Results 1 to 11 of 11

Thread: "U" CLUJ si PETROLUL PLOIESTI

  1. #1
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1

    "U" CLUJ si PETROLUL PLOIESTI

    toate respectele din partea noastra pt voi........la PLOIESTI sunt bine veniti oricand ....cred ca este ceva ce ne leaga ...ceva nu foarte frumos...dar poate impreuna o sa facem ca relatia dintre noi sa fie frumoasa...amandoua sunt echipele de traditie din Romania si amandoua ne zbate in noroiul din liga 2 de vreocativa ani...sper sa scapam si sa ne intalnim acolo unde ne este locu in liga 1.....RESPECT PT "U"

  2. #2
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    noi scapam anul asta dar imi dorect din toata inima sa scapati si voi
    frumos gestul de la meciul cu Asesoft cand o parte din voi ne-ati susinut

    POLIESTIUL'IGALBEN ABLASTRU
    se stie de infratirea dintre brigazile Ultras19 ( "U" ) si KNOT (Petrolul) iar la noi la fiecare meci este un steag cu KNOT peste bannerul Ultras 19
    respect PETROLUL
    [B]90 de ANI [/B]

  3. #3
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    sper ca vom iesi din pasa asta proasta in care suntem cu conducerea .....si mai sper sa promovam ca sa ne putem face auziti mai usor si poate asa vom scapa si de conducerea care ne sapa putin cate putin pana nu vom mai fi..............



    Suporterii lui Dinamo de la Peluza Sud s-au solidarizat cu fanii Petrolului

    Aseara la partida Dinamo-FC National, suporterii lui Dinamo de la Peluza Sud s-au solidarizat cu fanii Petrolului afisind un banner in care se specifica: "Redati fotbalul suporterilor ploiesteni" .

    Suporterii alb-rosii de la Peluza Sud s-au aliat cu sustinatorii Petrolului, pentru ca echipa lor sa revina sa joace pe stadionul "Ilie Oana" si nu la Mogosoaia, unde-si disputa meciurile din actualul sezon al Ligii a II-a, din cauza conducerii clubului.

  4. #4
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    va intelegeti asa bine cu dinamo ?
    [B]90 de ANI [/B]

  5. #5
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Parazitu'1919 View Post
    va intelegeti asa bine cu dinamo ?
    nu chiar deloc....numai ca at cand a fost treaba cu suporterii dinamovisti obligati sa ramana in bulgaria pt devastarile care le-au facut....si sa facut un protest la bucuresti la care au asistat mai multe galerii,,,una dintre ele am fost si noi si cred ca ei si-au amintit de noi ca i-am ajutat si la randul lor cauta sa ne ajute cum poate....intre noi si cainii rosii nu este absolut nimic....

  6. #6
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    au fost vremuri frumoase..poate se vor repeta...pacat ca mai "e"unii destepti prin cele 2 peluze! chitu nu stiu dc stii ( sau poate erai si tu ) in ultimii ani au fost multi lupi ce mergeau in ghena cand jucam cu steaua

    U SI PETROLUL DIN NOU IN A !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  7. #7
    incepator cleo fcd's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Bucuresti a 2 pe dreapta
    Posts
    20
    Reputatie
    1

    "U" CLUJ si PETROLUL PLOIESTI

    Ca bine zici Vlad
    Cine Suntem - augh augh augh

  8. #8
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    stiu stiu
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  9. #9
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    U Cluj si Petrolul sunt singurele galerii din RO pt care port respect.. sper sa promoveze si Petrolul ca sa mai scada din echipele vandute ale sTELEI.
    .

  10. #10
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AxinTe View Post
    U Cluj si Petrolul sunt singurele galerii din RO pt care port respect.. sper sa promoveze si Petrolul ca sa mai scada din echipele vandute ale sTELEI.
    ...si sa se mai echilibreze balanta in favoarea lui Dinamo...


  11. #11
    sport legend CHITU's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PH-PLOIESCI
    Posts
    422
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    ...si sa se mai echilibreze balanta in favoarea lui Dinamo...

    vorbea si marii ultrasi...astia cu brigazi gen gruppo gara ...daca mai vreti sa mai ifiintati brigazi si nu stiti nume iti dau yo cateva exemple....cum ar fi:
    ultras peron ; hools casa de bilete ; gruppo feriti linia 1 ; brigate informatii si mai am idei ....deci daca va hotarati la infiintari sa ma anuntii\.........


    ha cat de penibili "pute"-ti fi....toti fraieri au ajuns campioni peste noapte si se mai cred si ultrasi....respect "U"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •