Page 3 of 20 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 420

Thread: Timisoara culturala vs restul tarii inculte :)

  1. #43
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    La fel cum Timisoara e Timicioara, ca o detin.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  2. #44
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    of topic - azi, odata cu echinoctiul de toamna, se serbeaza 116 ani de la "1900 toamna"!
    la multi ani!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    nici toamnele nu mai sunt ce erau odata.

  4. #46
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    of topic - azi, odata cu echinoctiul de toamna, se serbeaza 116 ani de la "1900 toamna"!
    la multi ani!
    Mergea aici: http://forum.onlinesport.ro/showthread.php?t=257649
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  5. #47
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    din fericire treaba asta cu capitala culturala o sa fie un dezastru. astfel toata lumea va fi multumita
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  6. #48
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    ce-mi mai place cand crapa fierea astora din exteriorul Arcului Carpati...

    frati ardeleni,inchideti Transfagarasanul si defileul Jiului!

    ca noi ne ocupam de granita aia de la Orsova...sarm ghimpat punem noi acolo la valahi,sa invata minte...
    Last edited by cip tm; 22nd September 2016 at 17:28.
    granita la Orsova!

  7. #49
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "frati ardeleni,inchideti Transfagarasanul si defileul Jiului! "

    Cipane - mai bine aruncati-le in aer . Vezi doar ca ardelenii sunt cam lenti ( la minte) si sa nu-si puna bomba sub fund.

  8. #50
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    ce-mi mai place cand crapa fierea astora din exteriorul Arcului Carpati...

    frati ardeleni,inchideti Transfagarasanul si defileul Jiului!

    ca noi ne ocupam de granita aia de la Orsova...sarm ghimpat punem noi acolo la valahi,sa invata minte...
    Daca iti ramane ceva din sarma aia ghimpata fa cumva si trimite-o la Sibiu. Ne ocupam noi de restul de treaba

  9. #51
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Daca iti ramane ceva din sarma aia ghimpata fa cumva si trimite-o la Sibiu. Ne ocupam noi de restul de treaba
    te uiti in gura lui , n.ai sa vezi 1mm de sarma,are o afacere cu minoritarii aia colorati. cuie si caiele de potcoave pt cai verzi pe pereti. sursee sigure il dau si pe timake partas la combinatie, de acilea bag sama ca se trage mania proletara.
    in fine, fiscul doarme. intreb si eu.

  10. #52
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    (Problema de Aritmetica)

    Ipoteza: o gaina face un ou pe zi.
    Cerinta: sa se calculeze cate oua fac 1,5 gaini in 1,5 zile.

    M-am saturat de timisoara voastra de rahat. Rezolvati problema.

  11. #53
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Primarul general Gabriela Firea a felicitat TimiÈ™oara pentru desemnarea ca È™i Capitalã Europeanã a Culturii pentru anul 2021, precizând cã a fost de la început conÈ™tientã cã BucureÈ™tiul nu are prima È™ansã în competiÈ›ie, deoarece 'strategia Uniunii Europene în aceastã chestiune este de a sprijini anumite regiuni mai dezavantajate sã intre în circuitul cultural european'.

    'Dacã vã uitaÈ›i la oraÈ™ele care au purtat acest titlu în ultimul deceniu, dar È™i mai în spate, veÈ›i vedea cã foarte puÈ›ine dintre câÈ™tigãtoare erau È™i capitale administrative în statele pe care le reprezentau. Evident, strategia Uniunii Europene în aceastã chestiune este de a sprijini anumite regiuni mai dezavantajate sã intre în circuitul cultural european. Deci era evident cã prima opÈ›iune a celor care analizeazã astfel de dosare e spre oraÈ™ele mai mici, care nu au avantajele pe care le are BucureÈ™tiul în ceea ce priveÈ™te infrastructura, programele culturale sau pontenÈ›ialul turistic. Acesta e motivul pentru care, de la bun început, BucureÈ™tiul nu a plecat cu prima È™ansã în aceastã competiÈ›ie. Nu am vrut sã spun toate aceste lucruri înainte, pentru cã nu am dorit sã îi descurajez pe cei care au fãcut parte din echipa care a muncit în acest proiect È™i cãrora vreau sã le mulÈ›umesc pentru tot efortul depus. AÈ™adar, decizia nu ne surprinde È™i nici nu ne întristeazã', spune Firea potrivit unui comunicat de presã.

    Ea a adãugat cã, pânã la urmã, scopul nu este neapãrat de a câÈ™tiga titlul în sine, deÈ™i e important È™i acest lucru, dar mai important este parcursul, competiÈ›ia în sine.

    'Fiecare oraÈ™ participant îÈ™i construieÈ™te o strategie culturalã pe termen lung, planificã anumite activitãÈ›i culturale pentru locuitori È™i face acÈ›iuni concrete pentru sprijinirea diversitãÈ›ii culturale. BucureÈ™tiul deja a fãcut acest lucru. Avem o strategie culturalã, ceea ce nu aveam înainte. Avem un program coerent de activitãÈ›i culturale, ceea ce nu aveam înainte, avem o viziune mult mai clarã de a duce fenomenul cultural mai aproape ce cetãÈ›eni, de a stimula activitãÈ›ile culturale È™i de a dezvolta infrastructura culturalã în cartiere, nu doar în zona centralã. Toate acestea sunt acumulãri care ne rãmân dupã aceastã competiÈ›ie. Prin urmare, chiar dacã nu am luat titlul de Capitala Culturalã Europeanã, consider cã bucureÈ™tenii sunt câÈ™tigãtori, pentru cã ei au câÈ™tigat tot ce am fãcut pânã acum în acest proiect. Nu ne vom opri aici. Am anunÈ›at deja cã voi creÈ™te bugetul alocat de Primãria Generalã pentru activitãÈ›ile culturale È™i veÈ›i vedea cã roadele muncii noastre în aceastã candidaturã se vor vedea foarte curând. Felicit TimiÈ™oara, care va deÈ›ine din partea României titlul de Capitalã Europeanã pentru anul 2021! Este un succes care trebuie apreciat', a mai precizat Firea.

  12. #54
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    Tie-ti cam place de proasta asta nețesãlatã, este?

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    (Problema de Aritmetica)

    Ipoteza: o gaina face un ou pe zi.
    Cerinta: sa se calculeze cate oua fac 1,5 gaini in 1,5 zile.
    Raspuns : da.

  14. #56
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0

    breaking news

    haorde visineleeee...
    http://m.libertatea.ro/stiri/stiri-i...nstanta-718198

    carpaci, rejele dupe canalu' bega
    http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile...cle_id=3725170

    „Aici locuieºte þiganii, familia Cârpaci“
    http://m.cancan.ro/actualitate/aici-...-foto-15455174

    sa moare mercedesa mea de nu va pusc...
    http://voceatimisului.ro/incident-gr...at-incidentul/
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  15. #57
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    peizan de Tg-Jiu,atata a inteles,atata poate ...pai de unde sa mai ceri daca atata e?

    tuica de corcoduse care capiaza,gumarii incinsi toata vara,purecii care nu le dau pace nici sa doarma,de cainii care-i alearga pana la closet si inapoi la rogojina nici nu mai pomenesc...

    bai Dario,eu zic sa-ti bagi mintile inapoi in itari ...
    granita la Orsova!

  16. #58
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Tie-ti cam place de proasta asta nețesãlatã, este?
    Nu e deloc proasta, Novacule. Cred ca ai sa mai auzi de ea. Ca si de Olguta Vasilescu. Sunt singurele femei din politica care imi spun ceva. Evident ca voua, basistilor, va stau in gat.

    Sa faci o femeie netesalata, inseamna ca nu esti barbat. Nici nu credeam ca esti.

  17. #59
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Raspuns : da.
    Raspuns corect : NU.

  18. #60
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Nu e deloc proasta, Novacule. Cred ca ai sa mai auzi de ea. Ca si de Olguta Vasilescu. Sunt singurele femei din politica care imi spun ceva.
    ai apucat sa vorbesti cu ea fata-n fata? sau la telefon? ce ti-a spus olguta?

    recunosc ca n-am citit maitrey. m-am oprit la maidoy
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  19. #61
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    haorde visineleeee...
    http://m.libertatea.ro/stir/stiriint...nstanta-718189

    carpaci, rejele dupe canalu' bega
    http://m.stirileprotv.ro/lbnn/mobile...cle_id=372517o

    „Aici locuieºte þiganii, familia Cârpaci“
    http://m.cancan.ro/actuallitate/aici...a-foto-1545574
    asta a fost supt centura. dario. nu faptul ca ai pus linkurile aici pe forum. aici mai glumim, barfim etc. dar faptul ca ai trimis la bruxelles dovezile astea n-a fost in ordine. tu sau un asociat de-al tau. am auzit ca primaria timisoara a fost instiintata ca ni se va retrage titlul de capitala culturala in 2021. si ca se va relua selectia. de la zero!!! toate orasele care au participat au o noua sansa

    sper ca esti mandru de tine
    Last edited by Franz; 27th September 2016 at 12:10.
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

  20. #62
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pana in 2021 o sa deschida si Lidl o filiala la Tg Jiu. Cultura pe paine, joaca tare gorjenii.

  21. #63
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,268
    Reputatie
    1
    deschide Lidl pe dreq,pai ii bat cu pietre aia de la ABC Buduhala si aia de La Colt dela Marin din ...din mai stie mama dreq unde,ca n-am retinut niciodata localitatile din zona aia...
    nu zic ca-s de neglijat,dar i-am tot vazut cu furci si cu topoare in mana.ceva e necurat la mijloc...
    ori pun de o rascoala ori sunt pur si simplu tarani,aceasta-i intrebarea
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •