View Poll Results: pronostic

Voters
15. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    9 60.00%
  • egal

    4 26.67%
  • victorie Danemarca

    2 13.33%
Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 142

Thread: Romania - Danemarca 0-0

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1

    Romania - Danemarca 0-0

    Duminica 26 martie 2017, ora 21.45
    Daca doriti sa comentati.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ))))))

    Da!

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Duminica 26 martie 2017, ora 21.45
    Daca doriti sa comentati.
    victorie Romania!

  4. #4
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    fara spectatori
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #5
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Pana in martie se pot intampla multe: slabeste Alibec, Steaua si Astra ajung in sferturi la Europa League, Enache se transfera la Manchester City, Taru ajunge pe Bernabeu, Juventus il ia pe Ianis la schimb cu Higuaín, Dragomir il scoate pe Ozil din echipa, de Amorim albeste, Grigore e recomandat de Lewandoski la Bayern dar intervine Borussia pe fir si-l sulfa, Hoban joaca dintr-o bucata, si Popica socheaza pe El Madrigal cu trei centrari perfecte reluate in plasa de fundasii adversi.

    Mai e si varianta Sumudica selectioner, daca cumva cele de mai sus nu se adeveresc.

    In ambele cazuri, avem Victoria garantata.

    E clar un meci care trebuie abordat la victorie. Un egal, coroborat cu infrangerea Muntenegrului in fata Poloniei inca ne mentine cu sanse teoretice pentru locul 2, dar apoi vor trebui scoase 7 puncte din deplasarile care le vom mai avea, ceea ce in acest moment pare imposibil. Sa zicem ca batem Muntenegru, Armenia, Kazakhstan, ar fi 14 puncte in total. Din dubla cu Danemarca si deplasarea din Polonia, ne trebuiesc cel putin 4 puncte ca sa terminam pe doi si sa ajungem la baraj. Cum o victorie in Polonia e de domeniul SF, suntem condamnati sa batem Danemarca la Bucuresti.
    Fire optimista cum sunt, ma gandesc la dusul rece pe care si Generatia de Aur l-a primit la Kosice in 1993, tot la diferenta de 3 goluri si tot pe final venind ultimele doua. Atunci, a fost personalitatea jucatorilor ce a facut posibila separarea de Cornel Dinu, selectionerul de atunci. Acum nu este cazul pentru ca selectionerul asta mi se pare normal, plus ca acum sunt altele repercursiunile financiare.
    Situatia nu era roz nici atunci: Hagi si Raducioiu se chinuiau pe la Brescia din Serie A in Serie B; Popescu era o constanta la PSV; Petrescu era in Serie B la Foggia; Dumitrescu, Prodan erau la Steaua; Dorinel si Tibor la Cercle Brugge; Prunea si Stelica o ardeau si ei aiurea; Belodedici si Lupescu ce erau mai cunoscuti.
    Unde vreau sa ajung.... sper ca acest dus rece sa aiba acelasi efect care l-a avut si cel cu Cehoslovacia. Ei au facut-o de oaie, tot ei trebuie sa redreseze corabia. Ca si spectator obiectiv incerc sa inteleg ca acest schimb de generatii nu este asa de usor, mai ales in conditiile in care suntem la a mijlocul celei de-a doua campanie de calificare si deja suntem la al treilea antrenor. S-au perindat multi jucatori pe la nationala si asta a facut sa pierdem contactul cu fotbalul mare. La nivel intern a si domnit o stare de haos general dpdv finaciar, lucru ce a dus la falimenturi multor echipe de traditie. Unii jucatori care au plecat afara au plecat si de disperare si poate nu au ales cele mai bune cluburi care sa-i ajute in dezvoltarea lor. Astept cu interes urmatoarea perioada de mercato si sper sa mai dam 1-2 jucatori la cluburi puternice din Vest si sper ca cel putin unul sau doi tineri sa-l oblige pe Daum sa-i titularizeze prin prisma prestatiilor de pana atunci.
    Mai este pana la meciul cu Danemarca, se pot schimba multe, dar tot va reprezenta cel mai important meci al fotbalului romanesc de la dubla cu Grecia incoace. Batem => ne castigam dreptul sa ne luam cu balaurii de gat cu miza CM; facem egal => continuam pe aceasi nota - speranta nu moare, dar vom continua sa speram si vom intarzia schimbarile; pierdem => incepem reconstructia.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  6. #6
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Merge cineva la meci?

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Io! Si ma astept sa nu vad picior de Keseru pe teren in prima repriza, ca ma enervez teribil.
    Ma astept sa vad insa picior de Budescu! E un must atunci cand ai nevoie sa dai gol sau goluri si joci c-o echipa inferior valoric decat tine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,459
    Reputatie
    1
    Doar ca Danemarca nu e inferioara noua iar la Budescu nu o sa vezi piciorul ci un maldar de grasime cum are umflatul ala de 2 lei.

  9. #9
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    Gasesc ca una dintre aceste doua echipe vor termina pe locul 2,greu de spus care dintre ele fiecare are plusuri si minusuri.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Doar ca Danemarca nu e inferioara noua iar la Budescu nu o sa vezi piciorul ci un maldar de grasime cum are umflatul ala de 2 lei.
    Tehnic e inferioara, si acolo se decide meciul nu pe joc aerian sau tactica, ca-l jucam acasa.
    Tactic le suntem inferiori, de ce sa bagam jucatori care le fac lor jocul?
    Altfel spus, de ce sa jucam pe punctele lor forte in loc sa le jucam pe ale noastre?
    Budescu si Alibec in rarele ocazii cand au jucat titulari, au livrat tot ce era de asteptat de la ei, pe cand Stanciu a fost gunoi in multitudinea de ocazii ca titular, in toate. Voi vedea duminica de pe stadion daca va fi altfel de data asta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Aaa, ba stai, a facut un meci bun Stanciu cu Armenia, dar nu e meritul sau, e meritul arbitrului c-a dat afara om in minutu 4 de la ei + penalty!
    Acolo cine-a vrut si cine n-a vrut a facut meci bun. Da, le suntem superiori si pe viteza danezilor, dar daca n-ai cine sa dea le o pasa a la Budescu, sa-i deschida pe pozitie viitoare, degeaba. Ce conteaza ca-i gras, are ce n-are nimeni: picior legat de creier cu conductor shmcher, ce transmite informatiile brici si sub presiune. Sau ma rog, am vedea la meciul asta daca e asa, cu Stanciu m-am lamurit, e legat cu canepa piciorul de cap!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #12
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Nu stiu de ce, dar meciul asta imi evoca alt meci, la care am fost pe stadion... Era tot la sfarsit de martie, tot cu Danemarca... si tare mi-e ca rezultatul va fi similar cu cel de pe plaja de pe 23...

  13. #13
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Imi si bag ceva daca merg iar la meci si nu castigam nu e amenintare dar am fost pana acum la multe meciuri ale nationalei si niciodata nu au castigat ai nostri )

  14. #14
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Orice, numai să nu îl căd în poartă pe Tătărushanu ... vorba cîntecului:

    "Sub balon eu am ieshit la o centrare
    Ca pe vremuri bolovanul de Florin ... Pru-nea!"



    Si daca era doar o centrare, era bine, dar au fost mai multe ..

  15. #15
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1

    pardon
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #16
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Hai că si ritmul cîntecului se potriveshte ... lălăit-tangoit, asha, cam cum joacă natzionala nu de ieri de azi, un fel de hîtza-pîtza na-tzi-o tzie dă-mi-o mie, strict de-a latul, perpetuat si de Daum din motive arheologice, cred.

    Sau, poate că nutria din Daum a iesit cu succes din hibernare, avînd idei proaspete spre a-i jumuli pe danezi. Desi, tot cu materialul clientului trebuie să joace, niste mîrtzoage mai mult sau mai putzin emerite.

    Chiar si asa, dacă penibilul de Tatapuiu i-a răpus acu doi ani jumate, cam cu aceiashi prestatori, ar putea su Daum sa faca un gest ...

  17. #17
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Nu stiu de ce, dar meciul asta imi evoca alt meci, la care am fost pe stadion... Era tot la sfarsit de martie, tot cu Danemarca... si tare mi-e ca rezultatul va fi similar cu cel de pe plaja de pe 23...
    Nici o sansa sa ne bata aia la 3 goluri, sunt niste penibili. Oricat de prost am juca meciu asta, la mai mult de 1g nu-l pierdem.
    Evident noi avem nevoie de victorie sa mentinem sperantele vii pt locu de baraj, un egal te-ar obliga sa obtii poate chiar victoria in Danemarca, ceea ce e o ineptie sa-ti propui inainte de meciul de acasa cu ei.

    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Imi si bag ceva daca merg iar la meci si nu castigam nu e amenintare dar am fost pana acum la multe meciuri ale nationalei si niciodata nu au castigat ai nostri )
    Esti clujean? Ne vedem la meci!
    Eu intr-un fel abia astept, n-am fost niciodata pe stadionul ala OU doar din afara l-am vazut! Ca dealtfel pe orice alt stadion cica de mare fite!
    Gazon avem? Atata intreb! Sau iar le facem jocul adversarilor ca si in meciul cu Muntenegru? Ce idioti putem fi... :-j
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #18
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Esti clujean? Ne vedem la meci!
    Eu intr-un fel abia astept, n-am fost niciodata pe stadionul ala OU doar din afara l-am vazut! Ca dealtfel pe orice alt stadion cica de mare fite!
    Gazon avem? Atata intreb! Sau iar le facem jocul adversarilor ca si in meciul cu Muntenegru? Ce idioti putem fi... :-j
    De la Sibiu vin nu conteaza unde joaca nationala in tara, de regula sunt prezent la meci am mai fost de multe ori pe Cluj Arena, conteaza sa ai bilet la inelul de sus ca jos e groaznic am fost o singura data jos, cu PCH-ul, si n-am prea reusit sa vad mingea in meciul ala

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Culmea e ca polonezilor le-am pus gazon misto, sa ne poata da cu el in cap. Acuma ar fi si normal cand noi suntem tehnic superiori, plus ca avem nevoie si de goluri sa castigam, sa jucam pe gazon de kkt, sa ne dam iar cu stangu-n dreptu. Daca se-ntampla asta, nu mai vin in veci la meciuri.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    de ce crezi ca o sa fie gazon prost?

  21. #21
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    1. Ca ne-ar dezavantaja, si noi mereu in ultima vreme tot pe dos le punem.
    2. Ca proprietarii saracii sunt pe nicaieri, in Liga a 17-a, si in astfel de conditii des se aude ca nu prea sunt bani de gazon.
    3. Ma duc si io in fine pe o mare arena in premiera, mi se pare normal sa fie de porc.
    4. Cum zici tu, ca nu prea ai prins victorii, pai la Cluj Romania n-a batut niciodata pe nimeni!
    5. Ca sunt carcotas mereu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •