Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 53

Thread: Cupa Mondiala 2016/2017

  1. #22
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Domen Prevc se impune si la Lillehamer dupa 2 sarituri de 142,5 si 141,5m singurul care a depasit 140m . Podiumul a fost completat de Daniel Andre Tande 138 si 137,5 m respectiv Stefan Kraft 136 m si 135,5m
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #23
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    A doua etapa de la Lillehammer a fost castigata de Kamil Stoch, urmat tot de un polonez Maciej Kot si de Markus Eisenbichler! http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...or-poland.html
    @Lordul: Nici Freund nu a evoluat prea bine la Lillehammer!
    Mai ca era sa cred ca Schlieri s-a lasat de ski jumping, dar citesc ca se pregateste in continuare pt a revenit in competitii dar sigur nu o va face la Engelberg!http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...engelberg.html
    Prevc, Prevc si Prevc vor participa in competitia de la Engelberg! Peter, Cene si Domen vor face parte din echipa Sloveniei! http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...engelberg.html
    Last edited by whisper; 14th December 2016 at 23:05.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  3. #24
    sport legend Adrian S.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    801
    Reputatie
    1
    As adauga si performanta Danei Haralambie de a termina in puncte etapele din competitia fetelor. E pe locul 18 cu 38 de puncte.

  4. #25
    sport legend Adrian S.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    801
    Reputatie
    1
    Hayboeck a castigat etapa de ieri de la Engelberg, dupa ce vineri s-a impus si in sedinta de calificare. Pe doi a terminat slovenul Domen Prevc, iar pe trei compatriotul lui Hayboeck, Kofler.
    Tande a stabilit vineri un nou record al trambulinei, sarind 141,5 m.
    Fratii Prevc au terminat toti trei in puncte, insa Peter si Cene nu au impresionat, terminand pe 26, respectiv 30.

  5. #26
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Bine ai venit pe ulitele acesta ale forumului, Adrian!
    Un articol dupa prima etapa de la Engelbert: http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...is-season.html
    A doua etapa a fost castigata de slovenul Domen Prevc, urmat de Kamil Stoch si de Stefan Kraft! http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...t-victory.html
    Last edited by whisper; 22nd December 2016 at 23:21.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  6. #27
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0

    Turneul celor 4 trambuline 2016/2017

    Mai e putin si turneul celor 4 trambuline va incepe! FIS-ski.com ii da ca favorit pe Domen Prevc, dar mai sunt si altii pe lista: Peter Prevc, Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Markus Eisenbichler, Kamil Stoch, Severin Freund, Daniel Andre Tande.
    http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...ournament.html
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #28
    sport legend Adrian S.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    801
    Reputatie
    1
    Bine v-am regasit. Am mai scris, dar cred ca inainte de problemele cu baza de date.
    Sa avem parte de un sezon fara amanari de etape si cu cat mai multe recorduri.

  8. #29
    sport legend Adrian S.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    801
    Reputatie
    1
    Dupa etapele scurse din Cupa Mondiala, eu ii vad pe Domen si pe Kraft favoriti la castigarea Turneului, cam cu aceleasi sanse, dar daca ar fi cineva in stare sa egaleze recordul lui Hannawald, acela ar fi Domen.
    Preferintele mele ar fi altele, Ammann sa-si completeze palmaresul sau Kasai, data fiind longevitatea. Altfel, sa castige cel mai bun si sa avem parte de un Turneu cu sarituri frumoase.

  9. #30
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    ai uitat de Stoch care si el e in forma buna ; si eu as vrea Ammann sau Kasai dar e aproape imposibil , m-as bucura daca va castiga unul dintre ei ; de vazut replicile lui P.Prevc si Severin Freund
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #31
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Astazi incepe distractia, cu calificarile de la Oberstdorf, la 17:30, pe eurosport astept sa vad evolutiile de azi ca sa ma pot pronunta cu privire la favoriti

  11. #32
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Gata calificarile, castigate de norvegianul Tande urmat de Stoch. Pe ei 2 ii vad favoriti si maine + fratii Prevc. Nu vreau sa castige vre-un austriac, sa stabilim de la inceput

  12. #33
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    A castigat Kraft urmat de Stoch . Domen Prevc a evoluat modest , Peter si el undeva la sfarsitul topului 10.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  13. #34
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    An Nou fericit tuturor!
    Am pierdut prima etapa din cadrul turneului din pacate!
    Ma bucur sa aflu ca Stefan Kraft a castigat-o!
    Am vazut calificarile de ieri de la Garmisch, castigate de Markus Eisenbichler si va sari in pereche cu Stoch(acesta alegand sa nu sara in calificarile)! Stefan Kraft va sari in pereche cu Noriaki-san!
    Acum a inceput etapa!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  14. #35
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Daniel Andre Tande e castigatorul etapei de la Garmisch, urmat de Kamil Stoch si de Stefan Kraft!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  15. #36
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    La multi ani!
    Frumoasa etapa de azi, ma bucuram si mai mult daca ar fi castigat Kamil dar e bine si asa e stransa lupta cu Kraft, o sa urmeze 2 etape interesante in Austria

  16. #37
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    La multi ani !!! Un An Nou Fericit cu multe bucurii si impliniri !!!!

    Daniel Andre Tande a sarit 138 m si 142 m

    Kamil Stoch a sarit 133,5 m si 143 m


    Peter Prevc si Freund nu si-au recapat forma .

    Lupta interesanta la varf
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #38
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Tande s-a impus si la Innsbruck unde din cauza vremei s-a desfasurat o singura mansa .

    Acum la Bischofsofen are loc etapa cu nr.4
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #39
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Hei, de ce sunt atat de putine posturi pe threadul asta? Chiar atat de putina lume urmareste sariturile? Eu sunt mare fana, inca de pe vremea lui Morgenstern acum cativa ani... M-am uitat constant de cate ori am avut ocazia. Imi pare atat de rau de Tande pentru ziua de azi, la un momentdat m-au luat emotiile in ultimul hal cand am vazut cum se balanseaza in aer. Parerea mea e ca a iesit prost din trambulina, nu cred ca a avut probleme cu vantul... asta este, poate next time...

  19. #40
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    wow inca de pe vremea lu morgenstern. eu imi aduc aminte cand debuta. cand cadea ahonen la planica la 240 inca ma uitam de mult la ski jumping
    de cand au bagat sistemul de compensatie si-au pierdut multi urmaritori.
    retired.

  20. #41
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Turneul a fost castigat de Kamil Stoch cu victorie in ultima etapa ! Daniel Andre Tande a ratat evolutia in mansa secunda si a pierdut nu numai Turneul celor 4 Trambuline dar si tricoul galben de lider al Cupei Mondiale de Sarituri cu schiurile .

    In clasamentul turneului Stoch a fost urmat de conationalul sau Pyotr Zyla si de Daniel Andre Tande.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #42
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Kamil Stoch a castigat etapa de azi de la Wisla! Stefan Kraft a fost pe locul doi si Andreas Wellinger pe locul 3!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •