Page 189 of 265 FirstFirst ... 89139179187188189190191199239 ... LastLast
Results 3,949 to 3,969 of 5560

Thread: Guvernul Vasilica (PSD-ALDE)

  1. #3949
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Un exemplu de impotenta criminala este interventia la accidentul de la Dambovicioara /Arges unde au murit 3 militari. Ce spune una din "alesele" lui Dragnea :

    Carmen Dan a subliniat că trebuie găsită o solutie de operationalizare a unor mijloace de interventie si anume elicoptere specializate de căutare-salvare pe timp de noapte.

    'În acest moment considerăm că este important să găsim, împreună, Ministerul Apărării Nationale si Ministerul Afacerilor Interne, o solutie de operationalizare a unor mijloace de interventie care să permită interventii în astfel de conditii dificile si mă refer la elicoptere specializate de căutare - salvare pe timpul noptii. Resursa existentă acum nu permite interventii medii si conditii celor de azi noapte. Vom analiza în cel mai scurt timp ce presupune o astfel de dotare si care sunt costurile de operare pentru acestea', a sustinut Carmen Dan.

    Ministrul Afacerilor Interne a mentionat că, "în acest moment, MAI are disponibile 9 elicoptere EC135, 4 elicoptere de mare capacitate, având indisponibile din motive tehnice alte două elicoptere EC135, 4 elicoptere de alte tipuri si cele două avioane pentru misiuni medicale".


    Dar viata celor 3 militari CAT COSTA MADAM????

    Militarii decedati sunt plutonierul-major Mihai Ionut Toma, caporalul clasa a III-a George-Emilian Catană si caporalul clasa a III-a Petre Cristian Toader.
    Last edited by Paul Atreides; 30th June 2017 at 18:10.

  2. #3950
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    În PSD se conturează gruparea Ponta 5 = cu Vulpescu la Cârcoteală, Plesoianu la Gâlceavă si Bădălău- {zis si Baronul "Ficatel"} la Sfadă.

  3. #3951
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Paul, te rog sa nu mai spamezinthreadurile, am mai vorbit. Trecem la suspendari pentru spam.

  4. #3952
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Ok. Scuze pentru mesajele repetate. Dar am facut-o pentru ca au fost 3 evenimente aproape simultane care m-au cam marcat : noul guvern cu masurile aberante, scandalul KLC si moartea celor 3 militari transportati cu o masina fara frane.
    ps- trebuie sa remarc faptul ca de o bucata de timp participarea pe forum a multor moderatori si useri - cu putine exceptii - este inconsistenta. Ceea ce da impresia unui forum abandonat.

  5. #3953
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    pai chiar este Paule.

    avem aici de-a face cu un grup structurat care distruge orice fel de comunicare/ forum prin mesajele postate. Au futut forumul lui Tudose si s-au mutat aici lovind, lovind, lovind pana reusesc sa farame totul.

    de exemplu userul cu nume de judet (o sa-i spun de acum inainte baiatu' lu Daia , d'aia ) are in palmares cativa useri care nu mai posteaza aici pe ols. prin amenintari, scotociri in trecutul lor si amenintarea ca publica informatii obtinute de pe facebookurile private sau "alte surse". Doar amintesc aici de grupul galatenilor, cati erau ei pe ols, 5 sau 6 pe care i-a batjocorit si umilit prin intermediul acestui forum (! a facut asta cu directa complicitate/ acoperirea supermoderatorului portocalez) sau de EDY despre care, dupa ce l-a cautat bine la "istoric", a inceput sa posteze cu mizerii/ josnicii gen"cacaciosul ala care-si face masterul in america" si tot asa.

    atentie, vorbim aici despre un taranete fara bac-ul luat, un parvenit, un nimeni in slapi ... unu cu audiasase cu clima bizonica care "face 1,5 ore de la Timisoara la Viena" rasu/plansu





    deci da! Paule, moare acest forum iar eu am "arguit" pe tema asta cu delafranta acum ceva vreme - doar vorbe fara niciun rezultat. asteapta ca oamenii sa uite subiectul. Delaparis, asculta bine ce-ti zice novac: Dupa ce vei pleca de pe acest forum se vor caca porumbeii pe statuia ta! Si nimeni, dar absolut nimeni nu o sa-i stearga!


    ps. cum se stie ca cel mai destept cedeaza, oamenii si-au vazut de viata lor. , pe alte forumuri ;P

    PS2. Vadime, fa-i mah moderatori pe cip si Paul. Primul merita fara doar si poate ... e nativ/ jovial/ este "sarea si piperul" acestui rest de forum + ca are respectul majoritatii userilor pentru modul mestesugit cu care relationeaza iar la beleuzul asta de Paul da-i o o sansa pentru milioanele de clickuri adaugate averii ols-ului. Poate ca daca-l responsabilizezi cu "fonctia" v-a invata/ reusi sa-si tempereze impulsurile necontrolate
    Last edited by Novac; 2nd July 2017 at 09:20.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #3954
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    de ce te temi sa spui ceea ce gandesti? de ce nu ii ceri lui Vadim sa te faca pe tine supermoderator, ca doar tu ai capacitatea de a umple forumul de gugustiuci ca tine.



    Este ca ma visezi si noaptea " domnule" de Arad?


    Nu poti sa intelegi , nu-i asa, ca forumul s-a depopwlat deoarece Udrea nu mai baga bani in postaci, ca cei ce postau ca inecatii ordinele sistemului nu aveau nicio opinie, nu puteai discuta cu ei pe argumente, ei doar repetau unele texte si isi incasau solda? Nu poti sa procesezi ca o alta parte importanta de useri nu mai sunt interesati de fotbalul de mizerie din Romania popwlat de echipe din satele din jurul Bucurestiului?Si stadioanele sunt la fel de goale si asta nu pentru ca e Delaparis supermoderator, Delaparis care fie vorba intre noi e singurul care a reusit sa mentina acest forum.


    Stiu ca nu poti sa pricepi, este prea nefericit, prea plin de frustrari si ura, esti prea neputincios.
    Last edited by Tim; 2nd July 2017 at 10:22.

  7. #3955
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    ,

    1-7/08/17 =++=> baiatu'ludaia pe ols

    dar nu de ras. tine-o minte p.asta: " ti-a intrat saracia in casa" - pe mana ta, fraiere - adica by request


    ps. scoate bolovanu ala galben din veceu ca (si) acolo cautam .... asta ca tot se intreba ionica la ce-mi dracu-mi trebuie mie sarpe d.ala urat mirositor

    ps2. sunt din Salajan, tarane. ti-am mai spus ca in Arad merg la prieteni si ma simt "ca acasa" (la fel ca la Deva unde merg la nasi) Pe centru! si colo si colo.
    Last edited by Novac; 2nd July 2017 at 10:42.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  8. #3956
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    acum pe bune, ia sa-ti fac eu o plangere oficiala pentru repetate amenintari, sa vedem cum reactioneaza organele alea ale statului pe care le pomenesti.

    hai nefericitule, te-am mai provocat, care pe care. Sa vedem ce zicstructurile statului.


    Vadime ,zici ca il cunosti pe individ? Ca o sa te mentionez in plangerea penala pe care o voi depune maine.


    Pai ce cariciul tau, si asa mi se plictiseau avocatii.
    Last edited by Tim; 2nd July 2017 at 11:15.

  9. #3957
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Asa turnatori.... Mai era unu cu plangeri penale
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #3958
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    forumul s-a depopwlat deoarece Udrea nu mai baga bani in postaci
    Vai.
    retired.

  11. #3959
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    da prostule care esti prost. ti-am spus (CHIAR IN REPETATE RANDURI)ca suntem COLEGI ,


    de forum ...


    pene pe spate / pa pa gal care esti!

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  12. #3960
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Asa turnatori.... Mai era unu cu plangeri penale
    voyeuristule...


    nu ma conturba, cica acum trebuie sa fiu speriat de prostul saitului

  13. #3961
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nu ma bag in problemele voastre ca ma coplesesc deja ale mele. Diseara sunt tarat la o nunta


    Turnatorule
    Last edited by Hingherul; 2nd July 2017 at 13:12.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #3962
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Nu ma bag in problemele voastre ca ma coplesesc deja e mele. Diseara sunt tarat la o nunta


    Turnatorule
    ginerica...

  15. #3963
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Nu rade ca te vede dumnezeu!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  16. #3964
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    pai chiar este Paule.

    avem aici de-a face cu un grup structurat care distruge orice fel de comunicare/ forum prin mesajele postate. Au futut forumul lui Tudose si s-au mutat aici lovind, lovind, lovind pana reusesc sa farame totul.

    de exemplu userul cu nume de judet (o sa-i spun de acum inainte baiatu' lu Daia , d'aia ) are in palmares cativa useri care nu mai posteaza aici pe ols. prin amenintari, scotociri in trecutul lor si amenintarea ca publica informatii obtinute de pe facebookurile private sau "alte surse". Doar amintesc aici de grupul galatenilor, cati erau ei pe ols, 5 sau 6 pe care i-a batjocorit si umilit prin intermediul acestui forum (! a facut asta cu directa complicitate/ acoperirea supermoderatorului portocalez) sau de EDY despre care, dupa ce l-a cautat bine la "istoric", a inceput sa posteze cu mizerii/ josnicii gen"cacaciosul ala care-si face masterul in america" si tot asa.

    atentie, vorbim aici despre un taranete fara bac-ul luat, un parvenit, un nimeni in slapi ... unu cu audiasase cu clima bizonica care "face 1,5 ore de la Timisoara la Viena" rasu/plansu





    deci da! Paule, moare acest forum iar eu am "arguit" pe tema asta cu delafranta acum ceva vreme - doar vorbe fara niciun rezultat. asteapta ca oamenii sa uite subiectul. Delaparis, asculta bine ce-ti zice novac: Dupa ce vei pleca de pe acest forum se vor caca porumbeii pe statuia ta! Si nimeni, dar absolut nimeni nu o sa-i stearga!


    ps. cum se stie ca cel mai destept cedeaza, oamenii si-au vazut de viata lor. , pe alte forumuri ;P

    PS2. Vadime, fa-i mah moderatori pe cip si Paul. Primul merita fara doar si poate ... e nativ/ jovial/ este "sarea si piperul" acestui rest de forum + ca are respectul majoritatii userilor pentru modul mestesugit cu care relationeaza iar la beleuzul asta de Paul da-i o o sansa pentru milioanele de clickuri adaugate averii ols-ului. Poate ca daca-l responsabilizezi cu "fonctia" v-a invata/ reusi sa-si tempereze impulsurile necontrolate
    Roaga-te sa nu fiu moderator.

  17. #3965
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    bajeti de bajeti!
    de aia incerc io sa intru doar din an in pasti.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  18. #3966
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    aha, deci si tu sabotezi forumul?

  19. #3967
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Aud?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #3968
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tim View Post
    aha, deci si tu sabotezi forumul?
    Da!
    Supermoderatorul aude!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #3969
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Dario este printre ultimii care se bat pt acest forum. Deci cine il acuza nedrept este pa pa gal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •