View Poll Results: pronostic

Voters
24. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    13 54.17%
  • egal

    4 16.67%
  • victorie Polonia

    7 29.17%
Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 255

Thread: Romania - Polonia 0-3

  1. #64
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Trebuie sa jucam la victorie pt ca un cretin a ratat 11m, porcul de la Chiajna a scos mingea de pe linia portii cazacilor si un ******* a cazut in bot, cu mingea in fata, la 2 metri de fericire. Normal, Daum e de vina. Cand nu ia fecesebisti e tragedie in presa ovina si de aia pierdem. Cand ia, nu a dat tactica buna jucatorilor.

    Stadionul ala pompeaza 20% coaie in venele jucatorilor, se poate da parte in parte cu leşii fara probleme.

  2. #65
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Din ce se stie, se va juca ofensiv la victorie, dar asta nu garanteaza victoria. Eu cred ca putem bate Polonia, Daum are idei bune si echipa ar trebui sa creasca de la meci la meci.

  3. #66
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    meci greu , trebuie sa castigam dar polonezii ne vor pune multe probleme , sunt sceptic ca vom invinge
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #67
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Se pare ca Grozav nu mai e in lot , deci nu-mi merge manevra cu 2-1 marcatori Stanciu si Grozav.
    Avem numai jucatori de travaliu; singurii din echipa de start care pot improviza sunt Marin si Stanciu.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  5. #68
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    s-au batut si polonejii intre ei. ups. pai cum ma, nu numai ai nostri se bateau intre ei?
    retired.

  6. #69
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Echipa de start Romania:

    Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Dr. Grigore, Tosca - Hoban - Ad. Popa, R. Marin, N. Stanciu, Chipciu - B. Stancu

    Rezerve: Pantilimon, S. Lung jr., Sapunaru, Moti, Latovelvici, Enache, Bicfalvi, Prepelita, Maxim, Keseru, Grozav

  7. #70
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ca sa castigam diseara e nevoie ca baietii sa dea totul pe teren si sa fie bulanul necesar pentru orice realizare in viata.
    nu avem voie sa mai ratam penaltyuri, sa ne impiedicam in fata portii si nici sa jucam relaxat in aparare.
    nu mai accept sa cadem de pe cai frumosi, vreau sa mancam carnatii polonezi in seara asta.

    Hai Romania!
    1-0 la mare lupta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #71
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    Echipa probabila Polonia:

    Fabianksi - Piszczek, Pazdan, Glik, Jedrejczyk - Blaszczykowski, Krychowiak , Zielinski, Gorsicki - Lewandowski, Teodorczyk

    Rezerve: Szczesny, Boruc, Cionek, Lewczuk, Maczynski, Jodlowiec, Kapustka, Peszko, Dabrowski, Wilczek, Linetty

  9. #72
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca de la noi nu e nimeni la smardoiala de vreo 4 deplasari leşeşti, au zis s-o dea intre ei ca pe vremea lu' Jaromir Wisniovieski. Eu m-asteptam ca Radicals aia de la rapid sa faca **** mare, ca la ultimul meci de handbal feminin Rapid - Dinamo au strigat din toti bojocii ca au omor la activ (copilul ala de 17 ani batut mar de 4 derbedei infecti) si ca e belita cand or renaste ca pasarea penix. Poate n-au avut bani sa consume in centru pana se pilesc polonii, dar sigur ii asteapta pe leşi in fo' parcare din Vitan sa le ia maul. Ba, si daca lesii nu dau p-acolo? Adica, na, pana la urma o trece careva sa deie si ei o sticla la tampla, ca ultrasii.
    Last edited by Capitanu.Burcea; 11th November 2016 at 18:28.

  10. #73
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Fara Ivan,Alibec,Rusescu dar cu Keseru

    Eu unul nu vad o echipa ofensiva cu B.Stancu,practic joaca fara varf exact cum s-a jucat contra lui Muntenegru.
    Iar rezerve in atac ca optiuni nu exista jucai cu un Balauta alternativa la Stanciu intre varfuri,cu 2 varfuri Ivan si Rusescu cu mari sanse sa perforezi poarta.

    O risipa de efort la mijloc pentru B.Stancu nu imi place formula in fine asta este Hai Romania!
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  11. #74
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Nu cred ca Polonia va juca cu doi atacanti. Am incepe cu 1-0 in cazul asta...
    Eu cred ca va fi un meci de genul celui care l-am avut noi cu Muntenegru. Meci de uzura si un gol aparut din nimic, iar apoi incep contrele. Popica, Benzar si Chipciu, Tosca ii vor urmari pe tot terenul pe Blaszczykowski respectiv Gorsicki. De la astia doi vin majoritatea mingilor pentru Lewa. Nu cred ca ar avea sanse mari de reusita daca ne vor ataca pe centru. Hoban si Grigore sunt mai din topor de felul lor, deci singura varianta ca Polonia sa genereze ceva pe centru (forta), pica. Eu cred ca ei vor incerca sa aglomereze mult centrul si sa incerce sa scoata mingile pe flancuri. Daca au timp sa centreze, ne-am dus pe p..... Nu cred ca-I trebuiesc multe mingi lui Lewa, trimise cu forta in careu, ca sa puncteze. Ma duc sa ma uit la Armenia - Muntenegru
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  12. #75
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Benzoar ar trebui sa faca risipa dubla de efort, pt ca nu a putut evolua in ultimul meci din cauza unui pardalnic de cartonas galben, incasat taman in ajun de derby armânesc. Sa vedeti voi cum 'or zburda pustii lu' agi cand li se da capastrul jos si sunt hraniti cu jeratec nemtesc. Io v-am zis, hei, hei!

  13. #76
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,050
    Reputatie
    0
    Polonia cu Danemarca tot timpul scoteau mingi in lateral odata primita mingea centrau in spatele fundasilor centrali pentru Lewa...
    Cum Lewa pare mai rapid asta e
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #77
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,448
    Reputatie
    0
    de 33 de ori am intalnit nationala Poloniei. 15 rezultate de egalitate, 4 victorii poloneze, restul victorii romanesti.
    HAI ROMANIA!

  15. #78
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Echipa de start Romania:

    Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Dr. Grigore, Tosca - Hoban - Ad. Popa, R. Marin, N. Stanciu, Chipciu - B. Stancu

    Rezerve: Pantilimon, S. Lung jr., Sapunaru, Moti, Latovelvici, Enache, Bicfalvi, Prepelita, Maxim, Keseru, Grozav
    daca Tamas nu e,nimic nu e...
    deci Maxim un egal aici
    granita la Orsova!

  16. #79
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Trebuie sa jucam la victorie pt ca un cretin a ratat 11m
    Cu-atat mai mult cu cat Muntenegru ajutati de ciumetu de Stanciu si de cine l-a lasat sa dea penalty are 2-0 in Armenia!
    Sincer nu credeam ca se vor impune muntenegrenii dar uita ca moralul capatat in ultimele meciuri, moral ce-a inceput din Romania i-a purtat extrem de lejer spre culmi, e greu de crezut ca-i mai ajunge acum Romania sau Danemarca.

    Cu-atat mai mult sunt sigur ca azi ne vom kk pe noi cu cat aceasta victorie a muntenegrenilor ne obliga, ne obliga la retarzie sub presiune daca inainte de meci parea oarecum optionala!

    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Din ce se stie, se va juca ofensiv la victorie, dar asta nu garanteaza victoria. Eu cred ca putem bate Polonia, Daum are idei bune si echipa ar trebui sa creasca de la meci la meci.
    In amical si eu cred ca putem bate, fara doar si poate.

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Hai Romania!
    1-0 la mare lupta.
    Nu exista meci in care Polonia sa nu dea gol in preliminarii, rezultatul asta cade din start!


    Hai sa dam pronosticuri, eu ma duc pe 3-1 sau 4-1 pt Polonia!
    Last edited by Johnny D; 11th November 2016 at 19:51.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #80
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Azi e ziua nationala a Poloniei
    Cam asta e si diferenta la fotbal intre cele doua echipe 11 noiembrie 1918 vs. 1 decembrie 1918. Noi jucam pe pozitie viitoare
    Cu Armenia - Munenegru m-am lamurit. E deja 2-0 pt Muntenegru.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  18. #81
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post
    Echipa de start Romania:

    Tatarusanu - Benzar, Chiriches, Dr. Grigore, Tosca - Hoban - Ad. Popa, R. Marin, N. Stanciu, Chipciu - B. Stancu

    Rezerve: Pantilimon, S. Lung jr., Sapunaru, Moti, Latovelvici, Enache, Bicfalvi, Prepelita, Maxim, Keseru, Grozav
    Bunicei - Tatarusanu, R.Marin, N.Stanciu, Chipciu.
    Medicei - Chiriches, Tosca, Stancu, Adi Popa.
    Restul - data viitoare poate

  19. #82
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    Pe Marin sa nu-l treci inca la bunicei c-a facut un meci bun cand Romania conducea cu om in plus...
    Oamenii meciului in singura victorie a Romaniei de anu asta din oficiale au fost acolo un armean si un arbitru, restu au mers pe valul lor.

    De Stanciu nu mai zic, e bunicel ca face un meci din trei bune la Anderlecht cu Charlerege, Eupspen si alea, nu!?



    Bun, hai treaca mearga de la mine ca sunt bunicei desi n-au prea dovedit asta la nationala, cum sa-i bati cu buniceii pe Polonia?
    Polonia, nu-i Franta, am inteles, c-a mai zis cineva. E MAI BUNA CA JOC OFENSIV COLECTIV! Evident ca nu e Franta!
    Last edited by Johnny D; 11th November 2016 at 20:03.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #83
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,767
    Reputatie
    0
    De sperat nu te obliga nimeni sa nu speri, dar e nerozie sa crezi ca azi esti favorit si sa fii dezamagit daca pierzi, asta e tot ce spun.
    Eu nu voi fi intre cei care injura nationala Romaniei dupa acest meci, deoarece stiu ca sansele ei sunt mai mult virtuale decat reale.
    I-am injurat destul dupa meciul cu Muntenegru cand meritau impuscati vreo 2-3!
    Cum au scapat aia singuri cu Pantilimon... asa penibilitate demult n-am vazut cand esti clar favorit pe teren propriu, si mai ai si penalty pomana in final de meci si tu nu dai nici macar pe poarta!... Pai in coaie meriti sa fii impuscat pentru asa ceva cu tunu! _|_ Ma rog... Oricum asa ca si Capitanul, de meciu ala am sa-i injur 2-3 ani de-aci inainte!


    1-2 Armenia! Hai bai frumosilor, aratati-mi ca n-am avut incredere in voi pe degeaba!
    Last edited by Johnny D; 11th November 2016 at 20:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #84
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post


    1-2 Armenia! Hai bai frumosilor, aratati-mi ca n-am avut incredere in voi pe degeaba!
    Nu ia Muntenegru mai mult de in gol pe meci in grupa asta, mai ales cu Savic acolo.... de departe cel mai bun fundas central din grupa.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •