View Poll Results: Cine castiga?

Voters
7. You may not vote on this poll
  • Andy Murray

    3 42.86%
  • Novak Djokovic

    2 28.57%
  • Stan Wawrinka

    0 0%
  • Kei Nishikori

    2 28.57%
  • Milos Raonic

    0 0%
  • Marin Cilic

    0 0%
  • Gael Monfils

    0 0%
  • Dominic Thiem

    0 0%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 62

Thread: Barclays ATP World Tour Finals 2016

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    N-are cum, Stan il bate p-unde-l prinde, e clientul lui favorit!
    Acum ca si-a facut incalzirea, o sa-i faca viata grea lu Murray.


    Asa cum am zis mai sus Xaviestule, bombardamentul de serviciu a lu Raonic pare sa-l faca mare favorit azi la calificare. Asa si pariez, rational si nu emotional.
    Cu Romania mi-a iesit de minune in ambele meciuri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Nole vs Goffin azi la ce s-a ajuns frate. Cea mai penibilba grupa ever.

  3. #24
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Cristi, Raonic e mereu plictisitor cu torpilele alea penale la serva in care nu se joaca nimic, nimeni nu poate fi la fel de plictisitor din top.
    Djokovic n-are cum fi plictisitor deoarece el serveste ca **** mai nou, absolut penal la serva, asta e singura diferenta intre el si Murray acum. Deci pe serva lui se joaca ceva. Daca va reusi sa serveasca mai bine, va avea prima sansa cu scotianul, daca nu, va pierde finala.
    Da, asa stiam si eu de Raonic, motiv pentru care nu m-am mai uitat demult la el. Sincer am vazut meciul lui cu Djoko din plictiseala, se intampla sa am ceva timp de omorat zilele astea.

    Repet, ai vazut meciul?

    Totusi, lui Raonic nu i-a intrat asa bine primul serviciu alaltaieri, poate si de aia chiar s-a jucat tenis. Oricum terenul de la Londra este perfect pentru Nole si nu asa bun pentru Milos. Ca dovada, Djoko a facut 2 break-uri in setul 2.
    Dimpotriva, mi s-a parut Djokovic mai eficient pe serva in general, nici vorba sa fi fost "penal" pentru ca in cazul asta te asigur ca pierdea!

    Si chiar daca Djokovic nu a excelat la serviciu, tot plictisitor a fost pentru ca s-a multumit sa puna mingea in teren in majoritatea cazurilor. Din cele 11 winners 2 au fost asi si restul in majoritate lovituri banale dupa un prim serviciu bun. Presiunea l-a doborat pe Raonic si lipsa de incredere ca poate castiga.

    Ca sa aiba noroc pana la capat, Novak scapa de Monfils care ii putea pune teoretic probleme si da de un alt debutant, si mai lipsit de experienta, care are practic zero sanse.

  4. #25
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi View Post
    Oricum terenul de la Londra este perfect pentru Nole si nu asa bun pentru Milos. Ca dovada, Djoko a facut 2 break-uri in setul 2.
    Tocmai ti-ai raspus la remarca, de aia meciul asta a facut o exceptie pe undeva, Djoko ramane nr. 1 in lume la retur chiar si asa cum arata azi, problema lui e la jocu de teren si la serva. Raonic in alte conditii e extrem de plictisitor, in acel meci s-a ajutat de sv doar sa ramana langa sarb, de aia chestia cu neputinta de-ai ajunge la serva s-o pui in joc doar a pastrat meciu echilibrat, acele puncte oricum sunt penale rau. Bine, pe undeva si Murray are o prima similara, insa el o pune mai rar in teren si nu mereu se streseaza sa rupa terenul cu ea, depinde doar de adversar daca are chef sau nu sa se concentreze destul incat s-o arunce in lupta. Raonic e plictisitor pt ca mereu serveste la fel, indiferent cu cine joaca si in afara zgurii, nu prea ai ce sa faci.

    PS: Circaru de Monfils nu poate niciodata sa-i puna probleme.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #26
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    bufonul monfils si-a incheiat aventura patetica la londra cendandu-i locul altuia.Mi-a placut si boffin, a venit, a jucat, s-a facut de rahat si a plecat acasa
    Turneul campionilor, ce sa mai.Ieri am vazut un celeech de toata jena acompaniat de un stan za men, tripul gs winner, la fel de patetic care a avut nevoie de 2 tb-uri sa elimine o umbra...o chinuiala de meci.Asta dupa ce stanimalul a evoluat superb cu nishikoru.Trebuie mentionat si Thiem, alt future star, care a reusit totusi sa castige duelul pateticilor supremi cu monfils si a mai izbandit sa ia un set scremut cu sarbul, cu toate dublele si stangaciile unui viitor mare campion, urmand ca apoi sa-si ia bagel si 6-2 .Superb turneul.
    Last edited by Roddicted; 17th November 2016 at 21:29.

  6. #27
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Se stia ca aici e Djoko vs. Murray show... restu sunt de umplutura!
    Raonic insa s-ar putea sa puna probleme... desi lu Murray ii place la nebunie sa joace cu el, n-ar trebui sa aiba probleme...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #28
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    cam da, e carne de tun canadianul cu murray.Eu nu inteleg ce e cu astia, ii auzeam si pe aia care comenteaza in engleza si pe astia romanasi ca djokovic e cel mai bun jucator la retur.Acelasi lucru il sustii si tu.Din parti, muratura e de departe numarul 1 la acest capitol.Nu am statisticile carierei, poate ca acolo sta mai bine faker, dar pur si simplu scotianul e mai bun.Citeste mult mai bine serviciul advers si in consecinta returneaza mai bine.

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Djokovic e agresiv dupa retur, adica isi urmareste returul mai bine ca Murray, aici e diferenta, de aia e el mai bun.
    Murray doar cu reveru in genere returneaza foarte agresiv, eu am si zis ca e cel mai bun retur de rever din lume, Djoko in schimb poate returna agresiv de pe ambele aripi cand intra in nebunia lui de turbo-mode. Insa de vreo juma de an si l-a cam lasat acasa...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Goffin e definitia penibilului in meciurile cu astia mari. Nu-l mai suport Ferrer macar era animal din spatele terenului si se mai lua la tranta dar asta nu are nicio treaba saracul.

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Ce gunoi e Raonic cu bata lui de baseball, aproape orice minge care e pusa in teren de Thiem, e data la dracu de retardatu asta antitenis!
    S-a scos cu bulanu de serviciu la 3-4, si castiga prostul de jucator de baseball tiebreak-ul in care a pierdut 4 puncte la rand! Ce bulanos!

    L-am vazut in multe meciuri in care era mare favorit asa, ultimul meci in care l-a batut Berankis acu vreo o luna.
    Nu mai stie da prostu-n minge cand e favorit, insa cand joaca cu astia de top si are sansa a 2-a sau sunt sanse echilibrate, e alt jucator.
    Nu pot sa suport genu asta de jucator care se transfigureaza radical de la meci in care e favorit, la meci in care e underdog si viceversa.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce gunoi e Raonic cu bata lui de baseball, aproape orice minge care e pusa in teren de Thiem, e data la dracu de retardatu asta antitenis!
    S-a scos cu bulanu de serviciu la 3-4, si castiga prostul de jucator de baseball tiebreak-ul in care a pierdut 4 puncte la rand! Ce bulanos!

    L-am vazut in multe meciuri in care era mare favorit asa, ultimul meci in care l-a batut Berankis acu vreo o luna.
    Nu mai stie da prostu-n minge cand e favorit, insa cand joaca cu astia de top si are sansa a 2-a sau sunt sanse echilibrate, e alt jucator.
    Nu pot sa suport genu asta de jucator care se transfigureaza radical de la meci in care e favorit, la meci in care e underdog si viceversa.
    Da, am observat si eu asta, a jucat mult mai slab cu Thiem decat cu Djoko. Desi parca si-a revenit spre finalul setului 1.

    Nici eu nu suport jucatorii de genul asta (desi Raonic e doar partial asa), mananca nori si scot un favorit apoi capoteaza lamentabil sau se retrag in turul urmator. Nu au cu ce sa faca mai multe meriuri bune la rand, asa ca isi canalizeaza toate puterile si motivatia pe un meci cu cineva din "big 4". Ce cred ei ca demonstreaza? Degeaba ai H2H decente (sau cateva victorii de rasunet) la jucatorii mari daca abia reusesti sa castigi cateva turnee de 250 in carieira.

  12. #33
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce grupa a avut si Murray cu trolii Wawrinka si Cilic. de departe cel mai slab turneu al campionilor de cand ma uit la tenis.

  13. #34
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Am zis asta de la inceput

  14. #35
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Eu pe Nishikori nu il inteleg. Meciul de aseara nu mai avea nicio miza reala, a stat 2h pe teren pentru ce? O mana de bani si niste puncte?

    Stim cu totii ca se accidenteaza dupa cateva meciuri dure la rand. E pur si simplu lipsit de creier ca si Halep? Sau isi cauta o scuza in caz ca pierde azi?

    Pentru azi e destul de clar ca Milos nu are sanse in fata lui Murray. Probabil va fi un scor similar celui din meciul Murray-Wawrinka, asta daca nu cumva prinde Raonic o zi de vis la serviciu. Insa nu il vad pe canadian rezistand sub asa o presiune.

    As fi zis ca Nishikori are o sansa buna cu Djoko azi, dar nu stiu cum sta cu resursele japonezul dupa meciul de ieri. Daca nu poate castiga in 2 seturi, nu il vad facand-o in 3. Depinde si cat va crede ca poate invinge. Avand in vedere ca a fost interesat de meciul de aseara, s-ar putea sa nu isi faca mari sperante.

  15. #36
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    In ce hal poate juca Murray azi... nu l-am mai văzut asa varza anul asta. Comparativ cu ce joaca de obicei, bineinteles. E incredibil cate greseli face, sa nu mai zic ca servește mizerabil. Raonic profita si bravo lui. Are si ceva noroc, deci vesti proaste pentru viitorul fost nr.1 ATP.

  16. #37
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Presupun ca tot ce vrea Murray e sa bata recentul record de lungime al unui meci la WTF

    O returna Raonic incredibil de bine, ca si cu Djokovic, dar e inacceptabil sa joace asa slab Murray...

  17. #38
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce meci esti nebun forta Milos la turneul asta

  18. #39
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Milos s-a depășit pe sine din nou, dar suspansul a fost oferit de fapt de Murray care a jucat mizerabil. Poate ca vrea sa ne arate ca poate castiga si jucând prost, dar nu am apreciat farsa.

    Oricum, daca asa arata WTF post Fed si Nadal, viitorul nu suna bine :|

  19. #40
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Ce meci a fost. Murray a jucat slab trebuia sa profite Raonic. Asta e.

  20. #41
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,243
    Reputatie
    0
    Nishikori Du-te frate acasă.

  21. #42
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Ce penibil Nishikori. Zice comentatorul ca e greu sa joci după 2 înfrângeri consecutive în acelasi turneu, dar băiatul asta pare ca s-a cam nascut învins. Nu a sperat nimic de la meciul asta, cel mult sa nu ia bagel.

    Încă o farsă de semifinala. Sa vedem mâine finala cu Murray obosit, Djokovic netestat si toata presiunea din lume pe ambii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •