Page 3 of 265 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ba e rasul meu. este incredibil, eu as fi bagat la pariuri aceasta nominalizare.


    e chiar SOC SOC!

    acum tot ce vreau sa vad e cum vor reusi sa o agate cei din SECURITATE! astept propunerea pt JUSTITIE si atunci ma lamuresc clar asupra acestui guvern.

  2. #44
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    ba e rasul meu. este incredibil, eu as fi bagat la pariuri aceasta nominalizare.


    e chiar SOC SOC!

    acum tot ce vreau sa vad e cum vor reusi sa o agate cei din SECURITATE! astept propunerea pt JUSTITIE si atunci ma lamuresc clar asupra acestui guvern.

    baietii lucreaza. adica fetita.sorina matei a si luat urma. ce ,din martor devine invinuit! mare scofala!


    Dragnea s™i Sevil Shhaideh, MARTORI în dosarul de corupt›ie în care s-au scos secrete de stat din DNA referitoare la Tel Drum!


    http://www.comisarul.ro/articol/drag...co_863115.html

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ce face gasca comica nu e nici frumos nici fairplay. Noi am stat pe baricade cand apa curgea la moara lor, acum cand a venit vremea sa ii falcim si noi , sa ne batem joc si noi de ei, sa ii umilim, nu vezi picior de basist pe aici.


    comicilor, unde plm sunteti?

  4. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    Hildegard o cheama si tot asa vorbeste romaneste.
    Te inseli Tim. Am intalnit-o in Herestrau facand campanie pentru amaratii de pdlisti. Hilde e o doamna aproape perfecta ( pentru mine nicio femeie nu e perfecta - exceptie mama mea).
    Si te asigur ca vb suficient de bine romana .

  5. #47
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Alegerea PSD - pentru cine nu intelege - a fost facuta ca sa-l lase pe mutul cu 100 case - CU GURA CASCATA.
    Si fara replica. Acum e ca la sah in pozitie de pat. Orice ar muta e mat.
    Foarte curand vom avea un nou PM.
    Cum dracu nu va prindeti?

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    tu stii ca eu nu prea ma insel.

    asculta,mai ales finalul:


  7. #49
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Clipul te infirma Tim. Pentru mine e superok. Sunt multi politicieni romani care ar visa sa vorbeasca romaneste ca Hilde. Pacat ca s-a alaturat pdl-istilor .

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    OK , atunci tot iiiiiiiiiiiiiiiinaiiiiiiiiiiiiiiiiiiinte!

  9. #51
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Exagerezi. Nu mai insist. Stiu ca o preferi pe gorghiu si turcan. Ele vb perfect romana. Dar poate le poti convinge sa ramana la cratita. Acolo unde le este locul.

  10. #52
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cine e totusi noul PM - temporar - al Romaniei.

    Sevil Shhaideh a fost timp de aproape 20 de ani director de servicii în Consiliul Județean Constanța, iar din 2012, după numirea lui Liviu Dragnea la conducerea MDRAP, a fost secretar de stat în acest minister.

    Sevil Shhaideh are 51 de ani, iar în 1987 a absolvit Academia de Științe Economice, Facultatea de Planificare Economică și Cibernetică. În 1995 și 2001, ea a obținut specializările: expert în administrație publică și manager ONG la organizația internațională USAID din Statele Unite ale Americii, iar în 2003 a primit titlul de auditor în urma unui curs susținut la TUV Institution, potrivit CV-ului său publicat pe site-ul Ministerului Dezvoltării.

    În perioada 1987-1991, ea a fost angajată ca analist programator la Trustul pentru Mecanizarea Agriculturii Constanța, iar din 1991 și până în 1993 a fost manager Sisteme Informatice la Direcția de Muncă și Protecție Socială a județului Constanța. Ulterior, din 1993 și până în 2007, Sevil Shhaideh a fost director Sisteme Informatice în Consiliul Județean (CJ) Constanța, iar între anii 2007 și 2012 a condus Direcția Generală de Proiecte din CJ Constanța, având ca principale atribuții coordonarea și managementul proiectelor cu finanțare europeană. Simultan, ea a ocupat postul de coordonator al Uniunii Naționale a Consiliilor Județene din România (UNCJR), în perioada în care Liviu Dragnea era președinte al Consiliului Județean Teleorman, între principalele activități și responsabilități numărându-se elaborare de amendamente legislative cu privire la actele normative care reglementează administrația publică locală. De asemenea, din anul 2000, ea este președinte al Asociației Naționale a Informaticienilor din Administrația Publică.

    În 2012, imediat după desemnarea lui Liviu Dragnea la conducerea Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, Sevil Shhaideh a fost numită în funcția de secretar de stat la același minister. După ce Dragnea a fost condamnat, Sevil Shhaideh a preluat portofoliul de ministru al Dezvoltării în Guvernul Ponta.

  11. #53
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Si inca ceva :

    Cel mai bun PM al Romaniei ar fi fost Lia Olguta Vasilescu.

    Daca am fi fost o tara necondusa de DNA-ul doctoritei infecte si de mortul care vorbeste din 2 in 2 pasi.

  12. #54
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    mare labar..mare.
    retired.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    deja Pora face bale la TV.

    SUPERB !!!!

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Tanti soacra lu' hingheru, il lasati putin pe hingheru afara, ca vreau sa-l falcesc inca odata?!

  15. #57
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Iarta-l de sarbatori. Soacra si asa il chinuie destul. Trebuie sa-l aparam ca sa nu-l pierdem. O soacra e ca o bomba. Si unghierul nu are vesta anti-glont.

  16. #58
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Dar vai nu o cheama Popescu/Ionescu pe duduia propusa prim-ministru? sau ma rog, ceva nume de dac autentic. S-a pisat cu bolta nea Dragnea pe toti votantii psd. Si alde ca doar nu-s singuri la guvernare. Si s-a mai aliat si udmr, cei mai daci dintre daci .

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    ......da, dar fara soros si fara binom.......cel putin deocamdata.

    o fi adoptat tactica basistilor " oricine , numai ponta sa nu fie" .

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    hai hingherule ca asa incins si fierbinte nu ma mai prinzi..........

  19. #61
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    beleafer

  20. #62
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    A
    Acum e ca la sah in pozitie de pat. Orice ar muta e mat.
    Zugzwang, nu pat ...

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    bine ai venit canadiene. poftim, kamikaze ce esti....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •