Page 103 of 103 FirstFirst ... 35393101102103
Results 2,143 to 2,159 of 2159

Thread: ATP Masters: Cincinnati

number one El Pistolero's Avatar
    Reputatie
    0
    Monfils îl bate pe Bautista, ca să se retragă din semifinale. Bine și programarea a fost idioata, avea liber doar 2 ore, știa ca nu are nicio șansă cu Rafa. Rusul Medvedev o sa ii pună mari probleme lui Rafa, joaca foarte bine.

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Pai de ce va ziceam eu anu trecut ca Medvedev e scula de scula...
    Si aici suntem pe terenul lui, se joaca in curtea lui: pe suprafata sa favorita!
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

Dubel, te astept cu berea la meci!

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    Cum era de asteptat de cand s-a anuntat ca Djokovic si Federer nu participa, Nadal a castigat lejer la Montreal. Saptamana asta la Cincinnati sunt insa toti trei.

Reputatie
    0
    Medvedev e un tankist penibil in unele meciuri, se pare ca de azi stim: e clientul lui Nadal, nu-l va bate niciodata.
    N-am crezut vreodata ca o sa pot fi neutru cand joaca spurcaciunea dar... uite ca minunea s-a produs, s-a impartit in doua si se bate cu ea insasi!

Reputatie
    0
    35 de turnee masters pentru Nadal. E adevărat ca era mare favorit aici, fără Nole și Federer. Sa vedem dacă mai joaca ceva la Cincy.

cogito ergo sum
    Reputatie
    1
    Am reusit si eu in final sa mai vad ceva tenis, mai precis finala de aseara.

La inceput am crezut ca Medvedev o sa ii puna mari probleme lui Rafa, ba chiar ca ar putea sa castige meciul.
    Stiam ca spaniolul are nevoie de vreo 3 game-uri sa "intre in meci", dar mi se parea aproape imposibil sa ii faci punct rusului.
    E drept ca Medvedev a prins si cateva linii cu noroc, dar pe ansamblu returna lovituri care ar fi fost castigatoare cu aproape oricine altcineva.
    In plus a castigat raliurile lungi cu Rafa, ceea ce nu e deloc la indemana oricui.

Ulterior insa am realizat ca rusul e un match-up favorabil pentru Nadal, deoarece este un jucator mult prea defensiv.
    La 1.98m are doar 83Kg, fata de 87 Kachanov (zice el) si 90 Zverev. E mai rapid decat ceilalti doi, dar nu are atata forta.
    Rafa a avut timp sa aiba initiativa si sa il domine atat fizic cat mai ales tactic pe rus.
    In plus, nu a avut prea mari probleme cu serviciul lui Medvedev, dupa cateva game-uri a inceput sa il "citeasca" foarte bine.

Din pacate rusul a dovedit ca are un mental destul de slab, resemnandu-se relativ repede cand a dat de greu.
    Nu il vad ca potential castigator de GS, in special pentru ca mi se pare moale, nu are determinarea necesara.

In rest, logic ca Rafa s-a retras de la Cincy, pai anul trecut nu a jucat acolo si tot a avut probleme cu genunchiul la USO.
    Nu merita sa participe in afara de cazul in care nu reusea sa intre in forma necesara la Montreal si/sau iesea devreme din turneu in Canada.
    Probabil ca a fost tentat totusi sa mearga, deoarece sambata si duminica a jucat doar o ora si ceva si avea finala ca si asigurata la ce tragere la sorti favorabila a avut.
    A preferat insa sa isi dea o sansa in plus la USO, unde excluzand accidentari sau accidente numai Djokovic ar putea sa il invinga.

Reputatie
    0
    A luat decizia bună, nu avea niciun rost sa se obosească la Cincy.

Reputatie
    0
    Dacă ii era cuiva dor, a revenit Murray în circuit. Joaca cu Gasquet, un meci "old school" Wawrinka iar joaca cu Dimitrov, ăștia am impresia ca tot la 2-3 turnee se întâlnesc.

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    A batut Gasquet. Iar la Wawrinka si Dimitrov e abia al treilea meci anul asta... Ce-i drept, ultimul a fost saptamana trecuta.
    Or fi si vecini la Monte Carlo?

Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Wawrinka iar il casapeste pe Dimitrov, astia am impresia ca tot la 2-3 turnee se întâlnesc.
    Fixed.

sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Reputatie
    1
    Ma bucur de revenirea lui Andy. Si de victoria lui Stan.

Reputatie
    0
    Kirgyos power! https://www.youtube.com/watch?v=4W8TK2pmzxw

Pacat ca nu se vad acolo 2 momente tari de tot:

1. la 4-5 in setu 2 in pauza de scaun, de pe scaun striga in gura mare "Daca Nadal joaca asa repede cum am jucat io acolo de mi-ai dat avertizment, ma las de tenis, ma retrag din tenis!" dupa cateva secunde "Gaseste-mi frate un video, un moment in care Nadal sa serveasca asa rapid cum am servit eu, si nu-mi mai deschid gura in veci! N-o sa gasesti asa ceva! Niciodata! Nu exista! NE-EXISTENT!"

2. Dupa ce si-a spart cele 2 rachete in asa-numita pauza de baie dinainte de decisiv, luata fortat si fara permisiunea arbitrului, cand a revenit s-a pus pe scaun sa-si puna grip-ul pe o noua racheta si arbitru i-a dat punct pierdut ca nu e pregatit. El de pe scaun punandu-si grip-ul "Sunt pregatit, cum adica nu sunt pregatit? Lasa-l sa serveasca, am zis eu ceva? Am zis eu sa nu serveasca? Serveste frate! Da-i acolo. Sunt pregatit!" Arbitru nu stia ce sa zica, l-a lasat mut! Speechless!

In viata mea n-am mai vazut asa ceva, omu e figura rau, n-ai cum sa nu te distrezi maxim la el! Un comentator zicea ca i-ar placea sa fie intr-o cursa de 4 ore cu Kyrgios pasager, n-ai cum sa te plictisesti cu el!
    Last edited by Johnny D; 15th August 2019 at 17:33.

sport legend Numero Dieci's Avatar
    Reputatie
    1
    Daca ar fi mai bun ar fi suerstar.

Sunt convins ca mare parte din ce face e si teatru,o tactica buna caci nimeni din tenis nu mai face asta.

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    E un cretin. Joaca un meci bun la trei luni de meciuri proaste si se crede la acelasi nivel cu Djokovic, Nadal, Federer, daca nu cumva si peste.

sport legend Numero Dieci's Avatar
    Reputatie
    1
    Daca te deranjeaza atat inseamna ca tactica lui de trolling e buna.

Reputatie
    0
    Halep out, Federer out. Superbitatile out. Ce mai e de interes p-aici?

Reputatie
    0
    Copil bate pe cineva! Berdych bate si el!
    A ajuns Copil in clasament peste Berdych!
    Last edited by Johnny D; 3rd September 2019 at 08:02.