Page 103 of 139 FirstFirst ... 35393101102103104105113 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 2906

Thread: ATP Tour: Bucuresti, Barcelona, Munchen

  1. #2143
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Monfils îl bate pe Bautista, ca să se retragă din semifinale. Bine și programarea a fost idioata, avea liber doar 2 ore, știa ca nu are nicio șansă cu Rafa. Rusul Medvedev o sa ii pună mari probleme lui Rafa, joaca foarte bine.

  2. #2144
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Pai de ce va ziceam eu anu trecut ca Medvedev e scula de scula...
    Si aici suntem pe terenul lui, se joaca in curtea lui: pe suprafata sa favorita!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2145
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Cum era de asteptat de cand s-a anuntat ca Djokovic si Federer nu participa, Nadal a castigat lejer la Montreal. Saptamana asta la Cincinnati sunt insa toti trei.

  4. #2146
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Medvedev e un tankist penibil in unele meciuri, se pare ca de azi stim: e clientul lui Nadal, nu-l va bate niciodata.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #2147
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    35 de turnee masters pentru Nadal. E adevărat ca era mare favorit aici, fără Nole și Federer. Sa vedem dacă mai joaca ceva la Cincy.

  6. #2148
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Am reusit si eu in final sa mai vad ceva tenis, mai precis finala de aseara.

    La inceput am crezut ca Medvedev o sa ii puna mari probleme lui Rafa, ba chiar ca ar putea sa castige meciul.
    Stiam ca spaniolul are nevoie de vreo 3 game-uri sa "intre in meci", dar mi se parea aproape imposibil sa ii faci punct rusului.
    E drept ca Medvedev a prins si cateva linii cu noroc, dar pe ansamblu returna lovituri care ar fi fost castigatoare cu aproape oricine altcineva.
    In plus a castigat raliurile lungi cu Rafa, ceea ce nu e deloc la indemana oricui.

    Ulterior insa am realizat ca rusul e un match-up favorabil pentru Nadal, deoarece este un jucator mult prea defensiv.
    La 1.98m are doar 83Kg, fata de 87 Kachanov (zice el) si 90 Zverev. E mai rapid decat ceilalti doi, dar nu are atata forta.
    Rafa a avut timp sa aiba initiativa si sa il domine atat fizic cat mai ales tactic pe rus.
    In plus, nu a avut prea mari probleme cu serviciul lui Medvedev, dupa cateva game-uri a inceput sa il "citeasca" foarte bine.

    Din pacate rusul a dovedit ca are un mental destul de slab, resemnandu-se relativ repede cand a dat de greu.
    Nu il vad ca potential castigator de GS, in special pentru ca mi se pare moale, nu are determinarea necesara.

    In rest, logic ca Rafa s-a retras de la Cincy, pai anul trecut nu a jucat acolo si tot a avut probleme cu genunchiul la USO.
    Nu merita sa participe in afara de cazul in care nu reusea sa intre in forma necesara la Montreal si/sau iesea devreme din turneu in Canada.
    Probabil ca a fost tentat totusi sa mearga, deoarece sambata si duminica a jucat doar o ora si ceva si avea finala ca si asigurata la ce tragere la sorti favorabila a avut.
    A preferat insa sa isi dea o sansa in plus la USO, unde excluzand accidentari sau accidente numai Djokovic ar putea sa il invinga.

  7. #2149
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    A luat decizia bună, nu avea niciun rost sa se obosească la Cincy.

  8. #2150
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Dacă ii era cuiva dor, a revenit Murray în circuit. Joaca cu Gasquet, un meci "old school" Wawrinka iar joaca cu Dimitrov, ăștia am impresia ca tot la 2-3 turnee se întâlnesc.

  9. #2151
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    A batut Gasquet. Iar la Wawrinka si Dimitrov e abia al treilea meci anul asta... Ce-i drept, ultimul a fost saptamana trecuta.
    Or fi si vecini la Monte Carlo?

  10. #2152
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Wawrinka iar il casapeste pe Dimitrov, astia am impresia ca tot la 2-3 turnee se întâlnesc.
    Fixed.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #2153
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ma bucur de revenirea lui Andy. Si de victoria lui Stan.

  12. #2154
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Kirgyos power! https://www.youtube.com/watch?v=4W8TK2pmzxw

    Pacat ca nu se vad acolo 2 momente tari de tot:

    1. la 4-5 in setu 2 in pauza de scaun, de pe scaun striga in gura mare "Daca Nadal joaca asa repede cum am jucat io acolo de mi-ai dat avertizment, ma las de tenis, ma retrag din tenis!" dupa cateva secunde "Gaseste-mi frate un video, un moment in care Nadal sa serveasca asa rapid cum am servit eu, si nu-mi mai deschid gura in veci! N-o sa gasesti asa ceva! Niciodata! Nu exista! NE-EXISTENT!"

    2. Dupa ce si-a spart cele 2 rachete in asa-numita pauza de baie dinainte de decisiv, luata fortat si fara permisiunea arbitrului, cand a revenit s-a pus pe scaun sa-si puna grip-ul pe o noua racheta si arbitru i-a dat punct pierdut ca nu e pregatit. El de pe scaun punandu-si grip-ul "Sunt pregatit, cum adica nu sunt pregatit? Lasa-l sa serveasca, am zis eu ceva? Am zis eu sa nu serveasca? Serveste frate! Da-i acolo. Sunt pregatit!" Arbitru nu stia ce sa zica, l-a lasat mut! Speechless!

    In viata mea n-am mai vazut asa ceva, omu e figura rau, n-ai cum sa nu te distrezi maxim la el! Un comentator zicea ca i-ar placea sa fie intr-o cursa de 4 ore cu Kyrgios pasager, n-ai cum sa te plictisesti cu el!
    Last edited by Johnny D; 15th August 2019 at 17:33.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2155
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,457
    Reputatie
    1
    Daca ar fi mai bun ar fi suerstar.

    Sunt convins ca mare parte din ce face e si teatru,o tactica buna caci nimeni din tenis nu mai face asta.

  14. #2156
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    E un cretin. Joaca un meci bun la trei luni de meciuri proaste si se crede la acelasi nivel cu Djokovic, Nadal, Federer, daca nu cumva si peste.

  15. #2157
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,457
    Reputatie
    1
    Daca te deranjeaza atat inseamna ca tactica lui de trolling e buna.

  16. #2158
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Halep out, Federer out. Superbitatile out. Ce mai e de interes p-aici?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #2159
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Copil bate pe cineva! Berdych bate si el!
    A ajuns Copil in clasament peste Berdych!
    Last edited by Johnny D; 3rd September 2019 at 08:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #2160
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    În timp ce băieții mari se joacă la Geneva pentru o căruță de bani, Medvedev a făcut a 5-a finală consecutivă în circuit. A și câștigat turneul de la St. Petersburg. La Metz a câștigat Tsonga, care a luat săptămână trecută și un turneu CH.

  19. #2161
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Andy Murray, locu 503!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2162
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Nole după ce a câștigat turneul de la Beijing până s-a săturat, a ales anul ăsta, poate și datorită sponsorilor, să joace în premieră la Tokyo. Va câștiga și aici, are finală cu Millman. Urmează Shanghai unde Nadal nu joacă, iar dacă și acolo câștiga Nole, are prima șansă să termine anul pe primul loc.

  21. #2163
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Genial meciul dintre Thiem și Tsitsipas. Austriacul la un nivel formidabil, revine și câștigă turneul din China.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •