Page 33 of 139 FirstFirst ... 2331323334354383133 ... LastLast
Results 673 to 693 of 2913

Thread: ATP Masters: Madrid

  1. #673
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Si m-a culcat la cele 2 mil pariate fraieru de Murray de la 4-0 in decisiv cand avea cota mai mica de 1.01 sa bata, ii bun.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #674
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    V-am zis ca nu e clara treaba azi. Murray s-a curatat, urmeaza si Stan foarte posibil.
    Ar fi tare sa iasa si Nadal si Djoko, asa, toti la pachet

  3. #675
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Am prins finalul meciului lui Nadal. Era intr-o dispozitie de scos orice minge, ca in vremurile bune, l-a disperat pe saracul Zverev.
    Sa nu mai zicem ca a reusit sa joace si lung, adesea foarte aproape de linie.

    Ieri au fost altele conditiile, multa umezeala, mingea nu prea sarea.
    Probabil ca asa se explica succesul partial al lui Edmund.

    Intr-adevar, pe zgura, la nivelul marii si soare nu prea ai ce sa ii faci lui Rafa.

    Sa vedem ce face Djokovic acum, eu unul nu il vad castigand usor.
    A jucat putin anul asta, abia a trecut de la hard la zgura, a parut vulnerabil ieri si Busta e mai bun decat Simon.
    Upset alert!

  4. #676
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nadal se face de ***** daca nu-l bate pe Djokovic. E la cel mai slab nivel din 2011 incoace, omul chiar nu joaca nimic. Nu stie nici el cum a scapat cu Simon si azi.

  5. #677
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Sa treaca de Goffin mai intai Djokovic. Cred ca maine reuseste sa piarda intr-un final.

    Omul negru e prea mic, la propriu, sa ii puna probleme lui Rafa pe zgura.
    Nu cred ca mai reuseste Nadal o victorie asa scurta, dar e greu de crezut ca va pierde vreun set maine.

  6. #678
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Eh, n-are cum sa-l bata Goffin. Nu cred. Guffy e ca un minidjokovic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #679
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Goffin a ajuns aici mai mult datorita prostiei lui Thiem, care ar fi trebuit sa inchida acel prim set.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #680
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Goffin Simon si Busta au cam acelasi. Ma astept sa ii puna ceva probleme si Goffin dar Nole castiga.

  9. #681
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Cuevas-Pouille parca e un meci de nivel mediu din WTA, unde se face un exchange de bagel-uri . Sunt curios cum va decurge ultimul set, daca Cuevas nu face cumva o nefacuta in setul asta.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  10. #682
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Cilic vs Ramos a fost unul dintre cele mai proaste meciuri pe care le-am vazut. Pe la inceputul setului 3 erau aproape 80 de nefortate in total. Cilic peste 50.

  11. #683
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    A fost un meci obisnuit.Cilic a fost inconstant, dar a avut o serie de gameuri spre finalul setului 2 si la inceputul decisivului cand punea totul pe tusa si la limita.Ramos solid, in mod normal face finala

  12. #684
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Djoko a futut un set ca unul care nu mai are nimic de demonstrat in tenis. Se stie ca 98% dintre belgieni sunt abuzati in copilarie de parinti si terti, deci e de inteles gestul umanitar al sarbului.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  13. #685
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Pai a fost in nota celorlalte meciuri in primul set, dar il antreneaza Guffy bine de tot pentru meciul cu Nadal de maine! Si daca trece azi, e foarte posibil sa treaca si maine, 3 game-uri excelente pt sarb acu la rand, ultimele 2 fara vreo nefortata cu joc ofensiv excelent, 8/8p.


    Si eu mi-am pus ultimii bani Capitane, aveam 700 de lei ieri. Am pus pe Murray 200 si restu toate o iesit inclusiv set Thiem. Apoi am vrut sa pun dupa ce m-o futut rahatu ala de la 4-0 in decisiv la fel dar m-a tot futut sefa de birou cu intrebari si n-am apucat. Am ajuns dupa program si a trebuit sa pun ca Thiem ia meciu ca deja era inceput si avea 4-2 alte 200 de lei sa fac 700 si evident asta m-a futut c-a pierdut meciu desi a avut break avans in toate seturile - pacat de Schwartzman am zis de ieri ca il rupe pe ala si-avuse 1.50 6-3 6-0. Si cu 300 ramasi si 700 i-am pus pe toti pe o cota de 2 din care baza e Djokovic cu 1.4. Daca nici campionu de la RG nu-ti mai iese cand joaca cu versiunea sa mai mica, ce sa-ti mai iasa!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #686
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,879
    Reputatie
    0
    Ce game titanic ia sarbul la 3-2, game de vreo un sfert de ora in care a aparat nenumarate mingi de rebreak!
    Asa se-ntampla cand ratezi sanse de dublubreak si de 0-3 cu minge-n mana si de 1-4 la 40= cand dai afara! Asta e game-ul unde Goffin i-a facut rebreak-ul ieri lu Thiem si-a terminat prin a lua 4 game-uri la rand, azi probabil ii va fi fatal faptul ca sarbul l-a salvat.


    Greu de tot sa-l bati pe Goffin pe zgura in acest moment. In seturile 2 si 3 sarbul a fost aproape de nivelul sau bun.


    Dar apoi se-ntampla ceva neasteptat soarele izbucneste fix de unde a plecat Goffin si a intrat Djokovic, partea aia de teren il orbeste pe sarb care pierde 2 game-uri la rand si acum va servi sa ramana in turneu. Dar din partea neorbitoare.


    Game usor fara soara in ochi dar acu tre sa faca break, ca daca se face 5-6, va servi iar de unde nu vede bine si e posibil sa iasa urat!
    Last edited by Johnny D; 21st April 2017 at 19:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #687
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Fabulos decisivul ce sansa mare are Nadal la RG anul asta.

  16. #688
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Fabulos decisivul ce sansa mare are Nadal la RG anul asta.
    ce sansa mare?
    Trofeul e deja al lui.Ce am spus acum 2 zile ca nu are cu cine juca anul asta pe zgura?

    Ma uit acum la meci.Argentinianul e foarte solid, asa cum a fost toata saptamana, dar rafito il face fara sa se intrebuinteze.

  17. #689
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    ce sansa mare?
    Trofeul e deja al lui.Ce am spus acum 2 zile ca nu are cu cine juca anul asta pe zgura?

    Ma uit acum la meci.Argentinianul e foarte solid, asa cum a fost toata saptamana, dar rafito il face fara sa se intrebuinteze.
    ba.. la cate failuri am vazut in ultimii ani, iti dai seama ca tot am niste dubii. in vremurile bune deja bifam inca un slam de acum good times.

    eu acum vad ca astia au pus nocturna in sfarsit. deci RG ramane singurul turneu pe zgura fara asa ceva. si acolo an de an sunt probleme mari din cauza asta. misto

  18. #690
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Goffin ii poate pune ceva probleme lui Nadal maine, insa in niciun caz sa castige
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  19. #691
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cum sa te bata bah Goffin?

    Ah, da, stai, cand te cheama Djokovic Fa un bine si retrage-te. Du-te acasa, stai cu familia. Ceva util.

  20. #692
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Nole s-a retras acum 2 ani din tenis. Doar ca nu o recunoaste.

  21. #693
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    N-a castigat RG anul trecut? Atunci s-a retras.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •