Page 1 of 30 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 611

Thread: La Liga 2016/2017

  1. #1
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0

    La Liga 2016/2017

    Weekendul viitor incepe campionatul.

  2. #2
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    inainte de noul sezon, barca in seara asta a facut, la fel ca si bayern, si ea o tripla interna corecta
    asta dupa ce sezonul trecut luase 5/6 trofee posibile...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  3. #3
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Weekendul viitor incepe campionatul.
    cat entuziasm

  4. #4
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Azi incepe sezonul si in La Liga. Malaga - Osasauna e 0-0 in minutul 55. Depor debuteaza acasa cu Eibar. Patru debutanti in randul gazdelor, Albentosa, Bruno Gama, Guilherme si Carles Gil. Florin Andone e pe banca...
    DALE DE!

    https://pbs.twimg.com/media/CqPn--TXEAADIjJ.jpg
    Muzzwrinka

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Egalarea *******.


    Deportivo anu asta o ia la vale, stiam ca nici fara egal nu era de pus pe ei... e printre favorite la Liga 2.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Tot Mosquera sa ne scoata... Pai cine altul? Doar un fotbalist avem si noi.
    Muzzwrinka

  7. #7
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Lucas Perez
    Muzzwrinka

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Fantastic! De-asta nu mai joc eu live-uri!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Ne-ai bagat deja in Segunda fara remuscari din ce vad
    Primele 3 puncte, dar jocul nu e nici macar aproape de nivelul lotului de sezonul asta. E abia prima etapa ce-i drept.
    Muzzwrinka

  10. #10
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Mi se pare un rezultat fantastic pentru Osasuna.Stiu ce echipa au (slaba,dar foarte tanara) si stiu ce public au (de nota 10)
    Lasand la o parte problemele cu fiscul,echipa asta daca se salveaza,se salveaza si la propriu si la figurat (vor fi in masura sa-si reesaloneze datoriile si sa-si construiasca un viitor nou).Toate echipele care au ajuns in situatiile astea critice nu sunt neaparat de condamnat,pur si simplu au avut o scurta perioada un management foarte prost.Asta nu inseamna ca 100 de ani de traditie se sterg cu buretele (valabil pentru multe echipe,dar in special pentru Recre,care va ramane un simbol pentru fotbalul din Spania)
    Pronosticurile nu se fac inainte de etapele 5-6,dar eu am cateva indicii greu de combatut:
    -Sevilla e mai slaba decat anul trecut (nu stiu inca cat,dar cred ca plecarea lui Emery a diminuat mult din 'rautatea buna' pe care o aveau)
    -Espanyol promite mai mult ca niciodata.Daca lucrurile vor merge bine e posibil sa se lupte pentru Champions (asta nu exclude sa piarda la Sevilla la scor)
    -majoritatea echipelor nu prezinta schimbari majore,exceptand Atletico.Oricum,cu Simeone pe banca nu vor fi mai jos de locul trei.
    -noile promovate (am pomenit deja Osasuna) sunt greu de apreciat.Intre Alaves si Leganes e un munte,avanda in vedere traditia si politica de transferuri din vara.Daca Alaves s-a aruncat cu capul inainte (asta ramane de vazut,nu e o afirmatie neaparat),Leganes a preferat sa renoveze contractele jucatorilor care veneau din Segunda B.Si am un presentiment ca Leganes termina peste Alaves.E drept,in primele 9 etape,Leganes e posibil sa scoata fix 0 puncte.Are doar 18 jucatori in lot,3 accidentati si va juca acasa (in etapele 2-4-6-8) cu Atletico,Barcelona,Valencia si Sevilla.Nu are rost sa justific comentariul,tot ce va fi peste 0 puncte poate fi considerat 'aur'.Perioada de transferuri se incheie la sfarsitul lunii si se astepta 'ajutoare' de la descartatii lui Real,Atletico si Bilbao...
    Personal,cea mai crunta dezamagire mi-am luat-o la incercarea de a-mi renova abonamentul (Leganes).Clubul a decis sa premieze 'vechimea' si cum nu sunt intre cei care au carnet cu numerele pana la 6000,am ramas pe langa.Singurele variante de 'altas nuevas' erau cu un socio din astia 6000 si bineinteles ca toti aveau familiari...
    In fine,in deplasari nu o sa fie niciodata stadionul plin,asa ca o sa vad toate stadioanele din Primera
    Pronostic Celta-Lega (luni) 3-1.

  11. #11
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Un mic amanunt.Rayo are cam aceeasi echipa pe care a avut-o in Primera (cred ca comentasem ceva la sfarsitul sezonului trecut).Am vazut-o de doua in pretemporada:2-0 cu Leganes in Vallecas si 5-1 cu Osasuna in Pamplona!!!Cred ca vor 'schingiui' Segunda (Liga1|2|3 se cheama anul asta).Pentru 'pronosportisti'

  12. #12
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Super Barca Imi place cum jucam, combinam bine de tot.
    Ce nume are si asta, Umtiti
    Eram curios cine o sa inceapa in locul lui Dani Alves (mare jucator, pacat ca a plecat. Nu mai pupam noi asa fotbalist in viitorul apropiat). Sergio Roberto a jucat bine, dar totusi as fi vrut un transfer pe postul asta. Dupa ce o sa reintre Iniesta si Neymar, cred ca veriga slaba va fi postul de fundas dreapta. Bine, nici nu stiu pe cine am fi putut lua... Nu e ca si cum sunt multi de calibrul lui Dani Alves.
    Nu cred ca a fost vina lui Bravo la gol. Da, a fost pe coltul scurt, dar a fost pur si simplu un sut f bun, in forta si destul de bine plasat. Nu prea aveai ce sa-i faci.

  13. #13
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Sergi Roberto a jucat fundas dreapta si anul trecut si a jucat foarte bine acolo.
    ambele goluri au fost pe coltul lung, dar probabil tu erai la tribuna cealalta si ai vazut din alt unghi actiunea
    daca Messi si Suarez is pastreaza cheful de joc de azi, se joaca cam degeaba sezonul asta.

  14. #14
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    suarez a dat 40 anul trecut in campionat...probabil anul asta va da cam tot pe acolo
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  15. #15
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    Sergi Roberto a jucat fundas dreapta si anul trecut si a jucat foarte bine acolo.
    ambele goluri au fost pe coltul lung, dar probabil tu erai la tribuna cealalta si ai vazut din alt unghi actiunea
    daca Messi si Suarez is pastreaza cheful de joc de azi, se joaca cam degeaba sezonul asta.
    Da, stiu ca a jucat fundas (mult mai bine decat a facut-o ca mijlocas), dar totusi... nu se apropie de Dani Alves cand era in vf de forma. Nu poti sa spui ca exceleaza pe faza defensiva, nu e la fel de bun ca Alves in atac, n-are pasele, suturile lui, si nici viteza lui Jordi Alba. Forta nici vorba... joaca bine acum, dar atat. Vreau mai mult de la fundasul dreapta al Barcelonei.

    Golul lui Betis din lov libera la coltul lung ? Trebuie sa revad golul

  16. #16
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Sergi Roberto e mai bun acolo decat ma asteptam. A impresionat si sezonul asta. De peak Alves nu se apropie nimeni din generatia asta, a fost un monstru. Cine sa vina la Barcelona? Nu sunt fundasi dreapta disponibili si nici prea buni. Decat sa dea 40 pe Bellerin..lasa.

  17. #17
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Suarez am inteles ca are 17 goluri in ultimele 6 meciuri din Primera Fabulos jucator.

  18. #18
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Fantastic! De-asta nu mai joc eu live-uri!
    Ala e penalty, ma? Viciere clara de rezultat pe Riazor.

  19. #19
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Suarez am inteles ca are 17 goluri in ultimele 6 meciuri din Primera Fabulos jucator.
    Colosal chiar . Letal in fata portii adverse ! Tin minte ca eu in curtea scolii am marcat 24 de goluri in 9 meciuri sa vedem daca egaleaza acest record .
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  20. #20
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Si eu am marcat la 24 de fete din curtea scolii. Na, mai zi ceva acum!

  21. #21
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    putin domle putin da e bun si asa
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •