faca o figura frumoasa la Umag.
    Pai asa am zis si eu, chiar daca pe zgura nu prea se descurca, Copil nu avea voie sa piarda la Dodig. Ala jucase un singur meci pe zgura anul asta, in calificari la Madrid, pierdut destul de clar la Escobedo, cu 6-0 6-3. Dodig nu mai obtinuse o victorie pe tabloul principal al unui turneu ATP din iunie 2016, in primul tur la Nottingham cu Benneteau. Deci, de peste un an de zile. Aici a evoluat datorita unui WC, el a ajuns dincolo de locul 400 in clasament, usor-usor cred ca se retrage de la simplu si va mai evolua doar la dublu.
    Am vazut meciul, Dodig nu a jucat cine stie ce, a incercat doar sa se apere, sa puna mingea in teren si sa limiteze greselile, de restul s-a ocupat Copil, a facut o gramada de erori nefortate, cred ca peste 50. A jucat mediocru. Cel mai slab meci al sau din ultimul timp.
    Rateaza o sansa buna de a acumula macar 20 de puncte in plus. In turul doi urma Cecchinato. Daca pierdea la ala nu m-ar fi surprins prea tare, ala chiar e bunicel pe zgura.
    Dupa cum am zis, in perioada urmatoare trebuie neaaparat sa-si revina si sa faca ceva puncte Copil, deoarece nu are nimic de aparat pana in septembrie. Ar urca in clasament si si-ar mai asigura calificare pe tablou la cateva turnee. Din septembrie vine perioada de anul tecut in care a jucat binisor si pierde cam 200 de puncte, si iar ajunge undeva in jurul locului 150 si va trebui sa joace turnee challenger.

  3. #1116
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    N-are ce cauta pe zgura, de ce dracu nu s-a inscris la Newport?
    Probabil n-avea clasament ori n-a vrut sa riste sa nu prinda tabloul, mai bine era si-n calificari acolo decat pe zgura pe tablou daca nu esti zgurist.
    Daca se ducea la Newport, nu doar ca prindea tabloul, ar fi fost chiar cap de serie 5 sau 6. Ultimul cap de serie de acolo este Marchenko ,locul 112. Ultimul intrat direct pe tablou la Newport a fost elvetianul Chiudinelli, locul 183. Tablou de la Newport seamana a challenger. Avea sanse bune de tot aici. Sigur asta nu-i scuza infrangerea la Dodig, nu avea voie la asa ceva in conditiile actuale, daca se respecta cat de cat.

    El trebuia sa se fi dus la Newport, in conditiile in care peste doua saptamani participa la turneul de ATP 500 de la Washington.
    Alta greseala pe care o face, el participa saptamana viitoare la turneul pe zgura de la Gstaad, unde foarte probabil va pierde iar in turul intai, in loc sa se duca la turneul de la Atlanta, pe hard, unde iar ar fi prins tabloul principal, ultimul intrat acolo fiind Tursunov locul 89, el ar fi intrat cu locul 85. Ce greseli enorme face. Pierde puncte pe zgura degeaba.
    Ar fi avut trei turnee americane legate, in trei saptamani: Newport(iarba), apoi Atlanta si Washington pe hard. Putea obtine puncte serioase aici. Apoi este inscris in calificari la Montreal si Cincinnati. Aici nu are cum sa prinda tabloul.
    In premiera este calificat direct si pe tablou la US Open. Deci sanse bune sa faca puncte serioase in conditiile in care nu are nimic de aparat in perioada urmatoare. Dar, daca nu-si gandeste turneele unde participa, foarte multe puncte nu va obtine.

  4. #1117
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Corect, ideal the duceai la Newport, apoi o saptamana pauza si dupa la Washington.

  5. #1118
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    A auzit Dodig ca faceti misto de el aici

  6. #1119
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Nu am mai vazut celelalte partide ale sale, am vazut ca a ajuns in semifinale. I-o fi revenit increderea in joc, talent are cu siguranta, doar a fost jucator de top 30. Insa ce am declarat referitor la meciul cu Copil imi mentin, nu a facut mare lucru, Copil a facut si punctele sale si pe cele ale lui Dodig.

  7. #1120
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Ferrer cel de Fier s-a intors!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #1121
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Andrei Rublev a castigat primul titlu din cariera la Umag. Desigur, trebuie sa-l felicitam si sa-i uram la cat mai multe in cariera. Are 19 ani si este o viitoare speranta a circuitului ATP. Dar aici eu am o mare problema. El a castigat turneul venind din postura de ''lucky loser'', în urma forfait-ului croatului Borna Coric. El pierduse în ultimul tur al calificărilor la ungurul Attila Balazs. Aici nu este corect, eu nu sunt de acord cu asa ceva. Daca a-i pierdut in calificari ar trebui sa nu mai ai dreptul de a participa in turneu. Adica pierzi un meci si pe urma castigi turneul, iar ceilalti care pierd tot un meci in cadrul turneului sunt eliminati. Ar trebui eliminata regula asta. Chiar daca un jucator de pe tabloul principal se retrage inainte de a juca in primul tur, ar trebui sa mearga adversarul sau direct in turul doi fara sa joace, sa fie un fel de ''norocos calificat'', sa nu mai aiba dreptul pierzatorii sa intre pe tablou. Astfel nu s-ar mai ajunge la situatii din astea, ca un jucator care a pierdut un meci sa ajunga sa castige un turneu. Voi ce ziceti, sunteti de acord cu mine? Este corect asa ceva?

  9. #1122
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Absolut de acord. Si unde a pierdut meciul? Nici macar pe tablou, ci inainte sa merite sa intre macar pe tablou! Exact ce se-ntampla acum, gunoiul asta imputit de Mayer a pierdut cu un no name german in calificari si acu vrea sa-l bata pe favoritu 1 Ramos! Rusinos...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1123
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Baga-mi-as pl-n ma-sa de gunoi imputit cu cine l-a facut pe Mayer jucator de tenis! Niciodata n-am crezut ca mai revine dupa ce i-a luat Ramos primul set! 1300 de lei daca bate Ferrer care chiar redevinde de Fier 4-0 cu Basilashvili pierd pe mortaciunea aia umana care pierde cu un german inexistent de 16 ani si LL il bate pe Ramos! Ce i-as crapa teasta aia de handicapat retardat ce nu stie juca atunci cand e favorit, doar cand nu e. Ramos n-a facut un meci excelent, e de-nteles ca fu primul dupa Wimbledon si era un pic iesit din mana dar n-a jucat nici slab, suficient insa incat gunoiu asta de Mayer care nu joaca nimic cu german de 16 ani sa joace 110% ca LL si sa ia meciul in tiebreak decisiv si mie 1300 din buzunar! Regula asta ca LL sa intre pe tablou e de kkt. Ar trebui sa primeasca dracului bye ala de trebuia sa joace cu el, Mayer n-avea ce cauta in turneul asta si uite ce face!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1124
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Exact ce spuneam si eu, nu sunt de acord cu regula asta. Daca adversarul lui Ramos s-a retras inainte de meci, trebuia sa mearga Ramos in turul doi fara joc. Se ajunge la situatii ca LL sa castige turnee, cum a fost Rublev la Umag. De ce sa mai aibe o sansa cei care au pierdut? Daca tot se accepta asa ceva, ar putea foarte bine sa introduca o alta regula. Daca un jucator care se califica spre exemplu in sferturile sau semifinalele unui turneu si se retrage cu W.O. inainte de meci, sa fie inlocuit cu cel pe care l-a invins cu un tur inainte, ca sa nu mai avem situatia ca un jucator sa avanseze in turneu fara joc. Tot un fel de LL am avea si aici, nu?

  12. #1125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Pai tocmai, vis-a-vis de Ramos a fost toal incorecta treaba, doar 2-3 jucatori il pot bate din turneu daca omul are timp 1-2 meciuri sa-si reintre in mana. Insa n-a avut c-a venit asta care deja a pierdut turneul si-a jucat fara absolut nici o presiune, SF total ca n-avea ce sa mai caute in turneu. Absolut incorect.


    Oricum ce mi s-a intamplat ieri a fost mic copil, 13 mil pierdute in tb decisiv pe Ramos, azi am pierdut 25 sau 31 de mil in tb decisiv pe Guillermo Garcia Lopez(depinzand daca SUA castiga cupa cu Jamaica la noapte), cota 1.09, gunoiu a avut set si break avans si-a pierdut iar 6-7. 2 zile la rand sa pierd bilete pe 6-7 pe favorit in decisiv, plm, fac pe sistem nerovos cat de repejor.
    Am zis ca nu pun pe challenger, a fost singurul meci de challenger pe care l-am ales, cel mai sigur c-a rupt in turul precedent GGL avand cota peste 1.50 daca tin bine minte. Ei bine rahatul mi-a aruncat 31 de milioane la gunoi de la set si break avans, cu nimeni in tb decisiv!



    Daca jucam doar fotbal imi iesea si ieri si azi dar cota era mica, era buna daca jucam ieri si azi cumulat fara tenis. Tenisu asta asa e un sport atat de spurcat, de plin de retardati mentali si gunoaie de oameni care te culca cand ti-e lumea mai draga de nu-i adevarat!



    Uite Goffin cum s-a calificat, condus cu set. In setu 2 in tb fu 2-4, a castigat 9-7, in tb decisiv fu chiar 2-5, tot 9-7 a castigat.
    Eu defapt acolo am tinut cu Alb in Bot sa castige, ca sa nu pierd doar pe un meci 31 de milioane, n-a fost sa fie.
    Last edited by Johnny D; 26th July 2017 at 23:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1126
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    E tare greu cand pierzi pe cate un meci, am patit-o si eu de multe ori. L-am luat si eu pe Guillermo Garcia Lopez saptamana trecuta de vreo trei ori, tot la un turneu challenger. Mi-a fost si mie cam teama cand am pus pe el, dar a castigat. A luat si turneul acolo, probabil s-a acumulat oboseala la el si de aceea a pierdut astazi, are totusi 34 de ani.

  14. #1127
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    De la set si break, 4-3 si serva? Isi pierde serva de 2 ori la rand si serveste nimeni ala primu in decisiv?
    Apoi ajunge in tb desi serveste cu game in spate tot decisivul, nu e vb de oboseala... A fost parazit prost azi, asta e tot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1128
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Si LL-ul de Mayer ajunge in sferturi, trece si de Struff. De unde era pe dinafara acum avanseaza bine de tot in turneu.

  16. #1129
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Si are de jucat acum cu Vesely, care poate fi batut destul de lejer daca nu prinde o zi buna la serviciu,
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  17. #1130
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Si LL-ul de Mayer ajunge in sferturi, trece si de Struff. De unde era pe dinafara acum avanseaza bine de tot in turneu.
    Era de pariat pe treaba asta dupa ce l-a batut pe Ramos.
    Acu joaca peste 90% din potential zilnic tocmai ca are 0 presiune, nici nu trebuia sa mai joace aici si o stie foarte bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1131
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Si iata ca usor-usor Mayer ajunge in finala. Pentru a doua saptamana consecutiv un lucky loser ajunge in finala. Avand in vedere posibilul adversar, are sanse bune sa o si castige. Se pare ca in ultima perioada cheia succesului este sa fi LL. Dar repet, nu este corect asa ceva, ajungi sa castigi un turneu avand la activ o infrangere. Practic, tot o infrangere in turneu au si ceilalti jucatori eliminati, ''vina'' lor fiind faptul ca nu au jucat calificari. Ar trebui eliminata regula asta, iar jucatorii ramasi fara adversar sa mearga cu bye in turul doi. Sa nu se mai ajunga sa castige turnee jucatori cu o infrangere.

  19. #1132
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Mayer - Mayer final, redundancy level through the roof!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,889
    Reputatie
    0
    Foarte bun acest Hanfmann, stiam de-acu cateva luni cand l-am vazut in vreo 2 meciuri de challanger de zgura. Era clar ca sansele lui de azi sunt aproape nule in fata lu Fognini care era flamand sa ia un titlu, n-a luat anu asta, dar germanu asta poate fi de mare viitor, inclusiv campion de GS.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #1134
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Copil este in turul doi la Washington. Are deseara cu Jack Sock. Eu cred ca are o sansa buna sa-l bata pe Sock. Daca este bine cu umarul si serveste bine, chiar cred ca-l bate pe Sock.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •