Results 1 to 21 of 21

Thread: Jucatori neconvocati care meritau sa fie convocati

  1. #1
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,040
    Reputatie
    0

    Jucatori neconvocati care meritau sa fie convocati

    Deschid topicul pentru a scrie ce vi s-a parut voua ca nu a mers dealungul timpului la nationala.
    In special ce juctori credeti ca meritau convocati.

    Raspund aici lui delaparis
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Iulian, ma refer la formare jucatori deci cei format in anii 2000-2005 se vad azi. Adica baza de selectie pt Daum aproape de amatori.
    Rusescu,Alibec,Ivan,Budescu,Sapunaru-rezerva mie nu imi par amatori,
    cu acesti jucatori o dai parte in parte au calitatea necesara.

    Primii 2 sunt top au dat goluri de generic in ultimele 2 saptamani,Ivan avea nevoie de un meci de incredere.
    Era grav daca juca cu Kazahstan?
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #2
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Eu am mai multe probleme cu unii care AU fost convocati: Popa, Grigore, Hoban, Tosca si Stancu.
    Tamas, Budescu, Sepsi nu trebuiau sa lipseasca de la actiunea nationalei daca s-ar fi urmarit victoria contra Poloniei
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Cred ca ne-am lamurit si cu neamtul la selectie. Tamas nu are ce sa caute. A facut multe lcururi suspecte la Steaua.

  4. #4
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,040
    Reputatie
    0
    Hai sa va dau un nume cu mult peste Grigore ar fi fost bun un Radu Stefan langa Chiriches ?

    Joaca la Lazio si asta este amator ?

    Ce ar fi fost daca juca cu Budescu-Alibec varf ? visez probabi.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #5
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Hai sa va dau un nume cu mult peste Grigore ar fi fost bun un Radu Stefan langa Chiriches ?

    Joaca la Lazio si asta este amator ?

    Ce ar fi fost daca juca cu Budescu-Alibec varf ? visez probabi.
    Cu Radu Stefan s-a intalnit Burleanu si i-a dat cu flit. Vrea se se concentreze pe echipa de club. In plus, cunosc pe cineva foarte apropiat lui care mi-a spus ca nu mai vrea sa auda de Romania, in general. Deriva dintr-o tragedie de familie si nu cred ca are rost sa comentam. Ce putea Daum sa faca era sa mearga sa incerce personal. In fine....
    O sa apara, sa speram, Gardos langa Chiriches. Totusi au dat vreo 8-9 milioane pe el cei de la Southampton, deci ar fi cazul sa inceapa sa joace; din cate stiu, deja evolueaza la echipa a doua si si-a reluat antrenamentele la turatie maxima.
    Budescu-Alibec ar fi magic, dar se pare ca nu multi antrenori apreciaza "nebunia" lui Budescu. Eu as vrea sa-i dea Daum o sansa in meciul cu Polonia, de exemplu. Oricum nu are nimeni asteptari de la meciul ala, dar macar ar vedea si Daum si poporul daca Budescu e in stare sa traga o echipa dupa el. Pe mine ma impresioneaza baiatul si cred ca rezista presiunii.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  6. #6
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,030
    Reputatie
    1
    Nu e de ajuns adi popa, trebuie adus si pufosul de rusescu ca a dat si el 3 goluri si e mare atacant. Pai eu zic sa-l convoace si pe alex grigoras, ca are si el vreo 15 goluri sezonul asta.

  7. #7
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Baiatul lui Piti mai este in activitate?

    On: Budescu este gras ;P

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Alibec poate sa fie jucator de national, Budescu nu. Budescu e un oportunist, nu prea merge ce stie el la un nivel mai inalt.

  9. #9
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Oportunist (si) gras

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Putea sa fie obez sau sa nu aiba un picior si sa dea 100 de goluri, nu era nici o problema aici. Nu s-ar fi plans nimeni. Ar fi fost un primul 11.

  11. #11
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,040
    Reputatie
    0
    Bine ca era bun acum un an la nationala acum nu mai este bun Budescu.
    A facut greseala sa plece in China asta este alta poveste.

    Dupa parerea mea nu trebuiau sa lipseasca in acest moment Alibec,Budescu,Ivan din lot.

    O sa vedem in meciul cu Rusia:Keseru,Hoban B.Stancu,Grigore ok daca cu astia defilam nu cred ca avem sanse cu Danemarca
    la ce se joaca eu merg pe Danemarca pe locul 2.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #12
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Daminuta.

  13. #13
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    O sa apara, sa speram, Gardos langa Chiriches. Totusi au dat vreo 8-9 milioane pe el cei de la Southampton, deci ar fi cazul sa inceapa sa joace; din cate stiu, deja evolueaza la echipa a doua si si-a reluat antrenamentele la turatie maxima.
    Joaca la echipa a doua, dar nu are sanse sa prinda meciuri la echipa mare decat in Europa sau Cupa Lifgii/FA. S-a rupt la un moment neoportun; putea sa fie titulat de drept acum; n-ar fi venit van Dijk la inceputul sezonului trecut, care e clar cateva clase peste Gardos.

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    Alibec e accidentat asa ca discutia cu el in lotul pentru meciul cu Polonia pica ....

    Budescu e iesit din forma nu are deocamdata ce sa faca la nationala

    Tamas , Vatajelu ar fi trebuit sa fie in lot
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,040
    Reputatie
    0
    Incercati sa nu luati in brate tot ce scrie presa sportiva.
    Puteti sa fiti suporteri inteligenti sa analizati un jucator si voi singuri.
    Tamas este un gafeur nu spun eu o noutate,are multa experienta pentru Liga1 este ok si atat.


    Bine ca Budescu a fost bun cu Plzen sa dea pase si sa faca driblinguri pe care eu nu le vad la nici un jucator din nationala.
    Oare ce nationala era Romania intre 2004-2012 daca Mutu se facea mai mic si il lasa pe Sanmartean sa fie conducator de joc asa cum era normal.

    La ora actuala singurul care poate sa mai scoata ceva de calitate la mijloc este Budescu.
    Se cere prea mult de la Stanciu,poate si pentru ca este un pic supraevaluat de media sportiva.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #16
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,452
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Incercati sa nu luati in brate tot ce scrie presa sportiva.
    Puteti sa fiti suporteri inteligenti sa analizati un jucator si voi singuri.
    Tamas este un gafeur nu spun eu o noutate,are multa experienta pentru Liga1 este ok si atat.


    Bine ca Budescu a fost bun cu Plzen sa dea pase si sa faca driblinguri pe care eu nu le vad la nici un jucator din nationala.
    Oare ce nationala era Romania intre 2004-2012 daca Mutu se facea mai mic si il lasa pe Sanmartean sa fie conducator de joc asa cum era normal.

    La ora actuala singurul care poate sa mai scoata ceva de calitate la mijloc este Budescu.
    Se cere prea mult de la Stanciu,poate si pentru ca este un pic supraevaluat de media sportiva.

  17. #17
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,040
    Reputatie
    0

    Sa continuam era o discutie in media invitat Iosif Rotariu de ce inchizatorii nu mai ies pe combinatii sau sa lanseze lung antacantii.
    cum lasa el pe Lacatus.

    Daca ar sa gandim asa Nicusor Stanciu la ce joaca el,ar trebui sa fie maxim un inchinzator asta insemnand ca in fata ai...Hagi sau Ad.Ilie sau Mutu
    Pentru ca nivelul tehnico-tactic este asa scazut Stanciu pare cometa raportat la colegii lui adica valoarea este nivelata in jos.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #18
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Budescu, Budescu, Budescu. 5 meciuri in Europa League, 1 gol si 3 assits.
    Tamas, Tamas
    Rusescu
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  19. #19
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,040
    Reputatie
    0
    Budescu si Alibec sunt doi jucatori de exceptie care nu sunt folositi la nationala.
    Imi pare rau pentru Budescu cu transferul in China,posibl lui sa nu-i para rau
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    foarte interesant

  21. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    i-a trecut de mult vremea , s-a nascut talent si a murit speranta
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •