View Poll Results: Cine castiga?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Andy Murray

    3 42.86%
  • Novak Djokovic

    2 28.57%
  • Stan Wawrinka

    0 0%
  • Kei Nishikori

    2 28.57%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Gael Monfils

    0 0%
  • Dominic Thiem

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 62

Thread: Barclays ATP World Tour Finals 2016

  1. #1
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0

    Barclays ATP World Tour Finals 2016

    Barclays ATP World Tour Finals, Londra(Marea Britanie), $ 7,500,000, hard(indoor), 13-23 noiembrie 2016


    -Jucatori simplu:

    Code:
    Grupa Ivan Lendl: Djokovic, Raonic, Monfils, Thiem
    
    Grupa John McEnroe: Murray, Wawrinka, Nishikori, Cilic
    -Castigator 2015: Novak Djokovic(6-3 6-4 vs Roger Federer)

    -Jucatori dublu:

    Code:
    Grupa Fleming/McEnroe: Herbert/Mahut, F.Lopez/M.Lopez, Klaasen/Ram, Kontinen/Peers
    
    Grupa Edberg/Jarryd: B.Bryan/M.Bryan, Dodig/Melo, Murray/Soares, Huey/Mirnyi
    -Castigatori 2015: Jean-Julien Rojer/Horia Tecau(6-4 6-3 vs Rohan Bopanna/Florin Mergea)

    -Site oficial: http://www.barclaysatpworldtourfinals.com/
    -Tablouri:
    • simplu:
    • dublu:
    • OOP:

  2. #2
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Se anunta un turneu mega plictisitor, cand vezi ce jucatori sunt calificati. Lache are o grupa de tot rasul.
    Grupa lui Murray e infernala, macar acolo o sa vedem ceva meciuri interesante.

  3. #3
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Turneul campionilor mega plictisitor... Cat de plictisitor o sa fie dupa acest turneu pana la inceperea noului sezon?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Nu cred ca e plictisitor cand se joaca locu 1 mondial, eu zic ca Djokovic ia turneul, il bate pe Murray in finala.
    Intrebarea care se pune e daca e de-ajuns ca sa-si retina si-n acest an locu 1 mondial!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ce penal joaca Nole. Dacă era în grupa lui Murray bifa 3 înfrângeri.

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ti se pare, ambii au jucat meciu asta mai bine decat in ultimele 4 luni, atat Djokovic cat si Thiem.
    Thiem era s-o comita in acel tiebreak in care a dat 3 duble dar ala a fost momentul cand sarbul a fost cu-adevarat penibil, in rest a jucat relativ decent. Nu-i nimic c-a compensat austriacul in penibilitate in setul secund cu varf si indesat!
    Insa, e incurajator c-a luat set, asta s-ar putea sa-l ajute sa lupte cu sanse reale la calificare mai departe! Eu pe el o sa joc in ultimele 2 meciuri handicap cu plus, mi-a placut ce-am vazut! Ca joc de teren cred ca va fi usor peste Monfils sau Raonic!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. 13th November 2016, 20:47

  8. #7
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Wawa a venit in vacanta, nu?

  9. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Prea scurt turneul. Daca n-ai macar 4 tururi de incalzire degeaba l-au mai pus.
    Si preferabil meciuri de 3-4 seturi ca sa te poti incalzi macar cat de cat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #9
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Jucatorii cap de serie vin sa onoreze invitatia si se gandesc deja la vacanta dupa un an greu, ceilalti vor sa-si mai faca ceva publicitate pt sponsori si chiar clasament, motivatiile difera la un astfel de turneu.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  11. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Insa Thiem chiar vrea sa castige turneul! Simteam ca are sanse sa treaca de grupe, azi l-a batut pe prostul prostilor!
    Insa victoria asta valoreaza exact zero daca nu conteaza decat meciul direct...
    Adica, oricum trebuie sa bata in ultima etapa, daca bate, se califica, daca nu bate, merge spurcaciunea de baseball-bat Raonic.

    Evident ca Nole n-o sa aiba probleme cu prostii prostilor, nici nu se discuta, lui ii trebuie toate punctele pentru primu loc, n-o sa lase nimic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #11
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Monfils a jucat accidentat, iar Thiem e un ******* pentru ca s-a complicat atat. am vazut meciul si austriacul si-a bagat ceva in setul 2. Djokovic s-ar putea sa joace cu Goffin ultimul meci. asa grupa sa ai.

    Ma astept ca Raonic sa-i puna probleme lui Djokovic.

  13. #12
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Si i-a pus, trepidant rau Djokovic, in forma clar mai buna decat in ultimele luni dar totusi nu e acel crocobaulovici cu care ne-am obisnuit inainte, cu-atat mai mult la celelalte TC-uri in care a parut abia atins de Federer si nimeni altcineva! Bietu Federer, fix in anu in care Djokovic e varza la Wimbledon si TC e primul an in care Federer nu mai exceleaza ca e in varsta la turneele astea!
    Dincolo Raonic pare favorit clar cu Thiem si cred ca-l va bate chiar daca tin cu austriacul in ultimul meci de care pe care la calificare.


    Oricum Raonic ramane cel mai plictisitor jucator de urmarit, indiferent de adversar, din top, fara doar si poate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #13
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ireala statistica. Ce minciuna de meci. Slab rau Nole dupa RG... La cum ne-am obisnuit cu el. Raonic s-a batut singur

  15. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Da, eu am crezut ca sarbul va creste de la meci la meci, daca ramane tot asa favorit e Murray, insa...
    Eu tot mai cred ca pe la finala va juca cu un nivel peste aceste prime 2 meciuri si vom avea o finala de care pe care!

    Nadal... ce mai zice? Se retrage si el cu Federer dupa anu viitor?

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Bietu Federer, fix in anu in care Djokovic e varza la Wimbledon si TC e primul an in care Federer nu mai exceleaza ca e in varsta la turneele astea!
    Chiar si la USO anu trecut cel putin sa nu uitam, Federer a fost Godlike pana in finala, insa sarbul a fost 111% acolo!
    Si alti campioni in frunte cu Murray sunt chiar mai ghinionisti decat Federer. Viata chiar e 50% noroc, indiferent cat talent si munca ai.
    Sampras daca s-ar fi nascut in locu lu Federer, n-ar fi avut mai mult de 10 GS-uri, iar in loc de Nadal, Djoko sau Murray, mai mult de 5!
    De cei dinaintea lui si mai bulanosi decat el comparativ cu cei 4 din ziua de azi, nici nu mai vorbesc.


    Cu tot respectul pt Lucica din Iasi, Hewitt n-ar fi avut nici un GS, sa zica mersi daca ar fi prins macar o finala la Wimbly!
    Last edited by Johnny D; 16th November 2016 at 02:00.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #15
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    as vrea sa vad valorile astea de faker si murray jucand pe iarba la wimbledon in 2000 sau la uso si ao tot la inceputul anilor 2000.Sau la paris pe carpeta.Nu pupau nici un gs.Cam asta e treaba cu cea mai buna generatie din istorie.Generatia impingatorilor de mingi.
    Am vazut o statistica(recunosc ca nu stiu care sunt principiile pe care a fost facuta) in timpul unui meci de luni si cea mai rapida suprafata de masters era la shanghai.Ceva de genul medium fast, dar la limita, aproape de limita inferioara

  17. #16
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si i-a pus, trepidant rau Djokovic, in forma clar mai buna decat in ultimele luni dar totusi nu e acel crocobaulovici cu care ne-am obisnuit inainte, cu-atat mai mult la celelalte TC-uri in care a parut abia atins de Federer si nimeni altcineva! Bietu Federer, fix in anu in care Djokovic e varza la Wimbledon si TC e primul an in care Federer nu mai exceleaza ca e in varsta la turneele astea!
    Dincolo Raonic pare favorit clar cu Thiem si cred ca-l va bate chiar daca tin cu austriacul in ultimul meci de care pe care la calificare.


    Oricum Raonic ramane cel mai plictisitor jucator de urmarit, indiferent de adversar, din top, fara doar si poate.
    Tu te-ai uitat la meciul Djoko-Raonic sau vorbesti din amintitri? Aseara Djokovic a fost cel plictisitor (ca intotdeauna din punctul meu de vedere), se poate vedea asta foarte clar din cate lovituri castigatoare a reusit fiecare.

    Pentru mine Milos a fost o surpriza foarte placuta aseara. Mi se pare ca a facut progrese fantastice in special la retur, dar si pe BH. A "stat" foarte bine in raliurile mai lungi, nu a atacat aiurea in general. Mi se pare iarasi ca si-a imbunatatit mult colectia de lovituri, m-a surprins de multe ori cu niste lovituri de care nu il credeam capabil tehnic si mai ales tactic. Nu discutam de serviciu (care a fost sub media lui), dar el a facut mai toate punctele, chit ca le-a castigat sau pierdut. Problema cu Raonic e ca-i un fel de Hanescu, unu mare, puternic, dar cam molau. Ii lipseste "rautatea" in joc si are tendinta sa se piarda sub presiune.

    Evident ca Nole ca de fiecare data cand are probleme a aratat personajul de Kusturica din el. Se tinea de una, se tinea de alta, culminand cu cerutul de challenge pentru o minge care iesise 30cm in afara... Lipsa de fair play. Eu in locul arbitrului ii spneam "you cannot be serious" la acel challenge. Norocul lui ca englezii nu prea huiduie la tenis, ca merita huiduit nitel. Ca si joc nu a aratat mare lucru, a asteptat greseala lui Raonic in general.

    Una peste alta, Raonic trebuia sa castige primul set. Si poate chiar o facea, cu toata fragilitatea psihica, daca nu il furau la un punct in tiebreak, 5-4 parca avea. In general au fost destule puncte unde mi s-a parut "ciupit" de arbitrii de linie, dar a cerut mult prea rar challenge. Trebuia sa ceara mai des si sa faca scandal dupa 2-3 puncte din astea, sa puna presiune pe arbitri. Nu prea poti castiga flower power in fata unuia dintre cei mai lipsiti de scrupule jucatori din circuit (asta ca sa nu zic infect).

    Una peste alta, in momentul asta Djokovic e aproape un impostor pe care numai respectul celorlalti il face sa castige destule din meciuri. Insa ramane acelasi bulanos notoriu: ambii debutanti la WTF in grupa lui!!! Si fix cei 3 jucatori din primii 10 care nu il mai invinsesera niciodata! Incredibil. Cu toate astea, nu il vad facand finala daca Kei ramane sanatos.

    Cum spuneam, Djokovic a fost clar avantajat de arbitri aseara. Normal, au interesul ca el sa iasa din grupe si Murray sa nu il poata intalni decat in finala. Sper ca Monfils a luat nota si va fi atent la aspect. Ar putea sa il bata pe Nole, dar ma indoiesc ca o fa face.

    Nu cred ca Thiem are vreo sansa in fata lui Raonic. O sa ii bubuie Milos mingile alea inalte de nu se vede. Si nu e destul de bun la retur austriacul. Oricum, niciunul nu are sanse in fata lui Murray. Dar cum ar fi sa piarda Nole in 2 la Gael, sa castige Raonici in 2 la Thiem si sa se trezeasca Djoko in semifinala cu Murray?

    In mod normal, Murray nu are cum sa nu castige WTF, ceea ce inseamna ca va ramane nr. 1 mondial o groaza de vreme. Mai ales ca Nadal si Federer par a fi pusi pe treaba la anul, deci punctele se vor imparti probabil mai egal.

  18. #17
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    L-a chinuit putin Keitza pe Murray. Aproape 3,5 ore de joc.

  19. #18
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Pai ala e jucator nu circar ca Tsonga sau Monfils.

    Cristi, Raonic e mereu plictisitor cu torpilele alea penale la serva in care nu se joaca nimic, nimeni nu poate fi la fel de plictisitor din top.
    Djokovic n-are cum fi plictisitor deoarece el serveste ca **** mai nou, absolut penal la serva, asta e singura diferenta intre el si Murray acum. Deci pe serva lui se joaca ceva. Daca va reusi sa serveasca mai bine, va avea prima sansa cu scotianul, daca nu, va pierde finala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #19
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    a aparut ciumpalacul de serviciu.
    abia astepta ca nole sa ajunga la cotitura.
    nadalito a tau unde ***** ii?
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  21. #20
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    ba, nu e mare showman Raonic, dar cu siguranta n-a fost plictisitor ieri. omul a avut peste 40 winners in 2 seturi. Djokovic doar 11. mda...

    Nishikori l-a chinuit serios pe Murray, n-am vazut meciul dar am auzit ca a fost foarte tare. Ninja Andy si Nole se califica in semi. sa vedem cine e al 4-lea. Raonic sau Thiem.

  22. #21
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Iar si-a uitat Cilic pastilele acasa. Si eu care credeam ca poate fi o surpriza.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •