Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 67

Thread: Davis Cup 2016-2017

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Vamos Paella!

    Bine, 2-0 dupa prima zi E gata.
    Asa credeam si eu dar va fi 2-2 si Del Potro nu stiu daca mai are energie si de Edmund!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Pai plm de unde sa stiu ca se baga idiotul la dublu? Totusi trebuie sa bata. N-are voie.

  3. #24
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ce prostovan e si Del Potro Nu joaca azi ca e prea obosit. Ca na, a vrut sa intre ieri la dublu.

    Mayer vs Evans

  4. #25
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Bah, e si prost rau la cap asta. E si brainwashed catolic, asa ca nu e de mirare.

  5. #26
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    haha, eu nu-l inteleg de ce a tinut sa joace ieri.E vai de el la dublu, are niste reflexe la fileu mai lente decat un elefant.Si pentru ce?Sa-ti lasi echipa in mainile lui Mayer care nu mai joaca nimic de atata vreme?

  6. #27
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    E vina lui daca nu se califica Argentina. Iti bagi pl in meciul de dublu si castigi sigur si lejer duminica. Acum e pe cale sa se faca de cacao ca doar au condus cu 2-0

  7. #28
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Si-a gasit forma Mayer la momentul oportun. Vamos

    Finala. In Croatia. Daca ma gandesc mai bine, e o sansa acolo. Delpo clar trebui sa castige doua meciuri si Paella sau Leo sa bata nr. 2 de la croati.
    Last edited by Eddy DoubleD; 18th September 2016 at 21:35.

  8. #29
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ce del potro?
    leonardo ii miezu.
    murray eliminat.
    great news.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  9. #30
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Da, Mayer eroul nesperat Totusi oricat de sec la cap e Del Potro, fara victoria aia la Murray nu se facea nimic

  10. #31
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Varianta oficiala e ca nu se simtea in stare fizic sa joace decisivul la un probabil 2-2, asa ca l-a convins pe capitan sa intre la dublu. A riscat, dar a cistigat. Sint curios pe suprafata vor juca in Croatia. Zgura ? E cea mai slaba a lui Cilic.

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Idiot, de eram eu campitanul echipei cum trebuia niciodata n-ar fi jucat jucatorul asta la alibi Evans in locu torpilarului Edmund.
    N-o sa uit niciodata ce i-a facut lu Gasquet la USO pe hard, l-a distrus pur si simplu, si pe Isner l-a halit lejer in 4 seturi.
    Evans ce-a facut, a avut 2-1 la seturi si break in setul 4 cu Wawrinka(care a jucat penal) si s-a kkt pe el!? Da, excelent, ce sa-ti zic...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    a avut minge de meci cu stanimal.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  13. #34
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Idiot, de eram eu campitanul echipei cum trebuia niciodata n-ar fi jucat jucatorul asta la alibi Evans in locu torpilarului Edmund.
    N-o sa uit niciodata ce i-a facut lu Gasquet la USO pe hard, l-a distrus pur si simplu, si pe Isner l-a halit lejer in 4 seturi.
    Evans ce-a facut, a avut 2-1 la seturi si break in setul 4 cu Wawrinka(care a jucat penal) si s-a kkt pe el!? Da, excelent, ce sa-ti zic...
    Si Edmund ce a facut cu Pella in prima zi?

  14. #35
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Oare Bosnia si Belarus care au promovat ieri in grupa I euro-africana, vor fi in aceeasi urna cu noi la tragerea la sorti de joi, sau i-am putea intalni? Dar Kazahstan si Polonia, care tocmai au retrogradat in grupa I, in urma playoff-ului grupei mondiale? Bosnia ar fi clar, cel mai usor adversar pt. noi!
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Si Edmund ce a facut cu Pella in prima zi?
    Pella are alt stil, nu greseste, are balans bun, rezista excelent la jocul de siguranta. Eu tot pe Edmund ma duceam, degeaba.
    Si tare ma tem c-a fost irosit de meciul de 5 ore pierdut de Murray, l-a infricat teribil, duminica, incarcat de explosivul expeditiv meci a lu Andy, cred c-am fi asistat la o performanta unica. In fine, oricum au luat salatiera deja, sa nu le plangem de mila, daca ar merita-o cineva din astia amarati care n-o au, aia ar fi Argentina.

    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    a avut minge de meci cu stanimal.
    A avut pt ca Stan a fost penibil, cum e el de multe ori pana ajunge in SF la un GS, pe urma nu-l mai opreste nimeni.
    Norocul lor ca n-a ajuns niciodata in SF si la Wimbledon altfel aveam Wawrinka slam anu asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    1-1 dupa prima zi intre Croatia si Argentina. Cilic a castigat in decisiv cu Delbonis, dupa ce argentinianul revenise de la 0-2 la seturi. Del-ul mai bun, Del Potro, a trecut de Karlovic cu 3-1. Se joaca pe indoor-ul de la Zagreb.

    Argentina n-a pierdut niciodata cu Croatia in 3 intalniri.

  17. #38
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Mda, n-au avut sanse la dublu.

  18. #39
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Pe Cilic il bate maine mai mult ca sigur, are 8-2 la directe Delpo iar in ultimele 5 intalniri n-a pierdut set!
    Unde mai pui ca Cilic e jucator mediocru de Cupa Davis, ultimu meci a demonstrat-o, pe cand Delpo e fabulos, vezi dispute cu Murray, Nadal!

    Insa in decisiv, Karlovic - Delbonis auzi cu cupa pe masa, ce meci de kkt! Tre sa mergi pe Karlovic la mental! Dar orice se poate intampla...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #40
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Mda, cu Cilic s-a motivat Delbonis. Nu stiu cu Ivo totusi. Dar poate joaca Mayer. Dar si ala e cap sec.

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Iti trebuie jucatorul cu cel mai bun retur din lot, parerea mea, inca o data m-as duce tot pe Pella. Si dincolo de ratiunile tehnice, sunt si ratiuni de merit, el pana la urma a adus punctul care te-a calificat in finala, meci in care nu era deloc favorit. Si la fel si pe forta mentala mi se pare cel mai bun dintre cei 3! Rar l-am vazut cedand mental indiferent de adversar, e genul sigur pe treaba lui pana la capat.

    Tehnic+merit+mental=decizie retardata a capitanului nejucator, probabil nu va fi Pella.

    Cea mai mare gresala ar fi sa-l bage pe Mayer, catre ce n-are treaba cu indoor-ul, e cel mai retardat pe o astfel de suprafata, ia primul set, pe urma joaca mediocru in setul 2, iar in decisiv se kk pe el. Nu o data a facut asta, dar ultima data acu o saptamana cu... Grigelis(300 dar nu spartan)... la turneul foarte mare de... challenger... evident ala e mult mai important decat a juca cu Cupa Davis pe masa meciul, nici nu se compara presiunea, Mayer trebuie jucat. ...Daca vrei sa-ti faci harakiri tie si tuturor suporterilor Argentinei!

    (A mai facut-o anul asta o data cu ciumetu care intoarce toate mingile in teren a lu Cristy - cum il cheama c-am si uitat de cand a mai jucat ceva... adica de cand s-a terminat sezonul de zgura,... Dzumhur asa, ca sa stii ca e deja trend, nu intamplare. Totusi, sa te lasi intors de amaratu ala care are stil total anti-indoor, e clar ca ai probleme la bibilica, si acum se amplifica cu ciumeti dincolo de locu 300. Iar asta e tot ce-ti trebuie cand dai de Dr. Ivo expertul mental, sa fii total retardat cu ciumeti pe astfel de suprafata, cu Cupa Davis pe masa!)
    Last edited by Johnny D; 27th November 2016 at 11:16.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pe Cilic il bate maine mai mult ca sigur, are 8-2 la directe Delpo iar in ultimele 5 intalniri n-a pierdut set!
    Unde mai pui ca Cilic e jucator mediocru de Cupa Davis, ultimu meci a demonstrat-o, pe cand Delpo e fabulos, vezi dispute cu Murray, Nadal!

    Insa in decisiv, Karlovic - Delbonis auzi cu cupa pe masa, ce meci de kkt! Tre sa mergi pe Karlovic la mental! Dar orice se poate intampla...
    GG maestro. Omu inca n-a invatat ca in tenis in astfel de meciuri nu conteaza h2h-ul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •