Page 86 of 138 FirstFirst ... 3676848586878896136 ... LastLast
Results 1,786 to 1,806 of 2882

Thread: ATP Masters: Miami

  1. #1786
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Vom avea iar un Federer - Djokovic! Si de data asta nu-l vad victima pe King Rog! Dar nici favorit!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #1787
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    deci Maestrul o face de cacao. Clar ca nu avea chef sa isi ia iar bataie de la Djokovic. Aceeasi faza ca si US Open.

  3. #1788
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Sa nu exageram, zic. Nadal la varsta lui nici de challenger pe zgura nu va mai fi bun! Atat a putut azi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #1789
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    chicken federer evita confruntarea cu crocodilul lacoste.
    la 37 ani il inteleg.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  5. #1790
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Djokovic il bate pe Coric, castiga al doilea Masters anul asta, si trece pe 2 ATP.
    Coric ajunge pe 11 in champions race, dar ii mai trebuie macar inca o finala la Paris ca sa prinda locul 9 si turneul de la Londra.

  6. #1791
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu-l mai prinde nimeni pe Djokovic, in curand ajunge ATP 1 si s-a terminat sa-l mai prinda cineva degraba.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #1792
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Pfft cred ca ii gata anul pentru Delpo.
    Se pare că a suferit o fractură la rotula genunchiului drept, nu cred ca mai joaca la Londra.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  8. #1793
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Si zise saracu "Could have been worse!" imediat dupa faza aia din meciul cu Shorici, seems like not really!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1794
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu-l mai prinde nimeni pe Djokovic, in curand ajunge ATP 1 si s-a terminat sa-l mai prinda cineva degraba.
    Ii clara treaba .
    Nole is on fire!!!
    Are Wimbledon,Cincinnati,US Open si acum Shanghai.
    Sa vina si turneul campionilor la final de an dupa care urmeaza GS de casa .
    A castigat 27 din ultimele 28 de partide jucate(a pierdut la Toronto cu Tsitsipas prin august).
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  10. #1795
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Copil face treaba buna! Bate tot in 2 seturi incepand din calificari! Pe unde o fi Marian!?


    Raonic nu mai joaca nimic de-o vreme!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1796
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Iata-ma si pe mine. Am stat eu mai ascuns, dar acum trebuie sa ies, dupa o asa victorie. 2-0 si cu Cilic. Niciun set pierdut pana acum in 4 meciuri. Este in forma la turneul asta. Urmeaza Taylor Fritz in sferturi. Sansa buna de semifinale. Ce buna ar fi o semifinala la turneu de ATP 500. Cred ca ar intra pe tablou saptamana viitoare la Masters-ul de la Paris, ca si SE. Pe tabloul de calificari nu are sanse sa intre. Ce sansa ar fi pentru el. Ar intra si din nou in top 80.

  12. #1797
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Copil are șansa sa se intoarcă bărbat de la Basel. O victorie la un fost nr 3, la 29 de ani, te ajuta sa iti dai seama cum ai frecat-o pe duda 15 ani, cum te-ai pisat pe el de tenis, ce vultur erai daca nu te complaceai in rolul de broscoi. Probabil insa ca va reveni in țara dupa meciul cu Fritz, sigur ii e dor de o partida de padel cu prietenul Ion Ion, zis si power puff.

  13. #1798
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Va fi favorit in meciul cu Fritz, eu asa-l vad. Ceea ce intr-adevar Capitane, e rau, presiunea e prea mare ca-n finala cu Krajinovic!
    Insa dupa cum l-am vazut pe Krajinovic jucand acu 2 zile cu Federer tot indoor, parca nu mai pot sa-l acuz pe Marius chiar asa.


    Bine-ai revenit, Mariane! De-acord cu mine ca ar trebui sa sara peste zgura ca Federer anu viitor?
    In plus, sunt challenger-uri prin asia pe hard in perioada zgurii, acolo ar fi locul lui, de vreo 10 ani ii zicem asta, dar n-ai cu cine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #1799
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Va fi favorit in meciul cu Fritz, eu asa-l vad. Ceea ce intr-adevar Capitane, e rau, presiunea e prea mare ca-n finala cu Krajinovic!
    Insa dupa cum l-am vazut pe Krajinovic jucand acu 2 zile cu Federer tot indoor, parca nu mai pot sa-l acuz pe Marius chiar asa.


    Bine-ai revenit, Mariane! De-acord cu mine ca ar trebui sa sara peste zgura ca Federer anu viitor?
    In plus, sunt challenger-uri prin asia pe hard in perioada zgurii, acolo ar fi locul lui, de vreo 10 ani ii zicem asta, dar n-ai cu cine.

    La ce finala cu Krajinovic te referi? Daca te referi la aia de la Sofia, a jucat-o cu Mirza Basic, nu cu Krajinovic.
    Referitor la zgura, total de acord cu tine, dar daca cei din staff-ul lui asa considera ca trebuie sa-i faca programul competitional, asa procedeaza.

  15. #1800
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Cu Basic a jucat? Hmm... ala e mai slab decat ce-a aratat Krajinovic acu 2 zile.

    Eu cred ca el are intaietate in decizii si stie unde se simte mai bine, nu staff-ul lui.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #1801
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Citesc: surpriza la Basel, Cilic a pierdut cu unul venit din calificari. Nici nu ma gandeam ca e Copil al nostru.

  17. #1802
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Bine ca n-ai zis "Cilic a pierdut la Basel impotriva unui No Name!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1803
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Cum ar fi o finala cu Federer acolo la el in sufragerie?
    Da, stiu, mai e mult pana departe... inclusiv Zverev.

  19. #1804
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Zverev e un ciurdar handicapat, mai devreme in an i-a dat un 6-1 6-2 lu Jaziri, acu 2 saptamani a pierdut cu Jaziri dupa ce-a inceput meciul cu 2-0! Un dob.itoc notoriu e acest Zverev!


    Marius ar avea sansele sale, doar sa treaca de Fritz!


    Problema e mai degraba Bautista! Eu zic ca-l scoate Agut maine, si sansele lui Copil in fata lui Agut sunt mici.
    E mult prea constant ibericul, e unul din jucatorii mei preferati tocmai d-asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1805
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Ce ziceti, mai baga astazi Copil inca o victorie. La casele de pariuri vad ca ar fi usor favorit. Ieri era invers, Fritz era dat usor favorit.
    Are o sansa imensa sa ajunga in semifinale de ATP 500. S-ar apropia de top 70 ATP si de stabilirea celei mai bune pozitii in clasament.
    Dar, stim ce face el de obicei in astfel de situatii, asa ca acum doar speram sa fie invers.
    Last edited by marian buzoian; 26th October 2018 at 13:21.

  21. #1806
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Incredibil Mariane, Copil s-a transformat in Nadal, salveaza 8bp in primul set dintre care o gramada cu 2nd si revine in tiebreak de la 3-6 cu 2 serve de set pt Fritz, face 5p la rand si-l bate cu 8-6!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •