Results 1 to 15 of 15

Thread: Sezon 2016-17

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Sezon 2016-17

    Anul asta am de gand sa urmaresc indeaproape NBA-ul. Dupa o pauza de vreo 17-18 ani. Deja am vazut prima jumatate de la Hawks @ 76'ers. Nu credeam ca inca mai joaca Kyle Korver. Tim Hardaway Jr e baiatul legendarului Tim Hardaway?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel View Post
    Tim Hardaway Jr e baiatul legendarului Tim Hardaway?
    da. si al yolandei.

    de cand s-a retras magic johnson jocul a castigat mult in forta si viteza. e ca si cand ar juca chirs evert cu surorile lui djokovic

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Diseara ne asteapta un meci interesant de la 22:30, ora Romaniei.Jazz @ Clippers. Echipa din California e favorita, dar eu tin cu Jazz. Chiar si fara Stockton si Malone, ultimii exponenti ai basketului romantic.

  4. #4
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Oooo, mai traiesti moshule?
    Numai Baschet, numai bine !

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Sigur. Tocmai ma uit la Chicago @ Indiana. Am zis ca e mai misto de vazut decat Minnesota @ Oklahoma.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Dar de ce nu mai posteaza lumea aici? Nu va mai place NBA?

    Aseara am vazut doua meciuri. Jazz @ Knicks (superba victorie Utah) si Blazers @ Grizzlies. Am sesizat cu stupoare ca inca joaca Vince Carter! Incredibil. Juca si pe vremea lui Stockton&Malone. Probabil pe masura ce voi mai urmari si alte echipe ii voi regasi jucad pe Jason Kidd, Kevin Garnett sau Dikembe Mutombo.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    si wilt chamberlain mai joaca.
    bill russell la fel.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  8. #8
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel View Post
    Dar de ce nu mai posteaza lumea aici? Nu va mai place NBA?

    Aseara am vazut doua meciuri. Jazz @ Knicks (superba victorie Utah) si Blazers @ Grizzlies. Am sesizat cu stupoare ca inca joaca Vince Carter! Incredibil. Juca si pe vremea lui Stockton&Malone. Probabil pe masura ce voi mai urmari si alte echipe ii voi regasi jucad pe Jason Kidd, Kevin Garnett sau Dikembe Mutombo.
    Garnett tocmai s-a retras iar Kidd a devenit un antrenor incredibil de mediocru. Jazz merita vazuti anul asta, sper sa nu mai aiba probleme cu accidentarile, sunt o echipa interesanta.

    Ignora-l pe milanezu, nu-i mare lucru la mansarda...

    ps: forumul e mort cam de 2 ani.
    We wont be out-tanked!!!

  9. #9
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    I-am urmarit pe Jazz chiar in dimineata asta. Au batut cu 107-101 pe Lakers in LA. Meseriasi chiar si fara George Hill. I-am vazut de 5 ori deja pe Jazz in sezonul asta si acum mi-au placut cel mai mult. Chiar si Diaw a jucat senzational, care deobicei cam isi da cu stangu-ndreptu.
    Da, sunt buni, insa nu se compara cu GSW, SA sau Clippers. Insa se pot bate de la egal la egal cu Rockets si Thunder.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  10. #10
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    all star 2017.jpg

    Asa am votat pentru All Star Game 2017.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #11
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel View Post
    all star 2017.jpg

    Asa am votat pentru All Star Game 2017.
    Bune alegeri. Inteleg de ce ai votat cu Hayward, merita sa fie all-star impreuna cu Gobert. Totusi Leonard merita sa fie titular. Imi pare rau ce se intampla cu Utah, Rodney Hood e ultima victima.

    Mai nou ma amuza situatia de la Bulls si Knicks. NY e tot NY, oricine ar conduce echipa.
    We wont be out-tanked!!!

  12. #12
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Daca n-ar fi avut accidentari sezonul asta cred ca Jazz erau in finala Vestului cu GSW. Nu inteleg de unde atata ghinion.
    I-am urmarit pe Bucks ai tai chiar aseara, cu Atlanta. Bun rau Antetokounmpo. Si imi place si de coordonatorul lor, care probabil va fi rookie of the year. Ales in runda a doua din draft parca, nu?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #13
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Foarte faina perioada de playoff pana acum, cu seria dintre Houston si OKC fiind fantastica, la fel ca si cea dintre Celtics si Bulls. Se pot produce multe surprize, sunt curios cine va ajunge cu Golden State in finala, deoarece Cleveland arata de multe ori ca o echipa de batut.
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #14
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Cleveland se pare ca si-a recapatat cadenta in play-off si ating acum varful maxim de forma. LeBron joaca fantastic. Wizards-Celtics mi se pare o serie foarte tare, la fel si Rockets-Spurs. Pacat ca l-au pierdut pe Nene, Houston.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  15. #15
    junior
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Wallachia
    Posts
    139
    Reputatie
    1
    sper ca lakers sa nu-l ia pe ball la draft. o fi bun, nu stiu.. dar chiar n-as vrea sa se asocieze de-acum lakers cu lavar ball. pt ca asa pare. isi va da cu parerea despre orice iar presa pare ca-i va prezenta toate elucubratiile. nici nu vreau sa ma gandesc in situatia in care il vor drafta, sa nu joace, ce scandal va face ta-su apoi. pare un focar de zarva.

    in alta ordine de idei, la scorul de 2-0 pt warriors, pronosticul meu e warriors in 6.

    PS: pacat ca s-a stins forumul de nba.. Eu n-am scris mult dar l-am citit ani de zile cu mare interes. multi baieti inteligenti si informati au scris aici de-alungul timpului

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •