Page 38 of 139 FirstFirst ... 2836373839404888138 ... LastLast
Results 778 to 798 of 2907

Thread: ATP Tour: Bucuresti, Barcelona, Munchen

  1. #778
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pai da Mahut la al catelea e? Si care din ei e mai zgurist, ia zi!


    Oricum am si pe Ferrer, alt traznit care chiar nu e la primul meci si joaca si acasa! Sa vezi ce nervos o sa fiu daca intoarce si bate si al tau nu!


    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Bullseye Si in tiebreak Simon castiga cu un bagel Cel mai ciudat scoreline ever intr-un meci de tenis.
    Numa de 0 si 6 cu 1p inainte de finalul meciului............ 6-0 0-6 6-6 0-6!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #779
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Bah da ce joaca spurcaciunea aia de Kukushkin, like clay is his 2nd home!

    L-a antrenat bine de tot Shorici pana sa-mi culce biletul!




    Exista totusi ceva mai misto in WTA decat in ATP d.p.d.v. strict tenisistic al pariorului si anume ca favoritul intoarce mai usor la femei de la 0-1 la seturi decat la barbati.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #780
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Pe cine ai parat, bah, pe Ferrer? ) Dude, omul e terminat.

  4. #781
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Eh, nu e chiar asa. Joaca ala SF, Ferrer incepe sa fie la nivel decent.


    Pe cand se ajunge la RG sa vezi ca iar nu-l bate nimeni decat aia de top 10-15.


    Ce e ciudat la Ferrer e ca nu mai stie sa dea retur, punctul lui forte! Ma gandesc ca e treaba de exersare.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #782
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Monfils si Simon

  6. #783
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Stan si Bran
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #784
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    ferrer a ajuns carpa atpului Arata a jucator terminat total

  8. #785
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Tu vezi macar ce joaca SF-ul ala de Kukurbata? Zici ca e Djokovic ala agresiv nu defensiv!


    Oricand si la orice ora Ferrer ti-l bate pe Sock pe zgura, asculta ce-ti spun eu!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #786
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Ce treaba are Sock? Ferrer la ora asta isi puate lua bataie de la oricine si pe orice suprafata.

  10. #787
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Hater de 2 lei, uita-te la meci si apoi sa vorbesti!


    Macar daca tot esti hater, vino si zi ca-i praf cand joaca slab, nu cand Ferrer face cel mai bun meci al sau de anu asta!


    A ajuns Pique la meci si l-a deranjat pe Ferrer la serva, arbitrul oprindu-l pe iberic din executie si urmand o dubla fix dupa ce-a muncit rebreakul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #788
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pfai de plm cum revine Ferrer! Fabulos luptator, daca ma culca rahatul ala mental de Sock care pe final de prim set cum s-a vazut condus sa serveasca sa ramana in set cum n-a mai stiut tine racheta de tenis in mana o sa-l injur 2 saptamani in continuu... In setu 2 castiga 6-0 clar superior cum era normal pe zgura carpei aleia de Mahut iar in decisiv iar e mort la retur ca nu serveste primul ca-n setul 2 si mereu e condus pe tabela. Daca iar clacheaza cand serveste sa ramana in meci de data asta nu doar in set, e cel mai de rahat jucator din istoria castigatorilor de turnee ATP!


    Nimic mah nu joaca kktu ala de shosetos la retur in decisiv, absolut nimic. Jucator de kkt care ia set 6-0, imbecil non-combat in momente decisive la retur...
    Cat urasc genu asta de jucatori de kkt, nu stiu juca tenis doar atunci cand nu conteaza, cand scorul nu e egal, cand conteaza cel mai mult, la egal si care pe care sunt niste carpe.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #789
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Ce gunoi e shosetosu ala imputit, de 2 ori are break avans cu 2 puncte avans in tiebreak si se kk pe el cum anticipam! O carpa infinita si parazita de american praf mental!
    Acu sper sa piarda si Ferrer desi e pacat ca joaca impotriva unui Djokovic azi si a luptat fantastic sa tina piept unui joc ofensiv fabulos.



    Dar Ferrer revine si castiga meciul 3-0 in tiebreak cu dublu minibreak, extraordinar la retur... 4-0 e clar.



    Nu mai pun io pe carpe din alea retardate mental antizgura americane in veci, paraziti de 2 lei fara treaba cu tenisul adevarat, de barbati in schimburi dure.
    Doar cu lovituri de majorete, daca nu intra prima, se kk pe ei in ultimul hal posibil.
    Last edited by Johnny D; 8th May 2017 at 18:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #790
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    a piedut johnny banii

  14. #791
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Pe gunoiu tau imbecil cu set 6-0 luat si cu kkt la cur cand adversaru e la 5-5, 6-6 cu el pe final de seturi! Rahat retardat cerebral!
    Ti-am mai zis-o io ca ala e varza pe zgura, nu m-ai crezut!


    Dar tre sa fii un fel special de rahat sa conduci in tiebreak cu 2-0 si 4-2 si sa fii mort cerebral si de la scorul ala, superior tehnic adversarului tau.
    Ferrer si cand joaca cel mai prost tenis din viata lui o sa fie superior genului asta de carpe sparte.



    Ia c-au aratat ultimul punct, a dat cu dreapta in baza fileului dintr-o minge impinsa de Mahut ca la femei. KKT IMPUTIT ANTIZGURA!
    Ma deranjeaza nu atat el cat eu ca-s destul de prsot sa pun pe handicapati din astia ce n-au treaba cu supfarata asta.
    Il bate jucator ce stie juca doar pe iarba cu lovituri inalte ce le bate de baza fileului cu dreapta! Si cica ce dreapta buna are! Cat de carpa sa fii!?
    Last edited by Johnny D; 8th May 2017 at 19:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #792
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0

  16. #793
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Si faza e ca initial n-am pus, pe biletul ce l-am pus solist pe GGL n-am pus pe carpa aia nascuta din shosete sparte.
    Pe biletu 2 am pus ca n-am mai gasit al 11-lea meci. Asta e, lectie pentru maine.


    Si Ferrer castiga lejer acu. Normal.


    Gunoi bulanos ca ia titluri doar cand se retrag aia de stiu ceva tenis din semifinale si finale. Nici o legatura cu locul shosetei din clasament, tenisul ala praf.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #794
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Cat de ezitant si fara incredere parea Ferrer in prima ora din meci, cum a luptat in setul 2, iar acum in decisiv zici ca e Ferrer cel de Fier, nu mai greseste nimic!

    Anticipam ca va reveni, chiar cu un adversar excelent. Si la fel anticipam ca carpa aia imputita retardata antizgura ma va culca... De aia am si ezitat sa pun in ciuda faptului ca stiam ca Mahut e varza pe zgura. Cel mai enervant e cand il aud pe Roddicted ca uite ce bine se descurca si pe zgura, cand omu e clar pe dinafara, joaca dupa ureche ca la baseball. Nu e si nu va fi niciodata zgurist. Impaca-te cu ideea Roddicted cum eu ma-npac ca-s prost si ma las influentat de prostiile tale subiective, dar nu pentru mult timp.


    Si nu 2 saptamani, vreo 2 luni il injur pana se termian RG-ul. Iei titlu bah frate anu asta si tot ti-e frica de-un adversar de kkt, intr-un meci de prim tur. Ce carpa cerebrala...



    Cum sa pierzi 2 bilete pe 2 meciuri diferite, pe 2 favoriti care ambii au 4-2 in tiebreak decisiv si pierd meciul!?
    PLM, trebuia sa vina si ghinionul, prea mult noroc in zilele precedente!













    EDDY! CUM SA PARIEZI PE KKTU DE SOCK, SPUNE TU!? De-acord cu tine, dar nu in cazu Ferrer, omu s-a pregatit constiincios pentru turnele mari de zgura si incet, incet isi intra in forma. Problema e cand pun pe asita de li se fac titluri si meciuri cadou si ne fenteaza sa credem ca stiu tenis. Stiu pe dracu de-i duca, stiu.

    Roddicted, bafta la pariuri! Daca tu crezi ca asta e jucator, iti urez mult noroc, o sa ai nevoie, mult mai mult decat mine!




    Daca-l prinde Ferrer pe Tsonga, il bate iar, cota de 2.5-3. Pont!
    Last edited by Johnny D; 8th May 2017 at 19:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #795
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    tu esti incredibil...a pierdut Si ce?De obicei in tb e o ruleta cu atat mai mult in decisiv.Mahut a jucat foarte bine punctele acolo si gata meciul.Diferenta s-a facut ca sock a returnat cel mai prost fix in setul 3.Si eu am pierdut bilet pe el deoarece vad ca kuznetsova a revenit, iar sharapova nu are cum sa piarda.Asta este.

  19. #796
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Bravo lui Copil, e ceva pentru el sa invinga la el acasa un jucator nascut/crescut pe zgura.

    Totusi, revin la ideea mea cu conditiile mai deosebite de la Madrid, o pseudo zgura.
    La dracu, dadea azi la asi Kyrgios de parca era la el acasa la AO! Ba mai scapa si "neamul" lui, Baghdatis, cate unul.
    Totusi, joaca cu atata greata in el "australianul" incat nu prea iti vine sa te uiti

    In aceste conditii si avand in vedere forma lui Murray, de ce nu ar mai face o surpriza si maine Copil?
    O zi buna la serviciu sa prinda si il poate trimite acasa pe englezoi.

    Sunt curios ce va face Nadal la acest turneu. La cum a jucat pe hard anul asta, nu cred ca viteza crescuta ii va pune probleme de data asta.
    Sunt de acord cu cei care zic ca la 31 de ani e aproape imposibil sa castige (sau sa faca macar semifinala, zic eu) la Madrid, Roma si apoi sa triumfe si la Roland Garros.
    Chiar daca reuseste sa mentina in continuare partidele in jur de 1h30, a jucat deja mult si ar juca enorm pana in RG.
    Din pacate nu poate sari Madridul, ar fi cea mai logica alegere. Desi sa vedem daca nu se agraveaza infectia de la ureche, mai stii Si asa Tiriac nu e chiar prietenul lui, ba chiar e unul din principalii detractori.
    Insa, daca va juca in week-end la Madrid, ar face bine zic eu sa renunte la Roma.

    Oricum, Madridul va ramane un turneu imprevizibil. Aviz pariorilor.

  20. #797
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    tu esti incredibil...a pierdut Si ce?De obicei in tb e o ruleta cu atat mai mult in decisiv.Mahut a jucat foarte bine punctele acolo si gata meciul.Diferenta s-a facut ca sock a returnat cel mai prost fix in setul 3.Si eu am pierdut bilet pe el deoarece vad ca kuznetsova a revenit, iar sharapova nu are cum sa piarda.Asta este.
    Pai a jucat prost in decisiv, asta pentru ca-n primu set s-a kkt pe el la final. Asa se-ntampla cand esti slab mental n-ai incredere in jocul tau. Ceea ce n-ar fi trebuit sa se-ntample dupa meciurile castigate anu asta, cu sau fara bulan. Pe Kuza n-am pus c-am stiut ca e posibil s-o comita, dar pana la urma tot raul inspre bine, toti de aici am fi semnat casa ca Sharapova nu are cum pierde, tre sa-i multumim Shock-ului ca ne-a scapat de nervi acolo si n-am mai pierdut doar pe un meci, asta e clar!

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    In aceste conditii si avand in vedere forma lui Murray, de ce nu ar mai face o surpriza si maine Copil?
    O zi buna la serviciu sa prinda si il poate trimite acasa pe englezoi.
    Nu are cum deoarece nu stie ataca, doar la aparare a facut progrese imense.
    Pe Murray n-ai cum sa-l bati daca nu-l ataci, e pur si simplu imposibil.
    Ramos l-a atacat de multe ori d-aia l-a scos din zona sa de confort.

    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Oricum, Madridul va ramane un turneu imprevizibil. Aviz pariorilor.
    Mda, tre sa fim atenti si sa nu bagam prea multi bani. Mersi pentru avertizare.
    Last edited by Johnny D; 9th May 2017 at 07:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #798
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Se tine binisor Copil

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •