Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 360

Thread: Timisoara culturala vs restul tarii inculte :)

Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Reputatie
    0
    La fel cum Timisoara e Timicioara, ca o detin.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

obsolete Ess's Avatar
    Reputatie
    0
    of topic - azi, odata cu echinoctiul de toamna, se serbeaza 116 ani de la "1900 toamna"!
    la multi ani!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

sport legend
    Reputatie
    0
    nici toamnele nu mai sunt ce erau odata.

Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ess View Post
    of topic - azi, odata cu echinoctiul de toamna, se serbeaza 116 ani de la "1900 toamna"!
    la multi ani!
    Mergea aici: http://forum.onlinesport.ro/showthread.php?t=257649
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

sport legend Franz's Avatar
    Reputatie
    1
    din fericire treaba asta cu capitala culturala o sa fie un dezastru. astfel toata lumea va fi multumita
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

arogant,de mic cip's Avatar
    Reputatie
    1
    ce-mi mai place cand crapa fierea astora din exteriorul Arcului Carpati...

frati ardeleni,inchideti Transfagarasanul si defileul Jiului!

ca noi ne ocupam de granita aia de la Orsova...sarm ghimpat punem noi acolo la valahi,sa invata minte...
    Last edited by cip tm; 22nd September 2016 at 17:28.
    granita la Orsova!

Banned
    Reputatie
    0
    "frati ardeleni,inchideti Transfagarasanul si defileul Jiului! "

Cipane - mai bine aruncati-le in aer . Vezi doar ca ardelenii sunt cam lenti ( la minte) si sa nu-si puna bomba sub fund.

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    ce-mi mai place cand crapa fierea astora din exteriorul Arcului Carpati...

frati ardeleni,inchideti Transfagarasanul si defileul Jiului!

ca noi ne ocupam de granita aia de la Orsova...sarm ghimpat punem noi acolo la valahi,sa invata minte...
    Daca iti ramane ceva din sarma aia ghimpata fa cumva si trimite-o la Sibiu. Ne ocupam noi de restul de treaba

Moderator delaoltenia's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanSportRomania View Post
    Daca iti ramane ceva din sarma aia ghimpata fa cumva si trimite-o la Sibiu. Ne ocupam noi de restul de treaba
    te uiti in gura lui , n.ai sa vezi 1mm de sarma,are o afacere cu minoritarii aia colorati. cuie si caiele de potcoave pt cai verzi pe pereti. sursee sigure il dau si pe timake partas la combinatie, de acilea bag sama ca se trage mania proletara.
    in fine, fiscul doarme. intreb si eu.

Banned
    Reputatie
    0
    (Problema de Aritmetica)

Ipoteza: o gaina face un ou pe zi.
    Cerinta: sa se calculeze cate oua fac 1,5 gaini in 1,5 zile.

M-am saturat de timisoara voastra de rahat. Rezolvati problema.

Banned
    Reputatie
    0
    Primarul general Gabriela Firea a felicitat Timișoara pentru desemnarea ca și Capital European a Culturii pentru anul 2021, preciznd c a fost de la nceput conștient c Bucureștiul nu are prima șans n competiție, deoarece 'strategia Uniunii Europene n aceast chestiune este de a sprijini anumite regiuni mai dezavantajate s intre n circuitul cultural european'.

'Dac v uitați la orașele care au purtat acest titlu n ultimul deceniu, dar și mai n spate, veți vedea c foarte puține dintre cștigtoare erau și capitale administrative n statele pe care le reprezentau. Evident, strategia Uniunii Europene n aceast chestiune este de a sprijini anumite regiuni mai dezavantajate s intre n circuitul cultural european. Deci era evident c prima opțiune a celor care analizeaz astfel de dosare e spre orașele mai mici, care nu au avantajele pe care le are Bucureștiul n ceea ce privește infrastructura, programele culturale sau pontențialul turistic. Acesta e motivul pentru care, de la bun nceput, Bucureștiul nu a plecat cu prima șans n aceast competiție. Nu am vrut s spun toate aceste lucruri nainte, pentru c nu am dorit s i descurajez pe cei care au fcut parte din echipa care a muncit n acest proiect și crora vreau s le mulțumesc pentru tot efortul depus. Așadar, decizia nu ne surprinde și nici nu ne ntristeaz', spune Firea potrivit unui comunicat de pres.

Ea a adugat c, pn la urm, scopul nu este neaprat de a cștiga titlul n sine, deși e important și acest lucru, dar mai important este parcursul, competiția n sine.

'Fiecare oraș participant și construiește o strategie cultural pe termen lung, planific anumite activitți culturale pentru locuitori și face acțiuni concrete pentru sprijinirea diversitții culturale. Bucureștiul deja a fcut acest lucru. Avem o strategie cultural, ceea ce nu aveam nainte. Avem un program coerent de activitți culturale, ceea ce nu aveam nainte, avem o viziune mult mai clar de a duce fenomenul cultural mai aproape ce cetțeni, de a stimula activitțile culturale și de a dezvolta infrastructura cultural n cartiere, nu doar n zona central. Toate acestea sunt acumulri care ne rmn dup aceast competiție. Prin urmare, chiar dac nu am luat titlul de Capitala Cultural European, consider c bucureștenii sunt cștigtori, pentru c ei au cștigat tot ce am fcut pn acum n acest proiect. Nu ne vom opri aici. Am anunțat deja c voi crește bugetul alocat de Primria General pentru activitțile culturale și veți vedea c roadele muncii noastre n aceast candidatur se vor vedea foarte curnd. Felicit Timișoara, care va deține din partea Romniei titlul de Capital European pentru anul 2021! Este un succes care trebuie apreciat', a mai precizat Firea.

visurat Novac's Avatar
    Reputatie
    1
    Tie-ti cam place de proasta asta nețeslat, este?

sport legend
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    (Problema de Aritmetica)

Ipoteza: o gaina face un ou pe zi.
    Cerinta: sa se calculeze cate oua fac 1,5 gaini in 1,5 zile.
    Raspuns : da.

Moderator delaoltenia's Avatar
    Reputatie
    0

breaking news

haorde visineleeee...
    http://m.libertatea.ro/stiri/stiri-i...nstanta-718198

carpaci, rejele dupe canalu' bega
    http://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile...cle_id=3725170

„Aici locuiete iganii, familia Crpaci“
    http://m.cancan.ro/actualitate/aici-...-foto-15455174

sa moare mercedesa mea de nu va pusc...
    http://voceatimisului.ro/incident-gr...at-incidentul/
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Reputatie
    1
    peizan de Tg-Jiu,atata a inteles,atata poate ...pai de unde sa mai ceri daca atata e?

tuica de corcoduse care capiaza,gumarii incinsi toata vara,purecii care nu le dau pace nici sa doarma,de cainii care-i alearga pana la closet si inapoi la rogojina nici nu mai pomenesc...

bai Dario,eu zic sa-ti bagi mintile inapoi in itari ...
    granita la Orsova!

Banned
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Novac View Post
    Tie-ti cam place de proasta asta nețeslat, este?
    Nu e deloc proasta, Novacule. Cred ca ai sa mai auzi de ea. Ca si de Olguta Vasilescu. Sunt singurele femei din politica care imi spun ceva. Evident ca voua, basistilor, va stau in gat.

Sa faci o femeie netesalata, inseamna ca nu esti barbat. Nici nu credeam ca esti.

Banned
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Raspuns : da.
    Raspuns corect : NU.

Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Nu e deloc proasta, Novacule. Cred ca ai sa mai auzi de ea. Ca si de Olguta Vasilescu. Sunt singurele femei din politica care imi spun ceva.
    ai apucat sa vorbesti cu ea fata-n fata? sau la telefon? ce ti-a spus olguta?

recunosc ca n-am citit maitrey. m-am oprit la maidoy
    Колко нощи аз не спах Колко друми извървях — Да се върна. Колко песни аз изпях, Колко мъка изживях — Да се върна.

Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    asta a fost supt centura. dario. nu faptul ca ai pus linkurile aici pe forum. aici mai glumim, barfim etc. dar faptul ca ai trimis la bruxelles dovezile astea n-a fost in ordine. tu sau un asociat de-al tau. am auzit ca primaria timisoara a fost instiintata ca ni se va retrage titlul de capitala culturala in 2021. si ca se va relua selectia. de la zero!!! toate orasele care au participat au o noua sansa

sper ca esti mandru de tine
    Last edited by Franz; 27th September 2016 at 12:10.

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Pana in 2021 o sa deschida si Lidl o filiala la Tg Jiu. Cultura pe paine, joaca tare gorjenii.

Reputatie
    1
    deschide Lidl pe dreq,pai ii bat cu pietre aia de la ABC Buduhala si aia de La Colt dela Marin din ...din mai stie mama dreq unde,ca n-am retinut niciodata localitatile din zona aia...
    nu zic ca-s de neglijat,dar i-am tot vazut cu furci si cu topoare in mana.ceva e necurat la mijloc...
    ori pun de o rascoala ori sunt pur si simplu tarani,aceasta-i intrebarea
    granita la Orsova!