Results 1 to 9 of 9

Thread: Poate fi echipa FRF vinovata moral, indirect, de moartea lui Prodan?

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1

    Poate fi echipa FRF vinovata moral, indirect, de moartea lui Prodan?

    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,752
    Reputatie
    0
    Eh na, acuma ei sunt vinovati si de caderea turnurilor la 11 septembrie, de cutremurul din Japonia, de aparitiile Danielei Crudu la toate canalele TV si de raspandirea incontrolabila a virusului Ebola in Africa. Asta le mai lipsea, sa moara si oamenii mari de infarct din cauza lor.
    Burleanu daca ar avea ceva bun simt ar trebui sa se prezinte sa-si faca harakiri in Piata Universitatii LIVE PE PRO TV!

    PS: Bulina live cu interzis minorilor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Hai ma, o dam ca gazetta dello ananariamop ? Burleanu e vinovat de tot raul din fotbalul mioritic?

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Imi pare rau de asa pierdere Didi Prodan a fost unul dintre cei mai buni fundasi ai nationalei.

    -a jucat la Atletico Madrid 2 ani,la Glasgow Rangers 3 ani a castigat bani destui nu mai pun firmiturile de la Steaua
    -la nationala 2 calificari prima de calificare,prime de meci castigate
    -avea licenta Pro

    Avea tot viitorul in fata stia toate trucurile unui fundas central a fost un fundas central complet,putea forma tineri pe postul asta.
    Faptul ca a fost dat afara la afectat ok dar putea face 1 mie de lucruri dupa aceea.

    Interesant de stiut ce a avut de fapt,este o enigma era fumator?a luat mult in greutate? s-a dopat in cariera?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    "Peste rau".... Nu va stresati!

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,911
    Reputatie
    1
    RIP
    Nu l-am remarcat pe Prodan in tinerete. Cand am plecat din Rom nu auzisem de el. Pe Hagi si Popescu ii vazusem la joc deja, pe Raducioiu l-am cunoscut personal, restul din "generatia de aur" ii stiam ca spectator ...
    Dar pe Prodan nu l-am vazut pe acea vreme. Ulterior am privit la tv CM 1994 si juca acolo.
    De ce a fost mazilit de la Federatie? Nu era legitim la nivel de Burleanu?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Eu unu nu stiu ce a fost inainte FRF cu Sandu si ce este acum cu Burleanu aici sa se dea ca parerea altii.

    Ce am observat este ca nu se observa si rezolva problemele tehnico-tactice care la are fotbalul romanesc.
    Singurul care face ceva este Hagi asa cum intelege el fotbalul.

    Ce este frustrant ca nimeni nici din generatia de Aur nu observa ca ne fac toti pe faze fixe suntem clientii lor,"romanii astia care
    nu stiu fazele fixe".(nigi generatia de Aur nu stia)
    Nu stim sa jucam cu avantaj pe tabela si finalurile de joc.(nici generatia de Aur nu stia)
    Atunci cu Hagi&comp compensam cu mai multe goluri dar nu primeam asa multe.
    Daca va veni cineva vreodata la FRF si va rezolva problemele astea,echipa nationala va avea un viitor fain.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Imi pare rau de asa pierdere Didi Prodan a fost unul dintre cei mai buni fundasi ai nationalei.

    -a jucat la Atletico Madrid 2 ani,la Glasgow Rangers 3 ani a castigat bani destui nu mai pun firmiturile de la Steaua
    -la nationala 2 calificari prima de calificare,prime de meci castigate
    -avea licenta Pro

    Avea tot viitorul in fata stia toate trucurile unui fundas central a fost un fundas central complet,putea forma tineri pe postul asta.
    Faptul ca a fost dat afara la afectat ok dar putea face 1 mie de lucruri dupa aceea.

    Interesant de stiut ce a avut de fapt,este o enigma era fumator?a luat mult in greutate? s-a dopat in cariera?
    cica mai consuma tarie dar nu stiu daca de la asta i s-a tras . Nu stiu daca FRF are vreo legatura ...ok l-au dat afara si s-a suparat tare dar a trecut ceva timp de atunci

    Președintele FRF, Răzvan Burleanu, a postat un mesaj de condoleanțe pe site-ul său personal. Este prima reacție pe care președintele Federației Române de Fotbal o are după tragedia care a lovit fotbalul românesc miercuri seară.


    "Astăzi pleacă dintre noi un fotbalist excepțional și un patriot, Daniel Prodan, a cărui carieră va rămâne un reper pentru generațiile viitoare. Indiferent de ce se poate întâmpla în viață între oameni, respectul meu pentru performanțele unui asemenea jucător va rămâne totdeauna același. Nu am dorit ca prin prezența mea la ceremonia funerară de astăzi să nasc eventuale reacții din partea unora care își promovează interesele personale în fotbal, manifestări care să întineze memoria celui care a fost Daniel Prodan. Dumnezeu să-l ierte și să îl odihnească în pace!", se arată în mesajul postat de Burleanu pe blogul său personal.

    Înmormântarea lui Daniel Prodan, fostul internațional român decedat la 44 de ani, va avea loc sâmbătă, la ora 13:00, la cimitirul "Sfântul Ilie" din Pipera.

    După ce a fost depus, vineri, la Arena Națională, unde sute de oameni i-au adus un ultim omagiu, sicriul cu trupul neînsuflețit al fostului fundaș central a fost adus din nou la capela Bisericii "Sfântul Ilie", iar astăzi va fi depus la cimitirul cu același nume, unde va fi înmormântat. La funeralii sunt așteptați să participe foștii colegi, prieteni și colaboratori.

    Fostul fotbalist Daniel Prodan a încetat din viață în urma unui infarct, miercuri seara, la vârsta de 44 de ani. Prodan a jucat la Olimpia Satu Mare, Steaua București, Atletico Madrid, Glasgow Rangers, Rocar București, FC Național și Messina. La echipa națională, fostul fundaș a strâns 54 de selecții.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    In primul rand, Dumnezeu sa-l ierte. Baiat devotat, cu cei 7 ani de acasa, om de familie. S-a dus dintre noi unul din acei oameni buni.
    Acum, strict la subiect, ce are sula cu prefectura? Daca ar fi sa fie asa, jumate din Romania ar fi prin sicrie acum. Ma gandesc numai la Galca, saracul, cum au sters cu el pe jos toti, de la Est la Vest. Din pacate I-a venit timpul
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •