Page 104 of 137 FirstFirst ... 45494102103104105106114 ... LastLast
Results 2,164 to 2,184 of 2877

Thread: ATP Masters: Miami

  1. #2164
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Genial meciul dintre Thiem È™i Tsitsipas. Austriacul la un nivel formidabil, revine È™i câÈ™tigã turneul din China.
    Tot retardat a fost si acum si in semifinale, condus cu set si break si acolo si aici.
    Norocul sau ca meciurile fura de care pe care, si n-a simtit presiunea, il stiu intr-o gramada de meciuri cand a fost condus cu break de tot felul de panarame si a fost mort in papuci.

    Presiunea de-a fi favorit clar nu-l prinde deloc, joaca mult mai bine cand nu e favorit, si foarte prost cand e favorit cert, cel putin in afara zgurii. Desi sa nu uitam ca anu asta are un meci renumit de 3-6 3-6 si pe zgura, cu super-mega-jucatorul Djere. De fapt Thiem a facut din ala jucator de top, inainte de meciul ala a fost un zero barat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2165
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Andy Murray, locu 503!
    Intre timp, a injumatatit problema!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2166
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Cred ca ne-am lamurit acum si cu accidentarea lui Djokovic la umar de la USO. Nu era in forma, lua bataie rau de la Wawrinka si a revenit la vechile obiceiuri. Nu zic ca nu il durea putin, dar ar fi putut termina meciul. Faker

    Medvedev nu a mai pierdut set din finala USO si s-a odihnit saptamana trecuta, il vad favorit sa castige in Shanghai.
    Putem paria ca intr-o eventuala semifinala cu Djokovic "accidentarea" sarbului va "recidiva".

  4. #2167
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Nole și-a luat-o meritat de la Tsitsipas care a jucat fantastic. Cred cã e singurul jucãtor anul ãsta care ii bate pe cei 3 fantastici. Pentru el urmeazã Medvedev care zici cã a luat pastila magicã. Rupe tot rusul. Zverev și Federer au oferit un meci mare cu de toate, câștigat de german. Bun de tot și nivelul lui Zverev care probabil va juca cu Thiem în semifinale. Masters fãrã Nadal, Nole și Federer în semifinale nu cred cã am mai avut de tare mult timp. Și cu toate astea au rãmas 4 jucãtori care se vor bate pentru GS-uri în anii urmãtori.

  5. #2168
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Cred ca ne-am lamurit acum si cu accidentarea lui Djokovic la umar de la USO. Nu era in forma, lua bataie rau de la Wawrinka si a revenit la vechile obiceiuri. Nu zic ca nu il durea putin, dar ar fi putut termina meciul. Faker

    Medvedev nu a mai pierdut set din finala USO si s-a odihnit saptamana trecuta, il vad favorit sa castige in Shanghai.
    Putem paria ca intr-o eventuala semifinala cu Djokovic "accidentarea" sarbului va "recidiva".
    ce te mai fute grija pe tine.
    de acuma inainte sa ma intrebi pe mine daca ai voie sa-ti dai cu parerea despre novak bip-bip-bip. (edit)
    Last edited by Johnny D; 12th October 2019 at 14:19.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  6. #2169
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mai usor cu apelativele, Milanezule! Cristi isi spune parerea, oricat de critica ar fi!
    Daca vrei sa-l superi cu ceva, spune-i si tu de Nadal ceva, cum zice el de Djokovic! Da-i replica! Cat timp sunt eu aici este interzis sa se vorbeasca urat de userii forumului!!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2170
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Medvedev a ajuns la a 6-a finalã consecutivã. Va juca cu rusul Zverev. Federer va pica pe 4 dupã rus, iar Rafa va deveni lider la începutul lui noiembrie.

  8. #2171
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Prostalau cu mental febril Zverev cand meciu si game-ul la 4-5 e echilibrat! Ca de obicei!
    Nu facuse nici o dubla tot meciul si la 30= face 2 si arunca setul si turneul la gunoi!
    Mai intoarce-l acuma pe Medvedev care e la al 3-lea Masters consecutiv castigat imediat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #2172
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si apoi isi pierde serva de la 40-0 cu dubla la 40-30!
    Iti trebuie coaie sa-l bati pe Medvedev in acest moment, n-are Zverev asa ceva.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #2173
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Rusul are 2 turnee de MS anul ãsta: Cincinatti și Shanghai. La Rogers Cup a pierdut finala cu Nadal. Oricum dupã Wimbledon a jucat incredibil. Sunt curios dacã mai are energie la TC. Peste Paris cred ca sare, sau va ieși repede.

  11. #2174
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pana una alta e inscris si la Moscova, de ce sa nu joace peste tot?
    A jucat minim de seturi la turneul asta!
    Last edited by Johnny D; 15th October 2019 at 08:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #2175
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Era clar ca nu are nicio sansa Zverev cu Medvedev... e aproape "unplayable" Daniil in acest moment.
    Indoor lucrurile se vor schimba putin, un eventual meci Medvedev-Djokovic ar fi extrem de interesant, de vazut daca e in stare rusul sa il bata pe sarb pe cea mai buna suprafata a lui!
    In fond, nu vad de ce nu avand in vedere ca a reusit Zverev anul trecut.
    Zilele proaste ale "big 3" se vor inmulti o data cu varsta, asta e clar. Sarbul e si el deja afectat de problema asta.

    Nadal e singurul match-up mai putin favorabil pentru Medvedev, deoarece:
    - nu are nicio slabiciune evidenta (cum ar fi reverul la Federer)
    - are "arme" din belsug (mai multe ca Djokovic de exemplu)
    - rusul nu e genul de jucator care sa joace la anticipatie si sa ia din timpul adversarului (cum e Novak)
    - spaniolul este un tactician mai bun decat el deocamdata, datorita experientei

    Cu toate astea, indoor Medvedev va fi probabil favorit in fata lui Rafa si probabil a oricui altcuiva in afara de Djokovic.

    Eu nu cred ca rusul va obosi. Va juca Moscova, Viena, Paris si Londra fara probleme.
    Devine destul de evident ca a pus mana pe niste "vitamine" de calitate.
    Doar noua lista WADA din 2020 ar putea sa ii puna ceva frana.

    Este Medvedev viitorul "jupan" al ATP? As zice ca mai degraba nu, deoarece:
    - nu va putea mentine stilul actual de joc; este foarte inalt si inevitabil va deveni mai greu in urmatorii 2 ani, deci nu se va mai putea deplasa chiar asa rapid
    - articulatiile lui nu vor rezista prea mult, are segmente lungi, loveste tare si masa musculara nu e cine stie ce
    - e foarte posibil sa i se urce succesul la cap
    Probabil va avea o cariera asemanatoare cu a lui Del Potro.

  13. #2176
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Ar fi zeu dacã ar juca Moscova, Viena, Paris și Londra. Posibil ca rușii sã fi gãsit iarãși ceva vitamine ce nu sunt pe lista WADA. Sunt experți la așa ceva.

  14. #2177
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Joaca toate alea daca nu se accidenteaza.

    Probabil ca in curand lista WADA se va actualiza de doua ori pe an, apoi trimestrial si in final lunar.
    Nu vad alta sansa sa tina pasul cu chimia moderna.

    De fapt, cel mai simplu ar fi sa se treaca de la o lista "neagra" la o lista "alba".
    Adica, vrei matale sa iei nu stiu ce substanta, trebuie sa o aprobe ei mai intai.
    Daca esti bolnav si ai nevoie de nu stiu ce terapie, mai bine stai acasa decat sa iti risti viata cu chimicale + sport de performanta.

    Chiar nu inteleg de ce nu trec mai repede la abordarea de mai sus.

  15. #2178
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Marius are un parcurs bun la Antwerp. E in sferturi cu Murray, dupa ce a trecut de Schwartzman

  16. #2179
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    A avut! Aici, azi, i s-a terminat!

    Murray creste ca Fat-Frumos in clasament tot injumatatind din el saptamana de saptamana!
    Acu 2 saptamani era pe vreo 500, acu e pe vreo 250, dupa turneul asta se va apropia de top 100!
    Pana la finalul anului trece ca glontzul pe langa Copil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #2180
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Parca am aranjat-o cu mana, ma jur!
    Pana la clasament, a trecut azi prin el ca prin branza, 6-3 6-3!


    Na, c-a mai comis-o si Murray, inca nu e atat de constant ca-n trecut, mai are de muncit, de la 5-2, se ajunge la 5-5 in setul secund.
    Last edited by Johnny D; 18th October 2019 at 22:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #2181
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Thiem e în finalã la Viena dupã un meci excelent cu Berrettini. Italianul intra în top 10 pentru prima data. Fabulos sezon pentru el, venit de nicãieri. Federer e în finalã la Basel unde va juca cu De Minaur. Va câștiga al 10-lea trofeu mi se pare acasã la el.

  19. #2182
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    La decima!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2183
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Minaur ãsta e zmeu cu toți în circuit, dar când dã de Federer și Nadal de-abia ia 5 gameuri. Joc limitat, nu are arme sã batã big 3. Thiem l-a rãpus la mare luptã pe piticul argentinian la Viena. O finalã frumoasã, de fapt la Viena au fost niște meciuri absolut formidabile, de top 15 în acest sezon.

  21. #2184
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    medvedev a pierdut cu chardy.
    socant, uluitor, incredibil.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •