View Poll Results: pronostic

Voters
15. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    9 60.00%
  • egal

    4 26.67%
  • victorie Danemarca

    2 13.33%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 142

Thread: Romania - Danemarca 0-0

  1. #85
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Daca doreai sa scoti puncte cu Polonia si Danemarca trebuia sa joci cu Rusescu si Alibec in fata,jucatori care nu rateaza.
    Singurul nr 10 care exista in Romania si se preta cu Danemarca 100% este Deac.
    Asta daca nu ai interese si doresti sa castigi.

    Supermoderatorul are dreptate eu adaug ca sunt jucatori numai ca trebuie si selectionati.
    Last edited by iulian_1976; 27th March 2017 at 01:34.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #86
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    stanciu si chipciu joaca la japita aia de echipa, keseru e golgheteru bulgariei, ce vrei sa faci ma nene? care sunt ma tinerii aia, arat-mi mie tineri si eu ma duc si ii bag pe gat lu daum.
    crezi ca ala la banii lui sta in ce ii da frf? se pisa pe frf la bani, se lauda sandu ca are 6milioane in conturi la frf, daum are bani mai multi ca federatia tati. tu vrei fotbal acum, ce pwla mea fotbal vrei ma? cu cine vrei tu fotbal coaie cand tu nu ai fotbal. vrei sa sculam mortu sau ce? baa! azi in romania nu exista rapid, steaua, poli timisoara, nu exista fotbal ma, e doar din avant ce mai exista, cu chiajna si voluntari, de unde vrei tu fotbal si fotbalisti? ca vezi sume? pai aia e inflatia nene, pe stanciu, jucator care-mi place si mereu mi-a placut, acum 10 ani nu dadea nimeni mai mult de 2 milioane pe el. se plangea johnny ca avem tehnici si ne strica terenu, care sunt ma aia ca vreau si eu sa ii vad. unu care sa stie sa dribleze de la sanmartean nu am vazut si inainte de el numai tin minte.
    grupa relativ usoara inca e, nu s-a terminat jmecheria. nici polonia nu e germania tati.
    retired.

  3. #87
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    si nu mi-au trecut dracii pana acum si mai spun ceva: voi va mirati ca ne chinuim in atac si nu miscam pentru ca nu ati mai vazut nici incercarile astea nereusite ofensive. noi cu curu in poarta si cand am incercat sa miscam putin ne dam seama ca nu stim si ca nu putem si ne miram, ca de 10 ani cand vedeam poarta adversa fugeam spre a noastra.
    retired.

  4. #88
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Tie ti s-a parut Danemarca buna? O echipa cu un atac care nu da gol unei echipe cu aparare vraiste ca a noastra si care a tremurat la fiecare din singurele noastre atacuri periculoase e o echipa buna?
    Daca urmaresti ce am scris anul trecut o sa vezi parerea mea,nu ma repet asta a fost inca un meci si atat.

    Danezii au venit cu mingi intre Tosca si Lato ceea ce este corect,normal puteau deschide scorul pe finalul primei reprize.
    Apoi pe final au venit peste echipa gazda,ultimele 20 de minute au fost ale lor,au avut joc de posesie Daum cum am observat si eu
    daca putea schimba liniile.

    Marin a tras niste suturi pe centrul portii a stricat 2-3 faze foarte bune iar pe faza defensiva lipsa de agresivitate,iar pe final a cazut fizic.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    arat-mi mie tineri si eu ma duc si ii bag pe gat lu daum.
    Uite aici e problema. Nu e treaba mea nici a ta. E treaba lui Daum. El trebuie sa-mi aduca cel putin trei tineri de 18 ani la nationala, sa ma surprinda cu ochiul lui de expert. Tineri pe care nimeni nu-i astepta la acest nivel dar el, ca expert ce este deoarece este selectioner de meserie, stie ce face. Nu-i asa?
    Sa fim seriosi. Fotbalisti nu avem multi de talent dar cu un selectioner ca Daum nu avem sanse sa descoperim noi talentati.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mda, un egal la mare lupta si cu mult bulan.
    Nu stiu daca Daum e problema dar cert e ca nu pare a fi solutia.
    Am crezut in el dar nu pare sa fi adus ceva deosebit.

    Referitor la selectie, era greu sa riste cu un prim 11 inedit, a fost meci in care toti vroiau victorie si nu experimente.
    N-a iesit pentru ca avem jucatori slabi.
    Ce putea insa Daum sa faca era sa nu inceapa cu Latovlevici care e varza si nu mai nimereste nici o pasa scurta.
    Pe Stanciu il schimbam dupa 40 de min maxim, e berbec si talentul cu picioarele e compensat de lipsa de cap. Cand jucatorul de la care speri sa-ti faca jocul greseste permanent pasele e cazul sa-i dai pauza. Ar fi o idee sa schimbe greutstea jocului de pe centru pe laterale si sa nu mai mizeze asa de mult pe un Stanciu care e evident ca nu poate fi inca un lider al Nationalei. De ex un Stancu sau Alibec varf cu Rotariu si Hanca aripi sustinuti de un Benzar si Marin si poate Chipciu ar putea produce o nationala ceva mai ofensiva dar mai ales mai inteligenta.
    Keseru o fi bun la bulgari, aseara a jucat atat de prost incat am inceput sa regret absenta lui Stancu. Asta cred ca o intepa la centrarea aia a lui Benzar. Si nu inteleg de ce nu intra in carti Andone, cred ca ar fi fost mai bun decat Keseru.
    Au jucat bine Sapunaru, Benzar si Marin. Chipciu are momente bune si proaste, are un joc neterminat pe care nu e inca in stare sa-l imbunatateasca.
    Ivan si Rotariu au intrat frumos in putinele minute jucate. Pot spera la mai mult in viitor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #91
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    si ajungem tot la vorba mea, ca de ce nu ii inventeaza. eu nu tin minte ultima oara in care jucatori gen razvan marin, rotariu, ivan sa joace concomitent. putin si prost - ce sa le faca. da, poate si eu vreau sa joace mai mult chiar daca nu ii vad cine stie ce, vreau si eu tineri, de unde sa ii iau? la piata s-au dat, unde ii caut?
    lasa ca vine hagi la frf ,si vedeti si viitorul care ia campionatu din cauza faptului ca sa moara toti pestii din vacaresti de nu moldova are campionat mai bun, ca sa arate si el ca nu e alchimistu din berceni.


    @uti si tu o dai aiurea, andone era suspendat, hanca e in mare scadere de forma, stancu e mort in cada si ce ai bagat pe acolo e aiurea. repet, nu exista fotbal fara inchizator.
    Last edited by phife; 27th March 2017 at 02:03.
    retired.

  8. #92
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Supermoderatorul are inca o data dreptate intelege ce trebuie facut.
    ...nu sunt prea des de acord cu el

    Acum incepeti sa plangeti,locul 2 il ocupa Danemarca sau Romania o sa vedeti,problema este ca ai nevoie de un Alibec de un Budescu,de un Rusescu,de un fundas stanga era unul bun la Craiova.
    Dupa mine eu jucam cu Nedelcu din mecul cu Polonia si Budescu,Alibec in fine trebuie sa se transfere la Steaua sa aiba sanse
    Last edited by iulian_1976; 27th March 2017 at 02:06.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  9. #93
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    rusescu e rezerva unui african care cara la moloaze si s-a anturat la fotbal la club, vatajelu s-a dus in cehia si nici nu stie cum arata stadionu. tati, in ce lume traiti?
    nedelcu daca da de atacant gen..keseru se lasa de fotbal, daca lewa se aproprie de el moare - nu fac caterinca, moare. daca lewandovski sta la 1m de nedelcu a doua zi are dosar penal.
    retired.

  10. #94
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,932
    Reputatie
    1
    Latovlevici a jucat fiindca e cam singurul pe partea lui care teoretic are capacitatea de a acoperi toata banda. Probabil alternativa era Banel.

  11. #95
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Un jucator iesit din forma se vede clar. Alearga spre minge cu dorinta sa se opreasca si sa vada apoi ce face. Un jucator in forma ataca mingea in intentia de a continua dinamica jocului. Azi am avut doar din prima categorie. Poti sa ai experienta si talent dar daca nu te arunci in joc nu folosesti la nimic. Daum trebuie sa vada asta. Nici el nu foloseste la nimic.
    Sunt sigur ca sunt tineri, chiar rezerve in Liga 1, capabili sa se arunce cu trup si suflet in joc dar nu sunt in spectrul lui Daum. De asta Hagi probabil va castiga campionatul cu anonimi. El a inteles asta.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #96
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    twilight zone sa mor eu, cerem rezerve de la cel mai prost campionat din zona la nationala.
    hai, inchideti topicu, a luat-o toata lumea pe ulei.
    retired.

  13. #97
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    phife retine ce iti spun cand o sa se intample sa te gandesti la mine,stiu ca ai un mesaj agresiv totusi iti raspund.

    Cand o sa il vezi pe Nedelcu,Fl.Coman,Ganea la nationala o sa vezi alta nationala a Romaniei putin ma intereseaza cine va fi selectioner.
    Cand o sa se intample o sa iti postez mesajul asta.

    Singurul antrenor care a vazut pe ce post poate creste Stanciu a fost Viorel Hizo pe post de inchizator ofensiv,Steaua a facut o mare afacere ca la vandut atata tot.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Un jucator iesit din forma se vede clar. Alearga spre minge cu dorinta sa se opreasca si sa vada apoi ce face. Un jucator in forma ataca mingea in intentia de a continua dinamica jocului. Azi am avut doar din prima categorie. De asta Hagi probabil va castiga campionatul cu anonimi. El a inteles asta.
    Incepi sa intelegi fotbalul
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #98
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    inchizator ofensiv
    pentru posteritate las asta aici.
    si incerc sa inchei, poti sa bagi 2 florinel coman, 3 ivani, 3 rotariu si cate un ganea si nedelcu de cap de locuitor - normal ca o sa fie o alta nationala, o sa fie ciuca batailor din lume, pun pariu pe toti banii mei ca ne-ar bate si feroe. si nu asa, rau!
    retired.

  15. #99
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    Pana in prezent s-a confirmat ca Danemarca joaca direct,cu posesie joc bun de cap ca rateaza ok ,dar sunt in poarta adversa.
    Daca erau atat de slabi Romania trebuia sa fi avut 10 ocazii si nu a fost asa.

    Nedelcu va ajunge un jucator mare de fotbal si nu risc absolut nimic cand zic acest lucru stiu ce spun.
    Fl.Coman doar viata extrasportiva il poate impiedica sa ajunga mare jucator.

    Un inchizator cu valente ofensive iti poate translata jocul din zona ta de teren in zona adversa,fiind cu fata la poarta adversa,
    poate da o pasa filtranta,lovituri libere etc. asta poate Stanciu.
    Tot timpul trebuie dublat in spate de un mijlocas al doilea inchizator de forta,hai ca ma opresc,lucrurile astea nu le intelege
    chiar orice privitor de sport.
    Last edited by iulian_1976; 27th March 2017 at 02:29.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #100
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Incepi sa intelegi fotbalul
    Cam tarziu deoarece faceam si eu ceva milioane ca Zidane sa zicem

    @Reivan:
    Nu sunt de acord cu tine. In istoria fotbalului la nationala observam cele mai mari performante surprinzatoare cu un lot intinerit neasteptat. Esti tanar deci nu stii cum a fost posibil ca Romania sa bata campioana mondiala in preliminarii CE 1984

    OK. Nu avem jucatori exceptionali, nu avem baza de selectie de top. Dar avem si vom avea tineri ambitiosi. Cu astia am castigat ce am castigat pana acum. Pe ei trebuie mizat in permanenta deoarece cu aia de 28 de ani ratam calificari an de an.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #101
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    amice, daca stanciu e de regista vreodata eu ii dau restu de 2 milioane lu gigi din transfer. stanciu a fost jucat cm si ghici ce, nu a miscat, degeaba are el pasa lunga si stamina daca ii risipesti calitatile alea tehnice, nu stralucitoare ce e drept tinandu-l la 40 de m de poarta adversa iti bati joc de el. singurul roman care se descurca si in spatiu scurt nu are ce sa caute langa niciun inchizator niciodata, el saracu nu a mai facut o deposedare de la alba iulia.
    la prima strigare afara si nedelcu si coman se lasa de fotbal. crezi ca daca nu-ti iei gol de la pena in liga 1 sau ii dai gol lu nita printre maini esti fotbalist mare? esti departe de sportu asta tati.
    retired.

  18. #102
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Cam tarziu deoarece faceam si eu ceva milioane ca Zidane sa zicem

    @Reivan:
    Nu sunt de acord cu tine. In istoria fotbalului la nationala observam cele mai mari performante surprinzatoare cu un lot intinerit neasteptat. Esti tanar deci nu stii cum a fost posibil ca Romania sa bata campioana mondiala in preliminarii CE 1984
    permite-mi sa cred ca boloni, hagi, augustin, andone, klein, rednic, balaci, stefanescu, cartu, camataru, iorgulescu si asa mai departe sunt putin mai buni decat ..coman, serediuc, rusu, nelut rosu, fulop, dobrosalvevici, baluta, casap, nedelcearu sau dudea. sa mor eu maine lovit de tramvai de nu ma lasi sa cred asta.

    baza de selectie de top a fost din comunism pana in 2000, cand luai portar din liga a 2a si iti scotea niste penalty uri cu barcelona.
    tinerii aia ambitiosi beau pe avion inainte de meci, parca traiti in alta lume..


    a da, ups, am nimerit si pronosticu si scoru exact.
    Last edited by phife; 27th March 2017 at 02:56.
    retired.

  19. #103
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Uite aici e problema. Nu e treaba mea nici a ta. E treaba lui Daum. El trebuie sa-mi aduca cel putin trei tineri de 18 ani la nationala, sa ma surprinda cu ochiul lui de expert. Tineri pe care nimeni nu-i astepta la acest nivel dar el, ca expert ce este deoarece este selectioner de meserie, stie ce face. Nu-i asa?
    Sa fim seriosi. Fotbalisti nu avem multi de talent dar cu un selectioner ca Daum nu avem sanse sa descoperim noi talentati.
    De unde sa aduca 3 tineri?!? pai aia ar fi sarcina nationalelor de Tineret si Under, sa ia ce-i mai valoros in zona aia de virsta, sa-i joace si sa-i dea mai departe la echipa mare.

    Aaaa, dar stai! ... Underii tocmai si-au luat-o 5-1 de la rusi, in plus mai baga cite o citirica per avion, hai ca e bine ...

  20. #104
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Uite aici e problema. Nu e treaba mea nici a ta. E treaba lui Daum. El trebuie sa-mi aduca cel putin trei tineri de 18 ani la nationala, sa ma surprinda cu ochiul lui de expert. Tineri pe care nimeni nu-i astepta la acest nivel dar el, ca expert ce este deoarece este selectioner de meserie, stie ce face. Nu-i asa?
    Sa fim seriosi. Fotbalisti nu avem multi de talent dar cu un selectioner ca Daum nu avem sanse sa descoperim noi talentati.
    Are si Daum asta problemele lui, dar ce zici tu aici e exagerat.
    Deci el trebuia sa scoata 3 jucatori foarte buni(cel putin 3) de care NIMENI nu a auzit pana acuma . Nu exista asa ceva, nu ii ca la club ca vine cineva de la echipa a 2 a. Asta e nationala, un jucator care ajunge aici nu are cum sa fie necunoscut. Trebuie sa joace la echipa de club si sa joace bine.

    Adevarul trist este ca nu avem bani de un selectioner care chiar sa faca diferenta, sa castige cateva meciuri singur. Iar daca avem nu vine nici dracu aici. Mai trist de atat este ca avem jucatori de 2 lei. Asta e nivelul.

  21. #105
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Jucatorul roman n-are calitati fizice - forta in special, dar nici viteza. Aceste calitati sunt esentiale in fotbalul actual. Ieri am fost dominati net la capitolul fizic, cum am fost si cu polonezi, dar aia au jucatori cu o tehnica superioara, care a facut diferenta. E f.f. greu sa te impui cand fizicul, forta fizica nu te ajuta. E drept, o mai faci cateodata, insa cu mari dificultati. 'Celula valaha e slaba'! Ghiciti cine a spus-o? Din pacate asa este, iar acest lucru se observa in toate sporturile de echipa, unde suntem zero.
    Sa nu mai dam vina pe Daum, Iordanescu, Piturca si cine mai vreti voi. Materia prima e slaba, chiar f. slaba. Vad acum ca am pierdut cu 5-1 cu rusii la tineret!!!!! Observ ca altii vin cu abereatii gen sa promoveze tinerii. Pai care tineri???? In sfertul de ora cand au intrat Ivan si Rotariu am suferit cel mai mult, s-a inclinat terenul spre poarta noastra, cum se spune.
    Atat putem la acest moment. N-are rost sa ne lamentam. Nici macar Conte, cel mai in voga antrenor al momentului, nu cred ca ar fi realizat mai mult decat Daum. hai sa fim seriosi si sa spunem merci ca nu ne-am luat-o aseara. Danezii, cu siguranta, meritau mai mult dupa aspectul jocului.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •