Page 5 of 12 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 238

Thread: Campionatul European de Handbal Feminin - Suedia 2016

  1. #85
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Nu stiu ce ar fi avantajos pt noi acum in Rusia-Norvegia.sa meargă Norvegia cu 4 si Rusia cu 0 sau ambele cu 2 ca si noi...
    Nu stiu ce ar fi, ce n-ar fi, dar eu cred ca Mork le bate oricum.
    Daca ar exista un Arsenal in handbal, ea ar fi capitan de echipa!
    Frenzy style! Do or die! Defense doesn't exist!



    Si Cristinei i-ar prinde bine pe parcursul meciului niste pauze pe aparare, in minutu 54 saraca era extenunata, nu e bine asa.
    Last edited by Johnny D; 9th December 2016 at 21:42.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #86
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Camila Harrem 9/9, procentaj 100% in primele 2 meciuri, plm... cea mai buna extrema din lume alaturi de spanioloaica noastra de la CSM! Cand ai asa ceva pe contra-atac alaturi de Nora Mork pe pozitional e clar ca esti favorit la orice trofeu,chiar si cu handicapul de-a nu o avea pe haidi Locke!


    Bine, au si rusoaicele vreo 2-3 jucatoare in frunte cu aceasta mini-Mork, Vyakhireva care pot oricand rupe orice aparare si sunt tari mental, aici e punctul lor forte, singura echipa dupa Norvegia pe care nu prea o vezi avand sincope din alea 9-10 minute fara gol tocmai ca nu se pierd, indiferent de circumstante! 4-0 Rusia din start, complex oare al norvegiencelor la ele dupa finala olimpica luata in prelungiri!? Hmm.... n-as crede.
    Last edited by Johnny D; 9th December 2016 at 21:52.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #87
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Daaa, sunt de acord, i-ar prinde bine cristinei să fie mai mult odihnita. De asta o vad eu peste nora.. ca face apărare și pasează si mai bine.
    Ia uite ce început slab are Norvegia. Nu stiu ce i fi mai bine.. Dar Rusia pare motivată maxim azi si kalinina-portarita e super buna.

  4. #88
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Revine Norvegia, n-ai frica! Mork si Herrem vor rupe cu dintii din rusoaice cu orice ocazie.
    Presiunea a fost prea mare in acea finala olimpica, au cedat din valoare mental asa cum am facut-o si noi cand am pierdut cu Angola.
    Insa la un european sau mondial Norvegia nu are trac mental, greu pot fi batute!

    Kristiansen si Obstedal nu sunt de neglijat de asemenea! Per total Norvegia e cea mai valoroasa echipa chiar si fara Locke, daca n-au presiune sunt aproape imposibil de batut! Noi am pierdut doar la 2 goluri dupa un meci excelent! Sa vedem ce reusesc rusoaicele dupa un inceput grozav.
    Last edited by Johnny D; 9th December 2016 at 22:01.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #89
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Mor de ciuda cand vad cat de bune sunt astea doua echipe pe contra-atac, profita de orice nesincronizare in atacul advers!
    Daca am fi si noi cat de cat decente pe contra-atac, am fi si noi la nivelul lor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #90
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Ti-am zis ca n-ai ce sa-ti faci griji pt Norvegia, Alina, e ca si cum ti-ai face griji pentru Barcelona!
    Nora a rupt bara de vreo 2 ori altfel doar vis era pentru rusoaice sa termine prima repriza la egalitate asa cum s-a intamplat!

    Eu as sta linistit si daca am fi pierdut cu Croatia la ora asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #91
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Dacă am avea contra-atac intr-adevar, am fi mult mai bune.
    Daa. Rusia cred că va claca spre final.
    O să fie greu in main round cu danezele cred că eu ca ne vom bate la locul 2 si cu rusoaicele bineînțeles)

  8. #92
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Parca as vrea sa castige Rusia. Cred ca in cazul asta terminam pe primul loc grupa. Hai sa vedem daca pot rusoaicele sa tina ritmul.

  9. #93
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Neap... Norvegia prea buna.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #94
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Si eu vroiam Rusia. Ne avantaja cred. Dar cam greu pt rusoaice. Cred că Franța e peste Rusia la acest CE spre ex.
    Danemarca și Norvegia vor avea 4 pcte.. greu cu ele...

  11. #95
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    E victoria Elizei in repriza a 2-a dincolo de meciul senzational facut de Dedu.
    Eliza, corect.
    Ea a castigat meciul. O handbalista superinteligenta, parca atipica pt Ro ... avem fete cu fizic exceptional, insa la capitolul decizii/inteligenta nu prea. Eliza nu are calitatile atletice ale Cristinei Neagu, dar judeca extraordinar jocul, mai ales in faze importante. Neagu e cam slabuta aici, dar tot e peste Mork.
    A fost cel mai bun meci al nationalei de cand ma uit eu la handbal (nu stiu cand mai vedem asa ceva). Am dominat Rusia tehnic, tactic, fizic ... incredibil. Aparare beton, aproape de perfectiune - ca tot a fost laudata Dedu, dar eu cred ca apararea i-a facilitat mult misiunea, aproape neutralizand interii lor si pivotul. Fetele nostre le-au impins pe rusoaice in extreme, de acolo e mai greu.
    Sa vedem cat mai pot fetele (fizic), joaca la mare angajament iar banca e cam scurta.

  12. #96
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Incredibil final, Franta castiga cu Spania desi era pe cale sa piarda. 23-22, in ultima secunda de joc. Pineau, salveaza Franta.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #97
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Incredibil cum au pierdut alea. )))))

  14. #98
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Miraculeux! A cam fost greseala de arbitraj. Balonul a fost repus in joc din alt loc de cel regulamentar. Corect, Pineau salveaza Franta si ingroapa Spania.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #99
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    E momentul sa le scoatem handbalul din cap maghiarelor!

  16. #100
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Recital al cristinei. Sper sa fie si altele să tragă.

  17. #101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Mai e vreun dubiu ca Neagu e regina handbalului? Epic frate ce face cu mingea.

  18. 11th December 2016, 20:05

  19. 11th December 2016, 20:08

  20. 11th December 2016, 20:10

  21. #102
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Pe lângă golurile date, a dat si vreo 4 pase de gol... Eu vreau sa rămână zamfir pe dreapta si îmi place si madalina ca centru. Nu va fi ușor să ținem ritmul tot meciul, Dar sper sa nu le dam șanse mari să se apropie. Hai Romaniiiiiia!

  22. 11th December 2016, 20:15

  23. #103
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Pe ce e meciul?

  24. #104
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    tvr2

  25. #105
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mersi frumos, l-am gasit si pe HD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •