Page 102 of 138 FirstFirst ... 25292100101102103104112 ... LastLast
Results 2,122 to 2,142 of 2882

Thread: ATP Masters: Miami

  1. #2122
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Si iar face aceeasi magarie sarbul cand putea face 30= pe serva lu Nadal ca da din prima smash-ul! Eu i-as da in cap de i-as fi antrenor, jur! Las-o dracului sa cada, cate trebuie sa ratezi mizerabil sa-ti dai seama ca e stupid sa dai din prima?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2123
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    5-4 Djokovic dupa ce salveaza 1bp cam echivalent cu 1mp acu la 4-4 cu set pierdut in spate!
    Adevaru e ca Nadal nu merita sa faca break, pe debut de game si sa ia turneul cu asa game in care punctul 2 l-a castigat cu o lovitura total bulanoasa cu rama care a intrat in teren lung.

    Sarbul e un luptator ca nimeni altul, chiar daca picioarele nu-l asculta mereu, cum remarca Adi Cruciat mai de fiecare data, da totul si crede in sansa lui, finala nu e pierduta in mintea lui, de fapt e doar la 1 game de decisiv, de ce ar fi? Totul se joaca!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #2124
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Hopa, sincopa, Nadal face o eroare grosolana cu o stanga ofensiva, si apoi dintr-un retur bun a sarbului o stanga de contra dintr-o pozitie defensiva in fileu, 0-30!


    Sarbul nu reuseste sa profite, Nadal se scooate cumva si face 3p la rand 40-30!
    Dar sarbul reuseste un retur fantastic la care Nadal nu are replica si egaleaza la 40=!
    De acolo sarbul pune 2 retururi in teren si Nadal trepideaza serios, si pana la urma greseste, sarbulache ia setul si serveste primul in decisiv!


    Nadal 1.08 hai? Aici nu joci cu pielea pwlii, aici joci cu nr. 1 mondial!
    Last edited by Johnny D; 19th May 2019 at 19:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #2125
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    A 3-a oara din 3 cand sarbul nu lasa sa cada mingea la smash si iar pierde punctul, e incredibil, jur! Mai bine ar lasa dracu sa cada si ar da cu dreapta, decat asa, ce rost are!?


    Si sarbul isi pierde serva pe alta prostie, la 40= teren liber lung de linie si da dincolo la Nadal! Mereu de la fileu mingea se izvbeste in terenul liber, passingul din alergare mai ales cu reverul cum ar fi dat Nadal e mult mai greu ca si cu forhand-ul. Neinspirat sarbul incepand de la acel smash care-l costa si game-ul. Nu lasi mingea sa cada, nu poti ramane mereu nepedepsit!
    Last edited by Johnny D; 19th May 2019 at 20:04.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #2126
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Dupa o gramada de alte prostii printre care si o gramada de scurte in fileu ale sarbului, Nadal are iar minge de meci ca la 4-4, atunci a fost de break, acu a fost de 3-0 in decisiv, de dublu break, sarbul o salveaza si ramane in turneu! 2-1 Nadal, dar se joaca in continuare, Nadal nu mai e cel care a fost in primele 14 game-uri din meci nici el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #2127
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu mai poate sarbul, prea multe meciuri lungi, 4-1 Nadal cu dublu break, greu de intors de aici, mai ales daca esti si obosit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #2128
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    6-1 Bravo Nadal! Asa va fi un RG foarte interesant!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #2129
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Djokovic a fost in mod evident obosit astazi, dupa 5 meciuri la Madrid, 2 meciuri joi si apoi meciuri de 2-3 ore vineri si sambata.
    Oricum dubla Madrid-Roma e infernala, in special din cauza schimbarii conditiilor de joc. Iti trebuie si noroc nu doar stiinta sa o izbutesti.
    E mai grea chiar si decat Toronto-Cincinnati.

    Dupa cum scriam inainte (nota bene, inainte sa inceapa meciul!) Nadal a fost cam la 90% azi dar chiar si asa a fost prea mult pentru un Novak la capatul puterilor.
    In setul 2 sarbul a servit ireal de bine si in final asta i-a adus setul pe fondul unei usoare exasperari a lui Nadal.
    Un 6-2 6-4 ar fi fost mai aproape de adevar.

    Un rezultat bun pentru amandoi oponentii pana la urma, fiecare va avea sansa lui la RG.
    Totusi in afara de Djokovic nu vad cine ar putea sa il invinga pe Rafa la Paris, insa Novak ar putea iesi pana in finala.

  9. #2130
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Câte un masters pentru fiecare sezonul asta. De văzut unde va pica Thiem la RG, pe ce parte, e cam singurul care ii poate bate pe cei doi într-un meci 3/5.

  10. #2131
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    smashuri mai tampite ca astea a lui nole nu am mai vazut.
    sa nu poti inchide puncte dupa un smash este ireal.
    astazi nadalito a fost monstru.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  11. #2132
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    A fost dar Djoko chiar si obosit a avut sansa lui, daca lasa mingea aia dracului sa cada... dar el stie mai bine.


    PS: Cu Almagro am inteles, dar Raonic s-a lasat si el de tenis?
    Voiam sa fac lista cu poll-ul la RG si ma pufneste rasul cand era vorba sa-l trec si pe el intre potentialii castigatori!
    Mario Ancic scrie pe el!
    Last edited by Johnny D; 20th May 2019 at 13:23.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #2133
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Deci n-am vazut in viata mea asa ceva... Gascanu cu stupize a fost ieri!

    Prim set: Gasquet - Janvier 2-0, 6-7 cu colegul lui de clasa francez mai tanar, la ei acasa, la Lyon. Si-acu vine:
    Salveaza Gascoi 3bp cam echivalente cu MP din ce se vede si face break la 3-2, 5-2, final 6-2 si serva cu dublu break! Si na-ti-o p-asta:

    Salveaza Gascoiu 8 bp dintre care si un 0-40 pana la scorul de 3-2, face break la prima lui sansa cum te asteptai ala sa cada mental dupa o asa neimplinire si 5-2 lejer pt Gascan. Cota 1.01 avea in momentul asta! Si de-aici Janvier ala pe care cred ca l-am vazut o data acu vreo 2-3 ani intr-un meci, daca nu ma insel e un fel de Karlovic care da si cu prima, si cu a 2-a si cu returul la fel = bomba, indiferent unde aterizeaza el plezneste orice lovitura, de unde te astepti sa fie cazut mental face de la 2-5 asa: game de serva la zero 3-5, break la 15 si 4-5, game la 15 si 5-5, break la 30 si 5-6 si are 2MP la serviciu! Le salveaza Gascoi si-l bate in tiebreak! In viata vietilor mele n-am vazut asa ceva...
    Last edited by Johnny D; 21st May 2019 at 08:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #2134
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Wawrinkoi prost, set in fata si se lasa pe o ureche si ajunge in decisiv!
    Iar in decisiv de la 3-0 pierde 5 game-uri la rand!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #2135
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu se joaca la Queens? Bre ce batura azi toti favoritii la Halle, ceva de speriat.

  15. #2136
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Da si mie mi-a iesit tot la tenis ieri, si apoi mi-am luat teapa de la Anglia 1X cu autogol in prelungiri!


    Pe flashscore scrie Londra, flashscore nu minte... des!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #2137
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Denumire oficiala "Fever Tree Championship".

  17. #2138
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Cred ca e de urmarit maine Tsitsipas cu Aliassime la Londra. Canadianul i-a batut azi pe Dimitrov si Kyrgios.

  18. #2139
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Cu Tsonga a fost de fapt finala pt Federex, acu mi ti-i ia la rand si mi ti-i sparge ca pe oua de pasti. La decima vine in 2 zile.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #2140
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ultimul turneu pe iarba, nu-l opreste nimeni pe JI!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #2141
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Acu 2 saptamani am uitat sa va spun, Ciumetrov a reusit sa piarda un meci cu Kevin King in primul tur pe tabloul principal de la Atalanta 5-7 4-6 dupa ce a avut 3 game-uri avans in ambele seturi! A new Chokeasko is born: Ciumetrov! Dar se stia deja ca e retardo-bleg in multe meciuri.

    Si asa ajungem la Montreal si la un alt mare bleg al circuitului: Monfils care azi a jucat cu nimea-n drum si-a avut 4-1 40-0 in primul set! Evident ca l-a pierdut, iar in decisiv de la 1-3 in stil de circ a batut 6-3, ca asa e la Monfils, daca iese bine, daca nu, tot bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #2142
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Avem doi rusi în semifinale, care mai sunt și în top 10. Cred ca sunt mai bine de 15 ani de când Rusia nu a avut 2 oameni în top 10. Medvedev e în mare forma, îl vad ușor favorit cu Khachanov. Nadal are în semifinale cu Bautista sau Monfils.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •