Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 66

Thread: Liga Campionilor 2016/2017

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    E o pierdere uriasa Loke pentru Gyor. Asa mai merge, poate fi batuta si Gyor. In grupele principale pana acum, Gyor are 6 puncte, danezele 4 si CSM 0 puncte. Trebuie neaparat castigat meciul cu danezele.
    Tare ar fi sa aiba o grupa principala mai usoara decat asta... neseriosi si astia de fac grupele... Insa daca ne uitam la masculin, asa e si acolo, o grupa e Godlike, la capatul opus e una penala... poate asa trebuie, sa fie echilibru peste tot, sa avem meciuri spectaculoase.
    Ce vrei mai mult spectacol decat ce-a facut CSM-ul in ultimele 4 meciuri, cand conduce cu 3-5g pierde, condusa cu 7 castiga!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Pai o sa fie o grupa principala ușoara se împerechează din cate știu cu grupa lui Larvik, Krim, Ejsberg sau Savehof. Pe astea le poți bate tur retur fără probleme. Ideal pentru CSM ar fi sa termine grupa principala pe 2,pentru a evita Buducnost sau Vardar in sferturi.

  3. #24
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    practic am luat 3 puncte astazi.avem avantajul golaverajului cu danezele de azi.

  4. #25
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,963
    Reputatie
    0
    programul grupelor principale il stim.ce nu se stie bag de seama, este clasamentul de unde incepe competitia in ianuarie.si punctele pe care le au echipele


    "Campioana Romaniei va incepe grupele principale de pe ultimul loc, cu doua puncte si golaveraj negativ minus opt, in conditiile in care trei echipe au deja sase puncte, Gyor, Larvik si Esbjerg." ols.



    "Din Grupa a 2-a principală, care va debuta la finalul lunii ianuarie, fac parte Gyori ETO, care va începe cu 6 puncte, Krim Ljubljana, 6 puncte,
    Larvik HK, 4 puncte, FC Midtjylland, 4 puncte, CSM București, 2 puncte, Team Esbjerg, 2 puncte.


    deci in niciun caz esbjerg nu are 6 puncte.
    ca sa nu mai vorbesc de larvik...
    Last edited by Lordliv; 21st November 2016 at 18:05.

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Penale rau CSM-ul in a 2-a jumatate a primei reprize, au avut 9-5 si repriza s-a terminat 12-13. In principal e vina lu Mehmedovici care a ratat vreo 3 ocazii singur cu portaru si dupa una din ele a facut si 2 minute eliminare cu 7m de unde CSM-ul practic a cazut.


    You've jinxed us Lordliv, cu 4p la Larvik! Take it back!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    dubla victorie cu Krim
    dubla victorie cu Esbjerg

    terminam pe 3 - jucam sfert cu unguroaicele de la Ferencvaros...good
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  7. #28
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Sunt mai bune alea, dar asa au fost și alea de la Rostov sezonul trecut și CSM a trecut mai departe.

  8. #29
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Nu cred ca avem valoarea sa cucerim un nou trofeu european, insa in acelasi timp, nu cred ca trebuie sa ne fie frica de Ferencsvaros
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Eu cred c-am picat bine, mai bine decat daca terminam pe 2.
    Desi oarecum in scadere de forma, totusi mai rau ar fi fost cu Buducnost, ca si Neagu, echipa aia e ca un urs adormit, mai bine-l eviti. Si-n plus, i-am frustra pe unguri si mai mult daca dupa ce le-am batut pe unguroaicele lor de la Gyor chiar in Buzgaria, chiar in finala, acuma le-am scoate si pe astealalte mai slabe din alalalt pol urbanistic de unguri, dar mai unguroaice decat alealalte! (Mai slabe = mai multe unguroaice in echipa)
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Sub semnul "Da-le-o la unguri inca o data" Campioana Europei CSM face o prima repriza slaba in aparare dar compensata de un joc ofensiv pozitional foarte bun! 17-15 la pauza, trebuie luat avantaj de minim 4 goluri pentru retur! Din pacate fix ca la nationala Romaniei lipseste cu desavarsire jocul de contra-atac, norocul nostru e ca acelasi lucru se-ntampla si la unguroaicele care le-au batut pe Gyor in Cupa Ungariei acu vreo 2 saptamani.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #32
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Meciul e mai greu decât pare si atmosfera în sala e infernală. Sper sa batem la 3 măcar

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Si atmosfera ne-a dat un avantaj bun de tot pentru retur, a fost chiar mai bine decat ma asteptam am batut la 5 goluri 30-25!
    Am avut un final de meci fix pe dos fata de prima repriza, am jucat senzational si ele au cazut mental cu 2-3 pase in out direct!


    Suntem favorite acum! Cam 55% - 45% pentru noi! Campioana Europei, totusi!
    Si care bate unguroshi la fundulete la foc automat, nu oricum!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    S-au incurcat la ultimul atac, pacat. Puteau sa castige la 6 goluri.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Si ele au ratat atacul de 4 goluri la ultimul atac al meciului, per total e ok.


    Dublu-shoc extremele noastre M&M, Martin&Mehmedovic si-au facut datoria in repriza secunda, daca in prima au ramas datoare!
    Pacat ca au renuntat la Carmen Marin de anul viitor, chiar am fi avut un dream team cu Neagu acolo intre ele.
    Last edited by Johnny D; 7th April 2017 at 22:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    A ieșit mai bine decât mă așteptam. Eram doar la un gol cu vreo 6 minute înainte de final. Mi-a plăcut curajul antrenorilor să o bage pe Bazaliu pe final, a mai reîmprospătat atacul.
    Pierderea mare de la anul e Carmen Martin. Însă a venit Amanda Kurtovic, inter dreapta de clasa.

  16. #37
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Martin e o mare pierdere, probabil cea mai buna extrema pe partea aia din lume. Dar este timp sa vorbim si de transferuri cand începe sezonul viitor. CSM a iesit bine, 5 goluri e un avantaj bun. Au prima sansa acum sa se califice.

  17. #38
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    am fost la toate meciurile din grupa principala si acum si la sfert. a fost chiar atmosfera frumoasa.
    scorul - neasteptat de bun...
    mi-au placut mehmetovic si martin...

    avem sanse chiar la finala...

    ps - out: martin si torstenson / in: neagu si kurtovic.
    nu stiu ce sa zic.

    de asemenea, acum observ...metz o bate pe gyor lol.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  18. #39
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Ce meci a făcut Metz. Bine, oricum nu au sanse de calificare, Gyor o mananca în retur. Vardar si Buducnost sunt si ele in F4 si sunt sanse mari sa avem din nou aceleasi echipe ca sezonul trecut.

  19. #40
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Ce meci au făcut și budu. Super Cris a dat 10 goluri din acțiune și nush cate pase..

  20. #41
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    99% se va repeta Final Four-ul de anul trecut.

    oricum ma enerveaza ca semifinalele nu sunt ca sferturile, tur-retur...
    ar fi fost super inca un meci acasa...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #42
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    de asemenea, acum observ...metz o bate pe gyor lol.
    Eh, la un gol. O nimica toata pt Mork&CO la retur!


    A se remarca ce-am zis eu acu vreo 2 luni, mai bine Ferentzvarosh decat Buducnost!
    De aia locu 3 era mult mai bun decat 2 in grupa, si acu se vede cat de adevarat a fost ce-am zis, si cat de important a fost ca l-am obtinut!
    Cu alte cuvinte a fost foarte bine ca Larvik ne-a luat locul 2! A vazut cineva ce-au facut alea cu Larvik ieri!? Overkill much!?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •