View Poll Results: Cine castiga?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Andy Murray

    3 42.86%
  • Novak Djokovic

    2 28.57%
  • Stan Wawrinka

    0 0%
  • Kei Nishikori

    2 28.57%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Gael Monfils

    0 0%
  • Dominic Thiem

    0 0%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 62 of 62

Thread: Barclays ATP World Tour Finals 2016

  1. #43
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Kei

  2. #44
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    gata mai muratura.
    maine locul 1 revine la cel mai bun.
    si-o ia in freza a 25-a oara.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  3. #45
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    V-am zis de la inceputul turneului ca-l vad usor favorit pe sarb chiar cu toata forma lu Murray.
    Si am mai zis dupa primul meci din grupe ca in finala cred c-o sa joace cu un nivel mai ridicat, a jucat in semifinale fara doar si poate, a fost acel crocobaulovici cu care eram obisnuiti, daca va juca asa si-n finala o va castiga clar mai ales dupa acele aproape 4 ore petrecute de Murray cu Raonic, sa vedem daca-l vom vedea tot pe el sau va avea si incluziuni de Djokovic din ultimele luni deschizand poarta si pentru scotian.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #46
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sigur e obosit Murray. sa vedem cat va conta asta, desi e clar ca va trage cu dintii. dar daca meciul ajunge la 2:30h ma astept sa scada nivelul mult. cu Raonic a fost praf rau in decisiv.

  5. #47
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Kontinen/Peers au rupt tot la turneul asta.

  6. #48
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Set mai prost nu putea face Djokovic

  7. #49
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Finala slaba, dar mă așteptam. De aia ma si uit la Avengers a 3-a oara, mai bine decat a nu stiu cata oara Murray-Djoko. La meci mai dau in pauzele publicitare.

  8. #50
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    am rezistat la primul set.O chinuiala maxima, mai bine te uiti la o finala de challenger

  9. #51
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Penibil rau sarbul azi. In finala asta istorica si cu miza atat de mare, si cu un adversar pe care l-ai dominat toata cariera, sa iei 7 game-uri si sa faci 30 nefortate....

  10. #52
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Mda, nici macar in ceasul al 12-lea nu si-a gasit Nole concentrarea. O jumatate de sezon de durut in p***.

  11. #53
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nu e vorba ca si-a bătut joc, pur si simplu a venit si pentru el momentul in care nu mai gaseste destula motivatie. Si-a îndeplinit obiectivul principal, titlul la RG. A avut o înfrângere greu de digerat la olimpiada. Ceva probleme fizice anul asta. Jucătorii care îl motivează sa demonstreze ca e mai bun, Fed si Nadal, sunt out deocamdată.

    Sincer a durat mult mai mult sa "oboseasca" sarbul decat am crezut. De obicei problemele de genul asta se rezolva in timp, daca se rezolva. Nu poti sa il aduci pe Pepe Imaz sa te fixeze cat ai zice peste cu vreo alifie magica.

  12. #54
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Sa spui ca n-ai motivatie e o scuza penibila. Sunt o gramada de recorduri la care il putea ataca pe Federer.

    Anyway, interesting fact: ambii fratii Murray termina anul pe locul 1 in ATP, simplu, respectiv dublu Sigur trebuie sa fie prima oara cand se intampla asa ceva.

    Mai trebuie felicitati Raonic, care termina anul pe cel mai intalt loc din cariera: 3 ATP (asta ca exemplu de cat a progresat anii astia cu jocul lui limitat), si Cilic, care desi a fost penibil la WTF, termina pe 6, cel mai intalt loc din cariera.

  13. #55
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Sârbul a fost sub așteptări de la RG încoace. Andy a profitat, bravo lui. Cea mai buna era din tenis se apropie de final,era celor din big 4. La anul o sa fie prăpăd, la ce jucători vin din urma. Dar o-m trai și o-m vedea ce a fi.

  14. #56
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    dupa ce am avut un lider nasol in persoana lui nadalito, acum avem unul super-mega nasol in persoana lui monkey-face.
    fucking great.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  15. #57
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Nu putea exista un final de an mai potrivit Andy of Dunblane!
    Muzzwrinka

  16. #58
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Andy

  17. #59
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Sigur e obosit Murray.
    Asa am zis si io, si-am pariat tot pe Djokovic avand in vedere ce bine a jucat cu Nishikori, si a fost mort imputit, zici c-a lovit cu frica in fiecare minge, cu exceptia primelor 2 game-uri in care a servit, n-a avut tupeu sa atace! Zici c-a intrat Federer in el, cu cat avansezi in cariera, cu atat tremuri ca o frunza mai mult... foarte ciudat. Cel mai enervant a fost primu game din meci, Murray a inceput praf in primul game cu 2 duble greseli si serva 2 in alte puncte, dar pe serva 2 sarbul da retur 3m afara... acolo mi-am dat deja seama ca e praf dar... mai aveam meciuri neincheiate, nu puteam pune contra si asa m-a futut de 14 mil!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #60
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Si uite ca Becker sustine cam ce am scris eu anterior referitor la forma lui Djokovic: nu a mai avut obiective si nici jucatori care sa il motiveze.
    http://edition.cnn.com/2016/11/22/te...nis/index.html

    La anul va fi altceva. Federer nu isi va reveni prea curand (mai probabil undeva spre Wimbledon). Murray ar trebui sa fie plin de incredere. Probabil ca lui Djokovic ii va reveni macar partial motivatia (desi ma astept sa aiba un an mai slab gen 2013). Poate ca o data cu parul lui Nadal ii va reveni si increderea, ca motivat pare destul. Daca nu se accidenteaza nimeni, probabil ca lupta pentru suprematie se va da intre Murray, Nadal si Djoko.

  19. #61
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Scuze penibile.

  20. #62
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Nadal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •