Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 54

Thread: ATP 1000: Paris

  1. #22
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    in 3 meciuri isner inca nu si-a pierdut serviciul...girafa e pe monster mode se pare

    Legat de pouille, nu inteleg care e problema lui cu murray.Are un joc solid cu care se poate lua la tranta cu scotianul, cred ca e un blocaj mental.L-a casapit in toate cele 3 meciuri anul asta

  2. #23
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Sock e viitorul

  3. #24
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    nu, zverev e
    A fost obosit azi, iar girafa s-a scos din nou cu serviciul cand ii era mai greu

  4. #25
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    nu, zverev e
    Glad to agree

    Incepe bine Cilic, 2-0.

    Set 6-4. Se schimba liderul?
    Last edited by Eddy DoubleD; 4th November 2016 at 19:45.

  5. #26
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Cilic isi bea sucul de portocale saptamana asta se pare

    Toate casele si masinile pe Faker, of.course

  6. #27
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Glad to agree

    Incepe bine Cilic, 2-0.

    Set 6-4. Se schimba liderul?
    Se schimba oricum. Nole are de aparat turneul la.Londra, iar Murray doar 200 pct cred. Il depaseste acolo daca nu reuseste aici.

  7. #28
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Se schimba oricum. Nole are de aparat turneul la.Londra, iar Murray doar 200 pct cred. Il depaseste acolo daca nu reuseste aici.
    Da, am uitat. Dar si Murray are punctele din Davis Cup care se scad. Asa arata acum:

    http://live-tennis.eu/en/forecast-atp-ranking

    Deci Murray trebuie sa faca cu 690 de puncte mai mult decat Djokovic la Paris si Londra. Cred ca inca are o sansa Djokovic sa ramana acolo. Dar nu pare in stare.

  8. #29
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Meciul asta cu Cilic e mai important decat pare. Daca pierde e cam pa locul 1. Daca bate inca are o sansa pt ca da de Isner in semi deci cam e in finala.deja. l-am vazut pe Isner azi si n-a impresionat cu serviciul. Nu cred ca il poate bate pe Nole

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Casele si masinile pierdute! Ce penal a putut servi sarbul in game-urile in care Cilic a pus presiune, nu ma asteptam si indoor sa nu aiba serva la el atunci cand are nevoie, dar se pare ca deocamdata continua pe un trend ce nu prea e de nr. 1 mondial.
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Deci Murray trebuie sa faca cu 690 de puncte mai mult decat Djokovic la Paris si Londra. Cred ca inca are o sansa Djokovic sa ramana acolo. Dar nu pare in stare.
    Chiar daca nici la Paris n-a pierdut demult, a mai avut meciuri pe muchie, insa la Londra mereu a parut imbatabil in fazele finale.
    Ma astept sa joace mai bine decat a facut-o in ultimele luni, macar acolo! Ar fi misto o finala cu Muray pentru locu 1 mondial la mana!

    Pentru asta cred ca Andy tre sa ia turneul, il va lua!
    Daca nu-l bate iar Cilic in finala, ar fi prea penal Cilic care n-avea nici un masters castigat pana acu, sa castige 2, ambele cu tine!
    Last edited by Johnny D; 4th November 2016 at 20:46.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Meciul asta cu Cilic e mai important decat pare. Daca pierde e cam pa locul 1. Daca bate inca are o sansa pt ca da de Isner in semi deci cam e in finala.deja. l-am vazut pe Isner azi si n-a impresionat cu serviciul. Nu cred ca il poate bate pe Nole
    N-a impresionat pentru ca l-a citit sock bine dupa primul set si i-a pus niste retururi foarte bune.
    DJOKErel continua trendul bun pe care se afla.Si asa nu-l mai intereseaza tenisul, sa ne lase.Poate ia si muratura cu el daca e baiat bun

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Daca se retrage Djokovel, trend-ul fail, atunci muratura ajunge si ea pe la vreo 10 GS-uri, ca toata lumea care se respecta, vorba aia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Deci da

    BOOM!!! Now all that Murray needs to do is reach the final to be Number 1 by 5 points!!!!!
    Numai Tsonga mai sta intre Murray si locul 1.

  13. #34
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Tsonga chiar poate fi periculos pentru ca inca are o sansa la Londra si el. Si pe partea cealalta se afla Isner si Cilic deci ma astept sa traga tare. Azi il bate pe canadian.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mai bine asa, ma ingrijorasem ca-l ajunge cineva pe Fedex la nr de saptamani consecutive pe locu 1!


    PS: Stati bai ca Raonic e favorit cu Tsonga, despre ce tot vorbiti!?
    Plus ca atat lu Tsonga cat si lu Raonic nu-i plac jucatori gen Ferrer care mereu gasesc portita de passing, Murray e Ferrer la puterea a 2-a!
    No problem for the scot!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Si Berdych daca bate azi se califica. doar ca asta a fost inapt rau vs Andy in ultima vreme... tsonga a mai miscat ceva

  16. #37
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Hai bah ca Murray nu e Nadal si Nishikori, idioti care iau set 6-0 cu Tsonga si pierd meciul. DoubleNretard vs. Tsonga
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Si Berdych daca bate azi se califica. doar ca asta a fost inapt rau vs Andy in ultima vreme... tsonga a mai miscat ceva
    Daca nu se califica azi, il califica maine Andy. No problem for the scot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Chiar am vrut sa va zic, ba chiar se intelege din ce-am zis mai sus "daca nu se califica azi Berdy pasarelu"! Pai Berdych e scula! Tsonga e nimic pe langa ce-a jucat Berdych ieri si vad ca acu joaca si mai bine, tiebreak perfect pt ceh, joc de atac de superclasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Haha a luat foc Tomita in tiebreak. Epic ce winnere a reusit

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    IncreDEBIL!!! Cum draci sa joci atat de bine pana la 6-1 si pe urma sa nu mai ai tupeu sa pleznesti inca una si sa astepti de la Murray sa te scoata!?!??!? Te-a scos... din turneu imediat, 7-6 pt scotian! Asa ceva...


    A pleznit acu la ultima strigare, 8-7 pt Berdy! 8-8! A muscat din fileu de suparare dupa acest punct pierdut pe muchie! De inteles!
    9-8, Berdy serveste iar pentru set dupa dubla lu Murray! Cine pierde tiebreak-ul asta o umple de sange rau de tot!


    Dubla Berdych, salut meci! Evident epic fail, dar era cat pe ce sa castige tiebreak-ul cu 9-7! Si pentru Murray ar fi fost un mic epic fail chiar daca nu chiar asa ca la ceh, sa pierzi un tiebreak dupa ce faci 6p la rand in el, ar fi fost ceva unic!
    Last edited by Johnny D; 4th November 2016 at 22:49.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Hahahhaha baaaa cat de penibil. Cum sa ratezi 7 mingi de set? Cum?

  21. #42
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    berdzor a fost un loser toata cariera lui, e de ajuns sa-i vezi fata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •