View Poll Results: pronostic

Voters
24. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    13 54.17%
  • egal

    4 16.67%
  • victorie Polonia

    7 29.17%
Page 3 of 13 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 255

Thread: Romania - Polonia 0-3

  1. #43
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Intr-un campionat de rahat la o echipa care joaca singura. Nu poti compara aia cu Osmanlispor care are 3 regine pe langa ea Besiktask, Galata si Fener si ia doar ce poate jucand la echipa fara pretentii la lupta la primele locuri.

    A dat gol cu Arsenal... a dat gol c-a dat mingea in coltu blocului ricosand fericit, si de era un par acolo tot asa s-ar fi terminat faza.



    Fixed.

    Novacel, ma urmaresti pe PL? (si probabil mai peste tot) Dar ce-ar fi sa si postezi macar o data acolo anul asta?



    Evident, fiecare-si apara p-ai lui. Ma bucur ca tu esti printre exceptii, ca si Novacelul plimbaret dezinteresat, desigur.

    -Campioanatul e slab clar dar dreptate ai avea daca Osmanispor ar si face ceva in campionatul Turciei-ori mijlocul clasamentului din Turcia nu e ceva mult mai bun decat campioana din Bulgaria.

    -Esti homosexual rapidist.

    O sa mori in chinuri de SIDA.

  2. #44
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0

  3. #45
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    La varianta asta nu m-am gandit

  4. #46
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    -Campioanatul e slab clar dar dreptate ai avea daca Osmanispor ar si face ceva in campionatul Turciei-ori mijlocul clasamentului din Turcia nu e ceva mult mai bun decat campioana din Bulgaria.
    Tocmai ca un gol intr-un campionat pe care nu-l domini valoreaza triplu fata de un gol intr-un campionat in care se joaca doar la poarta adversa, practic ai de cel putin 3 ori mai multe faze de poarta meci de meci daca esti atacant la Ludogoretz decat la Osmanlispor. Sa nu mai adaugam presiunea punctelor, atacantii lu Lodogoretz meci de meci stiu ca pierd campionatu daca nu dau gol, sau locuri multe in clasament! Da, nici o diferenta.
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    -Esti homosexual rapidist.

    O sa mori in chinuri de SIDA.
    Ma confunzi cu propriul tau intelect care cred ca deja a trecut prin asta sa nu-ti dai seama de ce ti-am zis mai sus. Insa nu e rapidist.

    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    daca batem ... ne batem cu polonia la primul loc.. orice alt rezultat ne duce spre o confruntare cu muntenegru pt baraj ... danemarka ... nu cred ca va conta ca au o echipa f slaba!
    De-acord cu tine pana la stai sa vezi ca astia au 3 oameni in plus pe teren cu noi, daca nu chiar 4!
    Asta depinzand daca rolul arbitrului auxiliar are vreo relevanta in fotbalul de azi sau e doar de umplutura.


    Si eu ma voi bucura pentru armeni si pentru toti fraierii care s-au bucurat in minutul 3 al acelui meci trisat regulamentar.
    They will be avenged.


    Oricum cand ai Polonia in grupa, n-ai nici o sansa la locu 1, deci la calificare. Nici nu ma mai gandesc la asa ceva de la Stanciu rahat retardat si antrenorul sau care-l pune sa dea penalty-uri in minutu 95 dupa eseturile cu Albania.
    Last edited by Johnny D; 8th November 2016 at 21:31.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #47
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post

    O sa mori in chinuri de SIDA.
    Si tu o sa mori.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #48
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Eu nici vaccinuri nu fac, mana mea dreapta e nevirusata iar. De pe planeta, foarte putini sa fie atat de putin probabil ca mine sa faca SIDA.
    E cam singura boala de care nu mi-e frica sa fiu sincer, in rest, orice e posibil.

    Peste 2 zile se vor lamuri si astia ciumeti care nu stiu cu cine jucam... auzi la ei ca vor sa batem! E bine sa ai ambitie, dar...
    Cu Polonia nu e bine nici sa te deschizi, nici sa nu te deschizi, oricum iti da gol!
    Singura metoda s-o bati e sa dai minim 2 goluri, si nu pe final ca deja nu mai au valoare, cei care nu cred sa-i intrebe pe danezi. Exact ce noi habar n-avem sa facem! Decat daca nu cumva primim penalty si rosu in minutul 3, asa s-ar putea desigur...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #49
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    BTW, prin ciumeti nu fac absolut nici o referire la persoanele de pe forum amatoare de fotbal, ci la jurnalisti platiti pentru asta.
    Adica platiti ca sa nu aiba habar ce se va juca in meciul asta, cam asta e... Intr-un fel nu e vina lor, ca tot vine vorba de pariuri sportive, pariorii cu experiente in multe case si agentii de pariuri probabil stiti cum merg treburile in Romanica, tot pe aia ii gasiti la casele de pariuri ca agenti sa va puna bilete care habar n-au de vreun sport, blana, pamant de flori! Cu alte cuvinte, mereu se angajeaza aia de n-au habar, ca noi care le stim pe toate, din majoritatea sporturilor sa nu avem nici o sansa sa fim angajati acolo, doar in probabil multe alte locuri si functii la care nu ne pricepem! Hai Romania, vorba aia!


    Unu (sau una) n-am intalnit acolo bai, in tot Zalaul si Clujul sa zica "Io ma uit la fotbal de rup(sau la tenis sau la snooker sau ceva-n plm)! Imi place maxim!" Mai degraba un agent din ala de paza era pasionat de fotbal si-mi zice "Sa vezi numa ce-i rupe acu Steaua pe Dinamo! N-au nici o treaba javrele alea! Ai pus pe Steaua?" Io asa calm ii zic "Stai cuminte. Dinamo se ambitioneaza cand joaca cu Steaua, astia cu aia mici se kk pe ei. Eu nu pariez pe meciul asta si chiar daca as paria, nu m-as grabi si m-as acoperi la egal." Si fu 1-1 meciul.
    Ma-ntorc peste 2-3 zile cand era tura lui "Ei amice, le-au rupt stelistii picioarele javrelor amarate?"
    O fi fost ceva ruda cu Hingherul, avea asa o fata...
    Last edited by Johnny D; 9th November 2016 at 07:57.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #50
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Tocmai ca un gol intr-un campionat pe care nu-l domini valoreaza triplu fata de un gol intr-un campionat in care se joaca doar la poarta adversa, practic ai de cel putin 3 ori mai multe faze de poarta meci de meci daca esti atacant la Ludogoretz decat la Osmanlispor. Sa nu mai adaugam presiunea punctelor, atacantii lu Lodogoretz meci de meci stiu ca pierd campionatu daca nu dau gol, sau locuri multe in clasament! Da, nici o diferenta.

    Ma confunzi cu propriul tau intelect care cred ca deja a trecut prin asta sa nu-ti dai seama de ce ti-am zis mai sus. Insa nu e rapidist.



    De-acord cu tine pana la stai sa vezi ca astia au 3 oameni in plus pe teren cu noi, daca nu chiar 4!
    Asta depinzand daca rolul arbitrului auxiliar are vreo relevanta in fotbalul de azi sau e doar de umplutura.


    Si eu ma voi bucura pentru armeni si pentru toti fraierii care s-au bucurat in minutul 3 al acelui meci trisat regulamentar.
    They will be avenged.


    Oricum cand ai Polonia in grupa, n-ai nici o sansa la locu 1, deci la calificare. Nici nu ma mai gandesc la asa ceva de la Stanciu rahat retardat si antrenorul sau care-l pune sa dea penalty-uri in minutu 95 dupa eseturile cu Albania.
    Dupa logica aia golurile lui Adebayo Akinfenwa cantaresc mai mult decat golurile lui Cristiano Ronaldo ca doar Akinfenwa joaca doar la echipa care au probleme.
    Sau nu,nu prea e logica in asta.

    Si nu,nu te confund.
    Te-a confundat tatal tau cand ti-a aratat prea multa dragoste parinteasca cand a facut dragoste cu tine imbracat in mireasa.
    Si esti rapidist,voi toti muriti de SIDA.

  9. #51
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Si tu o sa mori.
    Si tu.

  10. #52
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca ai fi zis ca batem Barcelona cu 2-1, nationala lu covrig asta a noastra, te credeam la fel!

    1% sanse sa batem si 19% sa scoatem un egal, intre 19 si 24% depinzand de cum face ciumetu ala echipa.
    Meciul asta se pariaza fara egal 2, se merge mult mai mult spre 2 decat spre X, consider ca X2 ar fi o irosire de bani.
    Eu nu stiu de unde scoti tu statisticile astea. Romania este neinvinsa din 10 septembrie 2013 pe teren propriu. In toata aceasta perioada, Polonia are numai 3 victorii afara, cu Georgia, Moldova si Gibraltar

    Statistic, este un meci de X, din avion. Eu totusi simt ca se intorc ghinioanele din partidele cu Kazakhstan si Muntenegru si-i batem pe final cand vor incepe sa gafeze pe fondul oboselii. Au si ei problemele lor in aparare si s-au rupt doi saptamana asta. Le-o dam!
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  11. #53
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,080
    Reputatie
    0
    Pe final am putea rupe gura targului,asa s-ar parea gafeaza pe final.
    Stanciu&co nu am vazut sa aiba o forta mare pe final,isi creaza 2-3 ocazii sa speram ca o sa intre 2 macar
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #54
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Si tu.
    Exact. Deci nu e rost de dezbatere pe forum
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #55
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Si nu,nu te confund. Te-a confundat tatal tau cand ti-a aratat prea multa dragoste parinteasca cand a facut dragoste cu tine imbracat in mireasa.
    Si esti rapidist,voi toti muriti de SIDA.
    Degeaba ti-e ciuda, Rapidu si in Liga a 5-a se face mai putin de rusine decat Interu tau in acest moment! Cat despre meci, degeaba l-ar fi adus pe nu stiu care, oricum n-avem sanse sa scoatem mai mult de un egal cu Polonia, sanse si alea mici, discutia e spre irelevanta.
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Eu nu stiu de unde scoti tu statisticile astea. Romania este neinvinsa din 10 septembrie 2013 pe teren propriu. In toata aceasta perioada, Polonia are numai 3 victorii afara, cu Georgia, Moldova si Gibraltar
    Din experienta mea de parior de aproape 20 de ani. Si din faptul ca urmaresc Romania meci de meci, si am urmarit si Polonia.
    Unu la mana - noi n-am jucat inca c-o echipa mare meci oficial cam de multisor.
    Doi la mana - Polonia are un joc de top 5 in Europa in preliminarii. E un fel de antiOlanda daca vrei!
    Trei la mana - Nu exista meci in care astia sa nu dea gol, la noi sunt destule.
    Patru la mana - Suntem o echipa de blocati mental in frunte cu Stanciu in meciurile cu miza. Si tot din cauza lu Stanciu meciul asta are o miza si mai importanta decat ar fi avut daca dadea mizerabilul ala de penalty cu Muntenegru macar pe poarta! Cu-atat mai mult e de anticipat c-o va fute si asta de-amiaza, asa cum a futut-o cu Albania! Olaroiu e antrenor adevarat, el a zis atunci ca meciul cu Albania e cel mai greu, si eu am zis ca va fi greu inca dinainte de inceputul turneului final (chiar daca Reivan a zis ca Albania e pielea pulii si-o batem sigur, eu i-am zis ca daca stam la mana acelui meci, avem sanse extraordinar de mari sa ne kkm pe noi, si cum a fost?
    Cinci la mana - ei au mental bun, pot sa revina si daca sunt condusi spre deosebire de noi si nici nu au presiunea rezultatului.
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Statistic, este un meci de X, din avion. Eu totusi simt ca se intorc ghinioanele din partidele cu Kazakhstan si Muntenegru si-i batem pe final cand vor incepe sa gafeze pe fondul oboselii. Au si ei problemele lor in aparare si s-au rupt doi saptamana asta. Le-o dam!
    Ei au mereu probleme in aparare, mult mai rau decat titularii n-au cum sa fie aia! Mai degraba mai buni...
    Si-n plus, noi jucam foarte haotic in atac... nu vor avea cu noi atatea probleme cum au avut cu armenii.
    Si o sa aflii si de ce, la noi nu e instare unu sa dea o centrare cum a dat ala la golu egalizator al armenilor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Unu la mana - noi n-am jucat inca c-o echipa mare meci oficial cam de multisor.
    In care sa nu pierdem, am uitat sa specific!
    Sase la mana - Nu ne-a batut nimeni la scor cam demult, cred ca ne-a sosit ceasul, polonezii au si valoare si calitatea jocului s-o faca.
    Sapte la mana - Sutem niste handicapati, le-am pus teren prost muntenegrenilor ca sa ne incurcam pe noi care suntem echipa mai tehnica, presimt ca acum vom face fix pe dos si vom avea covor de iarba cu care sa ne dea astia care stiu pasa si prelua dumnezeieste in meciuri de preliminarii in cap cu el Probabil n-au victorii in deplasare in ultima vreme ca se joaca pe terenuri proaste, asa ar trebui sa le punem si noi.

    Ce ar putea functiona pentru noi ar putea fi hazardul si bulanul, insa... rar am avut din ala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Poll-ul este unul magnific. 9 cu victorie Romania, 3 cu egal, 6 cu victorie Polonia!
    Cu oricare de aici pun pariu pe ce vreti voi ca bate Polonia, daca va tine sa sustineti ca Romania invinge.
    Si pe viata familiei pariez, gatu jos!

    Am si uitat de cand a facut Lewa un meci prost, doar asa vom scoate un egal, altfel...
    Am auzit ca joaca Chiriches.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #58
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,167
    Reputatie
    1
    Eu zic ca batem maine !

  17. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Trebuie, altfel suntem eliminati.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #60
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Ceea ce era absolut de neconceput la inceputul campaniei sau inainte de aceasta

  19. #61
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Corect, exact ce a zis Daum. Suntem in competitie, jucam acasa, castigam
    Oare romanii vor integra acest comportament? Sper.
    Last edited by delaparis; 11th November 2016 at 01:15.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #62
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Degeaba ti-e ciuda, Rapidu si in Liga a 5-a se face mai putin de rusine decat Interu tau in acest moment! Cat despre meci, degeaba l-ar fi adus pe nu stiu care, oricum n-avem sanse sa scoatem mai mult de un egal cu Polonia, sanse si alea mici, discutia e spre irelevanta.

    Din experienta mea de parior de aproape 20 de ani. Si din faptul ca urmaresc Romania meci de meci, si am urmarit si Polonia.
    Unu la mana - noi n-am jucat inca c-o echipa mare meci oficial cam de multisor.
    Doi la mana - Polonia are un joc de top 5 in Europa in preliminarii. E un fel de antiOlanda daca vrei!
    Trei la mana - Nu exista meci in care astia sa nu dea gol, la noi sunt destule.
    Patru la mana - Suntem o echipa de blocati mental in frunte cu Stanciu in meciurile cu miza. Si tot din cauza lu Stanciu meciul asta are o miza si mai importanta decat ar fi avut daca dadea mizerabilul ala de penalty cu Muntenegru macar pe poarta! Cu-atat mai mult e de anticipat c-o va fute si asta de-amiaza, asa cum a futut-o cu Albania! Olaroiu e antrenor adevarat, el a zis atunci ca meciul cu Albania e cel mai greu, si eu am zis ca va fi greu inca dinainte de inceputul turneului final (chiar daca Reivan a zis ca Albania e pielea pulii si-o batem sigur, eu i-am zis ca daca stam la mana acelui meci, avem sanse extraordinar de mari sa ne kkm pe noi, si cum a fost?
    Cinci la mana - ei au mental bun, pot sa revina si daca sunt condusi spre deosebire de noi si nici nu au presiunea rezultatului.

    Ei au mereu probleme in aparare, mult mai rau decat titularii n-au cum sa fie aia! Mai degraba mai buni...
    Si-n plus, noi jucam foarte haotic in atac... nu vor avea cu noi atatea probleme cum au avut cu armenii.
    Si o sa aflii si de ce, la noi nu e instare unu sa dea o centrare cum a dat ala la golu egalizator al armenilor.
    Sper ca experienta ta de parior sa-ti dea plasa acum si sa te ajute pe viitor.
    Am jucat oficiale tari cu Franta sau Elvetia si nu ne-am facut de cacao. Se anunta cam aceasi formula din meciul cu Franta, fara Rat si Pintilii, cu Marin si Latovlevici. Cu Elvetia facuram egal si puteam sa-i si batem daca eram atenti la finalizare. Ei au facut 0-0 la o saptamana distanta de noi. Deci, valoric, nu suntem mult sub ei.
    Parerea mea este ca meciul va fi foarte echilibrat, iar golul victoriei se va da fie dintr-o super executie, fie dintr-o greseala individuala.
    Avem talentul de partea noastra. Polonezii sunt mai robotei de felul lor si absentele din aparare, lipsa lui Milik si forma proasta a lui Krychowiak o sa le deregleze mecanismele. Eu zic ca vom zice dupa meciul asta ca le-am fi putut da mai multe.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  21. #63
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,854
    Reputatie
    0
    Pai da... mai multe am fi putut sa le dam si muntenegrenilor dar si ei puteau, au avut 2 singuri cu portaru, si daca era KKrusanu in poarta, poate si dadeau. Este absolut de neconceput de ce ciumetu ala care nu stie iesi pe centrari continua sa stea-n poarta in fata lu Pantilimon. Veti vedea azi diferenta intre un portar de PL si unul de Serie A! Daca n-ati vazut-o pana acum...
    Elvetia in opinia mea a fost cea mai de batut echipa in grupa aia, si jocul a cam aratat treaba asta, mai multe sanse am avut sa facem 2-0 cu aia decat sa-i egalam pe Albania. Calificarea noastra a fost ratata mai ales din cauza lu KKrusanu, daca n-am fi primit acel gol retardat pentru care 2 ani cel putin nu mai aveai ce cota titular cand ai portar de PL rezerva, cred ca Stanciu nu ar fi fost atat de retardat sa dea doar eseuri si am fi dat un gol cu chiu cu vai pana la urma.

    Asta imi aminteste, opt la mana - Polonia pe langa ca e o echipa tehnica si rapida, e si o echipa cu talie deosebita = sah mat.

    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Trebuie, altfel suntem eliminati.
    Ceea ce era absolut de neconceput la inceputul campaniei sau inainte de aceasta



    Din cele 4 cuvinte, de acord cu ultimele 2 ale delaparisului.
    De data asta principalul responsabil e foarte posibil sa fie Stanciu, desi nu e tarziu nici pentru Tatarusanu sa mai puna cireasa pe tort.
    Last edited by Johnny D; 11th November 2016 at 07:09.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •