Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 55

Thread: Copa del Rey 2016/2017

  1. #22
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Meh..in alea 40 de meciuri fara victorie am luat gol in cel putin 30. Acum, ca nu mai merge atacul e clar ca nu mai sunt rezultate. Apararea e penibila. La primul gol au gresit vreo 5 oameni. Toata apararea inafara de Ramos, plus Kroos si Casemiro.
    Nacho ca fundas dreapta. Danilo e prea prost.
    Casemiro nu stie nici el ce a jucat ieri. Tot meciu' a fost mai avansat decat Modric si Kroos, iar Cristiano ca unic CF nu merge. Trebuie cineva la sustinere. Trebuie schimbat ceva. Bale mai sta o luna, iar Benzema e out of form rau. Ieri a ratat una din cele mai mari ocazii ale inceputului de an.

    A, si daca-l lasa astia pe Pepe sa plece in China sunt mari prosti. D'abia astept sa revina. E de departe cel mai bun fundas al nostru. Varane nu progreseaza deloc.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Asta am zis si eu, tre sa fii cretin in acest moment sa-l titularizezi la Franta pe Benzema in locul lu "scorpion sting" jirUD!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Foarte bine a jucat Celta aseara , frumoase golurile lui I.Aspas si Marcelo ; la golul lui Aspas defensiva Realului a fost facute arsice de atacul Celtei .

    Sa vedem Barca ce face diseara cu Sociedad
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #25
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Afara cu gelatul

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Ce poa' sa faca, Barca e calificata deja.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Celta o scoate pe Real din Cupa dupa 2-2 in meciul retur
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #28
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Ce meci am facut aseara!!! Messi magistral ca intotdeauna, la fel si Denis Suarez care parca devine tot mai bun de la meci la meci. Neymar pare ca si-a revenit la forma de la inceputul lui 2016, fiind demential aseara, iar Vidal cred ca si-a castigat locul de titular dupa ce performanta a avut aseara pe teren. Imi place foarte mult de Sergi Roberto, insa nu cred ca merita acel loc, in detrimentul lui Vidal care este in forma maxima momentan.

    Cillesen si el a fost bun. Ma bucur sa vad ca dupa mult timp Barca are 2 portari care pot fi titulari in orice moment.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Ce goool a dat Messi /OLE / ce executie !!!!!!!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Si cu asta au luat cupa.


    Nici cu golu lu Suarez nu mi-e rusine, cand ii iese, ii iese. Cu pasele e mai greu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    inca n-au luat Cupa ! Alaves sau Vigo pot pune probleme , s-a vazut si in campionat
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Buna gluma!
    Ai vazut tu o echipa carpa sa elimine Barca tur-retur?
    Poate inainte de Ronaldinho!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Finalele se joaca tur retur?

  13. #34
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Io asa stiam, ca voi spaniolii sunteti mai al dracului. Tin minte c-am fost surprins anii trecuti cand am aflat asta... poate gresesc.
    Sau doar supecupele sau stii plm ce jucati voi absolut idiot tur-retur in finala, dar ceva jucati.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Acum e returul Barca-Atletico
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Privind doar pe livescore, zici ca e macel pe terenul ala, 3 rosii, galbene cît cuprinde, un penalty ratat dacã nu mã însel ...

  16. #37
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Superb a fost meciul,bine,Barca un pic cam 'palida'...
    Atletico a venit sa inscrie de doua ori,fara sa se gandeasca prea mult ca juca in CampNou contra Barcelonei.Si foarte putin a lipsit.
    De fapt,golul anulat lui Griezman a fost perfect valabil.Gameiro a ratat un penalty si finalul a fost nerecomandat cardiacilor
    In total,Atletico a fost superioara in ambele meciuri,dar Barcelona are jucatori mai decisivi.
    Suarez a fost eliminat si nu va putea juca finala.

  17. #38
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    arbitrul a tocat marunt o Barcelona fara mijloc. golul anulat a fost foarte la limita, nu prea il poti imputa. e adevarat, Barca a facut un meci slab, insa si arbitrul a exagerat, dupa parerea mea. Enrique a prestat slab, si la primul 11 si la schimbari...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  18. #39
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Il cam urasc pe Lucho pt ce a facut sezonul asta dar ieri n-a avut ce sa faca. Busi si Iniesta nu aveau cum sa inceapa titulari. Si am riscat si cu Masche si Pique, Masche ba chiar s-a accidentat. Deocamdata acest 4-4-2 merge mai bine de cand jucam constant cu el.

    Umtiti si Gomes sunt awesome. Aleix trebuie sa fie titular. Roberto e groaznic de multe luni.

  19. #40
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    arbitrul a tocat marunt o Barcelona fara mijloc. golul anulat a fost foarte la limita, nu prea il poti imputa. e adevarat, Barca a facut un meci slab, insa si arbitrul a exagerat, dupa parerea mea. Enrique a prestat slab, si la primul 11 si la schimbari...
    Nu ma prind de ce ai zis aici. E sarcasm, nu? Ca daca nu e...

    Ma rog, cum **** mea sa nu-i poti imputa golul ma? Nici macar pe linie nu era Griezmann. Nu e nimic la limita acolo. Nimic P'asta n-am auzit-o pana acum

  20. #41
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Il cam urasc pe Lucho pt ce a facut sezonul asta dar ieri n-a avut ce sa faca. Busi si Iniesta nu aveau cum sa inceapa titulari. Si am riscat si cu Masche si Pique, Masche ba chiar s-a accidentat. Deocamdata acest 4-4-2 merge mai bine de cand jucam constant cu el.

    Umtiti si Gomes sunt awesome. Aleix trebuie sa fie titular. Roberto e groaznic de multe luni.
    Asa bun e Gomes? Peste tot unde citesc de el, fanii Barcei se plang de el. Nici mie nu mi se pare cine stie ce. La inceput, cand il juca inter, omu' dadea numai pase de 5m. Nimic special. Juca la alibi. Acum, de cand joaca pe postul lui Busquets, desi n-a mai jucat niciodata acolo, mi se pare si mie ca e mai bun.

    Umtiti e fotbalist. Excelent in aparare, excelent cu mingea la picior, are forta, viteza... Super transfer. La cum joaca nu-l scoate nimeni din echipa 7-8 ani. E lejer peste Varane.

  21. #42
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    finala Barcelona-Deportivo Alaves !!!!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •