Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 112

Thread: USR=Tinerii Frumosi si Liberi?

  1. #43
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Nu ce face, cine e?
    Solutia ta e probabil ceva banal la care se gandeste toata lumea, da nah, tre sa se ridice niste oameni sa faca gura ca sa ne miscam si noi, si daca o fac pe net e clar ca sunt sorosisti deci nu facem

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Solutia mea:



    PUNCTUL 8 AL PROCLAMATIEI DE LA TIMISOARA !

    Da , e banal, dar e singura solutie. Trebuie un moment ZERO, un reset al societatii. Tot ce a fost trebuie sters. Sa ramana Udrea cu banii. Era unul la Slobozia parca care a facut ferma din Dallas, turnul Eifel si morile din Olanda. Asa, si? Daca omul a fost un cretin , a scapatat si a disparut. Nu putem trai doar reprosand trecutul.
    E nevoie de un moment zero. Dar unul drastic . Trecut in constitutie.Niciun ******** nu mai trebuie sa aiba acces la putere si la bani. SECURITATEA sa nu mai poata sa desfasoare activitati economice.
    Last edited by tim; 20th November 2016 at 16:23.

  3. #45
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    E sf. Solutia fireasca e sa-i scoti din politic prin vot (nu o sa se intample niciodata) si actiuni sociale sau natural - astepti pana mor.

    Nu poate nimeni sa-mi spuna ca securitatea e de vina pt tot si oamenii politici din partidele mai mult sau mai putin istorice nu au ajutat la consolidarea pozitiilor securitatii.

    "Nu ai cum sa faci tabula rasa din zeci de ani de istorie." numai stiu cine plm a zis-o..

  4. #46
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Niste constatari si niste intrebari :

    Ai distrus oameni, ai ucis in numele unei pozitii efemere, ai ucis pentru putere, ai omorat suflete si ai facut victime colaterale.
    Ai fost parte dintr-un sistem de criminalitate organizata.
    Nu ai aparat statul, ai jurat sa aperi liberatati fundamentale si trebuie sa raspunzi dar te vor apara.
    De ce ai omorat oameni?
    De ce livia stanciu?
    Cine ti-a dat dreptul sa judeci ?
    Cine ti-a dat dreptul sa te consideri Dumnezeu?

  5. #47
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Tineri frumosi si liberi ?

    Tinerii corporatis™ti din România spun despre ei că sînt frumos™i.

    Ba, cei mai hipsteri dintre ei afirmă că ar fi s™i liberi.

    Nici unul dintre ei nu a fost auzit însă lăudîndu-se în Piat›ă că ar fi empatic.

    Nimeni nu a strigat că îs™i iubes™te concetăt›enii, chiar s™i pe cei mai năpăstuit›i de soartă dintre ei. Nimeni nu s-a manifestat, în nici un fel, pentru apărarea drepturilor celor bătrîni s™i săraci, ale copiilor sau ale persoanelor excluse social.

    Tinerii din România nu se laudă că ar fi citit›i.

    Nici educat›i.

    Cu atît mai put›in cult›i.

    Poate din această cauză nici nu s™tiu ce să strige în Piat›ă. Poate as™a se explică absentta aproape totală a revendicărilor concrete, palpabile, menite să aducă un trai mai bun pentru fiecare dintre noi.

    Cum altfel se poate explica faptul că tinerii frumos™i s™i liberi ies în stradă să sust›ină Sistemul? Că se lasă mani****t›i de cele mai imunde ghene ********ice?

    Ca fac grave confuzii, cum ar fi aceea că statul social s™i comunismul sînt unul s™i acelas™i lucru? Că cei mai învers™unat›i activis™ti civici au în rucsacuri pliantele corporat›iilor, din care se inspiră?

    Sa fie vorba de incapacitatea de a înt›elege cele mai elementare not›iuni? Sau chiar de lipsă de caracter?

    Pot fi nis™te semidoct›i extrem de us™or de mani****t frumos™i? Pot fi purtătorii de ochelari de cal liberi?

    'Noi muncim, nu gîndim!'.

    Nu, nu strigă asta muncitorii de pe platformele industriale, în fata student›ilor, în 1990.

    Strigă tinerii frumos™i s™i liberi, hipsterii din corporat›ii, în fat›a celor care trag cu dint›ii să nu dispară democrat›ia.

    Tinere frumos și liber, ești o oaie!

    Nu știu câți dintre voi ați fost vreodată la o stână de oi, dar în mod sigur ați văzut așa ceva măcar o dată. Deci cred că ați observat că oile sunt adunate într-un țarc și stau acolo toată ziua și behăie. De ce behăie? Vă spun eu: PROTESTEAZĂ ÎMPOTRIVA REGIMULUI. Exact ca în balada Miorița: De trei zile-ncoace, iarba nu-ți mai place, gura nu-ți mai tace. Oile, ca și poporul român și multe alte popoare, fac proteste pentru libertate și pentru iarbă mai bună. Să ieșim în stradă și să cerem democrație, libertate, locuri de muncă și salarii mai bune!

    Dar cu toate că oile behăie toată ziua, ați văzut voi vreun cioban căruia să-i pese de asta?! Ați văzut vreun cioban, speriat sau înduioșat de behăielile rumegătoarelor, că a luat decizia să nu le mai mulgă, să nu le mai tundă, să nu le mai taie, sau să nu le mai sacrifice copilașii în ziua de Paști?! Nu cred că ați văzut așa ceva!

    Și asta nu e tot. Ați văzut voi vreun cioban care, în urma protestelor ovine, să renunțe la dragii lui câini ciobănești și să pună în locul lor 'reprezentanți ai poporului', adică tot niște oi?! Nici vorbă! La fel e și în cazul Statului. Statul nu va renunța niciodată la câinii lui ciobănești, adică securiștii, polițiștii, jandarmii și procurorii. Și nici nu se va lăsat intimidat sau înduioșat de behăielile poporului.

    În concluzie tu, tinere revoluționar, frumos și liber, care ieși în stradă pentru că vrei 'o schimbare', nu ești decât o oaie care behăie!

  6. #48
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    00.jpg

    Rezultatul NET al " tinerilor frumosi si liberi".

  7. #49
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    E greu sa imbatranesti. Zic si eu

  8. #50
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    "România - o cumetrie generalizată. O țară care trăiește încă în Evul Mediu. Suntem în urmă cu 300 de ani față de restul planetei. Suntem niște primitivi, niște troglodiți. Românul e o ființă înapoiată, care se ghidează încă după regulile și mentalitatea de acum sute de ani, numindu-le „tradiții și obiceiuri”. E un mamifer biped pentru care contează doar nevoile primare. Un animal habotnic și hulpav"

    http://m.activenews.ro/stiri-politic...iceiuri-138429

    asta cred ca-i fan Radu Banciu,ca prea le zice direct...
    granita la Orsova!

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    USR=FSN?

    uniunea salvati Romania=frontul salvarii nationale?



    care e diferenta?

  10. #52
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    unii au o vocala si prea putina experienta politica.

    pe ceilalti trebuia sa-i arzi tu cu punctu 8. ia, arde-i pe astia.
    retired.

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    eu am fost ACOLO ! eu sunt parte la PUNCTUL 8.

    eu nu am reusit atunci. reusiti voi acum.

    eu i-am sustinut atunci pe diasporenii Ratiu si Campeanu. nu pot acum sa-i sustin pe ciudatii de Clotilde Armand, Cosette Chirarau sau Hildegard Helene Brandl ......acesti raduciou ai limbii romane.



    cum PLM sa uiti limba romana in cativa ani cand Ratiu nu a uitat-o intr-o viata?Campeanu si-a dedicat viata in actiuni pentru poporul roman .


    pe raducioii astia ce ii recomanda in afara de voce si talent?
    Last edited by tim; 21st November 2016 at 16:30.

  12. #54
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    maine ma duc si-l ard pe nicusor dan. pai ce plm.
    retired.

  13. #55
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,256
    Reputatie
    1
    n(e)icusor ca n(e)icusor,nu cred ca el e capul rautatilor...mai bine ai arde-o pe Clotilduta
    granita la Orsova!

  14. #56
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    E greu sa imbatranesti. Zic si eu
    Zici o tampenie. M-am lamurit de mult ce esti si de ce esti in stare. Adica -nimic. Si nimicul e zero. Praf. Pulbere.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    asta ar fute-o si pe pipidi !

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    eu as arde-o pe arpagic.

  17. #59
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Duminica, in Piata Victoriei, ar fi trebuit sa aiba loc o manifestatie. Autorizata. De sustinere a lui Dacian Ciolos. Tinerii frumosi si liberi erau asteptati pentru a-i scanda numele. Dar nu au mai sosit. Au fost doar cativa rataciti. Jandarmii s-au pozitionat degeaba in Piata Victoriei. Nu au avut pe cine proteja.

  18. #60
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Ingrijorare mare la alde si psd din cauza "sorosistilor" astia nenorociti

    Ps. Acum vreo 25 de ani se declama ritos la televiziuni cum ca au gasit minerii masini de tiparit bani in sediul PNT-ului. Cu dovezi!
    Last edited by Novac; 22nd November 2016 at 23:41.

  19. #61
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    USR=Uniunea Sabotati Romania

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    USR= Uniunea Slugilor din Romania!

  21. #63
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "România - o cumetrie generalizată. O t›ară care trăies™te încă în Evul Mediu. Suntem în urmă cu 300 de ani fat›ă de restul planetei. Suntem nis™te primitivi, nis™te troglodit›i. Românul e o fiint›ă înapoiată, care se ghidează încă după regulile s™i mentalitatea de acum sute de ani, numindu-le 'tradit›ii s™i obiceiuri'. E un mamifer biped pentru care contează doar nevoile primare. Un animal habotnic s™i hulpav"

    http://m.activenews.ro/stiri-politic...iceiuri-138429

    Mamifer biped si animal este cel care a scris tampenia asta.
    Toate javrele de ziaristi nascuti retardati mintal isi permit sa insulte un popor intreg.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •