Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 112

Thread: USR=Tinerii Frumosi si Liberi?

  1. #22
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    se muleaza perfect feisbucistilor olsisti!

    totalitari,egoisti,materialisti,inculti,dar si habarnisti!

  2. #23
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    ...ipocriti si infatuati.
    bine, mai sunt si copii de toata isprava, din pacate putini la numar.

  3. #24
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,366
    Reputatie
    0
    "România - o cumetrie generalizată. O țară care trăiește încă în Evul Mediu. Suntem în urmă cu 300 de ani față de restul planetei. Suntem niște primitivi, niște troglodiți. Românul e o ființă înapoiată, care se ghidează încă după regulile și mentalitatea de acum sute de ani, numindu-le „tradiții și obiceiuri”. E un mamifer biped pentru care contează doar nevoile primare. Un animal habotnic și hulpav"

    http://m.activenews.ro/stiri-politic...iceiuri-138429

    de la animal biped citire. prostime, ia si voteaza pe 11 ale lunii decembrie.
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    toti romanii care mai cred in traditii si obiceiuri strabune ar trebui sa-l bage in ***** ma-sii pe acest mutant ordinar!

  5. #26
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Pac e violenta? Pai aia care jignesc pe aici sunt al de voi, aia care blameaza zeci/sute de mii / Milioane de oameni punandu-le etichete, generalizand si, in general incercand sa ii desfiinteze. Ii desfiinteaza, ai alta opinie? De cate ori am fost eu facut in toate felurile ca am avut alta opinie? Hm.. Nu esti cu noi esti impotriva noastra. Ha

    Ipocrizie, ceva? Nu. Bineinteles ca nu. Ne facem ca ploua, mai dam un copy/paste... Asta e, atat se poate atat se face.

    Si despre baiatu ala de sus. Sa dea cu piatra ala care nu a gandit in viata lui asta. Cum ziceam, greut cu ipocrizia. Lasa, trec si astea.

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    fifi , tu cu cine te certi?


    eu sunt foarte multumit de ce se intampla acum ,in sensul ca acea " societate civila " ce dadea cu petul in asfalt pentru cauze ciudate si care poza in " tinerii frumosi si liberi " au iesit la vedere si s-au angajat politic. acum au o fata, au un nume......stim pe cine sa injuram .

  7. #28
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    cum cu cine?!
    doar este umbra lui mariushica pe ols.
    el l-a albastrit,pe el il reprezinta.

    ps.sa fii impotriva intereselor romanilor,nu inseamna sa fii de alta parere.inseamna sa fii un abject tradator de neam.

  8. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    ''Ei (oamenii lui George Soros) au acum Guvernul lor, au procurorii lor, au politistii lor, au jurnalistii lor, acum au si partidul lor. Este vorba despre USR =Uniunea Soros in România, condus de Niculaes Dan''

    Cat de tampiti sunt cei care se prefac ca nu pricep schema?

  9. #30
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da, notiuni vagi.
    esti impotriva intereselor, esti tradator de neam. dar nimic concret. care-s interesele, cum tradezi neamu, cu cine si in ce fel. nope. si mai ales cine sunt defapt aia care au tradat neamu vreo 30 de ani.

    da coaie, si iau si salariu ca moderator ) v-as face supermoderatori o zi. va faceti de cap, dupa aia dati un ochi peste mesaje si va faceti rosii. ups, nu ati avut dreptate.
    whatever, am uitat, ma doare-n pix, sunt, din pacate, suficient de tanar sa ma mai irite usor genul de, dar de azi neah. macar sa fiti doar voi, sa va bateti pe umar frumos.
    retired.

  10. #31
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Cam imprastiata postare. Ar fi bine daca ai reformula, evitand si erorile de logica si de ....gramatica.
    Am retinut doar "whatever". Restul zero.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    pai de ce? cum se incinge dialogul , cum ramai fara argumente iti iei jucariile si pleci?

    Ramai sa combatem chiar daca niciunii nu detinem adevarul absolut.
    nu va mai victimizati atata .



    uite ,raspunde la asta: cum iti explici actiunea USRM adica uniti salvam rosia montana? care era prioritatea acolo, cine avea interes ? de unde bani pentru o asa desfasurare de forte? de ce nu am avut parte de o actiune atat de inchegata referitor la lipsa autostrazilor, la faptul ca zilnic mor oameni pe *****a asta de infrastructura?

  12. #33
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    ...ipocriti si infatuati.
    bine, mai sunt si copii de toata isprava, din pacate putini la numar.
    au ajuns fosti membri ai Partidului Comunist Roman sa-si spuna parerea despre cum sunt tinerii din ziua de azi.

    reivane, astia ne judeca pe noi si pun etichete, ma. Fosti membri ai PCR inainte de 89 (care, btw, n-au avut nicio jena sa recunoasca asta pe forum).

    tu iti dai seama?

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    copile, eu nu am fost membru al niciunui partid, niciodata.

  14. #35
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    tu nu.

    dar altii au fost

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    asta asa e.

  16. #37
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    si atunci, tim?

    cine e ipocrit?

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    copile, eu imi doresc enorm sa va vad pe voi tinerii foarte activi. sa va vad ca aveti pareri, actiuni, atitudini......dar sa vina din sufletul vostru nu din mani****rile celor cu bani. vreau sa vad nonconformisti curati, vreau sa vad idealisti naivi......ati avea tot sprijinul meu.



    eu nu am combatut decat postaci sau intoxicati de propaganda mincinoasa.

  18. #39
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by timache View Post
    pai de ce? cum se incinge dialogul , cum ramai fara argumente iti iei jucariile si pleci?

    Ramai sa combatem chiar daca niciunii nu detinem adevarul absolut.
    nu va mai victimizati atata .



    uite ,raspunde la asta: cum iti explici actiunea USRM adica uniti salvam rosia montana? care era prioritatea acolo, cine avea interes ? de unde bani pentru o asa desfasurare de forte? de ce nu am avut parte de o actiune atat de inchegata referitor la lipsa autostrazilor, la faptul ca zilnic mor oameni pe *****a asta de infrastructura?
    Prioritatea? Pai nu tu ai in gura ma nationalizarea tutror resurselor naturale?
    Ong urile crezi ca merg pe aer? Aia nu primesc donatii? In state daca donezi la ong esti scutit de niste taxe in unele state. Sau crezi ca wwf merge pe ochi frumosi? Si pana la urma la ce a fost nevoie de bani? Crezi ca se mergea ca la partide 10 lei ora? Oamenii de rand au fost de acord cu ideea. Chiar si badea a care a pus primu cainii pe ei a fost ok atunci pana sa vada ca nu erau sustinatori ai ideilor lui.

    Cand s-a iesit dupa colectiv si spuneau oamenii ca sunt prea multe nereguli in ro ai tipat ca nu stiu de capu lor. Cand au iesit dupa scandalul dezinfectantilor la fel. Oamenii s-au obisnuit cu starea asta de fapt si cand se organizeaza oamenii sa protesteze ii ia la **** lumea ca sunt generatia fb, ca nu se organizeaza prin scrisori.

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Prioritatea? Pai nu tu ai in gura ma nationalizarea tutror resurselor naturale?


    Cand s-a iesit dupa colectiv si spuneau oamenii ca sunt prea multe nereguli in ro ai tipat ca nu stiu de capu lor. Cand au iesit dupa scandalul dezinfectantilor la fel. Oamenii s-au obisnuit cu starea asta de fapt si cand se organizeaza oamenii sa protesteze ii ia la **** lumea ca sunt generatia fb, ca nu se organizeaza prin scrisori.
    NUUUUUUUUUUU, eu nu am in gura nicio nationalizare.
    NUUUUUUUUUUUU, eu nu am nimic impotriva multinationaleler.....ATATA TIMP CAT RESPECTA REGULILE CARE LE SUNT IMPUSE TUTUROR SI PLATESC CA TOTI CEILALTI!!!!!!!!!

    De ce s-a iesit dupa Colectiv si nu s-a iesit dupa accidentul de pe autostrada? Nu m-am pronuntat in cazul dexifectantilor pentru ca am inteles ca sunt interese la mijloc dar te intreb acum pe tine, acum e totul dezinfectat in spitale? Da?
    Sau do0ar trebuia scos amaratul ala de pe piata?

    Eu sustin ca statul e mafiot. In Romania nu exista mafie pentru ca statul e mafia. Asta spun eu.

    Vreti sa schimbam asta? Vreti sa stiti cum? Eu stiu!
    Last edited by tim; 20th November 2016 at 15:36.

  20. #41
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Aia oricum nu era de facut. In plus erau si multe probleme de mediu invocate si sunt multi ecologisti chiar si pe aici, idem gazurile de sist.
    Pai normal ca multinationalele te ciupesc (absolut legal) cand nu esti in stare sa iti faci o legislatie calumea. Degeaba arunci cu decizii si politici guvernamentale cand legea e aiurea, cum ziceam stiu si cine si cum te ard, legal si de bani destul de multi dar de ce sa spun daca tot un presedinte si un premier injuri ca iti e la indemana? Oricum, aia prosti sa fie sa nu faca asta dar dont blame the player, blame the game.
    Pe strazi in romania se moare mult si des si aici apare si mentalitatea - vrei rezultat imediat la protest, nasol aici nu se poate, nu poti sa te trezesti dimineata cu sosele. Din nou, probleme de legialatie, taraganare, aruncam vina din la unu la altu de 30 de ani pana se plictiseste si scarbeste protestataru si isi vede de viata.


    Nu a fost interes sa scoti de pe piata un individ care facea de ani afaceri cu statul si oricum nu asa. Se putea mai usor+ca e greu de ajuns la el. Dupa ce a facut o ancheta demna de tot respectu in cazu asta pe tolontan l-a luat toata presa la ****.
    Statul e o notiune vaga pentru tine parca - cine e statu?
    Last edited by phife; 20th November 2016 at 15:55.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    statu?

    cel care ma obliga sa platesc taxe si impozite cat vrea el fara sa ma intrebe daca sunt deacord si fara sa pot sa-l intreb ce face cu banii mei.
    cel care ma monitorizeaza, ma asculta si ma inregistreaza si daca il calc pe bataturi ma distruge
    cel care ma judeca si ma baga la puscarie pentru ca nu il slujesc neconditionat
    cel care isi vede doar de interesul lui si nu de interesul oamenilor care ar trebui sa faca parte din acel stat



    tot nu te intereseaza care e solutia mea?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •