View Poll Results: pronostic

Voters
24. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    13 54.17%
  • egal

    4 16.67%
  • victorie Polonia

    7 29.17%
Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 232 to 252 of 255

Thread: Romania - Polonia 0-3

  1. #232
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Cu vedetele expirate actuale si trecute pe la fcsb......viva polska...

  2. #233
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    Nu uitati (ca trebuie) sa sustineti echipa favorita la bine si mai ales la rau

  3. #234
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu scrie nicaieri ca a fost asa urgie, ce s-a intamplat pana la urma? Intreb pt ca la nivel de ultras, Polska e un fel de flota amiralului Nelson iar noi pielea pulii, panzarul moldovinesc al marelui Stefan
    Pe tarmurile salbatice din titan i-au prins niste bastinasi si i-au deposedat de tupeu si steag pe niste baieti care nu erau chiar linia 1 a lu nelson da' oricum. Se subintege ca bastinasii erau de la aia care mai au tupeu sa iasa pe strazi si care vin de pe unde se duc international cu ceva acasa, baieti strangatori seriosi nu vanatori de ghiozdane in plan intern

  4. #235
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    ciorditorii de sanvisuri de care vorbesti sunt din gasca cu dragnea

  5. #236
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Cand nu joci nimic, te julesti de nu te vezi.

  6. #237
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Jitia de dan petreacu urla ca danemarca si polonia sunt sub noi. De aia te dau aia afara din liga a doua rusa si de la camile bai mizerabilule ca tu si toti muistii ca tine care baliti la salariu de la federatie va credeti pe vremea voastra si nu aveti nimic in comum cu ce e azi fotbalul. Aviz si pt moldovan care il vedea doar pe lewa peste nivelul nostru, de aia te scuipa-n ceafa si se inchina in spatele tau aia de la auxere ..

  7. #238
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,111
    Reputatie
    1
    Cu Danemarca are dreptate.

  8. #239
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    FOTO Înainte și După la conferința de presă de la România - Polonia
    http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech...ia-nid-121867/

  9. #240
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Are pe plm. Avem noi eriksen in nationala? Post pe post nu comentam in fata lor. Cu ce ii batem? Cu forta de grup? Crezi ca daca leaga astia 2 meciuri slabe inseamna ca au uitat fotbalu? Ne dau cu el in cap peste tot.

  10. #241
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,111
    Reputatie
    1
    Te intreb si pe tine...ai vazut vreun meci al lor?

  11. #242
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Lasa ca mergem la Euro 2020, ca acolo merg primele 4 echipe din grupa de 5 sau cum naiba. Apoi ne laudam ca ce am realizat.
    In general nu am prea urmarit echipa nationala. Am fost indiferent, dar acum la Euro mi-am dat seama cat de putin imi pasa. Efectiv mi se rupe, nu m-am simtit niciodata reprezentat de ei. Tarani cu 2 clase plini de fite...meh.
    Daum asta ma amuza cum se comporta. Am citit ca si facut trafic cu cocaina, ii de al meu omu, il respect. Dar era clar din prima ca nimeni nu il vrea. Antrenor strain la nationala ? Pai cum faceam manevre si un ban in plus ? bine nu ca ii nu stiu ce antrenor, dar ca idee, eu cred ca in primul rand nu avem jucatori.

  12. #243
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,094
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Te intreb si pe tine...ai vazut vreun meci al lor?
    Eu i-am vazut pe viasat sport baltic,dar tu ?

    In Poloniaanemarca ultimele 20 de minute acasa Polonia a stat cu fundul in poarta,Danemarca ia dominat.
    Romania nu a putut acasa sa puna presiune.

    In Danemarca:Muntenegru au ratat 7-8 ocazii danezii,Muntenegru nu au trecut centrul terenului decat de cateva ori.
    Cine crede ca asa ocupi locul 2 intr-o grupa se inseala de cateva ori merge
    dar nu merge o campanie intreaga.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #244
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Te intreb si pe tine...ai vazut vreun meci al lor?
    Da. Joaca prost da' joaca. Noi nici atat. Plus ca au niste baieti care iti castiga meciu ampulea fara sa miste nimic. Noi il avem pe adi popa
    Da' daca tu vrei sa traiesti intr-o realitate unde suntem peste ei nu pot sa ma bag peste tine

  14. #245
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Da. Joaca prost da' joaca. Noi nici atat.
    M-ai lamurit.

  15. #246
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Eu i-am vazut pe viasat sport baltic,dar tu ?

    In Poloniaanemarca ultimele 20 de minute acasa Polonia a stat cu fundul in poarta,Danemarca ia dominat.
    Romania nu a putut acasa sa puna presiune.
    I-a dominat cum i-am dominat si noi in startul reprizei a 2a...fara sa aiba nici macar o ocazie, in conditiile in care polonezii erau morti de oboseala
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    In Danemarca:Muntenegru au ratat 7-8 ocazii danezii,Muntenegru nu au trecut centrul terenului decat de cateva ori.
    Cine crede ca asa ocupi locul 2 intr-o grupa se inseala de cateva ori merge
    dar nu merge o campanie
    Si totusi au luat bataie, in timp ce noi am fost la un sut pe poarta de o victorie.
    Atentie, eu nu sustin ca noi terminam pe 2, in continuare cred ca lupta se va da intre Polonia si Muntenegru...insa sunt convins ca terminam in fata danezilor aceasta grupa.

  16. #247
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    Iata prestatia tricolorilor

    Tatarusanu 3 - meci slab in nota echipei , plasament gresit la golul 2 , a avut si cateva "tatarusisme" in prima parte in special
    Dr.Grigore 2- cel mai slab om de pe teren , a gresit la primul gol , a fost depasit des de Lewandowski , a facut si penalty-ul de la golul 3
    Chiriches 4-si el a fost ca si inexistent , daca ar fi egalat cand a avut ocazia ar fi fost altceva , s-a stins in partea secunda
    R.Benzar 5-s-a zbatut mult , a reusit putin , a gresit putin
    A.Tosca 4 -s-a vazut ca nu este omul care sa fie titular in flancul stang in meciurile cu miza
    O.Hoban 4-nu i-a iesit nimic
    Adi Popa 4 -a parut izolat in atac si debusolat , a pierdut si cateva mingi
    R.Marin 5-unul dintre cei mai buni tricolori de pe teren , a incercat poarta Poloniei si cu un sut de la distanta , fara succes
    N.Stanciu 4-omul de la care se asteptau multe , a fost palid , pe alocuri iesit din joc
    A.Chipciu 5-a scos 2 cornere a incercat sa fie periculos dar n-a prea reusit
    B.Stancu 4 -prea izolat , s-a vazut rareori , a reusit prea putine
    Fl.Andone 6-s-a zbatut mult ..a fost ca un ghimpe in defensiva polona , l-a intins pe Fabianski cu un sut bun , a incercat si cu capul , s-a stins pe final ; ar fi trebuit poate sa fie titular
    Prepelita 5-l-a inlocuit pe Hoban , a parut ca s-a integrat mai bine in joc dar per total nu a putut sterge impresia generala a echipei
    Keseru -introdus prea tarziu pentru a ne mai putea face o idee
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  17. #248
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    de la craiova e material de titular vatajelu. atat.
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Este fraierul ala cu freza de Cr7, ivan parca
    Mda, v-a dat asta micu tristete si suferinta ... cat sa aveti pentru vreo 3 generatii. Bine, e si cam obraznic, l-am vazut eu. Sa si-o scoata in public si sa isi dea drumul asa, cu jet si spume, peste sigla voastra de 57 milioane ...

  18. #249
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O nationala de *****, antrenata de un tataie ostenit si scofalcit, care a cazut secerata la primele salve de muscheta. Marele dribling polonez erau niste banale schimbari de directie pe care le facea si tataie cand venea matol de la crasma, pe bicicleta. Publicul bucurestean la inaltime, a suportat cu stoicism inca o umilinta din partea acestor jeguri de pripas. S-au cedat 3 puncte fara lupta, baetii l-au luat pe nu in brate din min 3. Aduceti in plm de la Sepsi osk daca nu puteti sa alergati, fmg de flamanzii plii mele!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 14th November 2016 at 11:18.

  19. #250
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phife View Post
    Pe tarmurile salbatice din titan i-au prins niste bastinasi si i-au deposedat de tupeu si steag pe niste baieti care nu erau chiar linia 1 a lu nelson da' oricum. Se subintege ca bastinasii erau de la aia care mai au tupeu sa iasa pe strazi si care vin de pe unde se duc international cu ceva acasa, baieti strangatori seriosi nu vanatori de ghiozdane in plan intern

  20. #251
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, pai a fost o razie la ghiozdane, organizata de steaua bukreș ortodox bradăr cu raped ghiuleș si cum n-au gasit decat rechizite, i-au ars o sticla in cap tanarului invatacel dinamovist. Ca sa vedeti ce inseamna practica pe ciornă. Cand au trecut pe curat, a iesit extraordinar. Vivat ortodoxia ultra!
    Last edited by Capitanu.Burcea; 14th November 2016 at 11:25.

  21. #252
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Totusi, sintetizand : Targul de Floci - Polska 0-3.
    Eu cred ca cei +50,000 elitisti puteau asista la ceva mai de soi, daca frf ar fi trimis in intampinarea lesilor ... ceva mai de soi. O nationala a Romaniei, de exemplu. Sau o echipa, aleasa la intamplare, din top 5 liga 1. Una din ele, oricare.
    Stiu, nu prea avem fotbal, dar daca se proceda cum spun eu, se obtinea ceva mai echilibrat. Macar nu mai aveau dusmanii senzatia ca trag cu tunurile dupa muste.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •