Results 1 to 3 of 3

Thread: Wilfred Moke

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0

    Wilfred Moke

    Wilfred Moke este un jucator nascut pe 12 februarie 1988, in Republica Democrata Congo, care a inceput fotbalul in Franta, la Olympique Noisy-le-Sec. In 2007 a ajuns in Spania, unde a jucat pentru echipe precum San Fernando, CD Puertollano, Ecija Balompie, Cadiz CF sau Burgos CF, iar in vara lui 2015 a fost transferat de Rapid, pentru care a evoluat in liga secunda. In iarna acestui an a semnat cu FC Voluntari, pentru care a jucat, pana in prezent, de 24 de ori in toate competitiile.

    Full name: Wilfred Moke Abro
    Date of birth: 12 February 1988 (age 28)
    Place of birth: Kinshasa, DR Congo
    Height: 1.83 m (6 ft 0 in)
    Playing position: Midfielder
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    Bine ai venit la Steaua!
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    La multi ani, Wilfried Moke!
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •