Results 1 to 4 of 4

Thread: 18. May Sphiwe MAHLANGU

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0

    18. May Sphiwe MAHLANGU

    Date of birth: May 1, 1989
    Place of birth: Secunda, Mpumalanga South Africa
    Age: 27
    Height: 1,73 m
    Nationality: South Africa South Africa
    Position: Midfield - Central Midfield
    Foot: both


    Incepand de astazi este jucatorul lui Dinamo. A semnat un contract valabil pe 3 sezoane si va avea 8000 de euro pe luna, plus bonuri.

    InternaČ›ional al primei reprezentative a Africii de Sud, cu două goluri în 16 partide pentru echipa naČ›ională, May Sphiwe Mahlangu Č™i-a început cariera europeană în Suedia la IFK Hässleholm (2008-2009) Č™i a mai evoluat pentru Helsingborg (2009-2013), IFK Göteborg (2014), Konyaspor (2014-2015) Č™i Sint-Truiden (2015-2016).

    5 trofee a câČ™tigat Mahlangu în cariera sa: titlul de campion al Suediei (2011), Cupa Suediei (2010, 2011) Č™i Supercupa Suediei (2011, 2012), toate cu Helsinborg.

    16 selecČ›ii are Mahlangu pentru naČ›ionala Africii de Sud. A debutat la echipa naČ›ională a Africii de Sud în urmă cu patru ani Č™i a marcat două goluri pentru prima reprezentativă.

    23 de meciuri Č™i două goluri în cupele europene a adunat Mahlangu pentru Helsingborg Č™i IFK Göteborg.

    2 goluri în 18 partide a marcat Mahlangu, sezonul trecut, pentru Sint-Truiden, în prima ligă a campionatului belgian.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Leo; 8th September 2016 at 16:05.

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    "E un jucător foarte bun, o să vedeţi. La noi a jucat foarte puţin pentru că a suferit o fractură la metatarsian. Poate să joace al doilea vârf sau mijlocaş, aleargă foarte mult şi e un băiat bun, liniştit", a declarat Torje pentru ProSport.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Mahlangu a marcat primul sau gol pt Dinamo in meciul cu Steaua din semifinalele Cupei Ligii. Dupa 6 minute de la reusita a iesit accidentat.

    „Este ceva special cand castigi impotriva Stelei pentru ca se stie de rivalitatea dintre cele doua cluburi. Ma bucur ca am reusit sa inscriu si ca am castigat acest meci pentru suporteri. Aveam nevoie de goluri pentru ca este doar primul meci din semifinale, asa ca sunt fericit ca am reusit sa inscriem de patru ori. Le multumesc celor care au venit azi la stadion si le transmit sarbatori fericite tuturor suporterilor dinamovisti.

    Am o problema medicala si am fost nevoit sa ies de pe teren in prima repriza. M-am accidentat, probabil va dura cateva saptamani pentru a ma reface. Mi s-a dat un tratament pe care il voi tine in perioada urmatoare, dar voi merge in Africa de Sud pentru a ma vedea si fizioterapeutul meu. Sper ca atunci cand ma voi intoarce sa fiu apt de joc”, a adeclarat May Mahlangu, conform Agerpres.

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    May a fost vandut la Ludogoret pt 500.000 de euro.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •