Page 15 of 139 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 295 to 315 of 2913

Thread: ATP Masters: Madrid

  1. #295
    sport legend Claudiu96's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Giurgiu
    Posts
    986
    Reputatie
    1
    Murray a iesit deja ? Si ce tablou avea ... Trebuie sa vad rezumatul meciului.
    Si Tsonga pierde la Fognini

  2. #296
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Murray mereu a jucat slab la Indian Wells, nu ma asteptam as iasa chiar din R1 cu Popsi, insa nici prea departe nu il vedeam sa ajunga
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  3. #297
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,877
    Reputatie
    0
    Indian notWells for Murray!
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    don fabio
    A fost don retardo dincolo de fileu, care cand pariezi pe el, nu mai stie servi; cand pariezi impotriva lui, da 3-4 asi la rand tot din 2 in 2 game-uri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #298
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Hai ca a jucat bine fognini, unul din meciurile pe care nu le arunca la gunoi cand se complica .Mizerabile zile si pentru mine la pariuri.Azi am mers pe 2 bilete.Daca nici astea nu ies bag ceva in ele, ma retrag oficialIeri pierd si la leiptigh vs wolfburg ca am pus peste 1.5 goluri.Bineinteles ca a fost doar 1-0.De asemenea am pierdut bunaciune de bilet pe putinseva care a fost nesimtita.Daca nu era in perioada aia a lunii, nu are nicio scuza pentru atitudinea care a aratat-o pe teren.Am pierdut 300 de lei pe ea.
    Lucas Pouille (FRA) - Jan-Lennard Struff (GER)
    1 2 - Cine va câștiga?: Pouille
    Facundo Bagnis (ARG) - Alexander Zverev (GER)
    1 2 - Cine va câștiga?: Zverev
    Mikhail Youzhny (RUS) - Grigor Dimitrov (BUL)
    1 2 - Cine va câștiga?: Dimitrov
    Donald Young (USA) - Sam Querrey (USA)
    1 2 - Cine va câștiga?: Querrey
    Juan Martin Del Potro (ARG) - Federico Delbonis (ARG)
    1 2 - Cine va câștiga?: Del Potro
    Jack Sock (USA) - Henri Laaksonen (SUI)
    1 2 - Cine va câștiga?: Sock

    si Johanna Konta (GBR) - Caroline Garcia (FRA)
    1 2 - Cine va câștiga?: Konta
    Elina Svitolina (UKR) - Daria Gavrilova (AUS)
    1 2 - Cine va câștiga?: Svitolina
    Roberta Vinci (ITA) - Svetlana Kuznetsova (RUS)
    1 2 - Cine va câștiga?: Kuznetsova
    Karolina Pliskova (CZE) - Irina-Camelia Begu (ROU)
    1 2 - Cine va câștiga?: Pliskova
    Katerina Siniakova (CZE) - Caroline Wozniacki (DEN)
    1 2 - Cine va câștiga?: Wozniacki
    Pauline Parmentier (FRA) - Angelique Kerber (GER)
    1 2 - Cine va câștiga?: Kerber

    Daca nu iese macar unul din astea ma retrag.Desi la baieti biletul ala chiar nu are cum sa nu iasa, ar fi catastrofa

  5. #299
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Deci Murray si Tsonga out din partea de sus a tabloului. A mai ramas Wawrinka. Ce gluma

  6. #300
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Aia se omoara pe partea de jos a tabloului si Murray/Tsonga nici nu trec de primul meci

    O mai zic inca o data, Murray nu merita sa fie pus in aceeasi categorie cu Federer/Nadal/Djokovic, iar pozitia lui de lider e doar circumstantiala.

  7. #301
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    La Del Potro cu Delbonis poate aparea o surpriza, Delbonis este destul de comfortabil pe suprafata de la IW. Young cu Querrey mi se pare foarte interesant, fiindca n-ai de unde sa stii cand unul dintre ei are chef de joc si celalalt isi ia plafon total
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #302
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Nu vad cum ar avea vreo sansa delbonis cu potro.Am putine emotii la querrey si pouille, dar in mod normal ambii ar trebui sa castige.Mizez ca young e born loser, querrey e de ajuns sa serveasca bine si castiga meciul.In plus in ultimele 2 turnee a aratat bine, iar in state a jucat mereu solid.Macar astea sa-mi iasa, dai in pana mea de jucatori.Daca nici biletul ala nu iese inseamna ca nu mai pricep o boaba de tenis

  9. #303
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,877
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    O mai zic inca o data, Murray nu merita sa fie pus in aceeasi categorie cu Federer/Nadal/Djokovic, iar pozitia lui de lider e doar circumstantiala.
    Pai el nici nu e in categoria alora, cu peste 10 GS-uri, nici nu e in pericol sa fie vreodata.
    El e in categoria, Wawrinka, Del Potro. El nu are atata talent ca si cei 5 tocmai enumerati, insa compenseaza prin inteligenta si tactica.

    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Nu vad cum ar avea vreo sansa delbonis cu potro.
    Nici eu, daca Delpo joaca asa cum a jucat in ultimele 6 luni.

    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    Daca nici biletul ala nu iese inseamna ca nu mai pricep o boaba de tenis
    Nu neaparat. Eu am pus 25 de meciuri pe bilet ieri din care 15 de tenis, si-am pierdut doar pe Murray si Tsonga. Asta nu-nseamna ca nu ma pricep.
    Tsonga avuse victorii pe linie cu Fognini pana ieri, si nu-si pierduse serva pana in setul decisiv unde si-a pierdut-o de 3 ori, RETARDATUL!
    C-a jucat bine italianul nu e scuza sa-ti pierzi serva de 3 ori intr-un set decisiv, ai fost o canalie la serva, nu ca de obicei, asta e clar.


    PS: Laaskonen l-a batut pe Shorici in turul precedent. Pe Cerege niciodata nu e de pus cand e favorit, daca esti om destept!
    Asta in ATP ce-as evita din meciurile tale, dincolo Siniakova e capabila s-o bata pe Caro, cum a batut-o pe Halep, pe hard. Astea le-as evita.


    Si mai e un meci ce eu l-as juca fara probleme. Cibulkova cu Pliskove din alea slabe!
    E mai slaba ca soru-sa pe retur, pe serva nu e chiar la fel, iar pe defensiva e varza, o s-o manance Cibi in schimburi, 1.50 SE DA!
    Last edited by Johnny D; 12th March 2017 at 19:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #304
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,877
    Reputatie
    0
    Aaa, am uitat de retardatu de Zverev bai Roddicted, care e gunoi si poate pierde cu oricine in afara zgurii, mutalau rau de tot fara lovitura castigatoare. Cat pe ce Bagnis sa-i vina de hac pur si simplu pt ca meciul de joaca pe hard si adversarul sau cu pretentia ca e mai bun ca el, incearca winnere dar nu stie ca e habarnist si nu poate facand aproape doar nefortate, asadar Bagnis capitalizeaza!
    Cat pe ce, daca nu-si pierdea nervii Bagnis ar fi luat primul set.

    Ce mutalai sunt arbitrii de linie americani, minge 15-20 de cm out si aia nu vad, tre sa strige centralul la minge pe linia de fund!
    Nu e de mirare ca Roddick a luat GS pe gresala lor grosolana repetata.



    Ghinionistul zilei pare a fi Daniel Evens care pare intr-o forma excelenta, din pacate are un adversar in fata care intr-o zi buna asa cum e azi ii spune din start ca forma sa e irelevanta. Doar ca meciul e nitel mai lung.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #305
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,877
    Reputatie
    0
    Pana una alta Roddicted, ne-a culcat Konta, o retardata mai mare ca aia atunci cand pun pe ea n-am vazut!
    In jumate din game-urile din decisiv a avut 30-0 sau 30-15 pe serva adversarei, pe serva ei niciodata n-a fost 30= sau 40=, mereu si-a facut-o lejer. S-a kkt pe ea de fiecare data pe serva adversa desi a condus, s-a ajuns in tiebreak si acolo ne-a futut.
    Si chiar ma gandeam daca sa pun pe toate biletele, si daca am pus, s-a kkt pe ea, evident!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #306
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Nemeritat a câstigat aia, nu miscase nimic pe serva britanicei, si totusi cu bulan a luat tiebreakul.

  13. #307
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    m-a culcat konta mai ceva ca la us open.Am mai ramas cu un bilet.
    Hai baietii

    Nadal 20 de nefortate pana acum.Noroc ca joaca cu pella
    Last edited by Roddicted; 12th March 2017 at 23:11.

  14. #308
    sport legend Claudiu96's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Giurgiu
    Posts
    986
    Reputatie
    1
    Plictisitor meci Nadal - Pella. Nadal a jucat slab , desi a castigat 6-3 6-2 , dar cand ai un adversar ca Pella ... Urmeaza Verdasco , nu ? Asta da adversar , o sa-i puna probleme mari lui Nadal.

  15. #309
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Acum am vazut ca Kyrgios si Zimonjic i-au scos pe Bryani ieri

  16. #310
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,877
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Nemeritat a câstigat aia, nu miscase nimic pe serva britanicei, si totusi cu bulan a luat tiebreakul.
    Ce mai conteaza? Imi da cineva banii inapoi macar?
    Daca e retardata si n-a facut break, retardatia s-a completat in tiebreak unde a fost praf si pulbere.

    Stii ce zic eu mereu: in tiebreak castiga aproape mereu ala care nu merita, care cu bulan ajunge pana acolo si are mai putin de pierdut decat adversarul sau. Efectul psihologic, cu cat iti e mai frica sa pierzi ce-ai muncit, cu-atat esti mai aproape de-al pierde.
    Last edited by Johnny D; 13th March 2017 at 01:30.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #311
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    bravo querrey.Mama mia ce natarau

  18. #312
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,877
    Reputatie
    0
    Eu ti-am zis!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #313
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Querrey, frica oricarui parior. Fain meci intre Del Potro si Delbonis aseara, cred ca argentinianul este un underdog destul de interesant la acest turneu, unde favoritii cad pe capete.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  20. #314
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,877
    Reputatie
    0
    Pui pe Karagyos cu el, castiga = te omoara, pui pe Nadal cu el, castiga = te omoara, pui pe el cu Young, pierde = te omoara.
    Oricum ai pune pe handicapatu ala te omoara! D-aia nu mai pun pe el in veac cote sub 2, doar invers de cum se da cota e de pus!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #315
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Nadal vs Verdasco, Federer vs Johnson, Kyrgios vs Alex, si "creme de la creme" Del Potro vs Djokovic. Maine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •