View Poll Results: pronostic

Voters
14. You may not vote on this poll
  • victorie Kazahstan

    2 14.29%
  • egal

    6 42.86%
  • victorie Romania

    6 42.86%
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 99

Thread: Kazahstan - Romania 0-0

  1. #64
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    nu am nimic de comentat, imi pare corect ce spui.

    (insa viciat a fost eventual rezultatul, nu ... noi )
    Lordul traduce din ruso-moldoveneasca
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #65
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ThePhenom View Post
    Asa e, Lordule. Pe langa faptul ca din minutul 15 trebuiau sa joace in 10 si noi sa primim penalty, iar la finalul primei reprize am mai avut inca un penalty cat se poate de clar, nu se poate vorbi de viciere.
    La prima faza care o reclami, ar putea avea acoperire regulamentara, in sensul ca a lasat jocul sa continue. Daca era poarta putin mai la stanga era OK. La Chipciu, nu a fost 11 m, chiar daca el s-a accidentat la faza aia.... si-a prins singur piciorul intre picioarele fundasului, a simulat si atat de prost a simulat incat s-a accidentat.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  3. #66
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,932
    Reputatie
    1
    Nu exista avantaj mai mare decat penalty si eliminare. Daca nu ma crezi intreaba-i pe armeni.

  4. #67
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Dar nu pe Gioni.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  5. #68
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,932
    Reputatie
    1
    Gioni e amarat acum, tocmai a egalat San Marino in Norvegia si-i strica bunatate de cota.

  6. #69
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Nu exista avantaj mai mare decat penalty si eliminare. Daca nu ma crezi intreaba-i pe armeni.
    Sincer, eu numai la reluare am vazut ca l-a palit pe saracul Grigore cu cotul in fata. 11 m eu zic ca nu se impunea, dar trebuiau domoliti cazacii dupa intrarea aia cand a vazut si arbitrul ca al nostru era si plin de sange si groggy.

    Trebuia clar la capul in gura aplicat lui Sapunaru (care am inteles ca ar fi ramas fara cativa dinti)... asta e singura eroare evidenta; in rest, cred ca a deranjat mai mult maniera, din punctul nostru de vedere.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  7. #70
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    La prima faza care o reclami, ar putea avea acoperire regulamentara, in sensul ca a lasat jocul sa continue. Daca era poarta putin mai la stanga era OK. La Chipciu, nu a fost 11 m, chiar daca el s-a accidentat la faza aia.... si-a prins singur piciorul intre picioarele fundasului, a simulat si atat de prost a simulat incat s-a accidentat.
    Nu exista nicio acoperire regulamentara acolo. In primul rand, jocul trebuia oprit pentru acordarea cartonasului rosu kazacului, care si-a lovit intentionat adversarul cu cotul in fata. Apoi, faza s-a petrecut si in careu, deci automat trebuia dat si penalty. Stancu nu era in situatie iminenta de gol (mai avea 3 adversari in fata) ca jocul sa fie lasat sa continue in loc sa se dea penalty. Sau hai s-o dam cum ai zis tu, sa zicem ca a fost aplicat legea avantajului acolo (desi e aberant), s-a terminat faza cu finalizarea lui Stancu pe langa poarta, dar cartonasul rosu trebuia acordat in orice caz.

    La Chipciu nu mi se pare simulare, nu vorbesc de accidentare pentru ca a fost ghinion ca s-a rupt deoarece interventia kazacului nu a fost una dura, dar a fost neregulamentara. Chipciu avea prim-planul, a fost mai intai tras de tricou, dupa care kazacul i-a pus si piedica ca sa nu mai ajunga la mine. Simulare a fost la Stancu spre finalul meciului, nu la Chipciu.

  8. #71
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,403
    Reputatie
    1
    Deci era bun un hotegan la cite oi erau pe teren.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  9. #72
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    3,932
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Sincer, eu numai la reluare am vazut ca l-a palit pe saracul Grigore cu cotul in fata. 11 m eu zic ca nu se impunea, dar trebuiau domoliti cazacii dupa intrarea aia cand a vazut si arbitrul ca al nostru era si plin de sange si groggy.
    Stai ca nu te inteleg...esti de acord ca la cot in gura trebuia avertizat ala dar nu crezi ca se impunea penalty? Cum vine asta?

  10. #73
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    Sincer, eu numai la reluare am vazut ca l-a palit pe saracul Grigore cu cotul in fata. 11 m eu zic ca nu se impunea, dar trebuiau domoliti cazacii dupa intrarea aia cand a vazut si arbitrul ca al nostru era si plin de sange si groggy.

    Trebuia clar la capul in gura aplicat lui Sapunaru (care am inteles ca ar fi ramas fara cativa dinti)... asta e singura eroare evidenta; in rest, cred ca a deranjat mai mult maniera, din punctul nostru de vedere.
    Trebuia rosu clar la cotul intentionat in nasul lui Grigore. Capul in gura a lui Sapunaru nu mi s-a parut deloc a fi intentionat, kazacul era in cadere si din inertie a intrat in al nostru, nu a parut ca vrea sa loveasca.

  11. #74
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Pacat ca nu a jucat si rasul ala ratangiu. Rotariu parca. La ce forma au avut adversarii azi ii indeplineau dorinta lui timache sa il vada cu picioarele rupte.
    Salut extractia molarilor si premolarilor lui sapun. Jegos personaj...

  12. #75
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    Pacat ca nu a jucat si rasul ala ratangiu. Rotariu parca. La ce forma au avut adversarii azi ii indeplineau dorinta lui timache sa il vada cu picioarele rupte.
    Salut extractia molarilor si premolarilor lui sapun. Jegos personaj...
    ... caruia, ca si suporteri ai nationalei, nu avem nimic sa-i reprosam, ba mai mult, sa-i multumim ca pune umarul.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  13. #76
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho View Post
    ... caruia, ca si suporteri ai nationalei, nu avem nimic sa-i reprosam, ba mai mult, sa-i multumim ca pune umarul.
    Unghierul e suporterul lui popa prostu', nu al nationalei.

  14. #77
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ThePhenom View Post
    Unghierul e suporterul lui popa prostu', nu al nationalei.
    ...si-al pacaliciului ala de Mimi, bag eu seama
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  15. #78
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Fiti voi suporterii nationalei! Eu m-am plictisit

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ThePhenom View Post
    Unghierul e suporterul lui popa prostu', nu al nationalei.

  17. #80
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    In secunda asta vreau sa ma pis cu jet si spume pe gsp, anamaria mop care baga bani in gsp si orice individ care-l mai recomanda pe maestrul gh.popescu la sefia oricarei grupari, federatii, ligi sau scari de bloc.

  18. #81
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,950
    Reputatie
    0
    Meciul nu l-am vazut nu am ce spune,totusi din rezumat a scos-o portarul cazacilor de pe linia portii.
    Tot cu Bogdan Stancu in frunte,este greu de inteles ca nu poate marca decat rar
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #82
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Eh, mai greu e cand nu golaneste arbitrul in minutu 3 meciu pentru tine cu penalty + rosu...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #83
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Stai ca nu te inteleg...esti de acord ca la cot in gura trebuia avertizat ala dar nu crezi ca se impunea penalty? Cum vine asta?
    Sunt foarte de acord! La reluare, da, e clar ca si lumina zilei ca se impunea si penalty. Eu doar incercam sa-i gasesc niste circumstante atenuante arbitrului; faza s-a intamplat repede, a parut ca si o prelungire cu capul a lui Hoban, apoi repede prelungire Grigore si sut Stancu. Daca in locul lui Grigore era unul mai teatral, sunt sanse sa fi fluierat arbitrul. Si tot in apararea arbitrului, nu era pozitionat pe partea pe care a avut contactul cu cotul. M-am uitat si acum pe youtube si la prima impresie nu pare penalty Dar la reluare nu exista dubiu de intentie, fault si locul unde a avut loc.
    La Chipciu, imi mentin punctul de vedere ca nu a fost, chiar dupa reluare. A fost contact intre ei, dar Chipciu si-a prins picioarele intre picioarele fundasului si, mai mult, nici nu a atins mingea.

    Una peste alta, a fost un meci de angajament in care noi am avut ocaziile mai multe si mai mari. Avem probleme mari pe stanga atat pe faza defensiva cat si cea ofensiva. Mi s-a parut la un moment dat ca Filip va deveni o solutie pe termen lung, dar se pare ca se vor face sapaturi adanci pentru a acoperi acest post deficitar. Sper sa incerce si varianta Vatajelu, iar Rat sa fie o solutie de rezerva pana se instaleaza vreunul din candidati. In ofensiva, va fi bataie mare pe cele 3 posturi. Se pare ca Alibec nu a impresionat deloc nici acest staff al nationalei si ma indoiesc ca vor experimenta in urmatoarele 3 meciuri, deci pana toamna viitoare, nu cred ca va prinde minute decat daca vom fi condusi. Raman sa se bata pentru aceste 3 locuri Stancu, Popa, Andone, Chipciu, Torje si poate Maxim. As vrea sa-i incerce si pe Grozav,Ivan sau Rotariu, dar sa vedem cat sange in instalatie mai are Daum. La cuplul de centrali Stanciu - Marin, n-as mai umbla vreo 2-3 campanii de acum. Ar trebui adus Nistor in anturajul nationalei daca se vrea un backup in cazul in care vreunul din cei doi vor fi indisponibili. In aparare, pe axul central, avem deja concurenta: Chiriches, Sapunaru, Grigore, Moti . Benzar e deja o certitudine

    Reactia GSPului e hilara si-si vor da si ei seama din reactia publicului. Eu nu am niciun dubiu ca meciul cu Polonia se va juca cu casa inchisa si nu m-as mira sa se bata recordul de audienta. Se simte deja un val de simpatie pentru aceasta noua nationala si multi dintre carcotasi au lasat-o mai moale. Pe mine, personal, ca si fan al nationalei, baietii m-au impresionat. Cat mi-ar fi de antipatic Popica sau Hoban, parca nu-mi vine sa le reprosez nimic Adevaratele meciuri sunt urmatoarele 3 pentru noi si cred ca avem toate elementele pentru o abordare realista. 9 puncte in urmatoarele 3 meciuri si vorbim cu Lucescu sa ne caute hotel
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  21. #84
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,509
    Reputatie
    0
    Tot cu Bogdan Stancu in frunte,este greu de inteles ca nu poate marca decat rar
    La cat de varza sunt ciumetii nostrii in atac in frunte cu ratatii aia de Keseru si Andone pe care-i baga in fata lu Alibec, Stancu sa stii ca e chiar un atacant indispensabil ca valoare avand in vedere ca dintre toti e singurul care face si faza defensiva!

    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Gioni e amarat acum, tocmai a egalat San Marino in Norvegia si-i strica bunatate de cota.
    Pe Danemarca pizdii am pierdut ca n-au fost instare sa scoata un amarat de egal acasa cu Muntenegru.
    Panarame rau danezii si chiar si asa probabil vor termina in fata noastra ca noi suntem niste blocati mental.

    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Dar nu pe Gioni.
    Evident. Ca eu vin cu vocea ratiunii care-ti spune daca ai chef s-o asculti ca aia nu se mai clasifica drept "cel mai mare avantaj" cum zice ciorbicul, ci deja intra cu drepturi depline la categoria de abuz. Care e clasa cea mai notorie pentru abuzuri? Golanii.

    Quote Originally Posted by ThePhenom View Post
    Ia zi, bai Johnny, e bun arbitrajul asta?
    Eu ti-am zis ca i-au futut pe armeni etapa trecuta dandu-ne noua impresia ca suntem mari scule doar ca se ne ia ochii si pe viitor ne vor fute pe noi. Nu stiu ce esti asa mirat cand tocmai asta ti-am zis. Danezii tre sa termine peste noi si nu au argumente fotbalistice decat mentale si pe la comisii. Dar ca sa compar, furtul n-a fost atat de grosolan ca cel al armenilor in minutu 3, lor le-a taiat capu cand trebuia doar sa le reteze un picior cum era normal, pe noi doar ne-a tocat marunt insa asa cum ai vazut, tot am avut o sansa sa invingem (doar una din cauza lipsei de valoare), n-a stricat tot meciul in minutul 3 ca si cu Armenia! Ca rahatu ala de stelist nu se stie tine pe picioare e alta treaba.
    Last edited by Johnny D; 12th October 2016 at 08:44.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  22. 12th October 2016, 08:55
    Reason
    wrong topic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •