Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 260

Thread: Infraction system

  1. #22
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pai nu e bine, pentru ca nu ii ajunge threadul lui. da un ochi pe "diverse" si vezi cate threaduri sunt futute de el!
    uite aici un mic exemplu. de unde i s-a tras si banarea. http://forum.onlinesport.ro/threads/...a-zilei/page12
    delaparis e numai unu. nu poate sa fie chiar asa vigilent sa vada toate porcariile scrise peste tot. oricat ar fi el de poreclit "agerul"! e si el om, si mai e si cetatean francez
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  2. #23
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Parca am zis ca vorbim pe pm nu dam direct ban 7 zile pentru asa ceva. De aia sunt moderatori, sa stearga daca e sa si sa aduca oamenii pe calea buna pe forum. Da-i o zi te rog si incearca sa ii spui ce si cum, sa se limiteze la threadul lui si in rest sa scrie on topic. Asa e cel mai corect. O sa ma uit mereu peste lista de banari. Nu mai vreau sa punem pumni in gura. Nu e un forum tehnic aici, e un forum cum s-a zis mai sus, de sport si cultura generala, nu face nimeni matematica, sa lasam mai libere discutiile.

  3. #24
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    @delaparis si pe diverse se dau prea repede infractiunile.ceea ce m-a facut sa reactionez dur fata de un moderator de acolo...
    nu ne defulam angoasele refulate in viata reala, pe useri considerati indezirabili.
    lasati dracului astfel de moderare.

    ok.sa ma tin de cuvant! pana cand lui paul nu i se ridica banarea abuziva!
    Last edited by Lordliv; 14th December 2016 at 00:04.

  4. #25
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Parca am zis ca vorbim pe pm nu dam direct ban 7 zile pentru asa ceva. De aia sunt moderatori, sa stearga daca e sa si sa aduca oamenii pe calea buna pe forum. Da-i o zi te rog si incearca sa ii spui ce si cum, sa se limiteze la threadul lui si in rest sa scrie on topic. Asa e cel mai corect. O sa ma uit mereu peste lista de banari. Nu mai vreau sa punem pumni in gura. Nu e un forum tehnic aici, e un forum cum s-a zis mai sus, de sport si cultura generala, nu face nimeni matematica, sa lasam mai libere discutiile.
    vorbim de paul aici! daca a reusit cineva sa vorbeasca vreodata cu el pe pm si sa il calmeze vreau sa cunosc si eu persoana aia. vezi, sunt oameni si oameni.... asta e motivul pentru care e nevoie si de sanctiuni mai dure uneori.
    paul era la un piciorus sa fie banat definitiv dar m-am opus crezand ca ai cu cine sa te intelegi. acum incepe sa imi para rau.
    nu modific nimic la sanctiune. din partea mea, poti sa il debanezi. o sa am grija sa iti trimit saptamanal lista cu threadurile futute si postarile lui de interes general!

    iar pe Lordliv il cunosti destul de bine si tu, nu mai e nevoie sa ti-l prezint eu! e un fel de Ciorbea dar mult mai atehnic! el vede conspiratii mondiale si daca are enelul vreo pana de curent in zona
    Last edited by Hingherul; 14th December 2016 at 00:13.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #26
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Eu am vorbit cu el pe pm si a parut ca intelege. Din ce vad majoritatea mesajelor 'razna' sunt pe threadul lui, semn ca nu am vorbit cu peretii.

    Aici nu vad un caz de ban, ci mai degraba de mutat acele mesaje pe acel thread. Da-mi mie pm sau lui Delaparis si rezolvam, dar sa nu nmai banam pentru atata si nu 7 zile. E mult.

  6. #27
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    uite, ca sa fie treaba clara, intreab-o pe Leo de paulica! cu ea sigur nu s-ar gandi nimeni ca am vreo "alianta". dimpotriva
    vezi si parerea ei despre cazul paul.
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #28
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu e vorba de aliante, ci de a nu mai da ban-uri mari pentru lucruri minore si pentru care se pot lua alte actiuni mai normale si de incurajare a membrilor.

  8. #29
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    E pe drumul cel bun forumul , sa te tii familii luate in pla si mascari varsate pe ols.

    Si ca sa va repet ceva uzual din limbajul lui Paul: sunteti niste idoti!

    dada, fara sa trebuiasca sa am argumente ... asa vreau eu sa va vad astazi!

  9. #30
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    sanctiunile alea aveau si ele rostul lor. sa discuti in fata lu` timache si lordliv despre scoatea lor e ca si cum l-ai intreba pe voiculescu daca vrea sa fie eliberat din puscarie

    pe bune acum, ce user ar spune nu?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  10. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Paul devine incet incet un examen pt obtinerea brevetului de moderator

    Si serios, eu am impresia ca omul doreste sa comunice si are multe de spus dar nu stie cum sa atraga atentia. Nu stie cum sa foloseasca forumul. Cand este luat peste picior este ofensat si incearca sa se razbune. In orice caz nu este rau intentionat deci noi trebuie sa gasim solutia pt a facilita integrarea sa pe ols. Stiu ca este foarte sensibil si e dificil Dar ce s-a aplicat pana acum nu a dat rezultate. Mingea e la noi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #32
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    o solutie ar fi sa il modereze timache! bine, fara sa aiba acces pe RA
    si in caz ca nu reuseste, ii banam pe amandoi


    alooooo, vorbim de paul aici! remember paul?? el... si jetul lui.... acolo sus!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  12. #33
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Lui Timache i-am acordat majoritate in Parlament. Cred ca ajunge deocamdata. RA mai tarziu ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #34
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,891
    Reputatie
    1
    Bun, deci pana la banare am voie sa-i ****sc cate o data pe cap de oaie de la Gorj si pe lindicul principesei. E bine!

  14. #35
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    QED!

    sincer, acum as vrea sa il vad pe Vadim cum modereaza

    cum da el un pm lui ciorbica si il dojeneste
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  15. #36
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,991
    Reputatie
    1
    Cap de ce?!?

  16. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Ciorbica si tu esti util. Testezi limitele noului sistem
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #38
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,891
    Reputatie
    1
    Dati un premiu pt asta.

  18. #39
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    sa dai si tu copy la mesajul ala de la Vadim sa invatam si noi meserie. tehnici psihologice, alea alea
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #40
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Trebuie gasita o cale de mijloc, pentru ca daca faceam forum de balet era alt logo si alt nume.

    Oricum ar fi banarile se dau prea repede si prea mult. Cazul lui Paul e exemplul. De aia avem buton de edit, de mutat, dar noi apelam direct la ban. Directia asta nu e buna o arata practica.

  20. #41
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,891
    Reputatie
    1
    Nu cred ca are curaj, de obicei ii raspund la mesaje.

  21. #42
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Vadim, lasa-l pe paul ca avem aici caz concret cu ciorbica. deci, ce se face in situatia data?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •