View Poll Results: Cine se califica in optimi?

Voters
23. You may not vote on this poll
  • PSG

    17 73.91%
  • Arsenal

    19 82.61%
  • Basel

    5 21.74%
  • Ludogoret

    3 13.04%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 295

Thread: Grupa A: Paris Saint-Germain, Arsenal, FC Basel, Ludogoret.

  1. #22
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ce vorbesti tu pe aici Johnny? Parca vad ca ii tremura izmenele lui Thiago Silva cand se gandeste ca Giroud vine pe PdP si Cavani nici macar nu indrazneste sa intre pe teren cand se asteapta la Koscielny in fata
    Esti simpatic delaparisule, tzucu-ti pesejalelele tale, dar sansele de calificare sunt cam asa, fara sa-ti dau sperante false ori sa te mint cu iluzii mari!

    Arsenal 60-70% sanse pt locu 1. 100% sanse pt locu 1-2.
    PSG 20-25% sanse pt locu 1. 90-95% sanse pt locu 1-2.

    Exista o sansa sa nu va calificati, dar e neglijabila, cu punctul/punctele care le veti scoate cu noi in Franta veti obtine locu 2 fara probleme.
    Last edited by Johnny D; 26th August 2016 at 00:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #23
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Johnny D, parca vad ca iar o sa spui ca Arsenal a prins o zi proasta, adversarul forma vietii si ca la anul Arsenal o sa-si arate adevarata valoare

  3. #24
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Vezi prost, pronosticurile mele de peste 80% niciodata nu dau rateuri.
    Asta in CL... in tenis mai dau, ca e un singur idiot pe teren.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #25
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Vezi prost, pronosticurile mele de peste 80% niciodata nu dau rateuri.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Arsenal 60-70% sanse pt locu 1
    Perfect, sunt in grafic

  5. #26
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post

    Arsenal 60-70% sanse pt locu 1. 100% sanse pt locu 1-2.
    PSG 20-25% sanse pt locu 1. 90-95% sanse pt locu 1-2.
    E clar. Tu nici macar meciurile lui Arsenal cu Monaco nu le-ai vazut in trecut
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #27
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Piesgi fara discutii pe primu loc si hai sa nu ne cacam in poteca, basel e doar de golaveraj. Ludogoret-basel, asta meci interesant. Daca vrem sa fim la curent cu fotbalul. Daca nu, nu exista echipe mici, feroe poate s-o incurce pe barca in drumul spre trofeu, speram ca pukki sa nu prinda o zi mare, nu ne avantam in atac.

  7. #28
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Piesgi fara discutii pe primu loc si hai sa nu ne cacam in poteca, basel e doar de golaveraj. Ludogoret-basel, asta meci interesant. Daca vrem sa fim la curent cu fotbalul. Daca nu, nu exista echipe mici, feroe poate s-o incurce pe barca in drumul spre trofeu, speram ca pukki sa nu prinda o zi mare, nu ne avantam in atac.
    nu esti normal

  8. #29
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Piesgi fara discutii pe primu loc
    Aici se va vedea un fault clar pe care si-l da singur Reivan, fara avertisment, siesi, si simultan cunostintelor sale despre fotbal!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #30
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Bine ma, pe locul cel fruntas ci nu din urma. Oricum, ma doare pe langa, daca terminati pe 1 dati de atleti, daca terminati pe 2 si terminati pe 2 dati de bayern moment in care v-am pupat v-am salutat.
    A da, cunostintele mele despre fotbal imi spun ca ati luat patrula de la liverpool. Ale dreq cunostinte ce oraznice sunt.

  10. #31
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    A da, cunostintele mele despre fotbal imi spun ca ati luat patrula de la liverpool. Ale dreq cunostinte ce oraznice sunt.
    Apply cold water here

    Johnny, la cum a inceput Arsenal sezonul, esti putin prea increzator in ei

  11. #32
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Bine ma, pe locul cel fruntas ci nu din urma. Oricum, ma doare pe langa, daca terminati pe 1 dati de atleti, daca terminati pe 2 si terminati pe 2 dati de bayern moment in care v-am pupat v-am salutat.
    A da, cunostintele mele despre fotbal imi spun ca ati luat patrula de la liverpool. Ale dreq cunostinte ce oraznice sunt.
    Slabe de tot, daca tu crezi ca golu ala cu care ati egalat echipa noastra secunda are ceva treaba cu fotbalu.
    Daca avea, l-ar reusi meci de meci, dar din alea dai maxim 2 pe sezon chiar daca esti Ronaldo, nu Coutinho, Messi da vreo 4, maxim 5.

    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Apply cold water here

    Johnny, la cum a inceput Arsenal sezonul, esti putin prea increzator in ei
    I prefer to apply reality instead of stupidity.
    Noi inca abia acum ne reintegram titularii in echipa, pe la meciurile cu PSG or sa manance pamantu.
    Nu am asteptari de la ciumeti sa poata rationa lucruri pe care nu le stiu, desi le vad, dar nu stiu ce vad.

    Eu vad o echipa Liverpool cu toti titularii in teren, care au jucat si prima etapa cu toti titularii, deci rulata cat de cat, care nu are o ocazie la Burnley tot meciul, Burnley ce tocmai fu eliminata de Accrington din liga a 4-a in Cupa Mcdonalds, cupa echipelor gen Burnley!
    Bine bah c-ai batut pe rezervele lu Arsenal cu gol SF bulanos, sa dai motive tuturor habarnistilor PL sa zica, ca au sanse la locu 4!
    Last edited by Johnny D; 26th August 2016 at 10:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #33
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Sa zicem ca golul de autor a fost bulanos. Restul? Pana la 4, zic..

  13. #34
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Imi aduce amintiri neplacute grupa asta..
    Muzzwrinka

  14. #35
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    I prefer to apply reality instead of stupidity.
    Noi inca abia acum ne reintegram titularii in echipa, pe la meciurile cu PSG or sa manance pamantu.
    Nu am asteptari de la ciumeti sa poata rationa lucruri pe care nu le stiu, desi le vad, dar nu stiu ce vad.

    Eu vad o echipa Liverpool cu toti titularii in teren, care au jucat si prima etapa cu toti titularii, deci rulata cat de cat, care nu are o ocazie la Burnley tot meciul, Burnley ce tocmai fu eliminata de Accrington din liga a 4-a in Cupa Mcdonalds, cupa echipelor gen Burnley!
    Bine bah c-ai batut pe rezervele lu Arsenal cu gol SF bulanos, sa dai motive tuturor habarnistilor PL sa zica, ca au sanse la locu 4!
    Johnny, asa scuze poti sa gasesti la orice echipa. FC X isi atinge varful de forma abia in noiembrie si stai sa o vezi pe Sporting Y cum joaca atunci cand revin cei accidentati. Come on...

    Stii si tu foarte bine ca fotbalul nu e matematica. Daca A bate pe B si B bate pe C, nu e obligatoriu si ca A sa bata pe C.
    Conform aceluiasi rationament, Accrington > Burnley > Liverpool > Arsenal (ca doar ati luat bataie, ca asa scuze pot sa gaseasca si Burnley pt eliminarea din Cupa), deci automat Accrington > Arsenal. Serios ? Cine crede asa ceva ?

    Si cauta un clip pe youtube cu golurile lui Coutinho la Liverpool (in special din trecutul mai apropiat). Omul e expert in executii de genul Revenim la discutia cu Real si Atletico... cand X tot are noroc meci de meci, nu prea mai este noroc ala... E ca si cum lumea l-ar acuza pe Gerrard ca a avut bulan cu suturile de la distanta sau pe Juninho la golurile din lov libera.

  15. #36
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Imi aduce amintiri neplacute grupa asta..
    ahaa
    prosti ca noi nu mai pupa 10 ani nici basel nici ludogorets. mama si ce hype mi-am luat, ce ma bucuram eu de noi in ucl
    retired.

  16. #37
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Arsenal, selfie pt sefia grupei cu vesnic aspiranta Pari san Jerman. E mai usor de spart nuca din fata tv-ului, pe teren le va fi mai greu parizienilor. Arsenal un pas in fata

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,850
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    E clar. Tu nici macar meciurile lui Arsenal cu Monaco nu le-ai vazut in trecut
    Pai Monaco e echipa buna, si pe voi v-a batut ca pe noi.
    Insa, ce nu stii tu e ca Arsenal joaca mult mai bine in grupe decat in fazele eliminatorii, aici e zona noastra de confort. Totul calculat.

    Quote Originally Posted by reivan View Post
    Sa zicem ca golul de autor a fost bulanos. Restul? Pana la 4, zic..
    Cazut mental rezervele imediat dupa pauza, mai cade si echipa mare dar nu chiar asa, si nu in grupe. Plus ca golul ala l-ati dat dintr-un fault care n-a fost, altfel cu 1-0 la pauza nu mai bateati in veci, nici macar pe copii, ca au intrat titularii dupa pauza, insa cam tarziu.

    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Stii si tu foarte bine ca fotbalul nu e matematica. Daca A bate pe B si B bate pe C, nu e obligatoriu si ca A sa bata pe C.
    Nu e, dar unele lucruri se pot aproxima. Si iti dau o aproximare chiar aici, daca PSG nu ne bate in primu meci, pot sa uite de primu loc.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Arsenal, selfie pt sefia grupei cu vesnic aspiranta Pari san Jerman. E mai usor de spart nuca din fata tv-ului, pe teren le va fi mai greu parizienilor. Arsenal un pas in fata
    Capitanu a pus punctele pe "PiSiJi"!

    Last edited by Johnny D; 29th August 2016 at 07:47.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,872
    Reputatie
    0
    penibilii de la protv dau barca - celtic in loc de psg - arsenal
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  19. #40
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Face mai multa haudienta printre aia cu rosu si albastru care juiseaza cind aud steaua, desi e doar fecesebe in cinci colturi toata ziua...

  20. #41
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,978
    Reputatie
    1
    Ben Arfa nu e in lot, nici Kurzawa ...
    Dracu' il mai intelege pe Unai. Asta chiar risca sa fie antrenorul cel mai rapid la PSG dpdv mandat
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #42
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    penibilii de la protv dau barca - celtic in loc de psg - arsenal
    F bine Nu mai caut streamuri

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •