Results 1 to 3 of 3

Thread: Eduard Stancioiu

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0

    Eduard Stancioiu

    Eduard Stancioiu este un portar nascut pe 3 martie 1981, in Bucuresti. Acesta si-a inceput cariera la Sportul Studentesc, club pentru care a evoluat intre 1998 si 2006, cand s-a transferat la CFR Cluj. Alaturi de ardeleni, goalkeeperul a cucerit 2 titluri de campion, 3 Cupe ale Romaniei si o Super Cupa a Romaniei. In 2014, Eduard a ajuns la ASA Tirgu-Mures, echipa in tricoul careia a castigat Super Cupa Romaniei anul trecut, chiar impotriva Stelei. De asemenea, acesta are si o selectie in echipa nationala de seniori.

    Data nașterii: 3 martie 1981 (35 de ani)
    Locul nașterii: București, România
    Înălțime: 183 cm
    Greutate: 80 kg
    Post: portar
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    Edi STANCIOIU
    Am 9 trofee, vreau sa depasesc cifra 10 anul acesta!
    Attached Images Attached Images
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,365
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Eduard Stancioiu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •