Page 87 of 139 FirstFirst ... 3777858687888997137 ... LastLast
Results 1,807 to 1,827 of 2906

Thread: ATP Tour: Bucuresti, Barcelona, Munchen

  1. #1807
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    L-a batut bre pe Fritz! E in semifinala cu Zverev.
    Si in clasament de saptamana viitoare cam tot pe-acolo ca fratele lu'Zverev: 70-75. Posibil cel mai bun loc din cariera (a mai fost prin februarie pe 73). Si mai sare zece locuri daca-l bate pe Zverev ala mai celebru maine.

  2. #1808
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Marian a si amutit intre timp!


    Nu cred ca-l bate pe Zverev desi joaca f bine, handralaul ala e exact genul de jucator care nu-i convine lu Marius, tot o lelaie acolo pana gresesti iar la serva da cu tunul. Daca-l bate, ar realiza aproape o minune.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #1809
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Si totusi Marius incepe excelent, salveaza 1bp cu o scurta de efect si pe urma face break si are 4-2 cu Zverev!


    Acum daca tine de serva, va lua setul. Dar ii va fi f greu sa tina de serva acu dupa break!
    Si si-o face, intoarce de la 0-30 si isi face game-ul fara a infrunta bp! 5-2!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #1810
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Joaca un servici-vole Copil... Daca se nastea cu 20 de ani mai devreme era in tot ten ATP.

    Zverev castiga tie-break-ul pe o nefortata a lui Copil. Avem al treilea set.
    Last edited by JJ; 27th October 2018 at 17:35.

  5. #1811
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Si cand Copil sa faca o minune iarasi in 2 seturi, la 4-2 si minge inalta pe dreapta aproape de fileu, o da afara. Zverev intoarce de acolo tiebreak-ul si meciul. Am stiut eu de ce pariez pe Zverev azi desi m-a mancat de multe ori cand a avut cota si mai mica ca cea de azi, azi avu 1.23, cu Jaziri a avut 1.10! Incredibil, a jucat senzational toata saptamana, n-am pariat pe el, azi am pariat si daca Copil n-ar fi nefortat-o acolo, ar fi pierdut iar, doar cand pun eu pe el!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #1812
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    In tiebreak a servit prost rau. A fost strans ca si Zverev a facut ceva nefortate.

  7. #1813
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Si iata ca minunea se produce. Copil e in finala la Basel! Dupa Cilic si Zverev, urmeaza o noua victorie de senzatie cu Federer poate?

  8. #1814
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    L-am ajutat eu, tre sa-mi multumeasca. De fiecare data cand pun pe Zverev e retardat, si doar atunci!
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Si iata ca minunea se produce. Copil e in finala la Basel! Dupa Cilic si Zverev, urmeaza o noua victorie de senzatie cu Federer poate?
    Cu Federer, nici o sansa. Ala nu e retardat aici la Basel.
    Mai degraba daca ar juca cu Medveded desi nici rusul nu prea o comite, tre sa joci tu f f bine.



    Marian tot amutit e, sarbatoreste pe sub ceva masa altfel nu-mi explic de ce nu-i nicaieri iar!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #1815
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Excelent joaca Federer astazi, se pare ca nu va avea probleme!

    Ce saptamana pt Marius, sa joace finala de turneu ATP 500 cu idolul sau, la el acasa!

    Finala de turneu mare intre 2 jucatori cu rever cu o singura mana!



    In mod normal pe Marius dupa acest turneu n-ar mai trebui sa-l vedem prin calificari!
    Si nici pe zgura.
    Last edited by Johnny D; 27th October 2018 at 19:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #1816
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    6-1 4-0! Marius sigur isi spune la ora asta ca pe mine nu ma bati asa ca pe asta de-a castigat 3 turnee ATP anu asta!


    Fara discutie cel mai bun tenis din cariera si l-a jucat aici Marius, meritata total finala aceasta cu Federer pentru el!


    Tre sa-si pregateasca discursul pentru maine! Sigur nu va zice de Federer ca e robot cum a zis de el acum cativa ani!
    Last edited by Johnny D; 27th October 2018 at 19:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #1817
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Salutare tuturor, salutare Johnny, ca tot intrebi de mine. Am fost ocupat astazi si n-am putut sa scriu, insa am urmarit partial partida lui Marius. A jucat fenomenal astazi. Zverev nu a putut sa-i faca niciun break, el i-a facut doua lui Zverev. Asta spune multe. A reusit sa salveze toate mingiile de break, unele chiar cu serviciul doi. Am vazut o maturizare in jocul lui. Cred ca venirea lui Pavel in echipa lui isi spune cuvantul. Si-a imbunatatit semnificativ mentalul. A castigat astazi si cu mintea. Altatada ar fi clacat sigur in setul 3. Putem spune ca nu Zverev a pierdut meciul, ci Marius la castigat. Zverev chiar a jucat bine, insa nu a putut mai mult. Am vazut si un joc de teren mult imbunatatit la Marius. Putine nefortate a facut. Se vede mana lui Pavel.
    A avut o saptamana fantastica. Un singur set pierdut, 12 castigate, meciuri fantastice. A intrat in top 60.Probabil ca va pierde maine. Anul asta ar mai avea de jucat un singur turneu, un challenger marisor la Bratislava, de 125 de puncte. Daca l-ar castiga s-ar apropia de top 50. Undeva pe 53-54, si vorba ta Johnny, la anul ar cam scapa in mare parte de povara calificarilor.
    Daca altadata l-am apostrofat, acum trebuie sa ne dam peste gura, si sa-l laudam, sa-i recunoastem meritele.
    FELICITARI MARIUS, BRAVO. Tine-o tot asa, aveam nevoie de ceva bucurii si de la masculin. Am dus lipsa de sentimentul asta in ultimii ani. Frustrarea mea pe el era mai mult din cauza asta. Lipsa satisfactiilor de la tenisul masculin romanesc.
    Oricum, el a fost talentat de mic, se vedea asta cu ochiul liber, insa i-a lipsit un management bun, o echipa care sa-l poata pune in valoare. A pierdut atatia ani. Era lejer jucator de top 20. Numai la serviciul pe care-l are, daca ne gandim. Una peste alta, mai bine mai tarziu decat deloc, cum se spune. Poate explodeaza acum, are 28 de ani, asta inseamna maturitatea tenisului. 5-6 ani mai poate fi lejer competitiv.
    Gata Johnny, cred ca am vorbit destul. Te las si pe tine acum.

  12. #1818
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Cred si eu ca va pierde, ca daca-l bate pe Federer aici care are 14 finale jucate, mai multe decat are Nadal la orice turneu de zgura vrei tu, se apuca de plangocit vreo 2 ore de nu mai au cum astia sa-i dea trofeul si sa-l puna sa vorbeasca, trebuie sa astepte pana pe luni si nu e timp ca Federer are de jucat la Paris!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #1819
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Pe bune daca n-ar trebui sa sune Pavel la Paris si sa le zica: "Baieti, ia sariti voi cu un WC, jucatorul meu tocmai ce i-a batut pe Cilic si Zverev in sala si sta in finala cu Federer la Basel."

    Maine... Traditia e ca Roger sa joace finala la Basel, nu neaparat sa o si castige. A pierdut cinci deja, de ce n-ar fi aia de maine a sasea?

  14. #1820
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Trebuia sa intre pe tablou ca SE, n-am inteles de ce n-a intrat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #1821
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Iti explic eu de ce. Organizatorii turneului de la Paris au avut disponibil un singur SE. Dupa cum se stie, cu SE intra pe tablou doar cine ajunge in semifinalele unui turneu si nu mai poate disputa calificari pentru turneul urmator. Marius se incadra in aceasta categorie, era eligibil, insa ghinionul lui se numeste Mikhail Kukkuskin. Kazahul a ajuns si el in semifinale la Viena si este mai bine clasat decat Marius, asa ca a fost prioritatea 1. Daca nu ajungea Kukkuskin in semifinale, Marius ar fi fost pe tabloul principal ca SE.

  16. #1822
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Revenind la meci, Marius joaca foarte bine, i-a facut fata cu brio elvetianului. Intrebarea care se pune este urmatoarea: Daca ar fi jucat tenisul pe care la jucat saptamana asta, mai demult, oare pe ce loc ar fi fost el in clasament. Lejer in top 30, poate chiar top 20.

  17. #1823
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Bravo Copile, extraordinar turneu. A intalnit pe parcurs 3 jucatori care sunt calificati la Turneul Campionilor, iar pe doi i-a invins. Nu este putin lucru.
    Astazi doar experienta elvetianului a facut diferenta. Daca ar fi fost alt adversar, cu jocul prestat ar fi avut sanse mari de reusita la trofeu. Capul sus si sa ia toate aspectele pozitive din acest turneu si sa le valorifice pentru viitor.

  18. #1824
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Se vede ca-i lipseste experienta. Game-ul de 4-5 cu trei challenges gresite e un exemplu clar.
    La festivitatea de premiere vorbeste la juma' de metru de microfon, n-a auzit nimeni ce-a zis.

  19. #1825
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by marian buzoian View Post
    Iti explic eu de ce. Organizatorii turneului de la Paris au avut disponibil un singur SE. Dupa cum se stie, cu SE intra pe tablou doar cine ajunge in semifinalele unui turneu si nu mai poate disputa calificari pentru turneul urmator. Marius se incadra in aceasta categorie, era eligibil, insa ghinionul lui se numeste Mikhail Kukkuskin. Kazahul a ajuns si el in semifinale la Viena si este mai bine clasat decat Marius, asa ca a fost prioritatea 1. Daca nu ajungea Kukkuskin in semifinale, Marius ar fi fost pe tabloul principal ca SE.
    Atunci presupun ca LL nu exista, ca aia n-au ce cauta pe tablou in atare circumstante in care exista SE ce n-au loc.

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Se vede ca-i lipseste experienta. Game-ul de 4-5 cu trei challenges gresite e un exemplu clar.
    La festivitatea de premiere vorbeste la juma' de metru de microfon, n-a auzit nimeni ce-a zis.
    Nimeni de acasa, dar aia din tribune s-au distrat bine de tot de vreo 2-3 ori. Ar fi fost interesant de stiut ce le-a zis.
    Last edited by Johnny D; 29th October 2018 at 07:08.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #1826
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Marius Copil a ajuns pe 60 ATP. In spatele lui sunt printre altii: Wawrinka, Rublev, Berdych, Tomic, Cuevas, Gulbis.

  21. #1827
    sport legend
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Si cu siguranta asta nu este valoarea lui. Valoarea lui reala este cel putin undeva pe la mijlocul locului pe care il ocupa acum.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •