Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 90

Thread: Grupa E (CM 2018): Romania, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Kazahstan, Armenia

  1. #43
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    De ce e tare Muntenegru, ca i-a batut pe amaratii aia de danezi corciti?
    De acord. Cu noi, prima oara cand au ajuns la poarta in repriza a doua a fost in minutul 87, cand au si dat golul din libera aia, pe care doar arbitrul de atunci stie de ce a fluierat-o.

    LE: Muntenegru nu va bate in deplasarea din Armenia.
    Last edited by ThePhenom; 11th October 2016 at 23:54.

  2. #44
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,019
    Reputatie
    1
    Poate cosmarul tau, eu am si amintiri placute cu danezii. La ora asta sunt clar sub noi.

  3. #45
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Cum a mai spus cineva nu Muntenegru este problema,vor pierde meciuri dupa parerea mea cel putin unul cu armenii si cazacii,plus ca mai au acasa meciuri dificile.
    Problema Romaniei nu este Polonia ci Danemarca daca bati Danemarca tur retur si scoti egal cu Polonia esti calificat.

    Danezii au ratat toate centrarile,cornerele a scos tot portarul muntenegrean eu cred ca dupa meciurile cu Danemarca ori Romania se va descatusa sau va fi o catastrofa si pleaca Daum.
    Danezii nu pierd in Muntenegru o sa vedeti am vazut rezumatul Danemara:Muntenegru
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #46
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,856
    Reputatie
    0
    am vazut si eu rezumatul...nu merita danemarca sa piarda...

    pe noi oricum ne va costa imens acel penalty ratat min 96...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #47
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cum a mai spus cineva nu Muntenegru este problema,vor pierde meciuri dupa parerea mea cel putin unul cu armenii si cazacii,plus ca mai au acasa meciuri dificile.
    Problema Romaniei nu este Polonia ci Danemarca daca bati Danemarca tur retur si scoti egal cu Polonia esti calificat.
    Aha...deci nu aia cu care ai facut doar egal acasa si au 2 puncte peste tine (+4 la adevar) sunt periculosi, ci aia care sunt deja sub tine (-3 adevar) si nu joaca nimic. Prietene, deja danezii trebuie sa bata cam tot pt a-i putea depasi la final pe muntenegreni, iar la jocul pe care-l presteaza ma indoiesc ca se va intampla minunea.

  6. #48
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Daca privesti clasamentul pe moment asa ai putea spune.

    Muntenegru prin stilul lor nu vor castiga cu Polonia,unul din meciuri cu Armenii sau Kazahstanul nu le vor castiga,acasa cu Danemarca
    prin felul lor de a juca nu vor ajunge departe.
    O sa vedem daca am avut dreptate in ceea ce ii priveste


    Danezii isi vor lua punctele in Muntenegru,cu stilul lor pot castiga in Kazahstan unde nu a putut nici Polonia ,nici Romania
    problema este ca sa reintre in joc vor trebui sa produca o surpriza cu Romania.
    Am urmarit Poloniaanemarca si Danemarca:Muntenegru si pot spune doar atat ca in momentul cand se va trege linie Danemarca va depasi Muntenegru.
    Intrebarea este vor depasi si Romania ?


    Polonia imi pare liderul grupei ca joc 2 egaluri ar fi bune,surpriza ar fi sa bati Polonia desi nu ma astept la lucrul asta.

    Romania trebuie sa bata Danemarca acasa si un egal minim in deplasare,cu Polonia remize apoi trebuie sa bati in Muntenegru
    si 2 victorii acasa normale cu codasele.
    Dupa parerea mea Daum are nevoie de o victorie si o remiza in viitoarele 2 meciuri,ma repet meciurile decisive vor fi cu Danemarca.
    Din pacate Polonia si Muntenegru au deja 2 victorii contra Danemarcei.
    Last edited by iulian_1976; 13th October 2016 at 02:52.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  7. #49
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Din ce am auzit i se va propune o prelungire a contractului pentru C.Daum pana in 2020 ceea ce ar ridica o anumita presiune care exista la ora actuala.
    Am putea avea o nationala construita pe o anumita temelie ceea ce echipa nationala a Romaniei nu a avut niciodata.

    Am avea nevoie de un atacant de mare clasa in fata si un numar 10 adevarat,un fundas stanga bun si cam atat.
    R.Marin eu l-as vedea mult mai in fata cred ca poate mult mai mult,imi pare peste Stanciu ca valoare.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  8. #50
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Meci de meci in Armenia. Daca Muntenegru bate, suntem condamnati sa batem Polonia; daca Muntenegru se incurca, egalul ne tine langa polonezi si muntenegreni, iar victoria ne duce in fruntea grupei. In orice conditii, meciul crucial pentru Romania va fi cel din martie, cu Danemarca, la care sper sa asist pe viu. Interesant va fi si Danemarca - Kazakhstan; daca una din echipe pierde meciul, pierde orice sansa de calificare. Daca si Kazakhstan si Armenia bat azi, grupa asta va fi dracia dracului si-n martie vom avea 3 meciuri esentiale.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  9. #51
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Cum a mai spus cineva nu Muntenegru este problema,vor pierde meciuri dupa parerea mea cel putin unul cu armenii si cazacii,plus ca mai au acasa meciuri dificile.
    Armenia:Muntengru 3:2

    Trebuie sa repet problema Romaniei este Polonia si mai ales Danemarca.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #52
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Danemarca sa bata Kazhakstan in seara asta.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  11. #53
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,019
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    armenia:muntengru 3:2

    trebuie sa repet problema romaniei este polonia si mai ales danemarca.

  12. #54
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Dupa Polonia vine Danemarca

    Lucrurile se vor aseza Romania se va bate cu Danemarca pentru locul 2.
    Muntenegru nu va tine trena dar va incurca ceva echipe.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #55
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,503
    Reputatie
    0
    Polonia 10
    Muntenegru 7
    Danemarca 6
    Romania 5
    Armenia 3
    Kazhastan 2

    Polonia se desprinde in fata , pentru locul 2 e lupta mare
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  14. #56
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Da, cu o victorie si-n Muntenegru, Polonia defileaza. Noi, daca batem Danemarca, ne mentinem in zona calificarii la baraj pana la final. Oricum o luam, meciul cu Danemarca este critic. Am mai spus si pe alte threaduri, meciul cu Danemarca e cel mai important meci de la cel cu Grecia, de la Atena, incoace. Trebuie si generatia asta sa demonstreze ca e in stare sa faca fata presiunii. Daca nici pe asta nu-l castigam, vreo 5 ani ne vom zbate in aonimat; vom pica, probabil in urna 3, in cel mai bun caz, pentru preliminariile urmatoare si vom pierde orice contact cu lumea buna. Sper sa-si dea si Daum seama de importanta meciului si sa-l abordeze in asa fel incat sa nu aiba regret dupa el.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  15. #57
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Dupa calculele mele Romania trebuia sa scoata un punct cu Polonia lucrurile s-au schimbat un pic.

    Danemarca joaca foarte bine fazele pe sus,joaca direct,cu Polonia in deplasare s-au dus peste polonezi dar au fost prinsi pe contraatac.
    Romania joaca foarte prost fazele aeriene,iesim greu din jumatatea noastra,marcam greu gol.
    Daca este sa raportez numarul ocaziilor de poarta Danemarca isi creeaza mai multe ocazii de poarta decat Romania intr-un meci.


    Cu garnitura actuala nu cred ca trecem de Danemarca,inclin sa cred ca Danemarca se va califica de pe locul 2.
    Poate se vor face schimbari desi cu Rusia nu am vazut nici jucatori si nici mari mutari tactice.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  16. #58
    sport legend steaua-86's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    546
    Reputatie
    1
    Eram mai increzator la inceputul campaniei (nu mult totusi). Din pacate nu cred ca se mai poate face nimic.

    M-am convins nu dupa ce ne-au facut lesii, se mai intampla, ci dupa ce s-a intamplat la amicalul din Rusia. Nu mi s-a parut ca s-a testat nimic, nu a iesit nimic in evidenta.

    Era un amical, m-am uitat la meci fara sa ma intereseze scorul catusi de putin, din partea mea puteau sa ne dea si 17-0 (sau noi lor) si nu ma durea. Dar n-am vazut nimic.

    Asta e. Iar trebuie sa ma transform in tifoso si sa tin cu italienii si peste doi ani.

    Ultima scanteie e sa-i vad contra danejilor. Din comentariile voastre inteleg ca nu e mare lucru de capul lor, dar fotbalul danez ma lasa rece, nu-l cunosc, asa ca poate om nimeri unii si mai slabi. Tare mi-e insa ca ne tavalesc polonezii si muntenegrenii, ca sa nu mai zic armenii loviti in orgoliul propriu.
    "These are my principles! If you don't like them, I have others" (Groucho Marx)

  17. #59
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Se zice ca mai avem nevoie de 5 (cinci) victorii ca sa intram in joc pentru ... baraj ! In cazul ca nu reusim nici la baraj, atunci vom "boicota" mandialul "comunistilor". Au mai aparut idei despre boicotul mondialului organizat de Russia, dar se pare ca vom fi primii care vom si "realiza" acest lucru. Nu ca n-am fi in stare sa ne calificam, dar facem "boicotul" in asa fel incat lumea sa creada ca noi n-am fost in stare sa ne calificam. {le aratam noi tuturor cat suntem de smecheri ???!!!)
    Gata, de acum ne pregatim pentru urmatorul Campionat European. Acolo ne calificam sigur ... evident daca nu apare ceva neprevazut ...
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  18. #60
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by steaua-86 View Post
    M-am convins nu dupa ce ne-au facut lesii, se mai intampla, ci dupa ce s-a intamplat la amicalul din Rusia. Nu mi s-a parut ca s-a testat nimic, nu a iesit nimic in evidenta..
    Asta am observat si eu nu s-a testat nimic.

    Majoritatea s-au uitat la Poloniaanemarca dar danezii au pus probleme
    problema este toti se raporteaza la ce au jucat polonezii.
    Putini se raporteaza la ce poate Romania.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #61
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Romania are sanse clare la locul 2 din pacate jocul nu merge,echipa nu este inchegata in conditiile in care nu joci cu jucatorii care trebuie:
    Alibec,Budescu,Rusescu,Nedelcu,Chitu,Deac nu poti spera ca bati in deplasare.

    Probabil Danemarca se va duce de pe locul 2,desigur tin cu echipa Romaniei privesc meciurile insa cu Keseru,Stancu,Lato mie nu imi place aceasta nationala.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  20. #62
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Daca privim campania care a trecut:

    Jucatorii care ne-au calificat au fost Sanmartea,Rusescu,Papp.

    Alti jucatori mai vechi vin din campaniile ratate gen:Stancu are 2 campanii ratate una cu Lucescu jr cealalta cu Piturca totusi este inca in carti.
    Keseru a demonstrat ca nu poate marca inconditii de presiune.
    Stanciu dupa parerea mea nu poate creste,pe postul care este,daca va putea fi reprofilat pe un post care sa fie cu fata la poarta adversa ok.
    Pintili un joc slab la Steaua,slab la nationala.

    Raman, jucatori de baza ca :Chiriches,Benzar,Andone,Tatarusanu,Sapunaru cam asta ar nucleul care este o certitudine in rest trebuie adaugat jucatori in special pe faza de atac.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #63
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,035
    Reputatie
    0
    Dupa acest meci dezastros contra Poloniei sunt curios in ce formule de echipa va mai juca Romania.
    Se incepea de anul trecut o reconstructie din care nu trebuie sa lipseasca :
    Nedelcu- Budescu -Alibec
    -astazi era altceva,din pacate germanul este fricos si fara viziune.

    Din momentul de fata meciurile vor fi amicale;pentru urmatoarele preliminarii voi reveni daca apar ceva noutati in peisaj
    Last edited by iulian_1976; 10th June 2017 at 23:15.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •