Page 107 of 139 FirstFirst ... 75797105106107108109117 ... LastLast
Results 2,227 to 2,247 of 2913

Thread: ATP Masters: Madrid

  1. #2227
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cel mai bun o laie, l-a umilit Thiem ca nivel de joc și frumusețe. Până una alta, organizatorii sunt de kkt. L-au pus pe Nadal primul mâine, ca să știe rusul dacă mai are pentru ce juca mâine seară. O să avem Thiem cu Zverev și Federer cu Tsitsipas în semifinale.
    Programare de kkt, cine naiba vrea sa vada in prime time o batalie intre doi rusnaci? Poate Putin. Incep sa fiu tot mai convins ca Rafa a fost super ghinionist ca practic toata cariera lui finalele ATP se joaca la Londra. Parca totul e in defavoarea lui aici. Mega incorect sa stea peste 10 ani turneul intr-o tara cu tenis mediocru.

    Totusi, chiar si eliminat Medvedev va face totul sa castige. Ganditi-va ca ar fi Halep in locul lui si Andreescu pe post de Zverev. Pai cum, sa fie mai bun ca el dezertorul ala care nu a mancat salam cu soia? Si sa plece el singurul fara nicio victorie? Nu, Daniil va incerca sa treaca mai departe sau sa plece cu tot cu “Sascha”, in functie de situatie. Si va reusi.

    Cum am mai zis si dupa cum s-a demonstrat in meciul lui Thiem cu Berrettini, cel mai probabil Tsitsipas nu va avea motivatia si nici interesul sa se omoare cu firea cu Nadal.

  2. #2228
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ce unfair ar fi sa castige Nadal si totusi sa nu se califice.
    Federer a jucat fara de greseala ieri. Ma bucur sa vad ca l-a invins pe Djokovic.

  3. #2229
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Pentru binele lui Nadal ar fi bine sa plece cat mai devreme sa nu se mai chinuie la turneul asta. Are un sezon nou de pregatit. Acum ca e nr 1, n-are rost sa se mai oboseasca pe-aici.Pana si noi am obosit sa ne uitam la tenis pe vremea asta.

  4. #2230
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nadal a batut in trei, a facut break-ul in setul 3 exact cand trebuia. Acum daca bate Medvedev, Nadal e primul in grupa si are semifinala cu Federer. Daca insa bate Zverev, Nadal e eliminat.

  5. #2231
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Decât o înfrângere cu Federer, mai bine o plecare acasă.

  6. #2232
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Tsitsipas un bou. Si batut si cu banii luati si cu sanse minime maine cu oricine ar juca. Minte de Halep. A vrut sa isi arate muschii cu Nadal si a fost batut “fair and square”. Nu a avut nicio minge de break tot meciul, as zice ca Rafa si-a revenit complet dupa problema de la abdominali. Sa vedem daca se si califica mai departe. Ar merita, chit ca este probabil obosit si i-ar fi foarte greu maine.

  7. #2233
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nadal a batut in trei, a facut break-ul in setul 3 exact cand trebuia. Acum daca bate Medvedev, Nadal e primul in grupa si are semifinala cu Federer. Daca insa bate Zverev, Nadal e eliminat.
    Eu am mizat pe Daniiiiiiiiiiiil, cota de 2. Prea multi de i, nu le am cu astea.

    Ce cotuc bun la Nadalito azi, 1.60 la marit!
    Pe el te poti baza, moare cu omu de gat! A 2-a oara la rand cand revine de la 0-1

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Decât o înfrângere cu The King, mai bine o plecare acasă.
    Fixed!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #2234
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    rafito este eliminat.
    19 slamuri si nici un titlu atp finals.
    rusine ba.
    maine fedal se joaca pe x-box.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  9. #2235
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Pai dacă aia din Atp sunt idioți și pun 100 de ani turneul în același oraș, pe aceeași suprafață, normal că asta se întâmplă. Pariu că dacă turneul ăsta se juca la Rio sau Roma, Federer avea zero acum și Nadal vreo 6? Nadal are un tenis care ii solicită corpul la maxim, evident că ajunge la ultimul turneu slăbit și cu tot felul de probleme.

  10. #2236
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    In final Medvedev a avut mai multa boala pe Nadal decat pe Zverev, sau mai probabil a intervenit mafia rusa... se stie ca toti sportivii rusi sunt sclavii lor. Ce e drept la ce i-a facut spaniolul anul asta era greu sa nu vrea sa il trimita acasa. Oricum ar fi si-a demonstrat din plin lipsa materialului de campion la acest turneu unde a fost ciuca batailor.

    Din nou Rafa are ghinion pe final de an ca doar nu crede cineva ca il batea Zverev in mod normal. Macar a plecat cu fruntea sus acasa, cu trofeul de #1 ATP si punand cu botul pe labe “Next Gen” (2 din 3).

    Djokovic pleaca acasa cu mana goala si coada intre picioare, pierzand inca 200 de puncte in fata lui Nadal si probabil fara sanse de a trece din nou pe primul loc pana la USO 2020.

    Federer ar putea pleca cu (inca) un trofeu ATP finals dar imi e greu sa cred ca va reusi inca 2 victorii mari in urmatoarele 2 zile. Probabil ca e randul lui Thiem anul asta.

  11. #2237
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Pai dacă aia din Atp sunt idioČ›i Č™i pun 100 de ani turneul în acelaČ™i oraČ™, pe aceeaČ™i suprafaČ›ă, normal că asta se întâmplă. Pariu că dacă turneul ăsta se juca la Rio sau Roma, Federer avea zero acum Č™i Nadal vreo 6?
    It's all about the money.. Oricum editia 2020 va fi ultima la Londra, dup-aia se muta la Torino. Probabil tot in sala.

  12. #2238
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    La 40 de ani il bate Federer iar pe Berrettini chiar la el acasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2239
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    cum naiba au putut alege asa un jeg de oras?
    sper sa intre nole in arena cu un tricou ac milan pe el.
    daca tot e djoker.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  14. #2240
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    Parazit retardat Federer, tot meciu!

    Degeaba am mai pus eu pe Rostov Don daca am impierecheat-o cu cretinul asta ce mereu dupa un meci genial de bun, face unul genial de retardat!

    Pacat de Djokovic, puteai pune bani la banca pe el in semifinale si finale, dar l-a eliminat retardatul ce joaca tenis fix cand nu trebuie, si cand trebuie... mut! Nu mai stie da-n minge nici cu serva, nici cu dreapta, nici cu smash-ul! Am reinventat tenisul frate, smash la linie, noua moda!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #2241
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Acum 3-4 ani era meciul lui Federer. S-a văzut că se deplasează greu, și nu mai ajunge la timp pentru lovituri. Oricum și grecul a jucat fantastic. Sper să fie o finală cu Thiem.

  16. #2242
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Mama, ce plictiseala de meci la Thiem cu Zverev.

  17. #2243
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    federica eliminat.
    da, astazi a fost cu adevarat king.
    the king of errors.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  18. #2244
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ce nu am inteles eu exact... avand in vedere criteriul meciului direct, daca castiga Thiem ia trofeul Berrettini respectiv daca bate Tsitsipas il ia Nadal???

  19. #2245
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    frumoasa finala. imi plac ambii jucatori. e misto sa mai vedem si altceva decat eternul big3. Parca as vrea sa castige Thiem. Macar pt faptul ca el i-a batut pe Federer si Djoko.

  20. #2246
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,093
    Reputatie
    0
    Ar trebui sa castige Thiem joaca fain.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #2247
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Offf. Imi doream sa castige Domi. Iar e marele pierzator, desi are un tenis minunat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •