Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 43

Thread: BNP Paribas WTA Finals, Singapore 2016

  1. #1
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0

    BNP Paribas WTA Finals, Singapore 2016

    BNP Paribas WTA Finals, Singapore(Singapore), $7,000,000, hard(indoor), 23 octombrie - 30 octombrie 2016


    -Jucatoare simplu:

    Code:
    1 Angie Kerber
    2 Aga Radwanska
    3 Simona Halep 
    4 Karolina Pliskova
    5 Garbine Muguruza
    6 Madison Keys
    7 Dominika Cibulkova
    8 Johana Konta /Svetlana Kuznetsova

    -Castigatoare 2015: Aga Radwanska(6-2 4-6 6-3 vs Petra Kvitova)

    -Jucatoare dublu:

    Code:
    1 Caroline Garcia/Kristina Mladenovic
    2 Martina Hingis/Sania Mirza
    3 Bethanie Mattek-Sands/Lucie Safarova
    4 Elena Vesnina/Ekaterina Makarova
    5 Yung-Jan Chan/Hao-Ching Chan
    6 Yaroslava Shvedova/Timea Babos
    7 Andrea Hlavackova/Lucie Hradecka
    8 Julia Goerges/Karolina Pliskova

    -Castigatoare 2015: Martina Hingis/ Sania Mirza(6-0 6-3 vs Carla Suarez Navarro/Garbine Muguruza)

    -Site oficial: http://www.wtafinals.com/
    -Tablouri:

  2. #2
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Simona in grupa cu Kerber, Cibi si Keys. Maine la 12 primul meci cu americanca. Grupa abordabila totusi.

    Dincolo, Kuznetsova ii ia locul lui Konta cu o victorie azi la Moscova. Sper sa nu, ne-am intoarce in timp cu 10 ani...

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Binenteles ca a cazut cum era mai greu. Asa patesti daca esti fraiera si nu ocupi una din primele 2 pozitii in lume.
    Jocul Cibukovai nu-i convine deloc, iar Keys... cat sa o tot bati si p-aia!? La un moment dat nu va mai rata si te va ucide, sa speram ca nu va fi in meciul asta, de meciul asta atarna sansele lu Halep. Daca pe Keys n-o bati, adio de la primul meci.

    Ar fi misto o faza finala cu revansa la Radwanska, acu nu va mai pierde ca proasta de la 5-1 in tiebreak.
    Si fara Serena, daca trece de grupe, alaturi de Kerber ar fi a 2-a favorita la trofeu, sa treaca de grupe doar, s-o bata pe Keys in primu meci...

    All in all, mult, mult, de 2 ori mai usor o bati pe Aga in grupe decat in meci eliminator, ai nevoie sa fii relaxata, s-o ataci. Si nu in fileu, sau fara vlaga, sa dai ca prostu fara putere sau plasament si sa urci la fileu elefant. Niciodata nu i-am inteles pe cei care urca la fileu cand de partea aialalta e una din cele mai bune jucatoare de passing din circuit, si fara sa atace sau macar sa plaseze mingea in colt! Pai ori ii futi una mingii aleia de spargi terenul(cu reverul, c-ai 2 maini de forta) daca dai la 2-3m de linie, ori o plasezi la juma de metru de linie daca nu dai forta, altfel faci ca Halep anu trecut de la 5-1. Nu va mai fi cazul cred, doar sa apuce sa joace cu Aga de data asta, aia e toata treaba.
    Last edited by Johnny D; 22nd October 2016 at 13:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Halep o sa treaca usor de grupe in afara de Kerber toate sunt inconstante . Prevad o finala Kerber- Karolina. Hai Halep.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    De acord cu tine, Keys iar face meci slab cu Halep, e vesnic complexata de returul Simonei! 4-1 cu dublu break pt Simonica = set!

    Insa dincolo eu vad o finala Kerber - Halep in care orice e posibil. Evident ca-n semifinale n-au cum se intalni.
    Pliskove sunt foarte inconstante cel putin in ultima vreme, vorba ta, a pierdut un meci cu o jucatoare undeva de pe locu 200 care i-a dat ca la proaste 2-0 si i-a lasat doar vreo 4-5 game-uri acu nu demult, 2-3 saptamani, varza a fost!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    2-0 si la caserie! Chiar m-am temut ca meciul asta Keys o sa faca exceptie de la regula insa n-a fost cazu, Halep si-a exercitat dominatia mentala ca asupra unui copil! Cu un 2-0 in primul meci esti cam 65% calificat, este inceputul ideal, avea nevoie de un astfel de debut dupa o absenta considerabila!

    Acum asteptam victoria lu Kerber!
    Meciul dintre cele doua sa fie un regal pentru primul loc!
    Si Halep sa-si aleaga sa joace cu Aga in semi, indiferent de ce e nevoie pt asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    O victorie normala. Sa vina Kerber.

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Meciurile grele acu urmeaza, tre s-o bata pe Kerber daca tu zici ca asta e meciul care urmeaza.
    Cibulkova are un stil care nu-i convine deloc! E mica asa ca ea deci mobila dar ataca in draci, si precis, nu ca si Keys.
    Cu Cibi nu ajunge doar sa pui returu in teren ca si cu Keys, tre sa-l izbesti, ce-i drept ai si serva ei la indemana, insa daca n-o faci, Cibi te face! All in all era vital sa bata azi, celelalte 2 meciuri sunt grele, match up-uri dificile pt Simonica, dar moralu e bun, asta conteaza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Incredibil prim set, Cibi a dominat aproape toate schimburile dar cand sa-si croiasca avantajul decisiv, mereu a ratat!
    Tiebreak-ul a fost clar dominat fara doar si poate de Cibi, dar mereu la egalitate a gresit mingea in mana usor!
    I-a venit in minte ca din 4 tiebreak-uri jucate, n-are nici unul castigat cu Kerber si acu are 0/5!
    Merita clar primul set, Kerber nu are forta deloc, Cibi o domina si dicteaza tot, dar asta e, mentalul a facut diferenta, la 2p.

    De aia am zis ca e jucatoarea alaturi de Kerber de care mi-e frica din grupa asta, si era neaparat o victorie cu Keys. Bine c-a obtinut-o Simona! Poate si pentru ca ei nu-i e frica asa ca mie de aceste urmatoare 2 meciuri si a putut juca relaxata, fara presiune!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    ptr halep victoria cu keys era un must

    de asemenea: well done angie ! grea, dar importanta victorie cu dominika !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #11
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Super meci la angie si domi. A muncit si angie,dar tare mi-a părut de domi. A fost un meci frumos.imi place domi f mult

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Superb meciul. De văzut dacă mai rezista fizic cele 2 în următoarele meciuri. Kerber pare cam gata în finalul asta de an.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    Sper ca Kuznecova sa o bata pe poloneza si Muguruza pe pliskova .

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    Eu am mizat ca vor castiga Kuza si Pliskova, cehoaica a sacrificat ultimele luni pentru TC!
    Eu credeam c-a fost slaba dar nu e asta tot adevarul, adevarul poate fi la mijloc, poate a vrut doar sa se pastreze pentru acest turneu!
    Kuza a facut 4-4 de la 1-4, repede s-a mai adaptat, e singura care n-a avut timp sa se antreneze aici!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,331
    Reputatie
    0
    Epic fail Aga.

  16. #16
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    A venit Kuznetsova calificata in ceasul al 12-lea sa le bata pe astea

  17. #17
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    a pierdut proasta de radwanska.
    nothing new.
    ai 4-1 si 4-2 in decisiv si nu inchizi.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GB
    Posts
    430
    Reputatie
    1
    In acest meci tenisul frumos a invins jocul la tacaneala.

  19. #19
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,773
    Reputatie
    0
    A avut si mult bulan Aga, 3 mingi net pe 2nd iar la 4-4 cand Kuza avea 1p avans a dat ba retur bulan cu fileul, ba retur tusa exterioara! Insa pe final in ultimele game-uri s-a intors bulanu si a castigat jucatoarea care are 9 victorii in ultimele 10 meciuri cu Aga! H2H rullz in tennis!

    Si am anticipat perfect primele 2 zile:
    Halep cota 1.60
    Kerber cota 1.50
    Pliskova cota 1.70
    si Kuza cota 3.25


    Tudor a anticipat bine, Pliskova pare o pretenredenta clara la trofeu, intre timp mi-am dat si eu seama.
    Este clar ca sunt favorite Halep si Kerber, dar alaturi de Pliskova. Kuza ar fi surpriza dar are sansa a 4-a in opinia mea.
    Last edited by Johnny D; 24th October 2016 at 18:38.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #20
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0

  21. #21
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post


    Tenisul feminin e de rasul curcilor. Nu vezi asa rasturnari de situatie penibile nici in filme.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •